עבור אל תוכן

חוקי הפורום - נא לקרוא

תמונה

אשכול הפוליטיקה

• אנא התחבר בכדי להגיב
1504 תגובות לנושא זה

#1421 Coquelin

Coquelin

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 250 הודעות

נכתב ב- ‎26/10/2012‏, ‎17:10

בן-דרור ימני הוא שקרן פתולוגי. הוא מצליח לטעות אפילו יותר פעמים מיאיר לפיד.
הסקר שגדעון לוי פרסם נערך ע"י חברת סקרים מוכרת ונערכת, ולא מדובר כאן על מצב שגדעון לוי מתקשר לאנשים ושואל אותם.
הסקר הזה חושף את זה שישראל היא מדינה גזענית, כ-60 אחוז מהיהודים בישראל תומכים באפליה על-פי חוק שיהודים יתקבלו לעבודה על חשבון ערבים (מצב של שתי מערכות חוק לשני עמים נפרדים באותה מדינה נקרא אפרטהייד).
הסקר חושף גם ששליש מהיהודים בישראל היו מוכנים לשלול מהערבים הישראלים את הזכות להצביע, ושכמעט חצי מהיהודים בישראל תומכים בגירוש של ערביי ישראל משטח מדינת ישראל.
בן דרור ימיני בוחר להדגיש שיש 50-60 אחוזים שתומכים בשיוויון אזרחי, כאילו שזה נתון להתגאות בו. במדינה דמוקרטית היית מצפה שרוב מוחלט של האזרחים יתמכו בשיוויון אזרחי למעט השוליים הסהרוריים ביותר של המפה.

אילן,קודם כל לא נראה לי שבאמת קראת את מה שנאמר במאמר שלו, אולי רק מה שבכותרת..
שנית, ישראל היא מדינה שנמצאת בסכסוך אתני-דתי עם הערבים,60% זה נתון מספק, בטח שאתה מתחשב בתשובות של הצד השני ובטח כשאתה מתחשב בזה שגזענות זה דבר טבעי בכל מקום.

ב"כתבה" המקורית בארץ קראתי טוקבק שאומרת שאם לאחר השאלה "היית מוכן לגור באותו בניין עם ערבי", הייתה באה השאלה "היית מוכן לחיות באותו בניין עם דרוזי?" ואז הנושא היה מאבד את הטענה שזה גזעני. ולפי דעתי הטוקבקיסט צדק.

#1422 IlanVic

IlanVic

אם אני לא בצוות, אני חייב למצוא חיים

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎26/10/2012‏, ‎18:30

מצטער, הסכסוך הפלסטיני הוא תירוץ גרוע מאוד בעיני לגזענות קונצנזוסיאלית שכזו נגד האזרחים הערביים שחיים בישראל, הרצון להפלות אותם, לפסול אנשים לעבודה או למגורים בבניין בגלל מוצאם או פסילת זכות ההצבעה הצבעה שלהם לכנסת.

ואם אתה מחפש ביקורת אמיתית והגונה לכתבה של גדעון לוי (שלא באתי להגן עליו) אתה יכול למצוא אותה כאן ובטח שלא בטור של בן-דרור ימיני.

#1423 Coquelin

Coquelin

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 250 הודעות

נכתב ב- ‎26/10/2012‏, ‎19:27

מצטער, הסכסוך הפלסטיני הוא תירוץ גרוע מאוד בעיני לגזענות קונצנזוסיאלית שכזו נגד האזרחים הערביים שחיים בישראל, הרצון להפלות אותם, לפסול אנשים לעבודה או למגורים בבניין בגלל מוצאם או פסילת זכות ההצבעה הצבעה שלהם לכנסת.

ואם אתה מחפש ביקורת אמיתית והגונה לכתבה של גדעון לוי (שלא באתי להגן עליו) אתה יכול למצוא אותה כאן ובטח שלא בטור של בן-דרור ימיני.

כמובן שלא קראת את המאמר שלו, בן דרור ימיני לינקק לביקורת הזאת גם כן.

#1424 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎26/10/2012‏, ‎19:40

קראתי את רוב המאמר של בן-דרור. מודה שלא לחצתי על הקישורים שלו ולא קראתי את כולו. הוא פשוט לא ראוי לקריאה.
הביקורת הזאת היא ביקורת לגיטימית. לחלק מהנקודות שמתי לב בעצמי ולא התייחסתי לנקודה הזאת בסקר (למשל - התמיכה של מרבית הישראלים באפרטהייד כשהנשאלים בסקר לא יודעים מה המושג הזה אומר).
כל הביקורת הזאת מראה אולי על חוסר הרצינות והאובייקטיביות של גדעון לוי (הפתעה גדולה באמת), אבל המשמעויות של הסקר נשארות: כמחצית מהציבור הישראלי ויותר תומכים באפליית הציבור הערבי כחוק, כאשר חלק ניכר מהם שוללים מגורים עם אדם ערבי ורוצים לשלול לערביי ישראל את זכות הבחירה (הזכות החשובה ביותר שנתנת לאזרחים במדינה דמוקרטית).
מי שרוצה לקחת את הסקר הזה כחיובי, ולהגיד שרוב הישראלים אינם גזענים פנאטים ופשאיסטים שיבושם לו. רק מי שעושה את זה פשוט משלה את עצמו ומתעלם מהבעיה, שהצעד הראשון בלפתור אותה הוא לזהות אותה.

#1425 SnirJa

SnirJa

Rolling Supreme

• ותיקים
  • 10,533 הודעות

נכתב ב- ‎26/10/2012‏, ‎20:04

אילן למה לא הגבת על הכתבה עם הסודנים?
באמת מעניין אותי איפה הקו אדום שלך, הרי לכל אחד יש קווים אדומים, אני רק רוצה לדעת איפה שלך...

gg1209191.jpg

בית"ר

במאבק עיקש ואכזר,

בדם ויזע,

לא נחנו אף רגע,

שיחקנו עם הלב והנשמה,

בוגרים וגם נוער,

גביע ותואר,

נרומנה בעוז והדר.

#1426 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎26/10/2012‏, ‎21:50

אתה באמת חושב שהממשלה הסודאנית מייצגת את הפליטים הסודאנים שברחו כל עוד נפשם בם מהמדינה שלהם?
אמרתי כבר מה הגבול שלי. הגבול שלי הוא אנשים שארץ המוצא שלהם בטוחה, ושאפשר להחזיר אותם לארצם ללא סכנת חיים.
אני לא רוצה שישארו בארץ מהגרי עבודה לא חוקיים ממדינות אפריקה השונות שהם לא בסכנת חיים.
אני רוצה שממשלת ישראל תקבע בצורה פרטנית מי מהמהגרים מאפריקה מה הסטטוס שלהם. את מבקשי המקלט והפליטים צריך להשאיר ולהוציא אותם מהשכונות בדרום תל-אביב, ולהכניס אותם לשוק העבודה הזר במקום אלפי העובדים הזרים שמתחלפים ובאים לכאן כל שנה.
אני רוצה שהממשלה תשקם את השכונות המוחלשות בתל-אביב במקום להסית את התושבים שלהם נגד הפליטים.

#1427 SnirJa

SnirJa

Rolling Supreme

• ותיקים
  • 10,533 הודעות

נכתב ב- ‎27/10/2012‏, ‎06:00

בקיצר אתה נאיבי מידי וחושב שאנחנו בעולם הפרחים, ואתה רוצה לתקן את העולם...
  • d1f2, מישמיש ו rotembal אוהבים את זה

gg1209191.jpg

בית"ר

במאבק עיקש ואכזר,

בדם ויזע,

לא נחנו אף רגע,

שיחקנו עם הלב והנשמה,

בוגרים וגם נוער,

גביע ותואר,

נרומנה בעוז והדר.

#1428 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎27/10/2012‏, ‎14:01

לא, אני סך הכל רוצה שישראל שישראל תתחייב לעשות את מה שהיא חתמה והתחייבה לעשות וכל מדינה דמוקרטית בעולם עושה.
כליאת וגירוש פליטים ומבקשי מקלט עומדת בניגוד לאמנת הפליטים העולמית, אמנה שישראל הצעירה רצתה מאוד לקדם כדי למנוע מצב כמו שהיה בתקופת השואה, ובגללה כל המדינות הדמוקרטיות בעולם קולטות פליטים ומבקשי מקלט, בודקות את המצב שלהם פרטנית ונותנות להם סטטוס. כך, למשל, שיעור האריתראים שמקבלים מעמד פליט באירופה הוא מעל ל-80 אחוז, כאשר במדינות המסוימות הוא אפילו 99 אחוז. אף אחד לא חושב שם על בניית הכלא הגדול ביותר לאריתראים בעולם וגירוש שלהם. אף אחד לא מסית נגד הפליטים כי שם זו התאבדות פוליטית.
אירוני שדווקא מדינת היהודים, המדינה שהוקמה ע"י פליטים מאירופה היא זו ששמה זין על אמנת הפליטים העולמית והיא זו שבונה את בית הכלא הגדול ביותר לפליטים בזמן ששר הפנים שלה מדבר כל הזמן על הצורך לגרש אותם.

וזה שאני חושב שהם צריכים להשאר במקום עובדים זרים נוספים שיבואו זה כדי לפתור בעיה נוספת בישראל, ששר הפנים שלה כל שנה עושה חלופה של העובדים הזרים, דבר שגורם להפסד לכולם פרט לחברות כח האדם.
שלא נדבר על כך שזה יקל על תושבי דרום תל-אביב ושאר השכונות שבהן מתגוררים הפליטים. הם לא צריכים להיות שם. הם צריכים להיות מפוזרים בכל הארץ.
וכמובן שהוצאת הפליטים מהשכונות הקשות לא תפתור את הבעיות של השכונות האלה שהיו קשות גם לפני שבא לשם הפליט הראשון. בשביל לשקם את השכונות האלו צריך להכניס אליהן כסף ולשקם אותם. אבל מה לעשות, הרבה יותר קל וזול להסית את התושבים שלהם נגד "איום" חיצוני.

#1429 d1f2

d1f2

לא יעזור לכם, אני לא זז מפה

• חבר של כבוד
  • 9,723 הודעות

נכתב ב- ‎27/10/2012‏, ‎14:32

נראה לי המפלגה הכי הגיונית שיש היא "עם שלם".

יעדים:
א. איחוי הקרעים בחברה וחיזוק החוסן הפנימי, תוך שמירה על הזהות היהודית של המדינה ועל חרות הפרט.
ב. נשיאה משותפת בנטל הלאומי תוך הנחלת השקפתם האוהדת של רבותינו למדינה ולשירות בצה"ל.
ג. עידוד שילוב תורה עם פרנסה והשכלה גבוהה לכלל שכבות הציבור.
ד. חיזוק ותמיכה מכובדת בלומדי תורה מובחרים המתאימים לשמש בהוראה ורבנות בעתיד. ראיה בלימודם– את שרותם למדינה.
ה. מאבק נחוש ואפקטיבי בכל קיפוח ואפליה במדינת ישראל.
ו. שינוי סדר העדיפות הלאומי לקידום אוכלוסיות חלשות ולצמצום הפערים החברתיים במדינה.
ז. מתן שוויון הזדמנויות אמיתי לכל תושבי המדינה למיצוי הפוטנציאל האנושי הטמון בכל אחד.
ח. הפרדת הדת מהפוליטיקה והחזרת הרבנות לידיים ידידותיות ומקרבות.
ט. פיתרון בעיות הגיור במדינה, בדגש על חיילי צה"ל מזרע ישראל, על פי השיטה ההלכתית של ספר "זרע ישראל".
י. הכרות מעמיקה לנוער עם ערכי מורשת ישראל, בשיטת "הכרות ללא הטפה".

#1430 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎27/10/2012‏, ‎14:40

היא כנראה לא תעבור את אחוז החסימה ולכן לא רלוונטית.

חוץ מזה: "הפרדת הדת מהפוליטיקה" היא שונה מהפרדת הדת מהמדינה.
הפרדת הדת מהפוליטיקה אומרת שהדת פשוט תהיה מחוץ לפוליטיקה, כלומר לא ידברו עליה והמצב הנוכחי שלה יישאר.

#1431 d1f2

d1f2

לא יעזור לכם, אני לא זז מפה

• חבר של כבוד
  • 9,723 הודעות

נכתב ב- ‎27/10/2012‏, ‎15:17

היא כנראה לא תעבור את אחוז החסימה ולכן לא רלוונטית.

חוץ מזה: "הפרדת הדת מהפוליטיקה" היא שונה מהפרדת הדת מהמדינה.
הפרדת הדת מהפוליטיקה אומרת שהדת פשוט תהיה מחוץ לפוליטיקה, כלומר לא ידברו עליה והמצב הנוכחי שלה יישאר.

אם החרדים ילכו לעבוד ויתגייסו לצבא ויהיה לך חופש דת ללא הטפה, מה עוד אתה רוצה מהדת? בכלל, המפלגה הזאת דוגלת בשינוי שיטת הרבנות מגישה מחמירה לגישה מתונה יותר בכל הנושאים (נישואין, גירושין, כשרות).

#1432 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎27/10/2012‏, ‎15:32

הבעיה שלי עם הדת בישראל היא שהיא כופה את עצמה על הלא-דתיים.
יותר מפריע לי שאין בישראל תחבורה ציבורית בשבת ושיהודים לא יכולים להתחתן בדרך אחרת חוץ מהרבנות הראשית. אלה שמשתייכים לציבור היהודי אבל הם לא יהודים ע"פ ההלכה האורתודוקסית (למשל 300 אלף דוברי רוסית בארץ) לא יכולים להתחתן בארץ בכלל.
לא כל-כך אכפת לי אם הרבנות תהיה מתונה יותר. אני רוצה אופציה לכל אלה שמבקשים להתחתן בדרך אחרת ולאלה שאין להם אפשרות להתחתן ברבנות. הפתרון הוא נישואים אזרחיים.
אני רוצה שהדת תופרד מהמדינה. אני ממש לא רוצה שהיא תופרד מהשיח הפוליטי בישראל.

#1433 מישמיש

מישמיש

• רשומים
  • 2,332 הודעות

נכתב ב- ‎27/10/2012‏, ‎20:09

לא, אני סך הכל רוצה שישראל שישראל תתחייב לעשות את מה שהיא חתמה והתחייבה לעשות וכל מדינה דמוקרטית בעולם עושה.
כליאת וגירוש פליטים ומבקשי מקלט עומדת בניגוד לאמנת הפליטים העולמית, אמנה שישראל הצעירה רצתה מאוד לקדם כדי למנוע מצב כמו שהיה בתקופת השואה, ובגללה כל המדינות הדמוקרטיות בעולם קולטות פליטים ומבקשי מקלט, בודקות את המצב שלהם פרטנית ונותנות להם סטטוס. כך, למשל, שיעור האריתראים שמקבלים מעמד פליט באירופה הוא מעל ל-80 אחוז, כאשר במדינות המסוימות הוא אפילו 99 אחוז. אף אחד לא חושב שם על בניית הכלא הגדול ביותר לאריתראים בעולם וגירוש שלהם. אף אחד לא מסית נגד הפליטים כי שם זו התאבדות פוליטית.
אירוני שדווקא מדינת היהודים, המדינה שהוקמה ע"י פליטים מאירופה היא זו ששמה זין על אמנת הפליטים העולמית והיא זו שבונה את בית הכלא הגדול ביותר לפליטים בזמן ששר הפנים שלה מדבר כל הזמן על הצורך לגרש אותם.

וזה שאני חושב שהם צריכים להשאר במקום עובדים זרים נוספים שיבואו זה כדי לפתור בעיה נוספת בישראל, ששר הפנים שלה כל שנה עושה חלופה של העובדים הזרים, דבר שגורם להפסד לכולם פרט לחברות כח האדם.
שלא נדבר על כך שזה יקל על תושבי דרום תל-אביב ושאר השכונות שבהן מתגוררים הפליטים. הם לא צריכים להיות שם. הם צריכים להיות מפוזרים בכל הארץ.
וכמובן שהוצאת הפליטים מהשכונות הקשות לא תפתור את הבעיות של השכונות האלה שהיו קשות גם לפני שבא לשם הפליט הראשון. בשביל לשקם את השכונות האלו צריך להכניס אליהן כסף ולשקם אותם. אבל מה לעשות, הרבה יותר קל וזול להסית את התושבים שלהם נגד "איום" חיצוני.

אילן יש כ"כ הרבה דברים שאתה פשוט לא מבין.. יש לי הרבה לרשום לך אבל אני אפרט רק את הדברים הבסיסיים ביותר. (וגם הבסיסיים בלבד זה יקח לי הרבה) חח.
ראשית, אל תשווה בבקשה את השואה למה שהיום ואסביר למה..
לכל אחד מהמסתננים, פליטים או מגורשים מהמדינות שלהם הם בני-אדם מלאום כזה או אחר שיש לו מדינה ריבונית..
לדוגמא: אותו מסתנן סודני שהגיע לישראל יש לו מדינה.. לא יודע מה הסיבה לבריחתו או גירוש אותו אדם מארצו.. אנחנו לא הפתרון.. מעניין שמכל המדינות מסביבנו מגיעים אלינו.. (לא נראה לך שמנסים לנצל את המצב בו ישראל חייבת להכניס מסתננים? אנחנו לא היחידים שיודעים זאת שישראל מחוייבת להכניס מסתננים מהגרים או תקרא להם איך שתרצה) אבל יש גבול לכמות המסתננים.
הבעיה היא, שיש כאן מסתננים שנכנסים עם מחלות מכל הסוגים והם מהווים סיכון לביטחון אזרחי מדינת ישראל בין אם באונס, רצח והדבקת אזרחים בנגיפים שונים ועוד אלפי סיבות מסוכנות שנתקלו בהם בשנה האחרונה לפחות.. חס וחלילה אני לא מאחל זאת לאף אחד אבל אם יקרה דבר כזה של רצח או אונס של מישהו שהוא בעד כל ההכנסת מסתננים הזאת אני רוצה לשמוע את דעתו אחר כך, או איך ההרגשה אחרי זה..
אנשים איבדו את יקיריהם בין אם בין חיים למוות או בין אם באונס ומקרי חרדה ביום יום ואתה מדבר לי על אמנת הפליטים?
אתה בכלל יכול להשוות בין היהודים ביום השואה שלא הייתה להם מדינה לבין פליטי סודן או ארתיראה שיש להם מדינה משלהם ובכל זאת מנסים להסתנן הנה?
זה לא שאין להם לאן ללכת ידידי..
מה שמצחיק לא שמעתי איזה שמאלני עושה רעש על כך שצבא מצריים יורה במסתננים שמנסים להגיע אל הגבול ישראל ובמקרים מסויימים החיילים שלנו מסכנים את נפשם בהצלת אותו מסתנן (מעשה בהחלט מבורך שמצילים אדם) אבל לא תמיד זה מצליח ההצלת נפשות הזאת.. והחיילים המצרים יורים בהם.. אז איפה ארגוני זכויות האדם של השמלאנים בארץ שיגנו את מצרים באו"ם? אה שכחתי ישראל לא אשמה אז אין מה לגנות!!!!
נכון תקרא לזה כלא, זו הפרה של ריבונות, אם אני אכנס רגלית למדינה ואנסה להסתנן אליה ויתפסו אותי אז אתה חושב שיבואו אליי ויפתחו לי שולחן ויזמינו אותי לבית ראש הממשלה או יתנו לי לשהות בבית מלון 20 כוכבים? ממש!!!! מן הסתם שיכניסו אותי לכלא יתחקרו אותי ואז יבוא הגירוש..

הבעיה שלי עם הדת בישראל היא שהיא כופה את עצמה על הלא-דתיים.
יותר מפריע לי שאין בישראל תחבורה ציבורית בשבת ושיהודים לא יכולים להתחתן בדרך אחרת חוץ מהרבנות הראשית. אלה שמשתייכים לציבור היהודי אבל הם לא יהודים ע"פ ההלכה האורתודוקסית (למשל 300 אלף דוברי רוסית בארץ) לא יכולים להתחתן בארץ בכלל.
לא כל-כך אכפת לי אם הרבנות תהיה מתונה יותר. אני רוצה אופציה לכל אלה שמבקשים להתחתן בדרך אחרת ולאלה שאין להם אפשרות להתחתן ברבנות. הפתרון הוא נישואים אזרחיים.
אני רוצה שהדת תופרד מהמדינה. אני ממש לא רוצה שהיא תופרד מהשיח הפוליטי בישראל.

ואתה יודע מה מצחיק אותי?
מצד אחד אתה אומר את זה:

שישראל תתחייב לעשות את מה שהיא

חתמה והתחייבה לעשות וכל מדינה דמוקרטית בעולם עושה.

ומצד שני אתה אומר שאתה רוצה שהדת תופרד מהמדינה...

מדינת ישראל הוקמה בראש ובראשונה כמדינה יהודית, זה לא אומר שהיא כופה על מישהו להיות דתי חרדי להאמין באלוהים בדת כזו או אחרת.

היא בראש ובראשונה מדינה יהודית, היהדות היא הסיבה שבזכותה הוקמה המדינה היהודית הראשונה והיחידה, אז כל אדם שהוא אתאיסט מטומטם שמחפש רק איך להוכיח ולהיכנס לדיון שאלוהים לא קיים או סתם

אדם ששונא חרדים או דתיים או את העם היהודי בפרט שיחפש מדינה אחרת ויפסיק לנסות לשכנע אנשים להיות כמוהם.

היהדות היא הסיבה לקיומו של מדינת ישראל ושהותם שלי ושלך פה במדינה, נקודה.

דרך אגב, אני לא דתי ולא כופים עליי שום דבר..
ולגבי חתונה, מה לעשות שיש חוקים במדינת ישראל שאי אפשר לשנותם בתוך יום (שכחת שאנחנו מדינה דמוקרטית פתאום), ויכול להיות שבעתיד זה ישתנה..
בין אם אני מסכים עם חתונה של לא יהודיים בארץ או בין אם לא זה לא משנה זה כרגע החוקה וצריך לכבד אותה בין אם אתה רוצה ובין אם לא.
חוק אי אפשר לשנות בין רגע.
זה ממש לא הדבר היחידי שמטריד את מדינת ישראל, יש דברים הרבה יותר חשובים וראויים בסדר עדיפות עליונה מזו... שהיא חשובה במידה מועטה מהסיבה ששוב פעם המדינה הוקמה כמדינה יהודית וחוקיה במדינת ישראל חוקקו על בסיס היהדות מהעבר.

ועכשיו לקינוח..
אתה רושם דבר כזה:

ולהגיד שרוב הישראלים אינם גזענים פנאטים ופשאיסטים שיבושם לו. רק מי שעושה את זה פשוט משלה את עצמו ומתעלם מהבעיה, שהצעד הראשון בלפתור אותה הוא לזהות אותה.
רוב הישראלים גזענים?
לא כי ערבים במזה"ת ובמדינה שלנו (אלו שיוצאים להפגנות במרכז הארץ כגון יפו העתיקה כי המדינה תחת כיבוש) ממש אוהבים אותנו..
מה אני יגיד לך הם לא גזענים בכלל.
תגיד לי עכשיו ברצינות,סוריה או מצרים או אירן, או לבנון או ירדן, או ערב הסעודית או קטאר.. (תבחר את אחת המדינות האלה)
אם אני נוסע לאחת מהן ויודעים שאני יהודי ורוצחים אותי מבלי לשאול שאלות (כי הם רוצים להרעיף עליי את אהבתם) זה נחשב גזענות בעינייך?
כי אם כן אנחנו לא המדינה הגזענית היחידה במזה"ת, יש עוד מדינות מסביבנו. (וזה יהיה ממש פתטי ובגבול הטמטום מבחינתך אם תחשוב שאנחנו המדינה הגזענית היחידה בעולם)
לא יגיד לך שאין בישראל גזענות, יש!, כמו בכל מדינה בעולם, יש אנשים גזענים ויש שלא, להכליל את ישראל כולה או את רובה כגזענית זה פשוט בושה מבחינתך לומר דבר כזה מבלי להכיר אפילו 90 אחוז מאוכלוסיית ישראל (ואני עוד הולך לקראתך עם האחוזים), אתה ניזון מטלויזיה, סקרים שקריים או לא מדוייקים (לדעתי אין בכלל מה להתייחס לסקרים) וניזון מאנשים כמו אחמד טיבי זחאלקה וגברת זועבי "המקסימה ביופייה"! (מקווה שאתה לא באמת מתייחס לשלושת האישים הבזויים האחרונים למרות שהזכרתי אותם כאופצייה שאולי אתה ניזון מהם).
אנשים שרוצים בהרעת המדינה ומחפשים כל מקום בעולם על מנת להכפיש את ישראל כולה כמדינה גזענית.
אני בטוח שגזענות יש בכל מקום בעולם, ארה"ב בריטניה, רוסיה, סלובניה, סרביה, קרואטיה, וכו'.
גזענות תמיד תהיה, אבל צריך לדעת איך למגר את התופעה המגעילה הזאת.
ערביי ישראל שחיים במדינת ישראל, מזדהים יותר עם ארצות ערב מאשר איתנו היהודים ישראלים.. ואם הם יאמרו לך אחרת אני לא מאשים אותם הם הרי רוצים לחיות בשלום במדינת ישראל..
הרי תסתכל במדינות מסביבנו הם הורגים אחד את השני.
פה בארץ זה לא קורה, מעניין למה, אולי בגלל שאנחנו הומניים ונותנים יותר חופש, וחופש ביטוי מאשר במדינות מסביבנו - רק אולי.
אילן תלמד עובדה לחיים, יותר קל ליצור בלאגן במדינה מסודרת שנותנת במה לכל אדם באשר הוא, מאשר ליצור בלאגן במדינה שכבר שורר בה כאוס אחד שלם, זאת עובדה.
אני לא מתיימר לדעת יותר ממך או מכל אדם אחר אבל אתה מנסה לייפות דברים ולהציג כאילו אנחנו המדינה היחידה בעולם שצריך לתקן ואנחנו היחידים שלא בסדר בעולם.
אין מה לעשות, זה נכון שיש דברים שהייתי משנה במדינה, זה לא אפשרי לשנות את פני המדינה ביום אחד לטובת כולם.
תהיה בטוח שבמדינות גדולות וקטנות יותר מישראל יש גם דברים לא פחות גרועים שאתה פשוט לא מודע להם ביום יום כי אין את הגופי עיתונות השמאלנים שמאכילים לוקשים לאזרחים שאוהבים לקרוא 90% שטויות בבוקר בעיתון כי זה מבדר אותם.

שבוע טוב.. :)

• dror, yosefddd ו Coquelin אוהבים את זה

#1434 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎27/10/2012‏, ‎21:14

בוודאי שאפשר להשוות בין פליטי אריתראה ופליטי סודאן לפליטים היהודים מגרמניה.
בין הפליטים האפריקאים יש רבים שעברו שואה. יש רבים שהתעללו בהם ועינו אותם, רבים שהיו עבדים ורבים שמשפחתם נרצחה. העונש שמחכה להם במידה וישראל תחליט לגרש אותם חזרה לארצם הוא חיי עבדות במקרה הטוב, ומוות במקרה הרע.
כל המדינות בעולם חייבת להעניק לפליטים הללו מקלט ולדאוג להם. כל המדינות הדמוקרטיות בעולם מיישמות את אמנת הפליטים שחתמו עליה, ומעניקות מקלט לפליטים שמגיעים אליה.
יש לי עוד חדשות בשבילך: רוב הפליטים שמגיעים לפה בכלל לא חשבו להגיע לכאן, וזה ממש לא היה החלום הרטוב שלהם. אלה שחשבו לברוח רצו לברוח בעיקר למדינות אירופה. לישראל הם הגיעו בעזרת מבריחים בדואים שלפעמים גם אנסו את נשותיהם. אין לאריתראים סיבה לרצות לבוא למדינה שבונה בשבילם את הכלא הגדול בעולם מלבד ברירה אחרונה.
באריתראה, להזכירך, השירות הצבאי הוא חובה, ומי שמתגייס לצבא נשאר בו 30 שנה וחיי בתנאי עבדות. אלה שבורחים ממנו או לא מתאימים לו מוצאים להורג בעינויים. בשל כך יש סנקציות חמורות על המשטר האריתראי והמדינה הדמוקרטית היחידה שמקושרת אל משטר הדמים הזה היא ישראל.
מצרים מפרה גם היא בשיטתיות את אמנם הפליטים. היא מחזירה אריתראים לארצם. זאת הסיבה שישראל עדיין נחשבת לאחראית על הפליטים שבגבולותיה, הם לא בטוחים במצרים. מצרים היא לא דמוקרטיה ואני לא תושב שלה. אין לי שום יכולת לשנות את המדיניות המצרית שהיא יותר אכזרית מהמדיניות הישראלית. אני גר בישראל וכאזרח שלה אני רוצה שישראל תתנהג בצורה הומאנית ודמוקרטית ולא בצורה אכזרית כמו שכנותיה האכזריות.

בקשר לשאר, אני תומך בהיותה של מדינת ישראל כמדינת העם היהודי ויחד עם זאת אני חושב שהדת צריכה להיות מופרדת מהמדינה.
אני חושב שלא ייתכן על הדעת מצב במדינה שבה חלק גדול מתושביה אינם יכולים להתחתן או שהם לא יכולים לבחור כיצד להתחתן.
בוודאי שאנחנו לא המדינה הכי נוראית במזרח התיכון. אני אומר לך שאנחנו המדינה הכי נאורה במזרח התיכון. זה שאנחנו מוסריים יותר מסוריה או ממצרים אומר עלינו מעט מאוד דברים כי לא קשה להיות מוסריים מהם.
הגיע הזמן שהנימוק הזה (אבל הם גרועים יותר) ייצא מן העולם. אם אתה מחפש השוואות למדינות אחרות אז אני חושב שההשוואה הראויה ביותר היא למדינות מערביות, שישראל היא המדינה הגזענית ביותר שם.

#1435 SnirJa

SnirJa

Rolling Supreme

• ותיקים
  • 10,533 הודעות

נכתב ב- ‎27/10/2012‏, ‎22:59

מישמיש כפרה עליך תבוא לפורום יותר! ראסמי מתים עליך =]
  • dror ו Coquelin אוהבים את זה

gg1209191.jpg

בית"ר

במאבק עיקש ואכזר,

בדם ויזע,

לא נחנו אף רגע,

שיחקנו עם הלב והנשמה,

בוגרים וגם נוער,

גביע ותואר,

נרומנה בעוז והדר.

#1436 Sparkles

Sparkles

Geronimo!

• ותיקים
  • 9,052 הודעות

נכתב ב- ‎27/10/2012‏, ‎23:46

כמעט כמו תמיד, התשובה האמיתית נמצאת באמצע.
אי אפשר להיות מוסריים לכולם כמו שאילן רוצה ולהכניס את כולם ורק אז לבדוק מה הסיבה שלהם.
אבל מצד שני, גם אי אפשר להעיף לאלף עזאזל את כל הפליטים, צריך להתחשב בחלקם, בכל זאת, צריך לזכור את ההיסטוריה שלנו.

ואני עם אילן בעניין הדת, לדעתי ההפרדה של הדת מהמדינה תעשה לכולם רק טוב. כן, גם לחרדים.
ככה הם יוכלו לנהל את הדת בדיוק כמו שהם רוצים, בלי התערבויות של המדינה. ככה החילוניים לא יאלצו להתחתן במוסדות שלהם, להתבזות ולבזות את המוסד שנחשב קדוש בעיניהם.
זה שהדת היהודית תופרד מהשלטון לא אומר שמדינת ישראל תפסיק להיות מדינה יהודית. יהדות זה לא רק דת, אלא גם לאום, ובזה אנחנו יחודיים, אין עוד עם כזה, וצריך לשמור על היחוד הזה.
  • liverpool אוהב את זה

"עבודה קשה משתלמת בעתיד, עצלנות משתלמת עכשיו"
- סטיבן רייט.

#1437 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎27/10/2012‏, ‎23:54

ספארקלס,
אני לא רוצה להכניס את כולם ורק אז לבדוק את המצב שלהם.
אני רוצה לבדוק כרגע את מי שכבר נכנס לישראל ולבדוק ביחד עם סוכנות הפליטים העולמית מה הסטטוס שלו.
מי שיימצא מתאים להגדרה של פליט או מבקש מקלט יישאר בארץ ויתפוס מקום של עובד זר שצריך להגיע מתאילנד, ומי שלא יימצא מתאים אודרוב למטוס.
ועכשיו כשיש גדר ואין אפשרות להסתנן למדינה, אני מציע להכניס אותם ולבדוק את הסטטוס שלהם מיד. מי מהם שלא ייחשב מבקש מקלט או פליט - מיד למטוס.
אני גם לא מבין מה הבעיה לקלוט את כל הפליטים שרוצים (או מתחננים) לקבל מקלט במדינה שלנו. מדובר ב45-50 אלף בני אדם שנצטרך לקלוט, ועם הפתרון הזה הם ישהו כאן במקום העובדים הזרים שמגיעים מתאילנד. מה לעזאזל ההבדל?
אני אענה לזה: ההבדל הוא שיותר קל לזרוק את הפליטים לשכונות מוחלשות ולהסית את התושבים המוחלשים נגדם (שיאשימו את הפליטים במקום את הממשלה שמחלישה אותם) במקום לקחת אחריות על המצב ולתקן אותו.
גם אני לא חושב שהמצב כרגע (שכל הפליטים, מבקשי המקלט ומהגרי העבודה מרוכזים בשכונות האלו) הוא מצב חיובי.

#1438 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎28/10/2012‏, ‎00:36

בוודאי שאפשר להשוות בין פליטי אריתראה ופליטי סודאן לפליטים היהודים מגרמניה.
בין הפליטים האפריקאים יש רבים שעברו שואה. יש רבים שהתעללו בהם ועינו אותם, רבים שהיו עבדים ורבים שמשפחתם נרצחה. העונש שמחכה להם במידה וישראל תחליט לגרש אותם חזרה לארצם הוא חיי עבדות במקרה הטוב, ומוות במקרה הרע.
כל המדינות בעולם חייבת להעניק לפליטים הללו מקלט ולדאוג להם. כל המדינות הדמוקרטיות בעולם מיישמות את אמנת הפליטים שחתמו עליה, ומעניקות מקלט לפליטים שמגיעים אליה.
יש לי עוד חדשות בשבילך: רוב הפליטים שמגיעים לפה בכלל לא חשבו להגיע לכאן, וזה ממש לא היה החלום הרטוב שלהם. אלה שחשבו לברוח רצו לברוח בעיקר למדינות אירופה. לישראל הם הגיעו בעזרת מבריחים בדואים שלפעמים גם אנסו את נשותיהם. אין לאריתראים סיבה לרצות לבוא למדינה שבונה בשבילם את הכלא הגדול בעולם מלבד ברירה אחרונה.
באריתראה, להזכירך, השירות הצבאי הוא חובה, ומי שמתגייס לצבא נשאר בו 30 שנה וחיי בתנאי עבדות. אלה שבורחים ממנו או לא מתאימים לו מוצאים להורג בעינויים. בשל כך יש סנקציות חמורות על המשטר האריתראי והמדינה הדמוקרטית היחידה שמקושרת אל משטר הדמים הזה היא ישראל.
מצרים מפרה גם היא בשיטתיות את אמנם הפליטים. היא מחזירה אריתראים לארצם. זאת הסיבה שישראל עדיין נחשבת לאחראית על הפליטים שבגבולותיה, הם לא בטוחים במצרים. מצרים היא לא דמוקרטיה ואני לא תושב שלה. אין לי שום יכולת לשנות את המדיניות המצרית שהיא יותר אכזרית מהמדיניות הישראלית. אני גר בישראל וכאזרח שלה אני רוצה שישראל תתנהג בצורה הומאנית ודמוקרטית ולא בצורה אכזרית כמו שכנותיה האכזריות.

בקשר לשאר, אני תומך בהיותה של מדינת ישראל כמדינת העם היהודי ויחד עם זאת אני חושב שהדת צריכה להיות מופרדת מהמדינה.
אני חושב שלא ייתכן על הדעת מצב במדינה שבה חלק גדול מתושביה אינם יכולים להתחתן או שהם לא יכולים לבחור כיצד להתחתן.
בוודאי שאנחנו לא המדינה הכי נוראית במזרח התיכון. אני אומר לך שאנחנו המדינה הכי נאורה במזרח התיכון. זה שאנחנו מוסריים יותר מסוריה או ממצרים אומר עלינו מעט מאוד דברים כי לא קשה להיות מוסריים מהם.
הגיע הזמן שהנימוק הזה (אבל הם גרועים יותר) ייצא מן העולם. אם אתה מחפש השוואות למדינות אחרות אז אני חושב שההשוואה הראויה ביותר היא למדינות מערביות, שישראל היא המדינה הגזענית ביותר שם.

אתה טועה יש לי אריתראי בעבודה ( מלצרות), קוראים לו וויליאמם שאלתי אותו לגבי הצבא שם והוא אמר שמשרתים 5 שנים והוא בכל אופן שירת רק שנה אחת. ואחרי כמה שנים בדרך לא דרך הגיע לארץ

ז"א א שהזיון שכל על 200 שנות שירות צבאי הוא שקר, ב שלא קורה להם כל מה שמספרים לנו.

#1439 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎28/10/2012‏, ‎00:40

לא יודע מה הוא אמר לך, אבל זה פשוט שקר וכנראה שגם הוא לא מעודכן במה שקורה בפועל בארצו (כפי שיהודים שהספיקו לברוח בהתחלה היו האליטה של הציבור היהודי ולא היו מעודכנים לגמרי במה שקרה).

על כלל האזרחים, גברים ונשים, חלה חובת שירות בצבא, שבאופן רשמי מוגבלת ל-18 חודשים, אולם בפועל נמשכת ללא הגבלת זמן. אזרחים המסרבים לשרת בצבא או נמלטים ממנו נעצרים, מעונים ואף נרצחים. המדינה מתנכלת גם למשפחותיהם של עריקים ומטילה עליהן קנסות ועונשי מאסר. השירות הצבאי אינו מוגבל לעיסוקים צבאיים; במילים אחרות מדובר בעבודות כפייה ללא שכר.[9]

אותו אזרח מוגדר באריתראה כ"עריק" ובמידה וישראל תגרש אותו אז הוא יהיה חשוף לעינויים ולעונש מוות.
אם זה אכן היה כך, לא היו מאות אלפי אריתראים מחפשים מקלט מסביב לעולם.

מאות אלפי אזרחים אריתריאים ברחו ממולדתם מאז עלה לשלטון הנשיא איסיאס אפוורקי בתחילת שנות ה-90. מרביתם ברחו משירות צבאי או שירות לאומי שנכפה על כל אזרחי המדינה החל מגיל 18 לתקופות ארוכות ובלתי מוגדרות. "לפי דו"חות בינלאומיים, החזרת אזרחים לאריתריאה עלולה להעמיד חיים בסכנה, לחשוף לעינויים ולכליאה בתנאים בלתי אנושיים", אומרת מנהלת הקליניקה לזכויות פליטים, עורכת הדין ענת בן דור מאוניברסיטת תל אביב.
אמנת ז'נווה נגד עינויים אוסרת להחזיר אדם למדינה שבה הוא חשוף לעינויים. בדו"חות של מחלקת המדינה האמריקאית, ארגון "אמנסטי", ארגון "היומן רייטס ווטש", משרד החוץ הבריטי ועוד, כלולים תיאורים מפורטים וקשים על שיטות עינויים שמופעלות נגד עריקים ומתנגדי שלטון באריתריאה.

אם אתה מעוניין לקרוא איך המשטר האריתראי רודה באזרחיו, אתה מוזמן לקרוא:
http://www.haokets.o...ריתראי-באזרחיו/

#1440 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎28/10/2012‏, ‎00:48

אני יודע שהמצב שם גרוע, אבל אני לא חושב שהוא כמו שמתארים אותו סה"כ אין לווליאם סיבה לשקר עלי. אני מאוד מחבב אותו וחושב שהוא עובד מצויין ואני שמח שהוא יצא מהסבל שהיה לו במדינה, אבל באותוןמ אני מודע לכך שפיטרו ה אתיופית/רוסיה/ערבייה בשביל להעסיק אותו. בסה"ב אני מסכים איתך צריך לסגור את הגבול ולטפל במי שכאן, הם יכולים להחליף את העובדים הזרים בחקלאות ואולי בנייה, הבעיה שלי עם הגישה שלך היא שנניח עוד 20 שנה יהיה שלום מלא ואריתראה תהיה מדינה נאורה כמו שוויץ, אתה תסכים שנחזיר אותם?

2 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 2 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים