עבור אל תוכן

חוקי הפורום - נא לקרוא

תמונה

משחקי הכס - עונה 8 - ספוילרים רצח

• אנא התחבר בכדי להגיב
258 תגובות לנושא זה

#141 אורפז.

אורפז.

אם אני לא בצוות, אני חייב למצוא חיים

• ותיקים
  • 3,623 הודעות

נכתב ב- ‎07/05/2019‏, ‎12:20

העונה ממשיכה בנפילות תסריטאיות כבדות בעיניי.

המון פאקים שהסדרה פשוט לא טורחת להסביר ונותנת לצופים למצוא הגיון.

כמה דוגמאות קטנות:

- איך לג'יימי, בריאן וכל החבורה אין פצעים רציניים ממלחמה במאות אלפי מתים? לג'יימי אין אפילו שריטה.

- איך ואריז, שיודע כל מה שקורה במעלה המלך, כולל פרטים קטנים ומדויקים, הצליח לפספס את העובדה שסרסיי וקיבורן בנו עשרות מכונות ירייה? איך דאינריז לא הוזהרה מזה, על אחת כמה וכמה שכבר ירו על הדרקונים שלה עם אותן מכונות בדיוק?

- איך ולמה סרסיי לא פירקה את ה2 וחצי אנשים שדאינריז הביאה? זה לא כמו בפגישה הקודמת שלהן, דאינריז אשכרה באה עם איזה 3 לוחמים, למה לא לשלוח עליה צבא + עשרות חיצים ולגמור את כל הסיפור ב5 דקות?

מן הסתם שהיו עוד המון דברים. עכשיו, לא כל הדברים שקורים פה הם לא הגיוניים והזויים, הרי בכל זאת זו סדרת פנטזיה והכל, הקטע הוא שהיוצרים אפילו לא טורחים להסביר את המהלכים שקורים. ולא, הטענה שהעונה קצרה לא מקובלת עליי בכלל.

בקיצור, נקווה ל-2 פרקים אחרונים שלפחות יתנו סוף נורמלי לסדרה, שהיא כבר לא אותה סדרה כמה עונות ברצף...

• ThUnDeR אוהב את זה

#142 Sparkles

Sparkles

Geronimo!

• ותיקים
  • 9,052 הודעות

נכתב ב- ‎07/05/2019‏, ‎12:41

תראה שוב את הפרק.

בריאן חבולה כולה, לג'ון יש פצע פתוח בפנים, סאם שרוט בפנים ועוד. זה לא בולט במיוחד כי כנראה עברו כמה ימים בין סיום הקרב לסצנת שריפת הגופות והסעודה במצודה.

סרסיי לא תוקפת את דאינריז כי זה נוהג קבוע בעולם משחקי הכס. כבר ראינו המוני פגישות כאלו. בין היתר בקרב הממזרים, הקרב על מירין ועוד. זה גם נוהג אמיתי שהיה נהוג בימי הביניים.

מה נזכרים להתלונן על זה עכשיו?

"עבודה קשה משתלמת בעתיד, עצלנות משתלמת עכשיו"
- סטיבן רייט.

#143 YoRt3m

YoRt3m

כבר לא רוצים לזכור את השם שלי

• רשומים
  • 1,463 הודעות

נכתב ב- ‎07/05/2019‏, ‎13:17

תראה שוב את הפרק.

בריאן חבולה כולה, לג'ון יש פצע פתוח בפנים, סאם שרוט בפנים ועוד. זה לא בולט במיוחד כי כנראה עברו כמה ימים בין סיום הקרב לסצנת שריפת הגופות והסעודה במצודה.

סרסיי לא תוקפת את דאינריז כי זה נוהג קבוע בעולם משחקי הכס. כבר ראינו המוני פגישות כאלו. בין היתר בקרב הממזרים, הקרב על מירין ועוד. זה גם נוהג אמיתי שהיה נהוג בימי הביניים.

חוץ מבסרט 300, ששם כן הרגו את השליח שבא לדבר, זה מופיע בעוד מלא סרטים כך שאני מניח שיש לזה ביסוס. אם כי זה מטומטם למדיי. יש לך הזדמנות להרוג מישהו שאתה מת להרוג כבר המון המון זמן ואתה לא עושה את זה ובגלל זה פי 100 יותר אנשים ימותו. אבל אני מניח שיש בזה היגיון.

That's the way the cookie crumbles

#144 אורפז.

אורפז.

• ותיקים
  • 3,623 הודעות

נכתב ב- ‎07/05/2019‏, ‎13:48

תראה שוב את הפרק.

"חבולה כולה", יש לה כמה מכות על הפנים ו... זהו. זאת בדיוק הנקודה, איך לאף אחד מהדמויות הראשיות אין פצעים חמורים (כמו נגיד - דקירות, שברים, גפיים חסרות, וכו' וכו' וכו'). היה הזיה שהם בכלל שרדו (ספציפית הכמה לוחמים שהיו עם הגב לחומה במשך דקות ארוכות, אבל גם שאר הדמויות הראשיות, כמו נגיד סאנסה וטיריון שהיו בקריפטות עם פדיון אחד מול עשרות מתים ובאורך פלא לא נפגעו כלל). אתה מזכיר את סאם, איך לעזאזל הוא בכלל שרד? שלא לדבר על זה שאין לו פגיעות רציניות חוץ משריטות בפנים... הבנאדם בקושי יודע להחזיק חרב אבל שרד במשך דקות ארוכות (או שעות לפי הטיימליין של הסדרה) של הקרב בזמן שלוחמים הרבה הרבה יותר מיומנים ממנו נהרגו על ימין ועל שמאל.

בנוגע לפגישה המתוארת, לא הייתי אומר שזה כמו הפגישה בקרב הממזרים מאחר ודאינריז באה לשם עם הדרקון ועם איזה 100 לוחמים, להבדיל מהפגישה שנערכה בעונה הקודמת בין כל הדמויות. בכל מקרה, אני מבין את מה שאתה אומר בנוגע לקודם האתיים שהיו אז (לא שיש איזשהם קודים בסדרה הזאת).

שוב צריך לאמר, פחות מפריע לי הדברים שקורים לדמויות, יותר מפריע לי שהסדרה הפסיקה להיות הגיונית והפסיקה לנסות להסביר מהלכים כאלה ואחרים. מאז שכתבתי את התגובה הקודמת שלי קראתי מספר כתבות/מאמרים שמנתחים את הפרק ורובם אומרים את אותם דברים - הסדרה, ובעיקר התסריט, התדרדרו משמעותית מאז שג'ורג' עזב אותם מאחורה.

#145 hamima

hamima

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 122 הודעות

נכתב ב- ‎07/05/2019‏, ‎16:54

תראה שוב את הפרק.

חוץ מבסרט 300, ששם כן הרגו את השליח שבא לדבר, זה מופיע בעוד מלא סרטים כך שאני מניח שיש לזה ביסוס. אם כי זה מטומטם למדיי. יש לך הזדמנות להרוג מישהו שאתה מת להרוג כבר המון המון זמן ואתה לא עושה את זה ובגלל זה פי 100 יותר אנשים ימותו. אבל אני מניח שיש בזה היגיון.

אם יש דמות שהכי מתאים לה לא לשחק לפי הכללים זאת סרסיי, במיוחד עם השנאה היוקדת שלה כלפיי טיריון. אבל טוב, דמויות בסדרה כבר מזמן לא מתנהגות כמו עצמן.
אני פשוט מפחד שסיום הסדרה יתדרדר לטמטום מוחלט וישאיר טעם מר לסדרה המדהימה הזאת(ראו ערך, דקסטר)

• אורפז. אוהב את זה

#146 CLIPSE

CLIPSE

ג'ינג'יות, רדיוהד, אפוקליפטו.

• ותיקים
  • 11,442 הודעות

נכתב ב- ‎07/05/2019‏, ‎20:09

אתה מבין כמה שהפרק היה מאכזב שכל מה שמדברים עליו הוא הכוס קפה שהיה על השולחן.

HBO העלו את הפרק מחדש ומחקו את זה דיגיטלית, פדיחה, אבל לא הייתי שם לב לזה בחיים כנראה, כי טורמונד כזה מצחיק, ובכללי דמות אדירה, מת עליו עוד מהספרים.

#147 dvodvo123

dvodvo123

Queen Of Peace

• Q-Subber
  • 24,228 הודעות

נכתב ב- ‎08/05/2019‏, ‎12:13

מת 2
https://tvline.com/2...nners-in-scene/

חיפשתי קצת וזו תמונה מאחורי הקלעים (התמונה השניה, עם ג'יימי). ראיה לכך היא זה שלג'יימי יש 2 ידיים. הם לא היו מפספסים כזה דבר.

יש לך סרטון שם שמישהי רואה את הפרק ורואים את הכוס, אתה יכול גם לחפש לבד בפרק.

לא יודע על איזה סרטון אתה מדבר, אבל הנה הקטע מאחורי הקלעים

https://www.youtube....3&v=phJb60y5wlE

שים לב שאני מדבר על התמונה של ג'יימי מחזיק כוס, לא הכוס על השולחן ליד דני

אז אני דיברתי על הכוס ליד דני כי זו הסצינה ששודרה בטלוויזיה.

ולכל מי שאמר שהפרידה בין ג'ון וגוסט הייתה מעפנה, הסיבה עוד יותר מעפנה.

https://www.nme.com/...uckjhxgnMc68bsY

#148 Pyrophoenix

Pyrophoenix

Crow's Eye

• ותיקים
  • 6,129 הודעות

נכתב ב- ‎08/05/2019‏, ‎13:23

Spoiler

Spoiler

#149 Dolevv

Dolevv

Shut up and sit down, you big, bald fuck

• ותיקים
  • 10,262 הודעות

נכתב ב- ‎08/05/2019‏, ‎19:54

ראיתי עכשיו את פרק 3 שוב, כי אני תמיד רואה פעמיים כל פרק.

פשוט סבל. עם כמה שהוא מדהים ויזואלית, הוא פשוט חרא של חרא של פרק.

פשוט נורא ואיום. 

#150 YoRt3m

YoRt3m

• רשומים
  • 1,463 הודעות

נכתב ב- ‎08/05/2019‏, ‎22:24

מת 2
https://tvline.com/2...nners-in-scene/

חיפשתי קצת וזו תמונה מאחורי הקלעים (התמונה השניה, עם ג'יימי). ראיה לכך היא זה שלג'יימי יש 2 ידיים. הם לא היו מפספסים כזה דבר.

יש לך סרטון שם שמישהי רואה את הפרק ורואים את הכוס, אתה יכול גם לחפש לבד בפרק.

לא יודע על איזה סרטון אתה מדבר, אבל הנה הקטע מאחורי הקלעים

https://www.youtube....3&v=phJb60y5wlE

שים לב שאני מדבר על התמונה של ג'יימי מחזיק כוס, לא הכוס על השולחן ליד דני

אז אני דיברתי על הכוס ליד דני כי זו הסצינה ששודרה בטלוויזיה.

ולכל מי שאמר שהפרידה בין ג'ון וגוסט הייתה מעפנה, הסיבה עוד יותר מעפנה.

https://www.nme.com/...uckjhxgnMc68bsY

אה, חשבתי שבשביל זה היה "מת 1"

#151 dvodvo123

dvodvo123

Queen Of Peace

• Q-Subber
  • 24,228 הודעות

נכתב ב- ‎08/05/2019‏, ‎22:26

אני כבר לא זוכר חח

#152 Pyrophoenix

Pyrophoenix

Crow's Eye

• ותיקים
  • 6,129 הודעות

נכתב ב- ‎09/05/2019‏, ‎08:35

Spoiler

#153 YoRt3m

YoRt3m

• רשומים
  • 1,463 הודעות

נכתב ב- ‎09/05/2019‏, ‎14:33

הדירוג המלא של פרקי משחקי הכס ע"פ rottemtomettoes

mlxe22y7u4x21.png?width=960&crop=smart&a

הירידה בסגול - האונס של סנסה והעלילה המשעממת בדורן

הירידה בירוק - העינוי שעבר תיאון ו"הסרת גבריותו"

הירידה באפור - אני מניח שהאילוצים המוזרים של ההפקה לסיים את הסדרה תחת הגבלות של תקציב וזמן

#154 ZIPC

ZIPC

ירוק לנצח.

• Q-Subber
  • 13,692 הודעות

נכתב ב- ‎09/05/2019‏, ‎16:28

ממש אין להם הגבלת תקציב (מההפקות היקרות שהיו בטלוויזיה, והעונות הזולות יותר נחשבו יותר טובות) או זמן (קיבלו שנה וחצי, HBO בטח קיוו להספיק הרבה יותר). רק תסריטאים ממש לא מספיק מוכשרים שחשבו שהם יכולים להמשיך בלי הספרים.

תחשבו מה סדרות עם עשירית מהתקציב הזה וגם עם עונה בשנה עשו בפרקים האחרונים שלהם, נגיד כמו הפרק "אוזימנדיאס" ב"שובר שורות", הפרקים האחרונים ב"עמוק באדמה" (שהם מתמודדים עם המוות של נייט) וכו'. זה נטו כישרון של היוצרים שלא קיים פה.

• CLIPSE ו JavaIO אוהבים את זה

#155 Pyrophoenix

Pyrophoenix

Crow's Eye

• ותיקים
  • 6,129 הודעות

נכתב ב- ‎09/05/2019‏, ‎16:44

• CLIPSE אוהב את זה

#156 CLIPSE

CLIPSE

ג'ינג'יות, רדיוהד, אפוקליפטו.

• ותיקים
  • 11,442 הודעות

נכתב ב- ‎09/05/2019‏, ‎17:00

חחחחח שכחה, נו באמת... איזה בולשיט, דרך אגב שנאתי את הסצינה הזו שמת לה הדרקון, מגוכחת ברמות.

אמיתי, לא איכפת לי איך תגמר הסדרה, כמו שזיפק אמר, תסריטאים ב-2 שקל, הסדרה הפכה לטלנובלה, לא פלא שמרטין לא צופה בפרקים.

#157 YoRt3m

YoRt3m

• רשומים
  • 1,463 הודעות

נכתב ב- ‎09/05/2019‏, ‎18:34

ממש אין להם הגבלת תקציב (מההפקות היקרות שהיו בטלוויזיה, והעונות הזולות יותר נחשבו יותר טובות) או זמן (קיבלו שנה וחצי, HBO בטח קיוו להספיק הרבה יותר). רק תסריטאים ממש לא מספיק מוכשרים שחשבו שהם יכולים להמשיך בלי הספרים.

תחשבו מה סדרות עם עשירית מהתקציב הזה וגם עם עונה בשנה עשו בפרקים האחרונים שלהם, נגיד כמו הפרק "אוזימנדיאס" ב"שובר שורות", הפרקים האחרונים ב"עמוק באדמה" (שהם מתמודדים עם המוות של נייט) וכו'. זה נטו כישרון של היוצרים שלא קיים פה.

מבחינת תקציב, אמרו בראיון שזו אחת הסיבות שג'ון ויתר על גוסט במקום לקחת אותו איתו להשתתף בקרב למשל.

מבחינת זמן, אני מתכוון לזמן שניסו לדחוס ל-6 פרקים במקום לתת לזה להתקדם בקצב הגיוני כפי שהיה עד כה.

ואני מסכים לעניין התסריטאים שמתקדמים בלי הספרים. 

#158 ZIPC

ZIPC

ירוק לנצח.

• Q-Subber
  • 13,692 הודעות

נכתב ב- ‎09/05/2019‏, ‎18:40

מבחינת תקציב, אמרו בראיון שזו אחת הסיבות שג'ון ויתר על גוסט במקום לקחת אותו איתו להשתתף בקרב למשל.

מבחינת זמן, אני מתכוון לזמן שניסו לדחוס ל-6 פרקים במקום לתת לזה להתקדם בקצב הגיוני כפי שהיה עד כה.

ואני מסכים לעניין התסריטאים שמתקדמים בלי הספרים. 

לגבי התקציב - שוב, אחת ההפקות הגדולות בהיסטוריה של הטלוויזיה. היוצרים פשוט לא מנוסים הרבה, בעונות הראשונות היה יותר פיקוח, עכשיו נתנו להם יותר להשתולל והם לא יודעים מה לעשות. תראה את סרטוני מאחורי הקלעים, לא חסר להם כסף. CGI איכותי עולה הרבה אז לא נתנו לגוסט לבוא במגע עם אנשים, אבל עובדה שהיה להם תקציב אליו בעונות קודמות שעלו פחות. למה נגיד שמו כל כך הרבה ניצבים? מלא התלוננו על זה שאסטרטגיית הקרב מפגרת כשכל הצבא בחוץ. היו יכולים לחסוך כסף שם ומשקיעים בגוסט, אבל היוצרים של הסדרה מעדיפים תמיד רגש על היגיון.

לגבי הזמן - ממש לא חסר לי עוד פירוט ואני לא מרגיש שזה לחוץ, רק שזה גרוע כבר כמה עונות. כשהם היו צמודים לספרים היה בערך ספר לעונה של 10 פרקים, ומתוכננים שבעה ספרים, כלומר היו צריכים להיות בערך 70 פרקים. יש 73 ב-8 עונות. לא קיבלנו תשובות מספקות לגבי המתים כי הם בנו את זה גרוע, לא כי לא היה זמן.

#159 מנדליקו

מנדליקו

• רשומים
  • 2,363 הודעות

נכתב ב- ‎10/05/2019‏, ‎07:33

מה הכוונה גוסט?

#160 zahi0

zahi0

!It's Batman Time

• רשומים
  • 1,631 הודעות