עבור אל תוכן

חוקי הפורום - נא לקרוא

תמונה

אפשר הסבר על ההבדל בין WEB-DL ל-WEBRip?

• אנא התחבר בכדי להגיב
4 תגובות לנושא זה

#1 מנדליקו

מנדליקו

אם אני לא בצוות, אני חייב למצוא חיים

• רשומים
  • 2,363 הודעות

נכתב ב- ‎03/08/2021‏, ‎08:51

היי,

בשנים האחרונות הייתי צופה בסרטים רק באיכות Bluray. "לא התפשרתי" פשוט.

לאחרונה התחלתי להוריד סרטים באיכות של WEB-DL ו-WEBRip (לא סגור מי מבינהם, אבל תמיד הלכתי על זה ששוקל יותר).

תאמת שהאיכות מהצד שלי (1080p) לא מורגש הבדל בכלל, ונראה ממש טוב.

השאלה מה זה אומר? ומה באמת ההבדל ביניהם? ומה עדיף כמובן להורדה (בהתבסס שלא חשוב לי משקל).

תודה רבה

#2 dvodvo123

dvodvo123

Queen Of Peace

• Q-Subber
  • 24,228 הודעות

נכתב ב- ‎03/08/2021‏, ‎09:04

מהרשת, נראה לי זה ההסבר הכי טוב

כאשר קובץ וידאו כלשהו מסומן כ-Webrip, הכוונה היא שמישהו התחבר לאתר שמאפשר לצפות בסרט ב"צפיה ישירה", או בשם המוכר יותר באינטרנט - בסטרימינג (Streaming) ובזמן שהוא צפה בסרט, הוא ביצע לכידה בעזרת יישום מתאים ושמר את הסרט אל קובץ מקומי במחשב שלו.
Webrip עשוי להיות באיכות גבוהה באופן כללי, אך לרוב יהיה ברמה נחותה יותר, ביחס ל-WEB DL. זאת מכיוון שבמהלך יצירת Webrip, מי שלוכד את הוידאו, בעצם מבצע קידוד מחדש (Reencode) לפורמט הרצוי לו וכך הקובץ שנלכד, נשמר באיכות מעט יותר נמוכה ביחס לסרט המקורי שנמצא בסרבר שממנו בוצע הסטרימינג. לעומת זאת, ב-WEB DL, הקובץ שמגיע למשתמש, הוא הקובץ באיכות המקורית, הגבוהה, ללא Reencode. ההבדל היחיד בין המקור להעתק הוא כאמור פריצת ההגנה.
  • meathook אוהב את זה

#3 מנדליקו

מנדליקו

אם אני לא בצוות, אני חייב למצוא חיים

• רשומים
  • 2,363 הודעות

נכתב ב- ‎03/08/2021‏, ‎12:49

תודה רבה. פשוט לא הבנתי למה ה-Rip שוקל יותר :)

#4 LeXos

LeXos

DDL-iL - זוכרים?

• רשומים
  • 1,892 הודעות

נכתב ב- ‎03/08/2021‏, ‎12:59

תודה רבה. פשוט לא הבנתי למה ה-Rip שוקל יותר :)

ניסיון להקליט ולשמור באיכות הגבוהה ביותר ולדחוס פחות כדי לשמור על האיכות מכיוון שזה מגיע מהקלטה ("צילום מסך" אפשר לקרוא לזה בגדול) ולהימנע מאיבוד פרטים במהלך הקידוד מחדש

כל הנהגים שעצרו בגלל התאונה עם המשאית עם האוהל קרקס לג'יפ עם הדוגמניות והחללית עם החייזר המדבר, סעו אין מה לראות.

#5 ZIPC

ZIPC

ירוק לנצח.

• Q-Subber
  • 13,692 הודעות

נכתב ב- ‎04/08/2021‏, ‎16:14

מהרשת, נראה לי זה ההסבר הכי טוב

כאשר קובץ וידאו כלשהו מסומן כ-Webrip, הכוונה היא שמישהו התחבר לאתר שמאפשר לצפות בסרט ב"צפיה ישירה", או בשם המוכר יותר באינטרנט - בסטרימינג (Streaming) ובזמן שהוא צפה בסרט, הוא ביצע לכידה בעזרת יישום מתאים ושמר את הסרט אל קובץ מקומי במחשב שלו.
Webrip עשוי להיות באיכות גבוהה באופן כללי, אך לרוב יהיה ברמה נחותה יותר, ביחס ל-WEB DL. זאת מכיוון שבמהלך יצירת Webrip, מי שלוכד את הוידאו, בעצם מבצע קידוד מחדש (Reencode) לפורמט הרצוי לו וכך הקובץ שנלכד, נשמר באיכות מעט יותר נמוכה ביחס לסרט המקורי שנמצא בסרבר שממנו בוצע הסטרימינג. לעומת זאת, ב-WEB DL, הקובץ שמגיע למשתמש, הוא הקובץ באיכות המקורית, הגבוהה, ללא Reencode. ההבדל היחיד בין המקור להעתק הוא כאמור פריצת ההגנה.

לא מדויק, יותר נכון:

WEB-DL = WEB Download, הקובץ המקורי שנמצא בשרת הסטרימינג בלי שום קידוד.

WEBRip - עשו RIP (קידוד מחדש) של מקור WEB. לפעמים זה סוג של לכידת מסך כי אין אפשרות לעשות WEBDL (נגיד, לא פרצו את ההצפנה של נטפליקס 4K, אז כל ה-4K משם הוא WEBRip), לפעמים כי רצו לקודד מחדש את ה-WEBDL לגודל אחר, בדרך כלל יותר קטן ופחות איכותי.

ניסיון להקליט ולשמור באיכות הגבוהה ביותר ולדחוס פחות כדי לשמור על האיכות מכיוון שזה מגיע מהקלטה ("צילום מסך" אפשר לקרוא לזה בגדול) ולהימנע מאיבוד פרטים במהלך הקידוד מחדש

גם לא מדויק, תלוי במקרה. אם אפשר לעשות DL הוא תמיד עדיף, וכמעט כל ה-RIP-ים במקרים האלה יהיו כדי לחסוך מקום ולרדת באיכות. צריך לבדוק מה המקור של ה-DL, מה המקור של ה-RIP ואיזה קידוד זה.

• IntelSub אוהב את זה

1 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 1 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים