עבור אל תוכן

חוקי הפורום - נא לקרוא

תמונה

תורה משמים - הוכחות לתורה ולמציאות אלוקים ביננו

• אנא התחבר בכדי להגיב
38 תגובות לנושא זה

#1 helpy4

helpy4

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 612 הודעות

נכתב ב- ‎13/02/2008‏, ‎03:41

לפני שנתחיל .
אני מביא מדברי חכם בני ברקי בשם הרב יעקב סגל . כדאי להפנים .

ראשית דע שהתורה האלוקית לא נועדה לספק אינפורמציה מדעית.
המדע אינו יכול לשמש לאדם שום מדריך מוסרי או להחכימו מהי תכליתו בעולם. אינו אלא מסייע להבנה חיצונית בחוקיות הבריאה, וניתן להשתמש בו להטיב לאנושות ע''י הטכנולוגיה הנלמדת ממנו, או ע''י מה שהוא משמש כאמצעי להעמיק בחכמת הבורא כדי להתפעל ממנה.
אך אפשר גם להשתמש בו, חלילה, להשמיד ולהרוג ולאבד, כפי שעשו הנאצים עם הידע המדעי שלהם.
התורה, מאידך, נקראה כך מלשון ''הוראה'': היא מורה דרך לדבר החשוב ביותר שעל האדם לדעת: הנהגה של מוסר וצדק בהנחיית מצוות האלוקים, ודרכי החינוך להגשים תכליתו בעולמו. זוהי המדע הנעלה ביותר. לא היאך לבקוע את גרעין האטום לקבל ריאקציה גרעינית ולא היאך לשנות את מבנה ה-DNA ליצור גֶן חדש, אלא חכמת האדם האבסולוטית: היאך ינהג האדם כדי להיות אדם!

נתחיל מהקל אל הכבד :
משהו אישי .
יום אחד מלפני בערך 22 שנה שמעתי רב מדבר על התורה , על גן עדן וגיהנום ..
הוא דיבר בצורה ברורה כאילו שהיה שם .
על מה הוא מדבר ? שאלתי .
הוא היה שם ? מאיפה הביטחון לדבר ככה ?
וכמובן השאלה הגדולה שכולם שואלים ... מי חזר משם שתבוא ותאמר לי שאני ילך לגיהנום אם אחיה ככה או לא אחיה ככה ?
אבל... הקשבתי בקשב רב .. קצת צחקתי , אבל גם הרצנתי מעט ..
ביקשתי מהחבר שלי שישאיל לי את הקסטה ליום יומיים ..
שמעתי שוב .. ועכשיו הבדיחות לא הצחיקו אותי . והאמת שקצת יראתי .
ומה יהיה אם הכל אמת ?
מה פיתאום !! דחקתי את עצמי . הכל שטויות . תן לשמוח ..
יום אחד לאחר מיקלחת כשאני מסתרק (והיה לי שיער שחבל"ז )
אני מביט בראי , מתרכז בעין שלי ... מתקרב קצת ..ועוד קצת ... עד מרחק של ס"מ ספורים ...
מביט אל תוך האישון ...
מה זה ?
אני שואל : מה זה המכשיר הזה שרואה את עצמי מביט במראה ,שרואה את עצמי
מאיפה יש אפשרות בכלל לראות ?
ומהו הכח שנותן לעין את היכולת להתמקד ולראות צבעים ויופי שכזה .
שאלתי לעצמי שאלה והחלטתי שאתן .

לא התחלתי בהיסטריה לחפש תשובות .. אבל מדי פעם התחלתי להתעניין . האם ישנה תשובה רפואית שתרגיע אותי ?
האם אפשר להמשיך לרקוד בקוליסאום בסבבא ? (היה כזה מועדון בת"א)
האם באנו מעצמנו ?

החיפוש שלי נמשך שנתיים .
ON & OFF
ובגיל 18 וחצי הכל נקרע ממני בשעה שהתגייסתי ליחידה לוחמת . פשוט לא היה לי זמן לחשוב על זה . הייתי עסוק .
אבל ה' משמיים ריחם עלי
ונתן לי תזכורות חזקות מאוד שעלי להמשיך בחיפוש .
בשנה האחרונה שלי בצבא הייתי במצב מוזר ..
בצבא הייתי בשיא הפעילות - הייתי כבר מפקד אחראי -המון מיבצעית וקו שטחים וקו לבנון ומעט בבית
ובכל זאת .. בכל רגע פנוי הייתי יושב עם ספרים וקלטות
חצי שנה לפני שיחרור אני מחליט לעשות ניסיון .
אני אומר לעצמי -- בוא נבדוק מבפנים . נקבל על עצמינו תפילין ושבת וכיפה ותפילות . ונראה לאן זה יוביל ..
כאן זה היה פצצת אטום גרעינית ממש ..
לא האמנתי לתחושות שעטפו אותי בכל ערב שבת .
תחושת ביטחון בלתי רגילה ואושר תמידי מהחיים .. אנשים שמסביבי שהיו בהרגשה שהכל זיפת ומירמור מכל מיני דברים . התחילו להדבק אליי ..
מה קרה לך ? דבר ,ספר .
הם שאלו שאלות שלא חשבתי עליהם ,והריצו אותי לעיין שוב .
הבנתי משהו . אם אני לא אדע תשובה לכל שאלה שתצוץ ,זה סימן שאני מתעלם מהאמת הבוהקת .
ואולי חלילה אני מרמה את עצמי בתורת שקר שבכלל לא קיימת ..
כתוצאה מהמהלך הזה , רק הרווחתי .

כאן אני אשתדל להביא מניסיוני האישי והראיות שאני אביא, לא ניתנות להכחשה ...בתנאי אחד . גורלי ממש .

הכל תלוי במידת היושר האישי .
שמעתי פעם מהרב אורי זוהר : איך אתה ניגש לעיניינים אלה , האם אתה עו"ד או שופט ?
עו"ד מחוייב למרשו - אף פעם לא תישמעו בבית מישפט את העו"ד אומר לכבוד השופט : "שמעתי את טענות העו"ד של התובע ,ואני חושב שבאמת הוא צודק . מרשי בהחלט גנב את הכסף !!"
למה עו"ד לא יגיד את זה לעולם ? פשוט מאוד . משלמים לו בשביל שימצא מתחת לאדמה תירוצים וטענות שמרשו חף מפשע . זה התפקיד שלו .
שופט ? הוא אמור לשמוע את שני הצדדים ולהחליט .

ועוד דבר חשוב : אני ניגשתי לבדוק ,כי חשבתי לי שאלו החיים שלי , חיים פעם אחת . אני לא מעוניין לפספס .
אבל גם לי היו ירידות ועליות ושום דבר לא הגיע במטה של קסם . סתם ככה פיתאום .
היו ימים שהקשבתי לשיעור ברוב קשב ,ובסוף השבוע בשבת נסעתי לבלות ...
בעיני זה לא סתר כלום ... כמו סטודנט שלומד רפואה ועדיין לא קיבל תעודה .

ככה שלא כדאי לבוא נעול .
מותר לשמוע . זה מרתק ומאלף . וחכמת עם ישראל היא מעניינת יותר מכל החכמות ויש בה הכל .
אז בואו נשנן שוב את הכלל .
ראשית דע שהתורה האלוקית לא נועדה לספק אינפורמציה מדעית.
המדע אינו יכול לשמש לאדם שום מדריך מוסרי או להחכימו מהי תכליתו בעולם.
אינו אלא מסייע להבנה חיצונית בחוקיות הבריאה, וניתן להשתמש בו להטיב לאנושות ע''י הטכנולוגיה הנלמדת ממנו, או ע''י מה שהוא משמש כאמצעי להעמיק בחכמת הבורא כדי להתפעל ממנה.
אך אפשר גם להשתמש בו, חלילה, להשמיד ולהרוג ולאבד, כפי שעשו הנאצים עם הידע המדעי שלהם.
התורה, מאידך, נקראה כך מלשון ''הוראה'':
היא מורה דרך לדבר החשוב ביותר שעל האדם לדעת:
הנהגה של מוסר וצדק בהנחיית מצוות האלוקים, ודרכי החינוך להגשים תכליתו בעולמו. זוהי המדע הנעלה ביותר.
לא היאך לבקוע את גרעין האטום לקבל ריאקציה גרעינית ולא היאך לשנות את מבנה ה-DNA ליצור גֶן חדש, אלא חכמת האדם האבסולוטית: היאך ינהג האדם כדי להיות אדם!

הוכחה (או נקודה למחשבה ,תלוי במתבונן ) מס' 1 .
אין תורה ואין חכמה כשלנו בכל ההיסטוריה ובכל העמים: שבא בורא העולם והגיד לפני עם שלם את דבריו .
• מדרך מסירתה ע''י בורא עולם לכל המוני העם ללא יוצא דופן במעמד הר סיני במראה נבואי שאי אפשר לפקפק באמיתותה.
זאת העידו כל בני ישראל לכל בניהם, שהם עצמם ראו זאת.
וקורח שפקפק בדבר אחד מדבריה שלא נמסר למשה, מיד בלעה האדמה אותו ואת חבורתו בצורה פלאית לעיני כל העם.
ואם תאמרו סיפור זה הומצא באיזה שהיא נקודה בהיסטוריה . היתכן ?
איך ימציא ח''ו משה או מישהו אחר תורה שבה כתוב שלפני כל העם היה מעמד-הר-סיני וכל שאר הניסים הנזכרים שם, מבלי שראו האבות באמת. הרי מיד היו זועקים המוני האבות ל''ממציא'': שקר, לא ראינו! או המוני הבנים: שקר, לא מסרו לנו האבות כזאת!

• כל אדם מתבונן רואה מהמורכבות המדהימה של הבריאה את החכמה הפנטסטית בה הורכבה, אם כן מוכרח שבורא רב כח וחכמה ברא אותה.
וכמו שלא תאמר על משקפיים שנעשו לבד, ודאי לא כל הקומפלקס המורכב והמתוחכם להפליא! וממילא חייבת להיות תכלית למענה ברא הבורא בריאה זו.
וודאי גילה הבורא תכלית זו ליצור היחיד שהוא בעל בחירה: האדם, שיֵדע היאך לנהוג. כי אין מוּסר מוחלט, ומה שטוב אצל זה רע אצל זה.

על כן היה מוכרח הבורא לרדת לפחות פעם אחת למסור בצורה בלתי ניתנת לעירעור את תפקיד האדם בעולמו.

ושום אומה או דת מלבד ישראל לא תתיימר לאמר שהבורא הופיע לפניהם בצורה שכזאת, לפני המוני אנשיהם, כי אי אפשר להמציא כזאת מהלב, ולא יספרו ממציאי הדתות האחרות יותר מכמה ''מופתים'' פרטיים עלובים שעשו אבות הדת לפני אנשים בודדים.

והתורה מנבאת מפורשות בס' דברים ד' ל''ב ששום אומה לא תעיז לעולם להמציא סיפור שכזה, עי''ש.

זאת אומרת: ממציאי הדתות למיניהן שבאו וחיקו חיקוי זול את מסורת העם הנבחר ואת תורתו, כמה שיהיו בעלי דמיון, לא יעזו לספר שנמסרה להם דת בצורה שנמסרה תורה לישראל!

מסקנה: לא תמציא שום אומה ושום דת ''מעמד הר סיני'': והראיה גם מההגיון וגם מהפסוק!

תגיבו בכדי שנוכל להמשיך .

#2 Ariel Yahalom

Ariel Yahalom

נער הייתי, גם זקנתי

• Q-Fame
  • 2,237 הודעות

נכתב ב- ‎14/02/2008‏, ‎03:21

החזון איש כתב באגרותיו על האמונה.
"מידת האמונה היא נטייה דקה מעדינות הנפש"
כלומר, אמונה אינה דבר שניתן להוכחה, אלא נטייה דקה.

אם אדם ישקול ויתבונן בכנות במה שמתרחש בעולם הסובב אותו, נטייתו תהיה להאמין.

כשמציגים טיעון בתור הוכחה חותכת, עלולים לגרום את הדבר ההפוך.
הקורא יאמר, "אם זאת הוכחה, אני יכול להיות רגוע"
לכן אני מעדיף את הניסוח שלך "נקודה למחשבה"

#3 helpy4

helpy4

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 612 הודעות

נכתב ב- ‎14/02/2008‏, ‎17:56

אני מדבר על הוכחות לוגיות /פילוסופיות שמחזקות אמונה .
והמטרה היא חיזוק האמונה .
ובעצם באמת כולנו מאמינים ..רק שבוחרים להאמין בדברים שאין בהם מחייב .
ודברי החזו"א ,אמת (ומי אני בכלל שאחלק ציונים )

אבל ישנם אנשים שנפשם משוחררת להתבונן ,ועליהם אומר החזון איש שאצלם יהיה קל יותר להתחזק באמונה
כי העדינות בדבריו לא רומזת שהם תמימים ..חלילה .
כשהוא הוא אומר עדינות הוא מתכוון "ישרות " ההיפך מהגסות .
אדם שלומד כל ימיו תורה ודעת מתעדן בבינתו וחכמתו ומידותיו
זאת אומרת שהוא שם לב לפרטים קטנים שמשפיעים על המכלול .

אני מדבר בהוכחות בחלק הגס שבנו שמחפש הוכחות פשוטות .
האדם הישר שיצרף צירוף לצירוף יזכה לחזות באמת נוראה מכל .. יש בורא לעולם ועם ישראל קיבל תורה וכו' וכו' .

#4 helpy4

helpy4

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 612 הודעות

נכתב ב- ‎17/02/2008‏, ‎00:12

הוכחה - 2 .

אני מדגיש מראש שההוכחה היא איננה במאה אחוז מצד האמת .
אבל מבחינה סטטיסטית היא חוקית בעאבוה בוהה .
פשוט מי שיש לו שכל בקודקוד וחושב על זה, נידהם .
אבל העצלן במחשבה לא יבין .

אני דן את עיניין ההוכחה כאילו אני מנסה להוכיח לכופר שטוען שהתורה שבע"פ או בכתב איננה יצירה אלוקית .

ועל כן אגל את עינך בזאת . (אלא המילים שאני אוהב )

אתה לשיטתך אומר שבני אדם כתבו את הציווים שבתורה . ואני טוען שה' ציווה עלינו כל אחת מהמצוות בצורה מפורשת ומבוארת .

הבה ונביט במיצוות ברית המילה .

אתה טוען שבני אדם הסכימו בינהם לקבוע את היום השמיני למילה . כפי שבאותה מידה יכלו לקבוע את היום הרביעי או ה-458 או את היום האלף . נכון?

אני טוען שבורא עולם בכבודו ובעצמו ציווה שהברית תהיה ביום השמיני ללידה ,או לפחות לא מוקדם מהיום השמיני . נכון ?

במחקר שהתפרסם כבר בשנת 1953 מובאת בדיקה שערכו רופאים וחוקרים שאינם קשורים ליהדות בכלל

נצטט מדברי ד"ר אילה אברהמוב במאמרה "בעיות קרישה ודמום ביילוד"(אסיא, כרך ג עמ` 384):
``מנגנון הקרישה תלוי בקבוצת חלבונים הנוצרים בכבד, אשר נקראים ``גורמי קרישה`` או ``פקטורי קרישה``.

גורמים אלה מסומנים במספרים הרומיים IIIX-I (1-13), והם מפעילים זה את זה בשרשרת (בעזרת אנזימים) עד לקבלת הקריש היציב הנקרא פיברין.
בימים הראשונים אחרי הלידה אין הכבד בשל עדיין לפעילות זו, וברור שאינו יכול לעמוד במעמסת יתר של פעילות כירורגית. (דבר) היכול לגרום למותו של התינוק עקב דמם מסיבי, ללא יכולתו של התינוק להתגבר על הדמם הזה.
באופן פיזיולוגי עד גיל 8 ימים הכבד מתחיל להתאושש הוא הולך ומתבגר, ותיפקודיו משתפרים, ובגיל 8 ימים קיימת כבר רמה מספקת של גורמי קרישה, ומניעת דמם``.

יותר מכך. ממחקר שהתפרסם בניו־יורק בשנת 1953 עולה, כי בעוד שלפני היום השמיני קים חוסר משמעותי בחומרי הקרישה, ואילו לאחר היום השמיני חומרי הקרישה עומדים על רמה מספקת וקבועה הנשארת לאורך כל חיי האדם (100%), הרי שלקראת היום השמיני מתרבים חומרים הקרישה בקצב מהיר והם עומדים ביום השמיני על רמה של 110%(!). כלומר, ביום השמיני, ורק ביום השמיני, מגיע ריכוז חומרי הקרישה לשיא של כל הזמנים, מעל הכמות הרגילה המלווה את האדם לאורך כל חייו.!!!
(המחקר מובא בספרו של י. מרוז, ``השם: הווה`` עמ` 61).

מי שעינים לו, לבטח רואה הוא כאן בבירור רב את יד ה`, שליט ומחולל הבריאה, ונותן התורה אשר קישר בדיוק רב את יום הגעת גורמי הקרישה שבדם לרמה מספקת, עם יום מצות ברית המילה. [אגב ראוי לציין כאן, כי אע``פ שבכל הגוף העור משמש כשכבת מגן המגנה על הגוף מפני חדירת חיידקים, מקום אחד יש בגוף אשר אדרבה, העור גורם להתרבות עצומה של חיידקים נבגים ופטריות מחוללי מחלות שונות. והוא מקום העורלה.

וההסבר, על פני כל הגוף העור צמוד ודבוק אל השכבות שמתחתיו, מלבד עור העורלה שאיננו דבוק אלא קיים חלל בין העור לבין העטרה, כאשר הפתח הצר (שבראש העטרה) גורם לחדירת זיהום אל החלל, ההופך בהכרח למרבץ נוח להתרבות חיידקית נוראה. בהסרת העורלה סר איום זה. (משום כך כל תינוק הנולד בבית המלוכה הבריטי, עובר תהליך מילה להסרת העורלה). ברור לכל מבין שלא זו סיבת ברית המילה, אלא סיבה רוחנית מרוממת. אלא שבכל מצוה רוחנית הטביע הבורא יתברך תועלת גשמית. אגב, מכל היצורים עור העורלה קיים רק אצל בני האדם.
נקודה למחשבה.

#5 helpy4

helpy4

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 612 הודעות

נכתב ב- ‎25/02/2008‏, ‎01:57

בספר חובות הלבבות של רבינו בחיי ,מלפני כ-950 שנה מובאת פיסקה
שהרב הגאון קורא לה הוכחה .
כשקראתי את זה בפעם הראשונה ,קצת לא הבנתי .
מדוע זה ,הרב מציין תופעה זו בשם - הוכחה ?

אולם , כשנכנסים לעובי הקורה ומתבוננים היטב היטב , קשה לאמר שהרב טועה .
קיראו נא את דבריו .
ואם יבקש אדם בזמן הזה לראות מה שהוא דומה לעניינים ההם,
יביט בעין האמת עמדנו בין האומות מעת הגלות, וסידור עניינינו ביניהם, עם מה שאנו בלתי מסכימים עימהם בסתר ובגלוי.
והם יודעים בזה.
ויראה כי עניינינו אפשר שיהיה קרוב מענייניהם במזונות ובטרפים.
ואפשר שיהיה טוב מענייניהם בעתי המלחמות והתיגרות.
ותראה הבינוניים והכפריים שבהם טורחים יותר מן הבינוניים שבנו והדלים אשר בקרבנו.

הסבר בשפה קלה = אם תביט בעין אמיתית ובתבונה ,ותשחזר לך את ההיסטוריה מאז שגורשנו מארצינו ועד עתה , ותביט היטב .
שהרי התורה מלמדת אותנו במפורש לא להתערב בין הגויים ולא ללמוד ממעשיהם .
לא להתחתן איתם ,ואפילו לא לשתות איתם יין .
הרי כל הדברים הללו מייצרים שינאה וריחוק ביננו לבינם .
והם לא כאלה תמימים לחשוב שאנו לא מתחתנים איתם מפני שאנו -לא ראויים להם .
הם יודעים טוב טוב שאנו בפועל חושבים שאנו עם סגולה ,וניבדלים מאיתם בגלל הם גויים (שלכאורה אנו יותר מהם)
וכל הזמן התגרו בנו וניסו להשמידינו .

ולמה לא הצליחו ? 2000 שנה ??!!!
פשוט מאוד

הבטיחנו יוצרנו יתברך (ויקרא כו) ואף גם זאת בהיותם בארץ אויביהם לא מאסתים ולא געלתים וגו'.
ואמר עזרא (סימן ט) כי עבדים אנחנו ובעבדותנו לא עזבנו אלוהינו. ונאמר (תהילים קכד) לולי ה' היה לנו יאמר נא ישראל וגו', בקום עלינו אדם ושאר המזמור.

מעניין ? לא כך .
נסה בבקשה לשכלל את הנתונים הבאים .

לפי כללי ההיסטוריה היה צריך העם היהודי להעלם ח"ו כבר מזמן מן ההיסטוריה, העובדה ש"עם-ישראל" נשאר חי וקיים, הוא נס ופלא שאין כדוגמתו.
הרי לא עבר דור שבו לא עמדו על עם ישראל לכלותו, הן מבחינה גופנית הן מבחינה רוחנית.
האויבים ניסו לקיים את מאמר פיהם (תהילים פג): "לכו ונכחידם מגוי, ולא יזכר שם ישראל עוד".

זו היתה המציאות המרה מאז החריב נבוכדנצר הרשע מלך בבל את בית המקדש הראשון והגלה את עם ישראל מארצו, ועד הדור האחרון.
אם נבוא לתאר את כל הסכנות שרחפו על עם ישראל לאורך כל השנים הנ"ל יארכו הדברים עד מאוד.
נזכיר בקצרה חלק זעיר מהמאורעות:

3338 לבריאת העולם - נבוכדנצר מלך בבל מחריב את בית המקדש הראשון, ומגלה את עם ישראל מארצו.

3448 - מלכות יון בעולם, אנטיוכוס אפיפנס מצר לישראל.

3828 - חורבן בית המקדש השני ע"י הרומאים. במשך כ300- שנה בהפסקות קצרות חוזרים הרומאים ומנסים פעם אחר פעם להשמיד את עם ישראל בדרכים שונות.

4207-4392 בתקופה זו רדפו השליטים הפרסים את היהודים וגזרו עליהם גזירות שמד, הרסו בתי-כנסיות, החריבו ישיבות והרגו ראשיהן ותלמידיהן. וקיומו של עם ישראל ותורתו הועמדו בסכנה גדולה. כמסופר באגרת רב שרירא גאון.

4856-5300 במשך מאות שנים אלו היה עצם קיומו של העם היהודי בסכנה. התקופה החלה במסעי הצלב ופגעה ביהודי צרפת גרמניה ואנגליה.

פרעות - פרעות האלמוחאידים - דת קנאית בספרד המוסלמית שגזרו גזירות שמד, ופגיעות קשות בקהילות סיביליה, קורדובה, אליסנה מלגה. (1147 למנינם). פרעות ביהודי וינה (1181), בקהילת בלוייש (1181), ארפורט (1221), מקלנבורג (1225), פראנקפורט (1211), אטליה הדרומית (1290-1293), המגפה השחורה - פרעות בקהילות רבות (1318-1319), נברה (1328), פאריס (1380-1382).

גזירות - גזירת רינדפילש על קהילות פרנקוניה ובווריה (1298). גזירת "הרועים" - 120 קהילות נפגעו בצרפת ובארגוניה (1320). "גזירת המצורעים" (1321). גזירת פראג (1389), גזירת קנ"א בספרד (1391), גזירת וינה (1420), טרנטו (1475).

גזירות תתנ"ו - שנהרגו קהילות רבות בישראל באותה שנה; ח' אייר קהילת שפירא, כ"ג אייר קהילת וורמיזא נטבחו בטבח נורא. ג' סיון יהודי מגנצא, דמים רבים נשפכו באותו יום, דמי אנשים התערבו בנשותיהם, אבות בבניהם, עוללים באמותיהם נעקדו ביום אחד.

גזרות ת"ח ות"ט - נחרבו יותר מ770- קהילות קדושות בעם ישראל, ברוסיה, אוקראינה ופולין - כחצי מיליון יהודים!

גירושים - יהודי אנגליה (1290), יהודי הונגריה בימי לודוויג (1360). יהודי שטרסבורג (1381). צרפת (1394). קולוניה (1420). אוגסבורג (1439). בוואריה (1450). ברסלא (1453). גירוש ספרד (המפורסם ב1492-). סרדיניה (1492). סיציליה (1493). ליטא (1495). נאפולי (1541), ועוד.

עלילות דם - בנוריץ' (1144), במקלנבורג ובברסלוי (1227), בבדן- יהודים רבים נטבחו (1267), עלילות "הלחם הטמא" ברטינגן גרמניא, הושמדו 146 קהילות, למעלה מ100,000 יהודים נרצחו. פוזנא (1399), קראקא (1407), ועוד.

ועד ימינו: השואה האיומה, רציחת ששה מיליון יהודים במיתות ועינויים משונים על היותם יהודים בלבד, בלי שום חמלה וחנינה, בתאי הגזים, בשרפות, ביריות, בו ניתן רשות למשחית להשחית, ראינו יותר מתמיד שבדרך טבעית אין עם ישראל יכול להתקיים.

וגם אחרי השואה לא זכינו עדיין לבטחון, אלפים ורבבות מישראל שנהרגים על ידי שכנינו הערבים, בארבע מלחמות עקובות מדם, בפיגועים ורציחות משונות ועדיין מרחפת סכנת קיום על העם היהודי.

אם כן, על פי דרך הטבע צריך היה להיות שהאומות והאמפריות הגדולות בהיסטוריה יתקיימו עד ימינו אנו, ואילו עם ישראל ח"ו...

והנה העובדות טופחות על פני המציאות הטבעית. עם ישראל הוא העם היחידי, העתיק, שעדיין חי וקיים,

ואילו דוקא האימפריות העולמיות אבדו מן העולם:

(רק תראו כמה !!!!)

מואב, עמלק, פלשת, כנען, האמורי, אשור, בבל,

מצרים העתיקה, צור, ארם, עמון, פרס, מדי, יון, אדום, רומא, מדין.

מי זוכר את שומר ?, אכד ?ועוד... כולם "קיימים" רק בארכיאולוגיה.

שמירת הזהות היהודית ללא עצמאות מדינית, ללא שפה מדוברת אחידה, ולא מרוכזת אלא מפוזרת על כל קצוות תבל, ולמול רדיפות נוראות ורצופות, זוהי תופעה לא טבעית.

כל כך מדהימים הדברים בעל-טבעיותם
עד אשר גם גדולי הפילוסופים והסופרים מאומות העולם עומדים ומשתאים למול התופעה המדהימה הזאת, נציין כמה דוגמאות המובאות בספריהם:

כך מתאר זאת הסופר האמריקאי מרק טווין:

המצרים, הבבלים והפרסים עלו ומלאו את העולם בשאון הדר ויפעה, עד שהועם הזוהר והם שקעו ועברו מן העולם. היוונים והרומאים הלכו בעקבותיהם. עוררו רעש עצום ונעלמו. עמים אחרים הופיעו, נשאו ברמה את לפידם לזמן מה, אך הוא נשרף באש של עצמו ועתה, הם יושבים בצל, או אבדו בכלל.

היהודי ראה את כולם, הכה את כולם, והוא היום מה שהיה מאז. אינו מראה סימני שקיעה, לא האטה בכישוריו, וערנותו לא קהתה.

כולם בני תמותה בעולם, מלבד היהודים. כל הכוחות חולפים אך הוא נשאר. [b]מה הוא סוד נצחיותו? [/b]

(Mark Twain, Harper’s Magazine, Sept 1899)

"... ואמנם, לפי הקריטריון המטריאליסטי והפוזיטיבי, צריכה היתה אומה זו מזמן לעבור מן העולם. קיומה היא תופעה מיסתורית ומופלאה, המעידה כי חיי אומה זו מתנהלים בכוח גזרה קדומה..."

(הפילוסוף הרוסי, ניקולאי ברדייב 1936, משמעותה של ההיסטוריה עמוד 86-87).

ואת זה אני אוהב באופן מיוחד ...

"מה זה יהודי? שאלה זו אינה מוזרה כפי שזה יכול להיראות תחילה. הבה נראה איזה מן יצור מיוחד הוא זה, שכל שליטי עולם וכל העמים העליבוהו ודיכאוהו וגירשוהו ורמסהו, רדפהו, שרפו, והטביעו, והוא, על אפם ועל חמתם, ממשיך לחיות ולהתקיים. מה זה יהודי - שלעולם לא הצליחו לפתותו בשום פיתויים שבעולם שמדכאיו הציעו לו בלבד שיתכחש לדתו ויטוש את אמונת אבותיו.

יהודי — הנו סמל הנצח. הוא שלא יכלו להשמידו לא טבח ולא עינויים; לא אש ולא חרב האינקוויזיציה לא הצליחו להכחידו. הוא אשר ראשון בישר דבר ה'; הוא אשר זמן רב כל-כך שמר על הנבואה ומסרה לאנושות כולה. עם כזה לא יכול להיעלם.

יהודי הנו הנצחי - הוא התגשמות הנצח.

(לב טולסטוי, מתוך מאמר שפורסם בג'ואיש וורלד - לונדון 1908)

והיא שעמדה לאבותינו

ברור שתופעה זו לא ניתנת לחיזוי מראש, ורק בורא עולם - השולט ומנהיג את העולם וההיסטוריה, יכול לומר בוודאות מה יהיה. וכך מבטיח הקב"ה לפני כ3310- שנה בתורה הקדושה (ויקרא כו,מד):

"ואף גם זאת בהיותם בארץ אויביהם - לא מאסתים ולא געלתים לכלותם להפר בריתי אתם כי אני ה' אלקיהם".

הקב"ה חיזק את ההבטחה הזאת בנבואות שמסר לעבדיו הנביאים, בהן השווה את נצחיות קיום עם ישראל כחוקות השמש והירח, ושלא ימאסם כל הימים מהיות לו לעם. וכך אמר הנביא ירמיהו:

"כה אמר ה', נותן שמש לאור יומם, חוקות ירח וכוכבים לאור לילה, רוגע הים ויהמו גליו, ה' צבאות שמו, אם ימושו החוקים האלה מלפני נאום ה' גם זרע ישראל ישבתו מהיות גוי לפני כל הימים" (ירמיהו לא,לד-לו).

ודברים נחרצים כתב בזה הרמב"ם ב"אגרת תימן":

"וכמו שאי-אפשר שתתבטל מציאותו של הקב"ה כן אי-אפשר שנאבד ונתבטל מהעולם, שכן נאמר: "אני ה' לא שניתי ואתם בני יעקב לא כליתם" (מלאכי ג,ו).

ככל שעברו הדורות וככל שארכה הגלות, גדל הנס והפלא יותר ויותר; עד שיש מי שהעלה נס זה של קיום עם ישראל, במעלה יתירה מהניסים ונפלאות שהיו ביציאת מצרים. וכן כתב רבי יעקב עמדין זצ"ל:

"מי שמעיין בייחוד עניננו ומעמדנו בעולם, אנחנו האומה הגולה, שה פזורה, אחרי כל מה שעבר עלינו מהצרות והתמורות אלפים מהשנים... כל האומות הקדומות אבד זכרם... ואנו הדבקים בה' חיים היום, חי נפשי כי בהתבונני בנפלאות אלה, גדלו אצלי יותר מכל ניסים ונפלאות שעשה ה' יתברך לאבותינו במצרים ובמדבר ובארץ ישראל. וכל מה שארך הגלות יותר, נתאמת הנס יותר, ונודע מעשה תקפו וגבורתו" (בהקדמה לסידור בית-יעקב).

מה הלאה?

גם כיום גדולה הסכנה להמשך קיומו של עם ישראל. וגם כיום ישנם רבים השואלים מה יהיה עתידו של עם ישראל?!

אבל כאשר מסתכלים על ההיסטוריה היהודית מתחזקים באמונה ובבטחון בשומר ישראל שלא יעזוב את שארית ישראל, כשם שלא עזבם עד היום. עם ישראל ימשיך להתקיים עד עולם.

ברוך שומר הבטחתו לישראל - היא ההבטחה של נצחיות עם ישראל. והיא (ההבטחה של נצחיות עם ישראל) שעמדה לאבותינו ולנו. שלא אחד בלבד עמד עלינו לכלותנו, אלא שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותנו, והקב"ה מצילנו מידם (הגדה של פסח).
  • Aasrsa16 אוהב את זה

#6 koko

koko

כבר לא רוצים לזכור את השם שלי

• רשומים
  • 1,164 הודעות

נכתב ב- ‎30/03/2008‏, ‎19:15

אשכול טוב.
הודעת הפתיחה מעולה! (וגם כתובה בצורה טובה...)
תמונה שפורסמה
B)

#7 helpy4

helpy4

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 612 הודעות

נכתב ב- ‎30/03/2008‏, ‎20:47

סוף סוף מישהו מעריך נכון את המאמץ .
תודה אחי ,חיזקתני .

#8 A.z

A.z

איי דריי

• חבר של כבוד
  • 5,487 הודעות

נכתב ב- ‎30/03/2008‏, ‎20:50

כל הכבוד על המאמץ אחי!!! :BOWDOWN:
המשך כך! אני אוהב לקרוא.

#9 koko

koko

• רשומים
  • 1,164 הודעות

נכתב ב- ‎31/03/2008‏, ‎17:13

תודה אחי ,חיזקתני .

בסבבה אחי, חזק ואמץ!

(ובשבילך: שכוייח. חרדי או לא...? :D )
תמונה שפורסמה
B)

#10 koko

koko

• רשומים
  • 1,164 הודעות

נכתב ב- ‎31/03/2008‏, ‎17:13

דאבל, מצטער!
תמונה שפורסמה
B)

#11 hadarooshit

hadarooshit

Digger

• רשומים
  • 1,421 הודעות

נכתב ב- ‎30/04/2008‏, ‎21:18

אהבתי הכי את ההודעה האחרונה.. אין, היא פשוט מדהימה!

אני מכירה ילדה אחת אתאיסטית והיא לא מוכנה בשום פנים לשמוע שהיא מיוחדת בכך שהיא יהודייה, למרות שאני כל הזמן מנסה לשכנע אותה. בסוף כבר לא ידעתי מה להגיד לה.
אני חושבת שאני אקצר קצת את מה שהבאת כדי שיהיה לה כוח לקרוא... ואני מקווה שזה יעשה את ההבדל. תודה רבה לך!
תמונה שפורסמה

#12 helpy4

helpy4

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 612 הודעות

נכתב ב- ‎22/05/2008‏, ‎17:28

הוכחה מס' 4 - חיים שלאחר המוות ,מתים קליניים ,גילגול נשמות

http://www.qsubs.net...h...ost&p=90637

#13 helpy4

helpy4

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 612 הודעות

נכתב ב- ‎30/06/2008‏, ‎19:55

הוכחה מס' 5

ידיעת המבנה הפנימי של הדבורה וההכשר על הדבש

http://www.qsubs.net...showtopic=14986

#14 Rizla

Rizla

אני קצת ביישן

• רשומים
  • **
  • 33 הודעות

נכתב ב- ‎03/04/2009‏, ‎05:02

איינשטיין האמין שאלוקים ברא את היקום, ובתוכו גם את בני-האדם. מתשובתו משתמעת השאיפה לעמוד על טיבו של הא-ל והנחישות להבין את כוונתו ומעשיו, להבין מגמות הטבועות בנו והמשותפות לכל בני המין האנושי, ובהן מותר האדם משאר היצורים עלי אדמות. כלומר, איינשטיין הוא פנתיאיסט שאינו מאמין בא-ל פרסונלי, כפי שגם מיהר להכחיש את היותו אתאיסט. אייזיק ניוטון, למשל, שלל כל צורה של פנתיאיזם, באומרו שאלוקים שולט בכול.
דתי''. [/color]

מאחר ורוב השקרים שכתבת או העתקת מאתר הידברות[האינצקלופדיה לשקרים וסילופי עובדות] אני לא יטרח ויגיב לכל השטויות פה ואני פשוט יצוטט את איינשטין בעצמו.

b]"... The word God is for me nothing more than the expression and product of human weaknesses, the Bible a collection of honourable, but still primitive legends which are nevertheless pretty childish. No interpretation no matter how subtle can (for me) change this. These subtilised interpretations are highly manifold according to their nature and have almost nothing to do with the original text. For me the Jewish religion like all other religions is an incarnation of the most childish superstitions. And the Jewish people to whom I gladly belong and with whose mentality I have a deep affinity have no different quality for me than all other people. As far as my experience goes, they are also no better than other human groups, although they are protected from the worst cancers by a lack of power. Otherwise I cannot see anything 'chosen' about them."

"In general I find it painful that you claim a privileged position and try to defend it by two walls of pride, an external one as a man and an internal one as a Jew. As a man you claim, so to speak, a dispensation from causality otherwise accepted, as a Jew the priviliege of monotheism. But a limited causality is no longer a causality at all, as our wonderful Spinoza recognized with all incision, probably as the first one. And the animistic interpretations of the religions of nature are in principle not annulled by monopolisation. With such walls we can only attain a certain self-deception, but our moral efforts are not furthered by them. On the contrary."

"Now that I have quite openly stated our differences in intellectual convictions it is still clear to me that we are quite close to each other in essential things, ie in our evalutations of human behaviour. What separates us are only intellectual 'props' and `rationalisation' in Freud's language. Therefore I think that we would understand each other quite well if we talked about concrete things."

"With friendly thanks and best wishes."

"Yours, A. Einstein." (to Eric Gutkind)[/b]

#15 helpy4

helpy4

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 612 הודעות

נכתב ב- ‎05/04/2009‏, ‎02:35

לא מבין מילה באנגלית . מבין היטב שמי שמגיע ופוסל באחת שייך לקטגוריה של כל הפוסל במומו פוסל . קראת לי שקרן וחיסלת מרצונך את האפשרות לברר .
אגב ..הוא אומר כאן שהוא אינו מאמין בקיומו של אלוקים ? או שהוא אומר שהוא לא רוצה להאמין באל כפי שמייצג התנ"ך ?
לכל אלו שרוצים להשאר כפי שהם (חילוניים, בלתי מחוייבים )יש תיזה אחת -יש אלוקים והוא לא מחייב אותי .
וזה מה שטען איינשטיין ,לא ?
שמעתי פעם שאיינשטיין שינה את דעותיו התיאולוגיות כשהתבגר .אני לא ממש בקי בדרכיו וזה גם לא מי יודע מה משנה לי
היהדות והאמונה במתן תורה לא נשענים על איינשטיין וחבריו ,הם מקסימום מובאים כקוריוז מעניין . אתר הידברות הוא אתר עם עוגן חזק מאוד במושג אמת
והוא לצנינים בעיני עצלני מחשבה
מעבר לכך ..האם תוכל להציג בפני תאוריה מסודרת לגבי התכנות חוק ללא מחוקק ?

אגב ..האשכול הזה לא קשור לבירורים מסוג זה ואני מעביר אותו לאשכול אחר

#16 Rizla

Rizla

אני קצת ביישן

• רשומים
  • **
  • 33 הודעות

נכתב ב- ‎05/04/2009‏, ‎06:10

לא מבין מילה באנגלית

המכתב המקורי:
תמונה שפורסמה
"המלה אלוהים היא בעבורי שום דבר פרט לתוצר של חולשה אנושית", התנ"ך הוא אוסף של אגדות נכבדות אך עדיין פרימיטיביות - ואף על פי כן ילדותיות .
לעם היהודי, אליו אני משתייך בשמחה ושלמנטליות שלו אני חש שייכות רבה, אין איכות שונה בעבורי בהשוואה לכל העמים האחרים. עד כמה שניסיוני מגיע, הם (היהודים) אינם שונים מכל קבוצה אנושית אחרת, אף על פי שהם מוגנים מהסרטנים החמורים ביותר משום שאין להם כוח. מבחינות אחרות, אינני יכול לראות שום תכונה 'נבחרת' המיוחסת להם"

קראת לי שקרן וחיסלת מרצונך את האפשרות לברר

לא קראתי לך שקרן, מאחר ולא אתה כתבת את זה , האתר הידברות ושאר המטיפים דתיים הם בהחלט שקרנים ואין שום סיבה לקחת אותם ברצינות.

לכל אלו שרוצים להשאר כפי שהם (חילוניים, בלתי מחוייבים )יש תיזה אחת -יש אלוקים והוא לא מחייב אותי .

התיזה היא שאלוהים לא קיים ,לכן החוקים שנכתבו "בשמו" אינם מחייבים אותי.

שמעתי פעם שאיינשטיין שינה את דעותיו התיאולוגיות כשהתבגר

המכתב המדובר נכתב ב1954 , כשנה לפני מותו.

אתר הידברות הוא אתר עם עוגן חזק מאוד במושג אמת

על איזו אמת מדובר?
האמת שהיקום קיים רק 5678 שנים? שהאישה נוצרה מהצלע של הגבר? שדינוזאורים חיו יחד עם בני האדם עד שאלוהים החליט להשמיד אותם?[זה כמובן לפני שיהודי בשם נוח שחי 950 שנים החליט להזמין את טי רקס ואשתו לשוט בספינה יחד עם
עוד 2 מיליון מינים של בעלי חיים].

#17 helpy4

helpy4

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 612 הודעות

נכתב ב- ‎05/04/2009‏, ‎17:47

ביננו ...מכיוון שאני לחוץ בזמן .
בוא ונניח שהאמת איתך וזהו אכן מכתב שכתב איינשטיין ונניח שזוהי כוונתו
אתה קולט שאתה מניח על כף המאזניים של חייך צילום מכתב של בנאדם אחד בודד מול ..לא משנה , נעזוב את זה .
למה המכתב של איינשטיין יותר קובע עבורך ממכתב שכתבו נביאים ? ממכתב שכתב אותו אלוקים ? ממכתב שכתבו אותו חכמי הדור הקודם והדור הזה ?
האם איינשטיין נפטר לבית עולמו ללא שאלות ?! האם לא נותר עם תמיהות ?
היכן ההיגיון הפרטי שלך ?

תן לעצמך רגע נחת וקרא בבקשה את המאמר הבא -

לעצלנים שביננו המאמר עוסק בתרת הקוונטים והוא מרתק .
בסיומו נאמר כך :..ידידו של איינשטיין, אברהם פאיס, מצטט בספרו ''Niels Bohr’s Times'' קטע ממכתב של איינשטיין למקס בורן משנת 1926: ''מכניקת הקוונטים מרשימה מאוד, אבל קול פנימי אומר לי שהיא אינה הדבר האמיתי. ... בכל מקרה, אני משוכנע שהוא [הא-ל] אינו משחק בקוביות''. קבעת שהאתר הידברות כולו ,עוסק בשקר . אתה מכיר חברה רצינית שתחזיק מעמד בשקר יותר מכמה שנים בודדות ?
מה שמציג האתר הנ"ל נקרא ע"י פרופסרים דוקטורים ומדענים ועוד ועוד
היתכן שהעם ששם נר לרגליו את האמת יכחש בעמו?
ונניח שכן , חס וחלילה ...לשם מה ?!!

אני מודע למצב הקשה של בירור האמת מנקודת מבט חילונית .
אבל לפני שאתה מתלהם על אנשים כמוני או על הידברות ..תשאל את עצמך מה המטרה שלך .

מה ההתייחסות שלך לשורה במשפט הבא (שאף הוא נאמר ע"י איינשטיין )
אני מצוטט מהידברות - ואנא, נסה להוכיח היכן יש כאן שקר אם בכלל
" איינשטיין היה המדען הראשון שהטרידה אותו המחשבה על אודות המושג: ''התפוצצות היקום'', שממנו השתמע כי היתה ראשית לעולם. במכתב אל דה סיטר, כתב:
''רעיון היקום המתרחב - מרגיז''.(למה מרגיז ..אני ואתה יודעים ..כי זה מחייב ! )
במכתב אחר הוא כתב: ''נראה לי אוילי להודות באפשרות הזאת''. על כל פנים אפשרות זו חוללה מהפכה חשיבתית בתודעתו.
איינשטיין האמין כי חוקי הטבע הוכיחו את קיום האלקים. העובדה שיש סדר ביקום, וכן העובדה שהאדם מסוגל לגלות סדר זה, מוכיחות על כח עליון המסדר את הטבע.
אדמונד ויטאקר, פיסיקאי בריטי, כתב ספר על הדת והאסטרונומיה, ובו הוא כתב: ''אין יסוד להנחה שהחומר והאנרגיה היו קיימים מלפנים והופעלו פתאום".

http://www.hidabroot...asp?BlogID=7098

אני מניח שלמרות כל זאת ועוד אפילו אם אביא לך טונות של ניירת המוכיחה שאתה שוגה תשאר בשלך
אבל נניח שאחר כל זאת תטען שהצדק איתך ואיינשטיין לא האמין באלוקים ותורה ה' זה משחק ילדים וכו'
או קיי ..אז חיית את חייך איך שבא לך ..
אבל ..
מה תעשה אם יתברר לך שטעית ותבין שאתה ואיינשטיין ביחד טועים ?
האם זה ישנה משהו אצלך ?
האם תהיה יהודי שומר תורה ומצוות ?

#18 Rizla

Rizla

אני קצת ביישן

• רשומים
  • **
  • 33 הודעות

נכתב ב- ‎05/04/2009‏, ‎20:16

למה המכתב של איינשטיין יותר קובע עבורך ממכתב שכתבו נביאים ?

המכתב לא קובע בשבילי כלום , הרי אני לא צריך לגלות שסוקרטס לא האמין באלים המיתולוגיים בשביל להבין בעצמי שזאוס לא באמת קיים.

לעצלנים שביננו המאמר עוסק בתרת הקוונטים והוא מרתק .
בסיומו נאמר כך :..ידידו של איינשטיין, אברהם פאיס, מצטט בספרו ''Niels Bohr’s Times'' קטע ממכתב של איינשטיין למקס בורן משנת 1926: ''מכניקת הקוונטים מרשימה מאוד, אבל קול פנימי אומר לי שהיא אינה הדבר האמיתי. ... בכל מקרה, אני משוכנע שהוא [הא-ל] אינו משחק בקוביות''. קבעת שהאתר הידברות כולו ,עוסק בשקר . אתה מכיר חברה רצינית שתחזיק מעמד בשקר יותר מכמה שנים בודדות ?
מה שמציג האתר הנ"ל נקרא ע"י פרופסרים דוקטורים ומדענים ועוד ועוד
היתכן שהעם ששם נר לרגליו את האמת יכחש בעמו?
ונניח שכן , חס וחלילה ...לשם מה ?!!

איינשטין נהג להשתמש במילה "אלוהים" במובן מטאפורי , פואטי , כשם נרדף לחוקי הטבע המושלים ביקום.
האלוהים המטאפורי רחוק כשנות אור מן האלוהים המתערב ,מחולל הניסיים ,קורא המחשבות , המעניש על חטאים , העונה על תפילות , אין שום קשר בין פנתאיזם ליהדות או לכל דת מונותאיסטית אחרת בעולם.
"אם במילה אלוהים מתכוונים לסידרה של חוקים פיזיקליים המושלים ביקום , כי אז יש כמובן אלוהים כזה , האלוהים הזה אינו מספק מבחינה רגשית , אין שום טעם להתפלל לחוק הכבידה".

"זה היה כמובן שקר , מה שקראתם על אמונותי הדתיות , שקר שחוזרים ומשמיעים אותו בעקביות , אני לא מאמין באלוהים ומעולם לא הכחשתי זאת , אלא ביטאתי את הדבר בבירור .
אם יש בי משהו שעשוי להיקרא דתי , הרי זו ההתפעלות חסרת הגבולות שלי ממבנה העולם ככל שהמדע יכול לגלותו"/אלברט איינשטיין 24 במרץ 1954]

אני מניח שלמרות כל זאת ועוד אפילו אם אביא לך טונות של ניירת המוכיחה שאתה שוגה תשאר בשלך
אבל נניח שאחר כל זאת תטען שהצדק איתך ואיינשטיין לא האמין באלוקים ותורה ה' זה משחק ילדים וכו'
או קיי ..אז חיית את חייך איך שבא לך ..
אבל ..
מה תעשה אם יתברר לך שטעית ותבין שאתה ואיינשטיין ביחד טועים ?
האם זה ישנה משהו אצלך ?
האם תהיה יהודי שומר תורה ומצוות ?

אז אני ישאל אותך אותה שאלה , אם כומר נוצרי יוכל לשכנע אותך בצדקתה של הברית החדשה האם תתנצר ותקבל את ישו כמושיעך האישי?

#19 helpy4

helpy4

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 612 הודעות

נכתב ב- ‎06/04/2009‏, ‎08:54

כמעט חצי שעה שאני כותב וכותב ופתאום מסתבר לי שנותקתי מהרשת ...האמת היא שאין לי ממש חשק לכתוב שוב את הכל
לגבי איינשטיין -תעיין באשכול שכתבת בו בתחילה -בתשובה שנתתי לעדי בלי בצל הבאתי ציטוטים על דבריו של איינשטיין (בעיקרון זה נכון שאיינשטיין לא היה חסיד בעלז אבל האמין בכוח עליון שאירגן את הכל בצורה מופלאה ועוד יותר מכך התרגז כשטענו שהוא אטאיסט כמוך )
לגבי הגישה שלך - אני אומר שאדם הוא ייצור מורכב מרצונות ומשוחד מהם . אדם שמאוד שואף לכיוון מסויים ומבצע זאת באופן מרדני לא יכול להגיע לאמת לעולם
שופט לא יכול ליהיות משוחד בשקל אחד -זה משפיע עליו במשהו -גזר הדין יעוות ...ככה זה .
אתה כבר החלטת ככה כי זה נוח לך ככה
לא בגלל איינשטיין ולא בגלל שפינוזה אתה חי ככה - אתה חי כך כי אתה רוצה כך
אני לעומתך מתחיל להיפך (לפחות ברצון הפנימי ,אני לא מצהיר שאני מלאך , הלוואי )אני מביט על התורה ומתיישר
הצדק הוא מושג עליון האמת גם היא מושג אלוקי - יש רק אחת
אם נהיה שנינו בחדר אחד יתכן שאתה תגנוב ממני ותקרא לזה "השלמת ציוד" או מלחמת קיום
אני אקרא לזה גניבה כי כך כתוב בתורה - בלי פשרות ותירוצים
אטאיסטים הם עלולים יותר להיכשל בעבירות שבין אדם לחברו - כמעט לא קיימת אצלם מידת החסד .
הם מאמינים בהשתייכותם לחי הפראי ולא לאדם המדבר
אם הייתי קורא לסיגנון החיים הזה בהמיות לא היית כועס עלי מכיוון שכך אתה בעצם חי - כבהמה .

ואם נעלבת או הרגשת צורך למחות מדברי אלה שכתבתי עכשיו
זו הראיה הכי טובה עלי אדמות שאתה אדם פרי יצירת כפיו של הבורא יתברך
בהמה לא נרגזת מעלבונות
אין היא מבינה אותם
לאדם יש כושר דיבור וקוגניציה - שכל - גוף ונשמה
רוח מדברת בו - היא המרגישה והיא הכועסת או הנרגשת מדברים ערטליים מחומר - רוחניים !!

אתה אדם רוחני כלוא בגוף בהמי (גם אני , גם אני ..תירגע )
ולכן מצוותיו של האלוקים הם מאבקים רוחניים בדמות מעשה גשמי
בהצלחה

#20 lickme

lickme

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 159 הודעות

נכתב ב- ‎06/04/2009‏, ‎09:41

HELPY4,

אתה יודע מה?
יש לי כמה טענות אליך.

1. בהודעה הראשונה כתבת:

אני מביא מדברי חכם בני ברקי בשם...

איזה מוסד חינוכי מכובד קבע שהוא "חכם" ובאיזה תחום?
אגב, מעכשיו אני החכם הטברייני אלון ויינברג.

לאחר מכן כתבת כי:

כדאי להפנים

מי אמר שכדאי להפנים?

2. יש לי גם הרבה הוכחות למה אין אלוהים, אך אני לא אכנס לזה. אתה יודע למה?
פעם יצא לי להיכנס לדיון עם איזשהוא רב של חב"ד ואתה יודע מה הוא אמר לי?
"איש איש באמונתו יחיה". אין פסוק כזה בתורה או משהו?
שלא תבין אותי לא נכון, אני נולדתי וגדלתי בתור יהודי. אני חונכתי במספר בתי ספר להיות דתי.
בשנים האחרונות הגעתי לנקודה בחיים שלי שבה אם הייתי ממשיך לסמוך על כח עליון בחיי שייפתור הכל הייתי נקרא מטומטמם.

אין לי שום בעיה עם אנשים שמתפללים, מאמינים, מאמינים באמונה עיוורת, חוטאים ושאר ירקות. שוב, "איש איש באמונתו יחיה".
הבעיה היחידה שלי היא עם אנשים שמנסים לדחוף לי את התורה ואת המצוות לחיים ומנסים להוכיח לי שאלוהים קיים.
יכול להיות שאלוהים קיים בחייך ובחיי הוא לא קיים.
יכול להיות גם שהסיבה שאתה כותב "הוכחות לקיום של כח עליון" היא שאתה בעצמך, בתת-מודע שלך, אתה מפקפק בקיום ה"אלוהים".

אל תמהר לתקוף אותי, כמו שאני לא תקפתי אותך.

3 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 3 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים