עבור אל תוכן

חוקי הפורום - נא לקרוא

תמונה

ברוכים הבאים, או: הציגו את עצמכם!

• אנא התחבר בכדי להגיב
8 תגובות לנושא זה

#1 ponkoit

ponkoit

עקרת בית נואשת

• Q-Fame
  • 797 הודעות

נכתב ב- ‎01/01/2009‏, ‎19:27

ברוכים הבאים לפורום הספרים של Qsubs!
אשכול "ספרים רבותי ספרים" שבפורום "דיבורים" הוכיח לנו שחלקכם תולעי ספרים לא קטנות (כמונו),
אז החלטנו לפתוח לכם פורום שבו תוכלו... לדבר על ספרים :)
כאן תוכלו להמליץ על ספרים, לפרסם ביקורות (לצד הביקורת מומלץ להוסיף תמונה של הספר), לדבר על מבצעים ועוד.

באשכול זה אתם מוזמנים להציג את עצמכם:
מה שמכם? גילכם? אילו ספרים קראתם ואהבתם? איזה לא?
מי הסופרים האהובים עליכם? מה הז'אנרים האהובים עליכם?
האם יש לכם עדיפות לספרי מקור, לספרים מתורגמים, או שהכול הולך?
מתי התחלתם לקרוא?

כמו כן, אתם מוזמנים לפתוח אשכולות חדשים ולכתוב ביקורת או חוות דעת אישית על ספר שקראתם ואהבתם.

אז יאללה, למה אתם מחכים?
:wink:

אור ואמיר
תמונה שפורסמה

תמונה שפורסמה

#2 ~Moshe~

~Moshe~

לא יעזור לכם, אני לא זז מפה

• Q-Subber
  • 7,777 הודעות

נכתב ב- ‎01/01/2009‏, ‎19:43

תתחדשו על הפורום, אורוש ( :wink: ) ואמיר!!

vP2tUvM.gif

#3 ponkoit

ponkoit

עקרת בית נואשת

• Q-Fame
  • 797 הודעות

נכתב ב- ‎01/01/2009‏, ‎20:10

תודה, משה :)
תתחיל לקרוא!

גם כאן אני אתחיל.

שמי אור, בת 22 וחצי.
התחלתי לקרוא פחות או יותר ברגע שלמדתי לקרוא.
אני מאוד אוהבת לקרוא, למרות שלאחרונה אין לי הרבה זמן.
אילו ספרים אהבתי? לדעתי אין הרבה ספרים שאנחנו ממש אוהבים ובאמת מותירים בנו חותם.
אני תמיד מחפשת ספר כזה, ותמיד מבאס אותי הניגוד בין הרצון להתקדם בספר טוב
כי אי אפשר לעזוב אותו ובין אי הרצון להמשיך לקרוא בו כי אז הוא ייגמר.
טוב, נחזור לשאלה :wink:
הספרים שאהבתי: רודף העפיפונים מאת חאלד חוסייני, בת בולין האחרת מאת פיליפה גרגורי, זכרונותיה של גיישה מאת ארתור גולדן, אחות לבי מאת צ'יטרה בנרג'י דיוואקרוני, סדרת הארי פוטר מאת ג'יי קיי רולינג, הסדרה של "דמדומים" מאת סטפני מאייר, מים לפילים מאת שרה גרואן, לעולם לא עולם מאת ניל גיימן (שבמקרה אמא שלי תרגמה), מישהו לרוץ איתו מאת דוד גרוסמן, הסיפור השלושה עשר מאת דיאן סטרפילד, צלה של הרוח מאת קרלוס רואיס סאפון, the giver by lois lowry, כל הספרים של ניקולס ספארקס, טרייסי שבלייה, רוב הספרים של הרלן קובן ושל ג'ואן האריס (חוץ מג'נטלמנים ושחקנים).
לא אהבתי: ההיסטוריונית מאת אליזבת קוסטובה - משעמם!, יונה ונער מאת מאיר שלו...
לא עולה לי כרגע עוד משהו, למרות שבטוח היו לא מעט כאלה.
סופרים אהובים: ניקולס ספארקס, הרלן קובן, טרייסי שבלייה, ג'ואן האריס, פיליפה גרגורי, חאלד חוסייני, ג'יי קיי רולינג, סטפני מאייר, ניל גיימן.
אין הרבה סופרים שאני לא אוהבת, אולי רק את מאיר שלו שאני לא מתחברת לכתיבה שלו.
ז'אנרים אהובים: הכול חוץ מסיפורי מלחמה, אוטוביוגרפיות, ביוגרפיות וספרים גדושים בהיסטוריה.
קוראת הכול: מקור, תרגום, ולפעמים גם באנגלית.

עכשיו תורכם :clap:
תמונה שפורסמה

תמונה שפורסמה

#4 moga

moga

Q-Licker

• רשומים
  • 2,836 הודעות

נכתב ב- ‎01/01/2009‏, ‎23:38

מזל טוב על הפורום החדש!
נקווה שיתמלא בתולעי ספרים חנוניות כמונו :wink:

אני אלמוג, בת 17,
וגם אני זוכרת את עצמי יושבת מול ספר עד שעות מאוחרות בגיל מוקדם,
ותמיד מבקשת מהספרנית בביה"ס היסודי "משהו ברמה גבוהה, שיהיה מעניין".
אני מאוד אוהבת להסחף לתוך איזה רומן, או מותחן טוב.
ספרים שאהבתי: סדרת פרחים בעליית הגג, ספרים מדהימים שמאוד אהבתי ונהניתי לקרוא.
ספרי מתח טובים, כמו למשל ספריו של הרלן קובן, אחות קטנה, משוואה עם נעלם, וקניתי גם את משחק השעות של דיוויד באלדאצ'י אבל עדיין לא הגעתי אליו,
זכרונותיה של גיישה ספר מצויין, אם יש גן עדן, צלה של הרוח, את 100 חורפים ושבועת רחל של מיכל שלו גם אהבתי, בקיצור,
אני לא בררנית מדי בספרים שלי.
ספרים שלא אהבתי? הספר שבדיוק סיימתי, "לדעת אישה" של עמוס עוז, דודה שלי נתנה לי כמה ספרים ישנים (יחד עם סדרת פרחים בעליית הגג המדהימה) והוא ביניהם, ספר מוזר, יותר כמו מקבץ זכרונות של אדם.
וגם אני, כמו אור (אם אני לא טועה בשם) לא התלהבתי כל כך מ"האי של סופייה", ספר חמוד, אבל לא מדהים כמו שתארו לי אנשים.
גם את המושבע האחרון, של ג'ון גרישם, היה לי קשה לסיים, הספר ברובו לא זורם וחסר אקשן.
יש לי בעיה, אם אני מתחילה ספר, אני חייבת לסיים אותו, וככה יצא שהקריאה של המושבע האחרון הייתה ממושכת נמרחת ומעייפת.
אין לי ממש סופרים אהובים, למעט אולי הרלן קובן שאני מתמידה בקריאת ספריו, ובכללי לא אכפת לי מי הסופר כל עוד הספר טוב,
אני שומעת המלצות, קוראת תקציר, ואם מוצא חן בעיני, אני קוראת.
אני אוהבת את רוב, אם לא כל סוגי הז'אנרים, בעיניי ספר טוב הוא ספר טוב, בלי קשר לנושא או לז'אנר אליו הוא משתייך.
לא יצא לי עדיין לקרוא ספר באנגלית, אבל אני מאמינה שאני מסוגלת, ולאחר קריאת כל הספרים של קובן שתורגמו, אני אקנה\אשאיל אחד באנגלית, ונראה איך יהיה. :)

#5 כפיר

כפיר

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 546 הודעות

נכתב ב- ‎04/01/2009‏, ‎02:26

שלום רב! קוראים לי כפיר, בן 20.
הסופרים האהובים עליי הם סטיבן קינג, הרלן קובן ואתגר קרת.
הספרים האהובים עליי הם רוב הספרים של הסופרים הנ"ל. כמו כן, אהבתי מאוד את "הארי פוטר והאסיר מאזקבן" ו-"מלחמת העולם Z". יש ספרים נוספים שאהבתי, אבל כרגע אני לא מצליח להזכר בהם (וופייייייייייייייייייייייייי).
אני קורא רק ספרים מתורגמים כי אני טיפש. התחלתי לקרוא לפני ככה וככה זמן.
אגב, "הארי פוטר ומסדר עוף החול" זה ספר שממש לא אהבתי. הוא מתחיל בצורה משעממת כל כך, והוא נמרח בטירוף. העלילה המקדימה תופסת כשליש ספר, ומדובר בספר ממש ארוך.

אני לא יודע איך לסיים את ההודעה הזאת.. אממ... אממ. :wink:

#6 eeeee

eeeee

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 451 הודעות

נכתב ב- ‎04/01/2009‏, ‎16:24

שלום.
יש כמה סופרים ספציפיים שאני מתמקד בהם ואלה דן בראון, אורי אדלמן, ג.ק רולינג בהתחשב בזה שקראתי את כל סדרת הארי פוטר ועוד כמה.
קראתי את כל הספרים של דן בראון(נראה לי שלא פספסתי אף אחד) ואת רוב הספרים של אדלמן - שעות מתות, בסימן ונוס, משוואה עם נעלם.את קונצ'רטו למרגל ולתזמורת ואת חתונה עוד לא יצא לי להשיג.
כמובן קראתי את כל הספרים הידועים כמו רודף העפיפונים, אם יש גן עדן, מישהו לרוץ איתו(דווקא את שאר הספרים של גרוסמן לא כל-כך אהבתי), הנעלמים וכו'.
גם קראתי את כל הספרים של רם אורן חחחח, בטח אתם לא ממש מחבבים אותו אה?
קראתי 17 ספרים שלו ואלה שהכי אהבתי הם 'ימים אדומים' ו-'אות קין', חסר לי עוד ארבעה להשלמת הסדרה;]
אני מתעתד גם לקרוא את ספריו של הרלן קובן, אבל בינתיים אין לי ממש זמן, לא קראתי ספר כבר קרוב לארבעה חודשים.
קראתי גם את ספריה של שרה אנג'ל, מלאך או שטן, שנת החתול, נקמה והכי מומלץ בחורים טובים, ספר ממש טוב. את 'חכי לי ר' ' אני לא זוכר אם קראתי.
כמו ששמתם לב, אצלי זה די מעורבב.בדרך כלל יש לי העדפה לספרות מקור, אבל אני קורא גם רבי מכר מתורגמים.
אשמח לשמוע המלצות=]

#7 J.P

J.P

כבר לא רוצים לזכור את השם שלי

• רשומים
  • 1,637 הודעות

נכתב ב- ‎06/01/2009‏, ‎15:57

שלום רב! קוראים לי כפיר, בן 20.
הסופרים האהובים עליי הם סטיבן קינג, הרלן קובן ואתגר קרת.
הספרים האהובים עליי הם רוב הספרים של הסופרים הנ"ל. כמו כן, אהבתי מאוד את "הארי פוטר והאסיר מאזקבן" ו-"מלחמת העולם Z". יש ספרים נוספים שאהבתי, אבל כרגע אני לא מצליח להזכר בהם (וופייייייייייייייייייייייייי).
אני קורא רק ספרים מתורגמים כי אני טיפש. התחלתי לקרוא לפני ככה וככה זמן.
אגב, "הארי פוטר ומסדר עוף החול" זה ספר שממש לא אהבתי. הוא מתחיל בצורה משעממת כל כך, והוא נמרח בטירוף. העלילה המקדימה תופסת כשליש ספר, ומדובר בספר ממש ארוך.

אני לא יודע איך לסיים את ההודעה הזאת.. אממ... אממ. :wink:

אוי, הסיפור הקצר שכתב, "לשבור את החזיר", פשוט מעולה.
זה הסיפור שהכי נהניתי לנתח במהלך שיעורי ספרות :)

#8 כפיר

כפיר

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 546 הודעות

נכתב ב- ‎07/01/2009‏, ‎09:03

תוכל לקרוא עוד סיפורים קצרים שלו באתר "במה". פשוט תענוג!

#9 P. Sawyer

P. Sawyer

רק הגעתי

• רשומים
  • *
  • 2 הודעות

נכתב ב- ‎22/07/2010‏, ‎23:29

טוב, אז אני טל, בת 13 וחצי. אני יודעת שלפעמים גיל יכול להיות דבר מבלבל, וכן, גם אותי זה דבר שבילבל הרבה פעמים. אבל למדתי שבאינטרנט צריך להסתמך על הבגרות של האדם, על האופי שלו וממש לא על גיל - כי גיל זה בסך-הכל מספר.
אז...
מתי התחלתי לקרוא? מאז שאני זוכרת את עצמי אהבתי ספרים. אני פריקית של הארי פוטר מגיל 7 בערך, קראתי את כל הסדרה - שיננתי אותה ואני חברה ב-HPortal [קהילת הארי פוטר הישראלית] כבר כמעט שלוש שנים.
הז'אנר שאני אוהבת מאד תלוי במצב רוח שלי, לפעמים אני אוהבת דברים קיטשיים ורומנטיים שברור שהסוף יהיה אושר ועושר ולפעמים אני אוהבת ספרים שעד העמודים האחרונים אתה עדיין במתח. אני אוהבת הפתעות בספרים, אני אוהבת ספרים שיש בהם עומק וכתיבה טובה.
הסופרים שאני הכי אוהבת? ג'יי.קיי.רולינג, היא פשוט סופרת מדהימה. מג קאבוט גם מצויינת. ג'ודי פיקו - יצירות אומנות הספרים שלה. סטפני מאייר, שכתבה את סדרת דימדומים, יש לי הרבה מה להגיד עליה, למען האמת ~ נתחיל בזה שהיא כותבת בצורה קיטשית את רוב הקטעים, את קטעי המתח והמלחמה פשוט נפלאים.
בדרך כלל אני בוחרת ספר לפי התקציר ולא לפי הסופר, ככה שעל המדף שלי תוכלו למצוא ספרים של אריך קסטנר ולידם ספרים של דבורה עומר וגלילה רון פדר. זה פשוט כמה הספר טוב.
אני חושבת שזהו, אני מאלו שאוהבים לריב על ספרים, ככה שאם אתם לא מסכימים איתי על משהו - זה יהיה נחמד.
טל//13 וחצי//סתם עוד מישהי. זה לא אמור לעניין אתכם.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים