עבור אל תוכן

חוקי הפורום - נא לקרוא

תמונה

אשכול הפוליטיקה

• אנא התחבר בכדי להגיב
1504 תגובות לנושא זה

#1441 IlanVic

IlanVic

אם אני לא בצוות, אני חייב למצוא חיים

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎28/10/2012‏, ‎00:57

אין לו סיבה לשקר עליך, אבל כנראה שהמצב הוא שהוא פשוט לא מודע למה שהולך בארצו.
הממשלה באריתראה מגבילה לחלוטין את חופש העיתונות ומענה את מתנגדי השלטון. יכול מאוד להיות שהוא לא לגמרי מודע לזוועות שהולכות באריתראה, שעליהן אנחנו יודעים מאלפי אזרחים שחוו את העבדות והעינויים שם.
מי שאשם בפיטורין של העובדת הישראלית היא הממשלה שלא פותרת את המצב, וגורמת לכך שישהו כאן אלפי עובדים זרים במקומות שבהם לא צריכים עובדים זרים.
המדינה היא זו שצריכה לנתב את העובדים הזרים שנמצאים בה לפי הצורך שלהם. היא אמורה לדאוג לכך שהעובדים הזרים יעבדו במקומות שבהם יש חוסר בעובדים.

אני חושב שאפשר יהיה להחזיר את רובם.
אשרת הפליט היא אינה אשרה קבועה והיא לא נותנת לפליט זכות להצביע לכנסת למשל.
אני מתנגד לגירוש של אלה שהשתקעו כאן, דוברים עברית שוטפת, חושבים ישראלית ושיש להם ילדים במערכת החינוך הישראלית שהם ישראלים לגמרי וישרתו בצבא. מבחינתי הם מהגרים ואפשר יהיה לתת להם אזרחות.

#1442 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎28/10/2012‏, ‎14:47

אין לו סיבה לשקר עליך, אבל כנראה שהמצב הוא שהוא פשוט לא מודע למה שהולך בארצו.
הממשלה באריתראה מגבילה לחלוטין את חופש העיתונות ומענה את מתנגדי השלטון. יכול מאוד להיות שהוא לא לגמרי מודע לזוועות שהולכות באריתראה, שעליהן אנחנו יודעים מאלפי אזרחים שחוו את העבדות והעינויים שם.
מי שאשם בפיטורין של העובדת הישראלית היא הממשלה שלא פותרת את המצב, וגורמת לכך שישהו כאן אלפי עובדים זרים במקומות שבהם לא צריכים עובדים זרים.
המדינה היא זו שצריכה לנתב את העובדים הזרים שנמצאים בה לפי הצורך שלהם. היא אמורה לדאוג לכך שהעובדים הזרים יעבדו במקומות שבהם יש חוסר בעובדים.

אני חושב שאפשר יהיה להחזיר את רובם.
אשרת הפליט היא אינה אשרה קבועה והיא לא נותנת לפליט זכות להצביע לכנסת למשל.
אני מתנגד לגירוש של אלה שהשתקעו כאן, דוברים עברית שוטפת, חושבים ישראלית ושיש להם ילדים במערכת החינוך הישראלית שהם ישראלים לגמרי וישרתו בצבא. מבחינתי הם מהגרים ואפשר יהיה לתת להם אזרחות.

אתה מבין למה אלי ישי מתנגד להישארות שלהם כאן?, הרי המדינה שלהם לא תהפוך לשוויץ ותשאר כך להרבה זמן וז"א שאתה מוסיף על המדינה אוכ' זרה וענייה, וכן האזרחים פשוט לא רוצים אותם כאן במדינת היהודים זאת לא בושה, לכן הם לא מחליפים את העובדים הזרים כי אלה באים והולכים בניגוד לסודנים.

"אני לא מכיר בנכבה אם הפלסטינים, אם יש בכלל דבר כזה, לא מכירים בכך שיש סיבה לנכבה. זה לא סתם ככה בא צורר יהודי אלים. המצב מורכב. וכשאומרים לי 'נכבה' זה לא מורכב, יש צד רע, וזה אני. בעיני, אני לא החזק, אני הקורבן, כעם. ב–36' ערביי ישראל יצרו קשר אסטרטגי עם גרמניה הנאצית ומאז השיח הערבי הוא שיח נאצי שמדבר בשפה של השמדה. השמאל הלא־לאומי ואזורי גדעון לוי, שעל פיו הפלסטיני תמיד צודק והיהודי תמיד רשע, השמאל האוטומטי, המשעמם הזה, הפך בעיני למנותק מהמציאות".

אתה מכיר את טיעוני הנגד: הכיבוש לא תם, יש מצור על עזה.

"חייב להיות מצור אחרת מכל חומר שנכנס לשם נהיה טרור. הם יודעים לעשות טרור ממטרנה. אז יש מצור, מה לעשות? טאף לאק. אפשר לחשוב שזה מנותק, שיושבים שם שוחרי שלום. תמיד ה'בגלל' מושמט. אני מוטרד עד אימה מהחירות שנוטלים לעצמם גורמים

בשמאל הסהרורי לנסות לשנות את הכרעת הרוב על ידי חבירה לגורמים טרנס־איסלאמיים שחוברים עם הרדיקלים האירופיים כדי לחסל את מדינת ישראל. ענת קם ואורי בלאו זה רק דוגמה. האנרכיסטים נגד הגדר. המרצים שקוראים לאוניברסיטאות בחו"ל להחרים את ישראל. כל הישראלים שלא מבינים, או כן מבינים, שאנחנו במלחמה חמורה על קיומנו וחוברים לנוראים שבאויבנו. אני חושב שאנחנו הולכים למלחמה פנימית גדולה. אני מוטרד וחרד עמוקות גם מהתגברות האנטישמיות בעולם ומכללי המשחק המכוערים שמרשים לעצמם חלק מהמשתתפים במשחק הישראלי שרוצים להשפיע. אנחנו בסכנת השמדה מיידית, בקנה מידה היסטורי".

אברי גלעד בראיון ישן-חדש למעריב

#1443 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎28/10/2012‏, ‎14:58

http://rotter.net/fo...ps1/17057.shtml

עכשיו נחכה להתנצלות של אילן או גדעון לוי ....

#1444 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎28/10/2012‏, ‎15:34

לא, אתה טועה.
אלי ישי תומך בגירוש שלהם בגלל שהוא גזען מהסוג הגרוע ביותר שלא יכול לסבול לא-יהודים במדינת היהודים, ומסתבר שחלק משמעותי מהעם ביחד איתו.
בגלל זה הם שולפים את ה"איום הדמוגרפי". קודם כל חמור מאוד שיש אנשים שרואים במצוקות של אנשים "איום דמוגרפי". שנית, אחוז הפליטים מבין כל הישראלים שכרגע נמצאים בישראל הוא 0.7 אחוז. הקשר בינהם ל"איום דמוגרפי" הוא המצאה שנועדה לעורר את הגזענות היהודית.

כשאומרים "נכבה" זה באמת לא מורכב. זאת עובדה היסטורית: חלק גדול מהערבים בשטחי ישראל גורשו. חלק מהם ברחו לאחר שהפציצו את כפריהם מתוך מטרה להבריח אותם. מדובר באסון של הפלסטינים שרובם נהיו פליטים (ולטעון שהם קשרו עם הנאצים נגד ישראל זה עוד שקר מופרך מבית היוצר של "אם תרצו", לפלסטינים פשוט לא הייתה הנהגה).

אני מקבל את דעתו של אברי גלעד שחייב להיות מצור על עזה. ועדת פאלמר קבעה שהמצור חוקי ע"פ הדין הבינלאומי (וכדי להפוך אותו לחוקי היא קבעה שהחמאס הוא צד לוחם ושיש מצב לוחמה רשמי).
הוא טועה בנוגע לסיבה שהוא קיים. המצור קיים כדי להעניש את אוכליסיית עזה (שהגיל הממוצע שלהם הוא 17.5) שבחרו בחמאס. לפני שהחמאס נבחר לא היה מצור. ישראל חישבה את הקלוריות שילדי עזה צריכים לצרוך בשביל שמצד אחד יישארו מתחת לממוצע ומצד שני לא ירעבו (היא הגיעה ל2279 קלוריות לאדם). ישראל מנעה העברה של "מותרות" לאוכלוסיית עזה. היא מנעה מעבר של ממתקים, שוקולד, כוסברה, צ'יפס, מוצרי קוסמטיקה ועוד (מה הקשר בין המוצרים האלה לשמירת הבטחון של ישראל?!?!). המשט הוא זה ששבר את המדיניות של ישראל, ובלחץ בינלאומי הכריח אותה להגדיל את מכסת הקלוריות לאדם שנכנסת לעזה וגם לאפשר כניסה של חלק גדול מה"מותרות" שישראל לא איפשרה להכניס.

אף שמאל שפוי לא קורא להחרים את ישראל. אלה שקוראים להחרים את ישראל הם מפגרים, אידיוטים ולא מייצגים אף אחד פרט לעצמם ועוד כמה סהרוריים.
זה ממש לא הוגן שהימין (ואתה בתוכם) מאשים את השמאל בדברים שעושים השוליים הקיצוניים ביותר שלו. כשאני בא אליך ולימין בטענה, אני מציג לך אנשים שמייצגים אותך באיזשהו אופן ושקרובים לדעותיך (נתניהו, ליברמן, בנט והבית היהודי) ויוצא נגד הדעות שלך עצמן. אתה לא רואה אותי פה יוצא נגד כהנא. ברור לי שאתה לא תומך בו ולכן הוא לא קשור.
המוצרים היחידים שחלק מהשמאלנים מחרימים הם מוצרים מההתנחלויות. לגיטימי בעיני וזה דווקא מראה שהם מקבלים את הלגיטימיות של ישראל בשטחים הלא כבושים שלה.

ההטיות של גדעון לוי ידועות. אני לא מרגיש צורך להתנצל עליהן. אני ממש לא הסניגור שלו.
ועדיין - הסקר נשאר רלוונטי מתמיד למרות הכותרת המטעה שהייתה שם (שאותה כבר החליפו בזמן שאני ראיתי את הסקר).

#1445 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎28/10/2012‏, ‎15:43

http://debuzzer.spor...y/archives/4242

יש לך אולי רשימה ( לא כתבה אלה ממש רשימה) של הדברים שאסור להכניס לעזה?

#1446 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎28/10/2012‏, ‎15:46

http://www.gisha.org...0610_heb(1).pdf

שים לב למוצרים שאושרו שבועות אחרי המרמרה.
זאת כמובן לא הרשימה המלאה. הרשימה המלאה מסווגת.

#1447 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎28/10/2012‏, ‎15:51

מעבר רפיח המרצי פתוח אז מה הבעיה בעצם המצור של ישראל על עזה? היא פשוט מונעת קשרי מסחר שאינם חיוניים להצלת חיים לעזה, כל מה שהחמאס מעוניין להכניס לשם הוא יכול לעשות דרך עזה.

ד"א המחאס יכול להקנות ממתקין וכוסברה לעם שבחר בו, במקום להבריח טילי כתף נגד מטוסים...

#1448 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎28/10/2012‏, ‎16:00

הבעיה במצור של ישראל על עזה הוא הסגר הימי והחסר עם הגדה המערבית.
אוניות לא יכולות להגיע לעזה, ובכך ישראל מונעת מעזה יכולת סחר עצמאית.
לפני ההתנתקות הפרנסה העיקרית של אוכליסיית עזה הגיעה מסחר עם הגדה המערבית. ישראל נכון להיום מונעת סחר בין עזה והגדה המערבית כדי לבדל אותן זו מזו (קוראים לזה מדיניות הבידול).

עד לא מזמן ישראל הייתה המקור היחידי הרשמי של סיוע הומניטרי שנכנס לרצועת עזה.
היא מנעה העברת של "מותרות" והגבילה את כמות המזון שנכנסת כדי להעניש אותם (ישראל לא משלמת על מה שנכנס לעזה, היא רק מעבירה את מה שהיא מרשה).
אני חושב שהמדיניות הזו של עונש קולקטיבי היא מזעזעת. איך אתה יכול למנוע מאוכלוסיה שלמה שרובה קטינים צעצועים, ממתקים וצ'יפס? איך אתה יכול לחשב את הקלוריות שלהם כך שיצרכו את המינימום ההכרחי בלי שירעבו? אין בין זה לבין שמירת הביטחון של ישראל כלום. זו רק ענישה קולקטיבית לא יעילה במיוחד שהתוצאה הישירה שלה היא פניית העם הפלסטיני לצדקה וסיוע מהחמאס, שהיא יכולה לבוא תמורת ירי רקטות לעבר ישראל לדוגמה.

#1449 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎28/10/2012‏, ‎20:18

הבעיה במצור של ישראל על עזה הוא הסגר הימי והחסר עם הגדה המערבית.
אוניות לא יכולות להגיע לעזה, ובכך ישראל מונעת מעזה יכולת סחר עצמאית.
לפני ההתנתקות הפרנסה העיקרית של אוכליסיית עזה הגיעה מסחר עם הגדה המערבית. ישראל נכון להיום מונעת סחר בין עזה והגדה המערבית כדי לבדל אותן זו מזו (קוראים לזה מדיניות הבידול).

עד לא מזמן ישראל הייתה המקור היחידי הרשמי של סיוע הומניטרי שנכנס לרצועת עזה.
היא מנעה העברת של "מותרות" והגבילה את כמות המזון שנכנסת כדי להעניש אותם (ישראל לא משלמת על מה שנכנס לעזה, היא רק מעבירה את מה שהיא מרשה).
אני חושב שהמדיניות הזו של עונש קולקטיבי היא מזעזעת. איך אתה יכול למנוע מאוכלוסיה שלמה שרובה קטינים צעצועים, ממתקים וצ'יפס? איך אתה יכול לחשב את הקלוריות שלהם כך שיצרכו את המינימום ההכרחי בלי שירעבו? אין בין זה לבין שמירת הביטחון של ישראל כלום. זו רק ענישה קולקטיבית לא יעילה במיוחד שהתוצאה הישירה שלה היא פניית העם הפלסטיני לצדקה וסיוע מהחמאס, שהיא יכולה לבוא תמורת ירי רקטות לעבר ישראל לדוגמה.

לא הייתי רוצה לשמוע את התוכנית המדינית שלך אלב אני מניח שהיא משהו בסגנון של מעבר פתוח לכל חוץ מנשק וחומרים שיוכלים להיות נשק ( מלט,חנקן וכאלה). מה נעשה אם התגובה האפשרית תהיה שחמאס יגיד משהו כמו, הישות הציונית נכנעה לנו העם בעזה חזק נמשיך עד שנשחרר את כל פלאסטין<?

כמו שהם עושים לי ענישה קולקטיבית ויורים טילים על אזרחים אז אני חושב שלא מגיע להם ממתקים וציפס, גם אם הגיל הממוצע שלהם הוא 0 או 100. המקור לכל הרוע הם אירן-סוריה-עזה ולא ישראל,ישראל תמיד מוותרת ועוזרת אבל מקבלת זין. אחרי כל נסיגה/יציאה משטח התגובה של הערבים היא ישראל נכנעה נביס אותה.

#1450 Cokegod

Cokegod

• רשומים
  • 2,321 הודעות

נכתב ב- ‎28/10/2012‏, ‎20:47

ועכשיו יותר טוב? תחשוב שעכשיו החמאס מגייסים מלא אנשים כי מלא פלסטינאים כועסים על התנאים שישראל נותנת להם ורוצים לשנות, אם ישראל הייתה פחות מונעת מהם דברים הם היו פחות כועסים על ישראל.
פטריוטיזם היא דרכו של האוויל לומר שארצו נעלה על האחרות רק מכיוון שנולד בה.

#1451 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎28/10/2012‏, ‎21:14

ועכשיו יותר טוב? תחשוב שעכשיו החמאס מגייסים מלא אנשים כי מלא פלסטינאים כועסים על התנאים שישראל נותנת להם ורוצים לשנות, אם ישראל הייתה פחות מונעת מהם דברים הם היו פחות כועסים על ישראל.

וגם באיראן מגייסים כספים לחמאס כי ישראל עושה מצור עליהם נכון?
גם בחיזבאללה יש מצור נכון?
וסוריה אולי, אם נוריד את המצור מלחמת האזרחים תפסק?
ואל קעידה יניח את נשקו נכון?

כמו ש יצאנו מלבנון והקלנו את חיי התושבים שם, חיזבאללה סימן לעצמו נצחון והתקרב לגדר ככה חמאס, הוא יציג את זה כנצחון של הרקטות ודרך הגיהאד....

אתם בכוח מסתירים את העובדה שנתנו להם שטח, כי הם היו כלואים במקום קטן לא? וקיבלנו טילים על אשדוד ובאר שבע ....

אתם מנסים לדבר בהגיון עם קבוצה איסלמאית קיצונית חסרת השכלה מערבית...., הם מבינים רק בכוח מי שיש לו כוח ביד שולט וצריך לסור למרותו.

#1452 Cokegod

Cokegod

• רשומים
  • 2,321 הודעות

נכתב ב- ‎28/10/2012‏, ‎21:37

יש הבדל בין לתת שטח שנותן להם יתרון אסטרטגי לבין סתם לתת להם עוד סוגים של אוכל. ואירגוני טרור ומדינות שהשלטון שלהם נגדנו יש בכל מקרה, אבל הסיכוי שבן אדם יצטרף לאירגון טרור הוא הרבה יותר גבוה אם האיכות חיים שלו ירודה

#1453 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎28/10/2012‏, ‎22:48

יש הבדל בין לתת שטח שנותן להם יתרון אסטרטגי לבין סתם לתת להם עוד סוגים של אוכל. ואירגוני טרור ומדינות שהשלטון שלהם נגדנו יש בכל מקרה, אבל הסיכוי שבן אדם יצטרף לאירגון טרור הוא הרבה יותר גבוה אם האיכות חיים שלו ירודה

ואת זה אתה מסיק מהגיון בריא לא?
ואולי האימאם של המסגד יגיד " אללה שלח לנו ברכה בדמות ישראל הציונית החלשה, בוא נחזיר לו תודה ונלך לשגר עוד קאסם ונחסל את הישות הציונית לעד, כבר עכשיו רואים את סימני החולשות שלה"

#1454 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎28/10/2012‏, ‎23:13

איזה מצור יש בסוריה ובלבנון? שום דבר לא עוצר אותם להשיג אמל"ח מהים.
באיראן יש סנקציות שמאיטות את הכלכלה האיראנית וגורמות לכעס של האזרחים כלפי השלטון. הסנקציות האלו מועילות מאוד.
לעומת זאת, אם ישראל תחליט לתקוף את איראן ותהיה מלחמה כאשר ישראל תהיה התוקפן ואיראן תהיה הצד המותקף, תהיה בטוח שכל האיראנים יתייצבו לצד המנהיגים שלהם ויעודדו אותם.

#1455 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎28/10/2012‏, ‎23:35

איזה מצור יש בסוריה ובלבנון? שום דבר לא עוצר אותם להשיג אמל"ח מהים.
באיראן יש סנקציות שמאיטות את הכלכלה האיראנית וגורמות לכעס של האזרחים כלפי השלטון. הסנקציות האלו מועילות מאוד.
לעומת זאת, אם ישראל תחליט לתקוף את איראן ותהיה מלחמה כאשר ישראל תהיה התוקפן ואיראן תהיה הצד המותקף, תהיה בטוח שכל האיראנים יתייצבו לצד המנהיגים שלהם ויעודדו אותם.

המצור על לבנון וסוריה לא קיים, זה היה בציניות. אבל הפלא ופלא יש להם ארסנל של שנאה כלפנו והם מוכנים בכל רגע להשמיד אותנו, אז מה הם שונים מהחמאס ועזה ? להם לא עשינו כלום, מה מבטיח לי שאם לא נעשה לחמאס כלום הוא ישנה את דרכו? אולי היא רק תקצין?

#1456 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎28/10/2012‏, ‎23:47

אתה צוחק עליי? סוריה ולבנון מוכנים להשמיד אותנו?
סוריה יצאה מהמשחק. הצבא שלה מותאם למגננה בלבד ולא להתקפה. כרגע, הצבא שלהם משמש רק לטבח האזרחים שלה, ובוודאי שהצבא הזה לא מוכן למלחמה עם ישראל.
הסכסוך שלנו בלבנון עם עם החיזבאללה, שנסראללה נאלץ להתנצל על זה שגרם למלחמת לבנון השנייה והורחק מהגבול. לא תצמח לו שום תועלת במלחמה נוספת נגד ישראל.
צריך להביא את החמאס למצב דומה, שמלחמה עם ישראל תהיה האינטרס האחרון שלו. אפשר לומר שהחמאס כבר הגיע למצב הזה, ולמרות שהוא מדבר הרבה על מחיקת הישות הציונית, בפועל הוא כבר לא יורה טילים נגד ישראל ואפילו מונע ירי טילים של ארגונים קיצוניים ממנו בהרבה. עימות רחב טווח עם ישראל רע לו.

דבר נוסף: לא קיימת שום דרך למנוע את העברת האמל"ח לרצועת עזה לחלוטין. הן יכולות לבוא מסיני דרך המנהרות.

#1457 Cokegod

Cokegod

• רשומים
  • 2,321 הודעות

נכתב ב- ‎29/10/2012‏, ‎01:03

ואת זה אתה מסיק מהגיון בריא לא?
ואולי האימאם של המסגד יגיד " אללה שלח לנו ברכה בדמות ישראל הציונית החלשה, בוא נחזיר לו תודה ונלך לשגר עוד קאסם ונחסל את הישות הציונית לעד, כבר עכשיו רואים את סימני החולשות שלה"

כן, אבל כמו שלא כל היהודים באמת דתיים, גם לא כל הפלסטינים דתיים. בתכלס אם אתה חי חיים סבבה יחסית פשוט תחת שילטון זר למה לך להילחם בו? אבל אם אתה חי תחת שלטון שמגביל אותך כמעט בכל מה שאתה עושה ואיכות החיים שלך מאוד ירודה בגלל זה יש לך סיבה טובה מאוד להילחם בו.
צריך להבין שההתנהגות של הפלסטינים דומה מאוד להתנהגות שלנו ושל בני אדם בכללי. רוב בני האדם לא ילכו סתם אחרי מה שמנהיג אומר, אלא יחשבו אם זה יסכן אותם ואם זה באמת יביא להם תועלת. אם בן אדם יחשוב ויבין שבאמת הרמת חיים שלו נמוכה ואין לו מה להפסיד בלסכן את החיים שלו בשביל זה הוא יעשה את זה. אם בן אדם יבין שבכל זאת די טוב לו בחיים למה שהוא יסכן אותם בגלל שבן אדם אחר אמר לו? נכון שיש דתיים קיצוניים שבאמת יעשו כל מה שהמנהיג שלהם אומר להם, אבל יחסית הם די מעטים והם לא באמת בעיה גדולה.

#1458 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎29/10/2012‏, ‎08:11

אתה צוחק עליי? סוריה ולבנון מוכנים להשמיד אותנו?
סוריה יצאה מהמשחק. הצבא שלה מותאם למגננה בלבד ולא להתקפה. כרגע, הצבא שלהם משמש רק לטבח האזרחים שלה, ובוודאי שהצבא הזה לא מוכן למלחמה עם ישראל.
הסכסוך שלנו בלבנון עם עם החיזבאללה, שנסראללה נאלץ להתנצל על זה שגרם למלחמת לבנון השנייה והורחק מהגבול. לא תצמח לו שום תועלת במלחמה נוספת נגד ישראל.
צריך להביא את החמאס למצב דומה, שמלחמה עם ישראל תהיה האינטרס האחרון שלו. אפשר לומר שהחמאס כבר הגיע למצב הזה, ולמרות שהוא מדבר הרבה על מחיקת הישות הציונית, בפועל הוא כבר לא יורה טילים נגד ישראל ואפילו מונע ירי טילים של ארגונים קיצוניים ממנו בהרבה. עימות רחב טווח עם ישראל רע לו.

דבר נוסף: לא קיימת שום דרך למנוע את העברת האמל"ח לרצועת עזה לחלוטין. הן יכולות לבוא מסיני דרך המנהרות.

העם שם נגד ישראל? אם יהודי נופלבאמצע דמשק/ביירות הוא נשאר בחיים?
לcokegood אתה צודק, לא כל העם כזה רובם היו שמחים לחזור ולעבוד בא"י ולהתקיים בכבוד, אבל מדינת ישראל לא יכולה לעשות הבחנה כזאת איזה עוד מכבש לחצים אתה מציע לה להפעיל בכדי ללחוץ על החמאס?

#1459 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎29/10/2012‏, ‎13:21

אולי לא שמעת, אבל במדינות ערב (ובעיקר באיראן) חיים מאות יהודים. מדינת ישראל והסוכנות מנסה כבר שנים לשכנע אותם לעלות לארץ ולקבל סל קליטה אבל הם מסרבים.
קשה לי להאמין שעד כדי כך רע להם.

גדעון לוי עם טור על הטעות ש"הארץ" ביצע ששם הוא מתנצל:
http://www.haaretz.c...nions/1.1851780
כל מילה.

#1460 FreshMan

FreshMan

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 499 הודעות

נכתב ב- ‎29/10/2012‏, ‎13:43

גדעון הנחש. בן דרור ימיני חשף אותו פעם נוספת.

אפשר להבין למה אתה מעריך את גדעון. לשניכם המציאות לא מפריעה להגיד שטויות

2 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 2 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים