עבור אל תוכן

חוקי הפורום - נא לקרוא

תמונה

מדריך קודקים מצולם עדכני ל-Windows 7!

קודקים מפענחים מדריך ניגון Windows 7 פילטרים

• אנא התחבר בכדי להגיב
498 תגובות לנושא זה

#1 Superb

Superb

רציני? 10,000 הודעות!?

• Q-Fame
  • 17,865 הודעות

נכתב ב- ‎01/01/2012‏, ‎19:55

עריכה: עברה כבר כמעט שנה מאז כתיבת המדריך הזה, ולכן התחלתי לעבוד על מדריך עדכני יותר. ניתן לראות את השלד למדריך החדש כאן.

לפני הכל, ברצוני לציין שמדריך זה הינו בשלבי בנייה ואינו מתאים לחלוטין לכל תצורות החומרה!
ראו בזה מדריך משופר וניסיוני. P:

הסבר מאחורי המדריך החדש

שנת 2012 כבר הגיעה וטכנולוגיות הניגון ל-Windows השתפרו בצורה ניכרת מאז כתבתי את מדריך הקודקים הקודם.
שחרורי הרשת השתנו גם הם בצורתם:
א. MP4 (קונטיינר) הרבה יותר נפוץ מפעם.
ב. AAC (שיטת קידוד אודיו) בשימוש הרבה יותר נרחב, במיוחד לשחרורים למכשירים ניידים או בהקלטות דיגיטליות/גולמיות מהכבלים.
ג. אנשים מורידים בלו-ריי מלאים (בקונטיינר M2TS) ורוצים לנגנם על המחשב (או דרך HTPC).
ד. אנשים מורידים הקלטות גולמיות של סדרות ברזולוצייה 1080i בפורמט TS. שימוש ב-Deinterlacing, מבוסס תוכנה או חומרה, נדרש עבור ניגון בצורה איכותית.
ה. קבוצות מקליטות סדרות ומקודדות אותן בפורמט הקשה ל-Microsoft DTV-DVD Decoder לפענח (בעיקר שחרורי IMMERSE, אבל יש עוד קבוצות בעייתיות).

חוץ מפורמטי השחרורים החדשים, גם החומרה הזמינה השתנתה:
א. מעבדים הרבה יותר מהירים אשר תומכים בפענוח תוכנה לניגון חלק של רזולוציות גבוהות.
ב. כרטיסים גרפיים רבים תומכים בהאצת חומרה בניגון H.264 ו-VC1. המדריך ינצל זאת בעיקר בכרטיסי Nvidia (שימוש בטכנולוגיית הפענוח של CUDA).
ג. זיכרון ומהירות גדולים יותר בכרטיסים גרפיים מאפשרים שימוש במציגי וידאו מתקדמים ואיכותיים יותר, כמו madVR.

במה המדריך טוב יותר מקודמו?
א. ניגון כל השחרורים החדשים בצורה האיכותית ביותר על חומרה חדשה כפי שתואר לעיל.
ב. שימוש טוב יותר בתצורת ניגון 64 ביט למחשבים עם מערכות הפעלה שתומכות בכך (ועדיין תמיכה אחורה בתוכנות 32 ביט).
ג. פענוח מואץ עם CUVID (עבור כרטיסי Nvidia),‏ Quick Sync (עבור מעבדי Intel Sandy Bridge),‏ DXVA2 copy-back (עבור כרטיסי ATI/AMD) או פענוח תוכנה עבור שאר תצורות החומרה.
ד. העדפה של LAV Filters על פני ffdshow ו-Haali. כל מי שמבין בנושא יודע שמדובר בפרויקט ברמה גבוהה, קצב פיתוח מהיר ופיצ'רים שחבל על הזמן.
ה. דגש חזק על תמיכה ב-Windows 7. עם כל הכבוד, זמנם של XP ו-Vista עבר והגיע הזמן לתת את מלוא תשומת הלב למערכת ההפעלה הטובה ביותר בשוק.
ו. מתן תמיכה בסיסית בפורמט הבלו-ריי. עדיין לא ניתן להציג תפריטים עם הפרוייקטים בקוד פתוח, אך הסרט עצמו מתנגן.

מה אם ביצעתם את המדריך הקודם?
הסירו את Haali, את ffdshow ואת MPC-HC ובצעו את המדריך החדש במקום.
אם תוכנית ההסרה תשאל אתכם לגבי מחיקת ההגדרת- בצעו זאת. אנו נגדיר הכל מחדש בצורה נקייה ועדכנית.

המדריך עצמו

צעד מקדים: להסיר את כל חבילות הקודקים, פילטרים, נגנים וכל דבר בסגנון שהותקן אצלכם. יש לשים לב שתוכנות זוועתיות כמו Nero מתקינות קודקים בלי לשאול אפילו.
דוגמאות לכאלה הן חבילת CCCP, חבילת K-Lite, חבילת Shark, הנגן BS.Player, הנגן VLC, הנגן MPC-HC, הפילטר Xvid, חבילת DivX, חבילת ffdshow, חבילת LAV Filters, המפענח AC3Filter, המפצל Haali Media Splitter, המפענח CoreAVC ועוד...

א. התקינו את הדרייברים החדשים ביותר עבור כרטיס המסך שלכם. היצרנים הנפוצים הם בד"כ Intel,‏ Nvidia ו-AMD/ATI.
צעד זה חשוב ביותר ואין להתעלם ממנו! דרייברים ישנים מגבילים את יכולות ניגון ופענוח הוידאו, וגורמים לבאגים בתצוגה תקינה ואיכותית.

ב. הורידו את עדכון ה-DirectX מכאן: http://www.microsoft...aylang=en&id=35
שמרו אותו על שולחן העבודה.

ג. הורידו את הגרסה האחרונה של LAV Filters מכאן: http://forum.doom9.o...ad.php?t=156191
יש קישור שאומר "Installer (both x86/x64)‎". זה מה שאתם מחפשים. שמרו אותו על שולחן העבודה.

ד. הורידו את MPC-HC אל שולחן העבודה:
* ל-Windows בתצורה 32 ביט (ולמשתמשי madVR! ראו נספח שני!):
http://www.xvidvideo.ru/component/docman/doc_download/9066-media-player-classic-homecinema-x86-1634992-with-installer.html
* ל-Windows בתצורה 64 ביט:
http://www.xvidvideo.ru/component/docman/doc_download/9065-media-player-classic-homecinema-x64-1634992-with-installer.html
הסבר אודות הורדת MPC-HC:
יש לבחור רק גרסה אחת (32 ביט או 64 ביט) בהתאם ל-Windows 7 שמותקן אצלם.
בכדי לבדוק באיזה Windows מדובר, כנסו לתפריט "התחל/Start", לחצו כפתור ימני על "מחשב/Computer", בחרו "מאפיינים/Properties" ובחלון שיפתח מפורט סוג ה-Windows (דוגמה).

ה. אוקיי, עכשיו צפו בוידאו ובצעו את אותן הפעולות אצלכם: CodecsGuide-2012.wmv
הערה: שימו לב שכאשר התקנתי את MPC-HC בוידאו, בחרתי את ההתקנה האנגלית והסרתי את ה-V מ-Translations (תרגומים לתוכנה). הסיבה היחידה לכך היא שאני אישית מעדיף ממשק אנגלי. ניתן להתקין את התרגום העברי ולהגדיר איתו את הנגן כרגיל, במידה ואתם מעדיפים זאת.

ו. בהקלטת המדריך בחרתי CUVID בחלון ההגדרות של LAV Video, אבל בחירה זו רלוונטית עבור אנשים עם כרטיסי NVIDIA בלבד. בגרסאות החדשות ישנן 4 אפשרויות:
תמונה שפורסמה

None: אפשרות זו אומרת שהאצת חומרה בפענוח כבויה. המעבד (CPU) הוא זה שיבצע את הפענוח.
NVIDIA CUVID: האצת חומרה עבור כרטיסי NVIDIA בלבד. 8400GT ומעלה, אם איני טועה.
Intel QuickSync: האצת חומרה עבור מעבדי Intel מסדרת Sandy Bridge.
DXVA2 copy-back: האצת חומרה המתאימה לכרטיסי AMD/ATI מסדרת 4000 ומעלה. זה יכול לעבוד גם ב-Nvidia או Intel, אבל שם כבר עדיף CUVID או QuickSync, בהתאמה.
אם אינכם יודעים איזו אפשרות מתאימה לחומרה שלכם, עברו אחת-אחת עד שיהיה כתוב Available ליד. אם כתוב בכולן Not Available, אז בחרו ב-None.

זהו. רוב המשתמשים יסיימו כאן. צפייה מהנה, חברים. :)

נספחים

א. עבור מתרגמים/מסנכרנים המעוניינים להשתמש ב-Subtitle Workshop 2.51 תחת Windows 7, הורידו את:
http://www.xvidvideo.ru/component/docman/doc_download/9047-ffdshow-tryouts-project-svn-4461-x86-msvc2010.html
שמרו אותו על שולחן העבודה ואז בצעו את: CodecsGuide-2012-sw.wmv (זה בנוסף למדריך שכבר בוצע!)

ב. עבור משתמשים מתקדמים עם כרטיס מסך חזק המעוניינים להשתמש במציג וידאו מתקדם ואיכותי, הורידו את madVR.zip מכאן:
http://forum.doom9.o...ad.php?t=146228
שמרו אותו אל שולחן העבודה ואז בצעו את: CodecsGuide-2012-madVR.wmv
הערה: במידה וכרטיס המסך שלכם אינו חזק מספיק- הוידאו לא ירוץ חלק. במקרה כזה תצטרכו להחזיר את MPC-HC ל-Custom EVR (תחת Output ב-Options) ורק אז להריץ את ה-Uninstall.bat של madVR.
הערה חשובה נוספת: madVR מגיע בגרסת 32 ביט בלבד, ולכן רק MPC-HC בגרסת ה-32 ביט יריץ אותו. כשאתם בוחרים את הורדת ה-MPC-HC (בשלב ד' במדריך), קחו זאת בחשבון. שימו לב ש-Windows בגרסת 64 ביט מסוגל להפעיל ולעבוד עם MPC-HC בגרסת ה-32 ביט ללא שום בעיה.

המדריך עודכן לאחרונה בתאריך: 10/06/2012
  • Murdock, quicki, מישמיש ו-21 אחרים אוהבים את זה

#2 BeBest

BeBest

כבר לא רוצים לזכור את השם שלי

• רשומים
  • 1,784 הודעות

נכתב ב- ‎01/01/2012‏, ‎20:08

מדריך הרבה יותר פשוט ומהיר מהקודם.
תודה :)

#3 Urix

Urix

כבר לא רוצים לזכור את השם שלי

• רשומים
  • 1,007 הודעות

נכתב ב- ‎01/01/2012‏, ‎20:14

קודם כל תודה על ההשקעה!!!
יש לי טעם לעשות את המדריך מחדש , גם אם מאז שעזרת לי פה, הכל תקין?

#4 Superb

Superb

רציני? 10,000 הודעות!?

• Q-Fame
  • 17,865 הודעות

נכתב ב- ‎01/01/2012‏, ‎20:16

אם הכל עובד אצלך חלק ותקין- אין צורך לבצע את המדריך.
במידה ויבוא יום ותתקין את Windows מחדש (אחרי פרמוט) ותרצה לנסות דרך חדשה ונקייה, אז תוכל לנסות.

#5 JokerSubs

JokerSubs

כבר זוכרים את השם שלי

• מתרגמי רשת
  • 477 הודעות

נכתב ב- ‎01/01/2012‏, ‎20:26

קנית אותי כשאמרת שיש תוספת מיוחדת למשתמשים ב-SW :)
עובד פרפקט.

#6 IlanVic

IlanVic

אם אני לא בצוות, אני חייב למצוא חיים

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎01/01/2012‏, ‎20:35

ברגע שאני מריץ את ההתקנה של הDIrectx מופיעה לי ההודעה הבאה:
An Internal system error occurred. Please refer to the DXError.log and DirectX.log in

#7 Superb

Superb

רציני? 10,000 הודעות!?

• Q-Fame
  • 17,865 הודעות

נכתב ב- ‎01/01/2012‏, ‎20:37

בעת שאני מריץ את הDIrectx מופיעה לי ההודעה הבאה:
An Internal system error occurred. Please refer to the DXError.log and DirectX.log in

אז תשתמש בהתקנת ה-Redist המלאה של DirectX במקום ב-Web Installer.

#8 Gadi BittoN

Gadi BittoN

Gadi The King

• רשומים
  • 474 הודעות

נכתב ב- ‎01/01/2012‏, ‎22:10

כל הכבוד על ההשקעה והמדריך מעולה כמו תמיד:)
תודה רבה אחשלי אתה!

נ.ב
לא צריך להתקין את ffdshow נכון?
לא צריך לשנות לBicubic A-0.75 מBilinear כמו המדריך הקודם...
תמונה שפורסמה

#9 Superb

Superb

רציני? 10,000 הודעות!?

• Q-Fame
  • 17,865 הודעות

נכתב ב- ‎01/01/2012‏, ‎22:38

לא צריך להתקין את ffdshow נכון?

רק אם אתה משתמש ב-Subtitle Workshop (ראה נספח ראשון). ffdshow משמש כ-Workaround לבאג בתוכנה (כשמנסים להציג קבצי MKV עם H.264).

לא צריך לשנות לBicubic A-0.75 מBilinear כמו המדריך הקודם...

אפשר, אבל לא חובה. אני מתכנן לכתוב עוד בנושא בנספח השני (ביחד עם מידע אודות madVR. בעיקרון זה משפר את האיכות, אבל גורם לתצוגה לא חלקה לאנשים עם כרטיסי מסך חלשים.

אני רוצה לציין שהמדריך החדש הוא עדיין בעשייה. הדברים משתנים כל יום. :)

#10 Muli

Muli

kthxbye

• רשומים
  • 1,815 הודעות

נכתב ב- ‎01/01/2012‏, ‎23:05

תודה רבה Superb :)
כרגיל, אתה מלך :)

#11 eladfo

eladfo

אם אני לא בצוות, אני חייב למצוא חיים

• רשומים
  • 2,104 הודעות

נכתב ב- ‎02/01/2012‏, ‎19:53

תותח כהרגלך. תודה רבה!

Be the change you want to see in the world - Gandhi

#12 Gadi BittoN

Gadi BittoN

Gadi The King

• רשומים
  • 474 הודעות

נכתב ב- ‎02/01/2012‏, ‎23:01

סבבה עכשיו יותר ברור:)שוב תודה רבה המלך!
אוהבים אותך.
תמונה שפורסמה

#13 funkyfrog

funkyfrog

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 192 הודעות

נכתב ב- ‎02/01/2012‏, ‎23:10

המון תודה על המדריך הנוח והמצויין הזה, כרגע הכל עובד אחלה עוד מהמדריך הקודם אבל שאני יצא מה-Lazy Mode שאני נמצא בו כרגע אני יעדכן את הכרטיס מסך ושאר הירקות.

#14 avrahamcool

avrahamcool

קול, אברהם קול.

• ותיקים
  • 5,704 הודעות

נכתב ב- ‎02/01/2012‏, ‎23:26

תודה רבה.

כן , כן , מלכים אין רק באגדות...

1411724.png

#15 RuinSain

RuinSain

https://taamtov.net

• מתרגמי רשת
  • 2,406 הודעות

נכתב ב- ‎03/01/2012‏, ‎00:05

על הכבוד על ההשקעה הרבה. :)
ניכר כי אתה מבין מה אתה עושה. תודה רבה על השיתוף עם כולם.

dLORI9W.png  rsN7jg5.png

jZ6JcvE.png

#16 קסם

קסם

קסם של משתמש או משתמש של קסם?

• ותיקים
  • 3,193 הודעות

נכתב ב- ‎03/01/2012‏, ‎00:22

משום מה לסרטים ב-1080p לוקח יותר זמן להיפתח, להפוך למסך מלא ולהעביר בין זמנים... במיוחד כשאני מפעיל כתוביות.
והם גם נקטעים לפעמים, ושוב, במיוחד כשהכתוביות מופעלות.

#17 Superb

Superb

רציני? 10,000 הודעות!?

• Q-Fame
  • 17,865 הודעות

נכתב ב- ‎03/01/2012‏, ‎02:20

משום מה לסרטים ב-1080p לוקח יותר זמן להיפתח, להפוך למסך מלא ולהעביר בין זמנים... במיוחד כשאני מפעיל כתוביות.
והם גם נקטעים לפעמים, ושוב, במיוחד כשהכתוביות מופעלות.

תן פרטי חומרה. מעבד, כרטיס מסך, גרסת הדרייבר של כרטיס המסך.
האם כשאתה מכבה את ה-CUVID המצב משתפר? (כנס ל-LAV Video Decoder Configuration ושם תעביר את CUVID ל-None)

#18 Superb

Superb

רציני? 10,000 הודעות!?

• Q-Fame
  • 17,865 הודעות

נכתב ב- ‎03/01/2012‏, ‎02:32

טוב, הוספתי את ההוראות לגבי ה-madVR. למשתמשים מתקדמים בלבד שרוצים לנסות ניגון איכותי יותר.
שימו לב שאני מכבה את פענוח הוידאו המובנה של madVR כדי לאפשר ל-LAV Video לפענח (וכך ל-CUVID)...

#19 ZIPC

ZIPC

ירוק לנצח.

• Q-Subber
  • 13,692 הודעות

נכתב ב- ‎03/01/2012‏, ‎07:40

אני זוכר שבמדריך הקודם היה משהו עם CoreAVC שעזר לי עם המחשב בסלון שהוא יותר ישן.
זה עדיין תקף?

תודה רבה!

#20 קסם

קסם

קסם של משתמש או משתמש של קסם?

• ותיקים
  • 3,193 הודעות

נכתב ב- ‎03/01/2012‏, ‎08:41

תן פרטי חומרה. מעבד, כרטיס מסך, גרסת הדרייבר של כרטיס המסך.

מעבד - Intel Core i3
כרטיס מסך - Intel HD Gaphics
גרסאת דרייבר - 8.15.10.2086 (עדכנתי אתמול לפני השימוש במדריך)

האם כשאתה מכבה את ה-CUVID המצב משתפר? (כנס ל-LAV Video Decoder Configuration ושם תעביר את CUVID ל-None)

זה אכן יותר טוב.
אני גם רואה שכשזה כן על האופציה של CUVID, כתוב ליד Not available.
השאלה אם זה בסדר שזה ככה?

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: קודקים, מפענחים, מדריך, ניגון, Windows 7, פילטרים

1 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 1 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים