עבור אל תוכן

חוקי הפורום - נא לקרוא

תמונה

אשכול הפוליטיקה

• אנא התחבר בכדי להגיב
1504 תגובות לנושא זה

#1461 IlanVic

IlanVic

אם אני לא בצוות, אני חייב למצוא חיים

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎29/10/2012‏, ‎13:52

נחש? הוא טעה טעות שולית בכך שכתב שרוב הישראלים לא רוצים שערבים יצביעו לכנסת. הוא התנצל על כך, והבהיר שהעובדה ששליש מהישראלים רוצים לשלול מהערבים את זכות הבחירה ושכמעט מחצית לא רוצים לגור ליד ערבים הם נתונים מזעזעים שבהם יש להתמקד. הם העיקר.
את הכותרות כמובן העורך קובע.
בן-דרור ימיני ואחרים נברו בטעות השולית הזו, כאילו היא העיקר, כדי להסיט את העניינים מהסקר המדאיג המראה על החברה הגזענית והלאומנית הישראלית.
גדעון לוי תיאר את ימיני כ"אחד מהם בנה קריירה רק מנבירה בטעויות שוליות". הוא עושה איתו הנחות. הוא לא רק שעשה קריירה בנבירה בטעויות כאלו, אלא שהוא בעצמו עושה טעויות מהותיות, כאלו שמציגות את המאמר באור שונה לחלוטין, בכל מאמר שלו.

להזכירך, זה לא העימות הראשון בין השניים.
כשבן-דרור ימיני ניסה לצאת נגד ה"שקרים" בטורים של גדעון לוי, גדעון לוי לא נשאר חייב וכיסח אותו, והפריך את ה"שקרים" שימיני ייחס לו.

אני חייב להבהיר שהדעות שלי לא דומות לדעות של גדעון לוי, ואני חושב שצורת הכתיבה שלו לפעמים דמגוגית.
אבל כשאתה שם אותו מול בן-דרור ימיני, שהוא סמל לכל מה שעיתונאי לא צריך להיות, בוודאי שגדעון עדיף, למרות הדעות שלו.

#1462 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎29/10/2012‏, ‎14:15

אולי לא שמעת, אבל במדינות ערב (ובעיקר באיראן) חיים מאות יהודים. מדינת ישראל והסוכנות מנסה כבר שנים לשכנע אותם לעלות לארץ ולקבל סל קליטה אבל הם מסרבים.
קשה לי להאמין שעד כדי כך רע להם.

גדעון לוי עם טור על הטעות ש"הארץ" ביצע ששם הוא מתנצל:
http://www.haaretz.c...nions/1.1851780
כל מילה.

דודים שלי חיים באיראן באזור של הכורדים שהם שומרים עליהם שם, השלטונות בקושי נכנסים למקום ולדוד שלי שהוא פצוע מלחמה שם ( ביקר לפני חודשיים כאן) יש תמונה עם העכברקוף שמנהיג את המדינה, בעיר אחרת לא כורדית חטפו אחד מהמשפחה שלי ( השלטונות) ולקחו כופר ושיחררו אותו הוא כמובן ברח מאיראן. אז איך החיים שם, לפי מה שכותבים ארגוני השמאל או לפי אנשים שחיים שם אומרים?

הם לא עולים לארץ כי הם משפחות מבוגרות שיודעות שקשיי השפה שלהם כאן לא יתנו להם לחיות, השלטון לא נותן להם לוהציא כסף ורכוש ולהעביר לחול, ז"א שאם הם באים לכאן הם מתחילים מ -0 את החיים שלהם בלי שפה תרבות וידע, אתה היית עולה? את הצעירים שולחים ללמוד בחול/בארץ.

#1463 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎29/10/2012‏, ‎14:24

לא אמרתי שהם חיים בגן עדן. הם מיעוט במדינה איסלאמית-דתית. המשטר שם עושה דברים דומים גם לאיראנים עצמם וקל וחומר שגם למיעוטים.
כל מה שאני אומר שאם המצב היה כמו שתיארת שהם היו חוששים לחייהם או אפילו חסרי כל, הם היו מעדיפים לעלות לארץ ולהתחיל הכל מ0, בדיוק כמו העולם מרוסיה למשל.

#1464 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎29/10/2012‏, ‎14:29

לא אמרתי שהם חיים בגן עדן. הם מיעוט במדינה איסלאמית-דתית. המשטר שם עושה דברים דומים גם לאיראנים עצמם וקל וחומר שגם למיעוטים.
כל מה שאני אומר שאם המצב היה כמו שתיארת שהם היו חוששים לחייהם או אפילו חסרי כל, הם היו מעדיפים לעלות לארץ ולהתחיל הכל מ0, בדיוק כמו העולם מרוסיה למשל.

זה שונה, לרוסים הייתה בעיה עם היהודים ששומרים על דתם, האיסלמאים מעדיפים יהודים ששומרים על הדת - הם נגד הציונים.

#1465 Coquelin

Coquelin

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 250 הודעות

נכתב ב- ‎29/10/2012‏, ‎15:55

אילן, בבקשה:

#1466 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎29/10/2012‏, ‎16:18

אילן, בבקשה:

אולי לא שמעת, אבל במדינות ערב (ובעיקר באיראן) חיים מאות יהודים. מדינת ישראל והסוכנות מנסה כבר שנים לשכנע אותם לעלות לארץ ולקבל סל קליטה אבל הם מסרבים.

כל מילה.

הוא חזר כמעט מילה במילה על מה שטענתי בעמוד הקודם: הדבר הרלוונטי והחשוב הוא שהסקר הזה מראה על החברה הגזענית והלאומנית הישראלית, שכמעט חצי ממנה מחזיקים בדעות פנאטיות. זה מדאיג וזה חשוב פי כמה מכל טעות שולית (שוודאי שלא הייתה צריכה להתרחש).
כל הכבוד לו שהתנצל על כך. במקרה הזה אני מסכים עם המאמר שלו לחלוטין.

#1467 Cokegod

Cokegod

• רשומים
  • 2,321 הודעות

נכתב ב- ‎29/10/2012‏, ‎17:02

אתה צוחק עליי? סוריה ולבנון מוכנים להשמיד אותנו?
סוריה יצאה מהמשחק. הצבא שלה מותאם למגננה בלבד ולא להתקפה. כרגע, הצבא שלהם משמש רק לטבח האזרחים שלה, ובוודאי שהצבא הזה לא מוכן למלחמה עם ישראל.
הסכסוך שלנו בלבנון עם עם החיזבאללה, שנסראללה נאלץ להתנצל על זה שגרם למלחמת לבנון השנייה והורחק מהגבול. לא תצמח לו שום תועלת במלחמה נוספת נגד ישראל.
צריך להביא את החמאס למצב דומה, שמלחמה עם ישראל תהיה האינטרס האחרון שלו. אפשר לומר שהחמאס כבר הגיע למצב הזה, ולמרות שהוא מדבר הרבה על מחיקת הישות הציונית, בפועל הוא כבר לא יורה טילים נגד ישראל ואפילו מונע ירי טילים של ארגונים קיצוניים ממנו בהרבה. עימות רחב טווח עם ישראל רע לו.

דבר נוסף: לא קיימת שום דרך למנוע את העברת האמל"ח לרצועת עזה לחלוטין. הן יכולות לבוא מסיני דרך המנהרות.

העם שם נגד ישראל? אם יהודי נופלבאמצע דמשק/ביירות הוא נשאר בחיים?
לcokegood אתה צודק, לא כל העם כזה רובם היו שמחים לחזור ולעבוד בא"י ולהתקיים בכבוד, אבל מדינת ישראל לא יכולה לעשות הבחנה כזאת איזה עוד מכבש לחצים אתה מציע לה להפעיל בכדי ללחוץ על החמאס?

זה פשוט נראה לי לא מתאים ללחוץ על החמאס בצורה שבעצם פוגעת הרבה יותר באזרחים הרגילים והחפים מפשע ושלא באמת מזיזה כמעט לחמאס. לא באמת נראה לי שלחמאס יהיה איכפת מעוד סוגי אוכל, ולעומת זאת לאזרח הפשוט עוד סוגי אוכל ודברים פשוטים כאלה מאוד משפרים את רמת החיים.
פטריוטיזם היא דרכו של האוויל לומר שארצו נעלה על האחרות רק מכיוון שנולד בה.

#1468 Coquelin

Coquelin

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 250 הודעות

נכתב ב- ‎29/10/2012‏, ‎17:20

אילן, בבקשה:

כל מילה.

הוא חזר כמעט מילה במילה על מה שטענתי בעמוד הקודם: הדבר הרלוונטי והחשוב הוא שהסקר הזה מראה על החברה הגזענית והלאומנית הישראלית, שכמעט חצי ממנה מחזיקים בדעות פנאטיות. זה מדאיג וזה חשוב פי כמה מכל טעות שולית (שוודאי שלא הייתה צריכה להתרחש).
כל הכבוד לו שהתנצל על כך. במקרה הזה אני מסכים עם המאמר שלו לחלוטין.

שוב. אם בסקר היה נשאל את אותן שאלות("היית גר ליד ערבי" וכו') לגבי דרוזים, שהם אמנם "זרים" אבל עדיין נאמנים למדינה - התוצאות היו אחרות לגמרי.

הערבים, בניגוד ליהודים בצרפת, כמו שהזונה הזאת ניסחה את זה, הם לא נאמנים למדינה, ולהיפך - הם נמצאים בסכסוך אתני עם היהודים. העובדה שיותר משישים אחוז מהמדינה אינה מחזיקה בדעות האלה זה דווקא מעודד, במיוחד בהתחשב בנתון שייצא אם תעשה את אותו סקר לגבי האוכלוסייה הערבית ובטח שבטח שזאת בשטחים.
  • Sparkles ו dorel310 אוהבים את זה

#1469 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎29/10/2012‏, ‎17:21

בטח שאכפת לו, כארגון טרור שפתאום עולה לשלטון וצריך לדאוג לתושבים לתשתיות, אוכל, מים, עבודה הוא לחוץ ואז הוא מוכן לעשות וויתורים, את הפסקת הרקטות הם עושים לא כי הם נחמדים אלא כי הם חייבים לדאוג כרגע לתושבים ומלחמה פוגעת במעמד שלהם בעיני העם וכמובן בעם.

#1470 Sparkles

Sparkles

Geronimo!

• ותיקים
  • 9,052 הודעות

נכתב ב- ‎29/10/2012‏, ‎18:06

אילן, זאת דמגוגיה לשמה, הרי הערבים הם האוייבים שלנו, והם אלה שנמצאים בסכסוך איתנו.
הרי כששואלים במסגרת סקר אם היית רוצה לגור ליד ערבי, הדבר הראשון שעולה לך בראש זה הערבים הקיצוניים שפועלים להשמדת המדינה היהודית, לא אנשים מתונים ושקולים ובטח ובטח שלא ערבים נוצריים שאני בטוח שלרוב האנשים אין בכלל בעיה איתם.

לא משנה איך תוציא את זה, גדעון לוי הוא איש ששמו צריך להמחות. הוא עושה רק נזק, ובזה שהוא מפרסם את הנתונים האלה בצורה כל כך מוטית, דמגוגית ושגויה, הוא רק מרתיח עוד יותר ובעקיפין גורם להקצנה.
  • dorel310 אוהב את זה

"עבודה קשה משתלמת בעתיד, עצלנות משתלמת עכשיו"
- סטיבן רייט.

#1471 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎29/10/2012‏, ‎20:23

הדמגוגיה היא בפרשנות שלכם לסקר.
אנחנו מדברים על ערביי ישראל; ערבים בעלי אזרחות ישראל שהם אמורים להיות שווי זכויות. בנימין נתניהו אפילו מתגאה על כך בעולם.
כאשר רוב הישראלים תומכים באפליה בקבלתם לעבודה, כמעט מחצית מהם לא רוצים בכלל לגור לידם וכשליש רוצים לשלול להם את זכות ההצבעה(!) אלה נתונים מדאיגים שלא משנה איך תסובבו אותם.
העובדה שחלק ניכר מהישראלים רואה בערבים "קיצוניים שפועלים להשמדת המדינה היהודית" היא גזענית. לכולנו יש נטיות גזעניות, ולכולנו יש את הדחף לקחת את היחיד (במקרה הזה - הערבי) ולהשליך אותו אל הכלל. בדיוק כפי שהאנטישמי רואה יהודי שמן עשיר בעל אף ארוך ששולט בבנקים וחושב שכל היהודים כאלה, כך הגזען היהודי רואה ערבי שמתנגד לעצם קיומו וחושב שכל הערבים הם כאלה. החוכמה שבהתגברות על הגזענות הוא לא שלא יהיה לך את הדחף הזה, אלא להיות מודע לו ולהתנגד לו ולנטרל אותו.
המשמעות הברורה שעולה בסקר היא שחלק ניכר מהחברה הישראלית גזענית ולאומנית. שום תירוצים לא ישנו את זה. אם אתם מתעודדים מכך שכמחצית מהיהודים בישראל אינם גזענים פנאטים - שיבושם לכם.
אני לא יודע לגבי הגזענות של האוכלוסיה הערבית, אבל אני יודע שאני רוצה לבחון את החברה שלי מול חברות נאורות ולא מול החברה הערבית.

ההשוואה לדרוזים פשוט אינה רלוונטית בעיני. מקום המדינה הממסד הישראלי דאג להפריד בין הדרוזים לערבים, וההפרדה הזו השפיעה על תודעת הציבור. עם זאת, הדרוזים הם עדיין מקופחים כמו הערבים, ולא מזמן בצה"ל סירבו לאכול עם דרוזי כי הוא לא יהודי. הדרוזים הוא המגזר הכי "מסכן" בארץ: הם גם תורמים למדינה ומתגייסים לצבא, וגם המדינה מקפחת אותם.

בקשר לגדעון לוי: אני חושב שכל אדם צריך לקוות שירדוף צדק כמו גדעון לוי. גדעון לוי מסקר כבר עשרות שנים משהו מאוד לא פופולרי: את המצב של האוכלוסיה הפלסטינית הכבושה, מה שרוב הישראלים מעדיפים להתעלם ממנו (ובגלל זה הוא מעצבן כל-כך הרבה אנשים).
אגב, גדעון לוי מתגאה בכך שבכל עשרות השנים שהוא מסקר את מצבם, מעולם לא הצליחו להפריך עובדה שכתב. אני לא בדקתי.

#1472 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎01/11/2012‏, ‎22:44

תמונה שפורסמה

אבל מצד שני הוא מזרחי.

#1473 Coquelin

Coquelin

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 250 הודעות

נכתב ב- ‎01/11/2012‏, ‎22:49

שני אבין, בהודעה אחת הצגת שהתקשורת גם נוטה לימין וגם שהיא "מחבבת" יותר מזרחים?

אפילו התגובה שלך על דרור בן ימני הייתה פחות הזוייה.

#1474 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎01/11/2012‏, ‎22:55

התקשורת בארץ מאמינה לכל דבר שמנסים למכור לה.
כרגע כחלון והליכוד מנסים למכור לה שחבר הכנסת שנמצא באחד המקומות האחרונים בדירוג החברתיות ובהצבעה על חוקים חברתיים הוא חבר כנסת חברתי.
אין לכחלון קשר עם ההגדרה הזאת. הוא פשוט לא חברתי. נכון, כולנו צריכים להגיד לו תודה שהוא עשה את תפקידו כראוי כשר התקשורת וביטל את הקרטל של החברות הגדולות בסלולר, אבל בשביל להיות חברתי צריך לתמוך בחוקים חברתיים.
הגיע הזמן שאנחנו נפסיק לעשות את ההבחנה הגזענית הזו בין "חברתי" למזרחי. אין לה קשה למציאות. כשאנחנו מסתכלים על אתר "כנסת פתוחה" אנחנו רואים שרוב חברי כנסת החברתיים הם בכלל אשכנזים, ורק מיעוטם (למשל איתן כבל) הם מזרחים. הגיע הזמן שנשפוט לפי המעשים ולא לפי המוצא. ההנחה שדווקא אדם מזרחי, שהאוכלוסיה המזרחית היא אוכלוסיה מקופחת בארץ, ידאג ל"אנשים שלו" נשמעת מאוד הגיונית, אבל אנחנו רואים שבינה ולמציאות אין שום קשר.

שיהיה ברור - אני בעד כניסת מזרחים חברתיים הגונים לפוליטיקה. אני בעד שישתלבו במפלגות החברתיות.
כאן הבעיה היא של מפלגות השמאל. מפלגת העבודה עדיין יש לה שאריות מפא"יניקיות והיא מקפחת את המזרחים.
גם במרצ היו מתמודדים מזרחיים חברתיים ראויים לתפקיד היו"ר, אלא שהקיבוצים העדיפו לבחור אחד משלהם - את יוסי ביילין המתנשא והנפוח.

#1475 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎01/11/2012‏, ‎23:27

תמונה שפורסמה

אבל מצד שני הוא מזרחי.

דבר אחד שאנשים ממהרים לשכוח היא משמעת קואליציונית, השרים לא יכולים להצביע נגד כל מה שלא נראה להם לנכון. איך תראה ממשלה שכל החלטה של השרים שלה / רה"מ בקושי עוברת, או עוברת דרך חילוקי דעות ומחלוקות? אני מניח שהרבה שרים התנגדו למעשים של כחלון ולהצעות שלו ולמרות זאת הצביעו בעד.

#1476 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎01/11/2012‏, ‎23:35

קודם כל, מחבר כנסת עקרוני אתה מצפה שיתמוך בחוקים חברתיים גם כשראש הממשלה מתנגד אליהם. אתה מצפה משר הרווחה שיפעל למען רווחת הציבור. הוא יכול להצביע בעד. הוא יכול לא להיות נוכח, הוא יכול להתווכח עם ראש הממשלה שחוקים חברתיים יעברו, ובמידה וכל זה לא עוזר, אז לעזוב את הליכוד על הרקע הזה (שהפסיק להיות חברתי). הוא כמובן לא עשה אף אחד מאלה. אין עם זה כל בעיה, זכותו להיות ח"כ שרוצה לשמור על הכסא, אלא שאז, אם הוא היה פוליטיקאי ישר, הוא לא היה מציג את עצמו כאביר וכגיבור חברתי בליכוד, כשבעצם מדובר בחבר הכנסת הכי לא חברתי אפילו במפלגה הלא חברתית הזו.
ראוי לציין שלרוב החוקים אין משמעת קואליציונית. כך למשל רובי ריבלין הצביע "בעד" על חלק מהחוקים שכחלון התנגד אליהם.
בכלל, ההתאמה בין המעשים של כחלון בפועל לבין האג'נדה החברתית שהוא מתיימר לייצג היא לא יותר מ1 אחוז.

הכתבה המלאה והתחקר המלא באתר "המשמר החברתי":
http://hamishmar.org.il/?p=10972

אתר "כנסת פתוחה" מספק ניתוח של כלל ההצבעות של משה כחלון לפי המדד החברתי – נכון לקיץ 2012ולפי הסיכום הזה נמצא כי יש התאמה של 1% בלבד בין התנהלותו בפועל של ח"כ כחלון, לאג’נדה החברתית בה הוא מתהדר ואותה הוא מציג בפני הציבור.
בנושא "עזרה לנזקקים" הוא במקום עוד פחות טוב. שם הוא מציג 31%- על פי הקריטריונים של האג’נדה, ובזכויות אדם הוא %12-.
אגב, אם כחלון הוא שר חברתי או לא, או אם עשה את עבודתו כשר רווחה, על זה יכולים להעיד בני משפחתו של משה סילמן, שהצית את עצמו למוות בשל מצבו הכלכלי הקשה וכמחאה על התנהלות הממשלה בנושאי רווחה ממש בעת שכחלון כיהן כשר הרווחה.
המשפחה, שלא זכתה לכך שהשר ישתתף בלוויה, יבקר ביקור בבית האבלים, או ישלח מכתב ניחומים, יכולה הייתה לספר לכולנו עד כמה כחלון חברתי וכמה הוא דואג באמת לאזרח הכורע תחת נטל הכלכלה הנוכחית שהנהיגה הממשלה בה כיהן.

#1477 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎02/11/2012‏, ‎13:23

לי הוא עזר יותר מאשר דב חנין או זהבה גלאון

#1478 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎02/11/2012‏, ‎22:16

אולי זה בגלל שכחלון היה שר התקשורת, והצליח לעשות את עבודתו כראוי. על זה אנחנו צריכים לומר לו תודה, והוא האחראי הישיר על כך שאנחנו משלמים פחות היום בסלולר.
בעיני זה לא הופך אותו לחברתי. כשר רווחה הוא לא עשה כלום, והוא דווקא פגע בחלשים שלהם הוא אמור לדאוג ועליהם הוא אמור להגן.
בקיצור, כחלון הוא "חברתי" בדיוק כמו שחברי הכנסת של ש"ס חברתיים, והיותו שר תקשורת טוב לא משנה זאת.

צריך לזכור שחברי הכנסת החברתיים הם באופוזציה, ומשם קשה הרבה-הרבה יותר לחוקק חוקים. החוקים שהם מצליחים לחוקק (וכאן דב חנין הוא ראוי לציון) הם מעולים, חברתיים והכרחיים.
אם בכנסת בתור אופוזיציה הם מצליחים להיות חברתיים הרבה יותר משר הרווחה, אז בעיני שווה להצביע להם ולראות מה תהיה השפעתם לאחר שיהוו חלק משפיע מהממשלה הבאה.

#1479 as2330

as2330

כבר לא רוצים לזכור את השם שלי

• רשומים
  • 1,076 הודעות

נכתב ב- ‎02/11/2012‏, ‎22:30

למה האשכול הזה בשטיות?

הוא צריך להיות בדיבורים

חבל שליברמן הצטרף לביבי

זהו סופית בבחירות ביבירמן מנצח\מנצחים

MV5BNDcwOTkyODIwMl5BMl5BanBnXkFtZTgwMTA5

#1480 Sparkles

Sparkles

Geronimo!

• ותיקים
  • 9,052 הודעות

נכתב ב- ‎02/11/2012‏, ‎23:56

למה האשכול הזה בשטיות?

הוא צריך להיות בדיבורים

חבל שליברמן הצטרף לביבי

זהו סופית בבחירות ביבירמן מנצח\מנצחים

כי אם האשכול הזה לא היה בשטויות, אילן היה הספאמר הכי גדול בפורום.

אילן, אל תשכח שכחלון היה שר הרווחה פחות מחצי קדנציה וגם זה תפקיד שהוצנח עליו, הוא לא התלהב להגיע לשם מלכתחילה.

"עבודה קשה משתלמת בעתיד, עצלנות משתלמת עכשיו"
- סטיבן רייט.

3 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 3 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים