עבור אל תוכן

חוקי הפורום - נא לקרוא

תמונה

אשכול הפוליטיקה

• אנא התחבר בכדי להגיב
1504 תגובות לנושא זה

#1381 Coquelin

Coquelin

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 250 הודעות

נכתב ב- ‎23/10/2012‏, ‎18:22

הגעתי למסקנה שכותב הבלוג o1 39 העוסק בהשוואה של מדינת ישראל למדינה הנאצית הוא יוסי גורביץ,
יוסי גורביץ גם בעל בלוג אחר אבל הרבה יותר מתון ובאופן מוצהר, שעוסק בעיקר בביקורת פוליטית שמאלנית.

#1382 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎23/10/2012‏, ‎18:40

הם חלאות המין האנושי...

עכשיו, איך זה קשור לזה שאינטרס שלנו זה שתהיה להם מדינה?
אל תקרא לזה שלום, תקרא לזה הסדר מדינה על מנת שהם יחיו שם, ואנחנו נחיה פה.

אז על אותו משקל אני יכול להלל את המתנחלים כי הם קובעים עובדות בשטח וכך הם דואגים שנתן לפלסטינים כמה שפחות - הרי זה אינטרס שלנו מדינה משלהם, אז יש גם אינטרס לתת להם כמה שפחות...

#1383 IlanVic

IlanVic

אם אני לא בצוות, אני חייב למצוא חיים

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎23/10/2012‏, ‎18:52

הגעתי למסקנה שכותב הבלוג o1 39 העוסק בהשוואה של מדינת ישראל למדינה הנאצית הוא יוסי גורביץ,
יוסי גורביץ גם בעל בלוג אחר אבל הרבה יותר מתון ובאופן מוצהר, שעוסק בעיקר בביקורת פוליטית שמאלנית.

ממש לא.
מי שכותב את הסלוגן שהזכרת הוא אדם שקורא לעצמו נועםר.
גורביץ לפעמים מקדם פוסטים מבלוגים שונים בדף של הסלוגן שלו בפייסבוק, כולל מהבלוג הזה.
מהיכרות עם הפוסטים של גורביץ, הדבר האחרון שהוא חושש שיתייגו אותו זה כ"קיצוני".

#1384 Coquelin

Coquelin

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 250 הודעות

נכתב ב- ‎23/10/2012‏, ‎19:13

ממש לא.
גורביץ לפעמים מקדם פוסטים מבלוגים שונים בדף של הסלוגן שלו בפייסבוק, כולל מהבלוג הזה.

גורביץ הוא כבר קיצוני, ובכל זאת יש הבדל גדול בין הדברים שהוא אומר ב"חברים של ג'ורג'" לבין הפוסטים שהוא כותב ב-o139.

#1385 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎23/10/2012‏, ‎22:56

ממש לא.

גורביץ הוא כבר קיצוני, ובכל זאת יש הבדל גדול בין הדברים שהוא אומר ב"חברים של ג'ורג'" לבין הפוסטים שהוא כותב ב-o139.

שוב, הוא לא כותב את הפוסטים שם. זה שהוא מקדם פוסטים שכתובים שם לא אומר כלום. גורביץ גם מקדם פוסטים של תומר פרסיקו (אם אתה לא מכיר - מומלץ) ופוסטים של הבלוג "תניח את המספריים ובוא נדבר על זה" (בעיניי הפוסטים שכתובים שם מוצלחים בהרבה משל גורביץ).
גורביץ פשוט בעל הבלוג הפוליטי הגדול בארץ עם המספר הכי גדול של לייקים בפייסבוק, ששם הוא מקשר לכתבות ולפוסטים שהוא מוצא בהם עניין. אין לו שום סיבה לפתוח בלוג אחר בלי להודות שזה הוא, ולקדם לעתים רחוקות פוסטים מהבלוג הזה.
בבדיקה קצרה הגעתי לדף הטוויטר של בעל הבלוג הזה, ודווקא הוא (שהבלוג שלו פופולרי הרבה פחות) מקדם כל הזמן את הפוסטים של גורביץ.
שלא נדבר על כך שכל סגנון הכתיבה שונה ולעובדה שגורביץ כתב שלדעתו ההשוואה לגרמניה בשנות ה30 היא לא מדויקת.

עריכה:
LOL. אני לא מאמין ששוב התייחסתי אליך ברצינות.
בדף הטוויטר שמצאתי הוא התייחס למסקנה "שלך" - https://en.twitter.c...786886954598400
זאת לא פעם ראשונה שאתה לוקח כעובדה משהו שמישהו כתב בפורום fresh, ומשחק אותה כאילו אתה כתבת את זה.

#1386 Coquelin

Coquelin

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 250 הודעות

נכתב ב- ‎23/10/2012‏, ‎23:24

איזה פייל אתה, שים לב שהאשכול בפרש נפתח אחרי ההודעה שלי פה.

#1387 liverpool

liverpool

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 447 הודעות

נכתב ב- ‎24/10/2012‏, ‎01:55

הם חלאות המין האנושי...

עכשיו, איך זה קשור לזה שאינטרס שלנו זה שתהיה להם מדינה?
אל תקרא לזה שלום, תקרא לזה הסדר מדינה על מנת שהם יחיו שם, ואנחנו נחיה פה.

אז על אותו משקל אני יכול להלל את המתנחלים כי הם קובעים עובדות בשטח וכך הם דואגים שנתן לפלסטינים כמה שפחות - הרי זה אינטרס שלנו מדינה משלהם, אז יש גם אינטרס לתת להם כמה שפחות...

לא..
הם מונעים מהסדר כזה לקום.

#1388 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎24/10/2012‏, ‎12:18

אז אם נפנה את כל המדינה זה יהיה טוב? כי בטוח יהיה הסדר אנחנו בים והם בארץ.

אתה לוקח רק את נקודת המבט שלך וקובע שהיא צודקת, הסכסוך ישראלי פלאסטיני לא שונה מכל סכסוך טיריטוריאלי/עדתי שיש במזרח התיכון. יש אנשים שבטוחים שאם נוותר רק עוד מלימטר ונביא להם עוד משהו הם יסתפקו בזה - הם לא. הם מעוניינים בכל א"י ועד שהם לא יבינו שיש גבול לויתורים שלנו הם לא יפסיקו, אני ורוב עם ישראל מוכנים לוותר על רוב משטחי יהודה ושומרון ( השארת גושי ההתיישבות שבהם יש 80% מהמתנחלים) ירושלים כולה שלנו, בתמורה נוותר על גושי הערבים במדינה שצמודים לשטחים הפלאסטינים והמדינה שלהם תהיה מפורזת מנשק ושדה תעופה. הם קיבלו הצעה כזאת ואפילו יותר מרחיקה וסרבו ...

#1389 SnirJa

SnirJa

Rolling Supreme

• ותיקים
  • 10,533 הודעות

נכתב ב- ‎24/10/2012‏, ‎13:15

הבעיה שלנו זה שאנחנו רחמנים, תנתק להם חשמל, תסגור את הכל, אסור להכניס כלום לעזה בלי אישור,
חודש הם חותמים על למצוץ לנו פעם בשבוע אפילו.
  • FreshMan אוהב את זה

gg1209191.jpg

בית"ר

במאבק עיקש ואכזר,

בדם ויזע,

לא נחנו אף רגע,

שיחקנו עם הלב והנשמה,

בוגרים וגם נוער,

גביע ותואר,

נרומנה בעוז והדר.

#1390 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎24/10/2012‏, ‎13:26

אתה לא גר בירושלים. "ירושלים מאוחדת ושלנו" זאת אחלה סיסמה, אבל באמת שזה לא המצב.
בירושלים יש אלפי תושבים ערבים-פלסטינים עם תעודת זהות כחולה ושאין להם אזרחות מלאה (המעמד שלהם בסכנה אם יעזבו את ירושלים לחצי שנה ועושים להם בעיות רציניות כשהם טסים לחו"ל). התושבים האלה משלמים מסים מלאים ולמרות זאת הם מקופחים וההשקעה בתושב ערבי בירושלים קטנה פי כמה וכמה מהשקעה בתושב יהודי.
גם אם נתעלם מהעובדה שהפלסטינים לעולם לא יסכימו למדינה שלא כוללת את ירושלים בדיוק כפי שאנחנו לא נסכים לישראל שלא כולל את ירושלים, איך אתה מתכוון לאמץ את זה בשטח?

שניר, ראש ממשלת בריטניה אמר שעזה זה הכלא הפתוח הכי גדול בעולם.
בגלל שישראל קובעת מה ייכנס לעזה ומה לא ובגלל שהיא לא מאפשרת לאניות להכנס לעזה היא זאת שאחראית על התושבים בעזה.
אם ישראל רוצה, היא יכולה לתת להם לסיים לבנות את הנמל שלהם, ולהחליט שכל הסחורות יגיעו דרך הנמל שלהם ולא דרך ישראל.
האם היא מתנהגת אליהם בהומניות? ממש לא.
עד שהמרמרה הגיעה ישראל לא הסכימה להעביר פיצוחים, שוקולד, צ'יפס, ריבה, כוסברה וצעצועים לאוכלוסיה שהגיל הממוצע בה הוא 17.5. היא גם חישבה את המזון שעובר לעזה כך שכל עזתי יאכל לא יותר מ2279 קלוריות ביום. היא אפילו לא עתשה את זה בשביל לחסוך כסף (כל מה שמגיע לעזה ממומן ע"י גורמים אחרים שמביאים לישראל מזון). היא עשתה את זה בשביל להעניש את העזתים שבחרו בחמאס.

כמות המזון שעוברת לעזה היום היא מסווגת, אבל מה שבטוח זה שהייתה הקלה משמעותית לאחר המרמרה.

דרך אגב, עכשיו דובר צה"ל הסביר שמדיניות החיסולים גרמה שוב לירי רקטות לתושבי הדרום.
תפקיד הצבא אמור להיות להגן על ישראל ולא לנקום באויבנו.
בעולם מושלם הייתי רוצה שיחימוביץ' תתקוף את נתניהו שנכשל להגן על תושבי הדרום.

#1391 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎24/10/2012‏, ‎13:39

אתה לא גר בירושלים. "ירושלים מאוחדת ושלנו" זאת אחלה סיסמה, אבל באמת שזה לא המצב.
בירושלים יש אלפי תושבים ערבים-פלסטינים עם תעודת זהות כחולה ושאין להם אזרחות מלאה (המעמד שלהם בסכנה אם יעזבו את ירושלים לחצי שנה ועושים להם בעיות רציניות כשהם טסים לחו"ל). התושבים האלה משלמים מסים מלאים ולמרות זאת הם מקופחים וההשקעה בתושב ערבי בירושלים קטנה פי כמה וכמה מהשקעה בתושב יהודי.
גם אם נתעלם מהעובדה שהפלסטינים לעולם לא יסכימו למדינה שלא כוללת את ירושלים בדיוק כפי שאנחנו לא נסכים לישראל שלא כולל את ירושלים, איך אתה מתכוון לאמץ את זה בשטח?

שניר, ראש ממשלת בריטניה אמר שעזה זה הכלא הפתוח הכי גדול בעולם.
בגלל שישראל קובעת מה ייכנס לעזה ומה לא ובגלל שהיא לא מאפשרת לאניות להכנס לעזה היא זאת שאחראית על התושבים בעזה.
אם ישראל רוצה, היא יכולה לתת להם לסיים לבנות את הנמל שלהם, ולהחליט שכל הסחורות יגיעו דרך הנמל שלהם ולא דרך ישראל.
האם היא מתנהגת אליהם בהומניות? ממש לא.
עד שהמרמרה הגיעה ישראל לא הסכימה להעביר פיצוחים, שוקולד, צ'יפס, ריבה, כוסברה וצעצועים לאוכלוסיה שהגיל הממוצע בה הוא 17.5. היא גם חישבה את המזון שעובר לעזה כך שכל עזתי יאכל לא יותר מ2279 קלוריות ביום. היא אפילו לא עתשה את זה בשביל לחסוך כסף (כל מה שמגיע לעזה ממומן ע"י גורמים אחרים שמביאים לישראל מזון). היא עשתה את זה בשביל להעניש את העזתים שבחרו בחמאס.

כמות המזון שעוברת לעזה היום היא מסווגת, אבל מה שבטוח זה שהייתה הקלה משמעותית לאחר המרמרה.

דרך אגב, עכשיו דובר צה"ל הסביר שמדיניות החיסולים גרמה שוב לירי רקטות לתושבי הדרום.
תפקיד הצבא אמור להיות להגן על ישראל ולא לנקום באויבנו.
בעולם מושלם הייתי רוצה שיחימוביץ' תתקוף את נתניהו שנכשל להגן על תושבי הדרום.

איזה מסכנים, אסור להפציץ לדעתך לא ?

גם הגרמנים בחרו בהיטלר ותמכו בו, ועל זה הם קיבלו הפצצות של כל המעצמות והרג של אזרחים. מי שבוחר בחמאס - תנועה שהדגל שלה זה לשגר רקטות על אזרחים ולחטוף חייילים - לא עינייני מה הוא אוכל או לא.

בגלל זה אמרתי כל ערבי שירצה יעבור למדינה הפלסטינית, מי שלא ישאר פה ויהיה אזרח והמדינה תצטרך לאכוף את זה, עדיין אני חושב שהם לא ירצו לעבור למדינה הפלסטינית הנחשלת שלהם למרות ש " כי הרי פה כלכך גרוע"

#1392 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎24/10/2012‏, ‎14:11

מותר לתקוף בשביל להגן, ומותר גם לצאת למבצעים על התקפות כאלה, אבל אסור ליזום חיסול על קיקיון אחד שיגרום למתקפה על ערי ישראל. המדיניות הזאת פוגעת ישירות בתושבי הדרום.

אי אפשר להשוות את היטלר לחמאס. כדאי להזכיר שהבסיס של ארגון החמאס הוא צדקה לנזקקים, ורוב הפעילים שלו עוסקים בזה. מותר להניח שאוכלוסית עזה שהצביעה בעדו עשתה זאת בגלל הרקורד שלו בעזרה לחלשים ולנזקקים ולא בגלל המאבק נגד ישראל.
ענישה קולקטיבית בגלל בחירה בגוף כלשהו היא נוראית והרסנית, ובסופו של דבר הדברים האלה מלכדים את האוכלוסיה עם המנהיגים שלה ונגד מדינת ישראל.
ונכון - לא עניין מדינת ישראל מה אזרח עזה אוכל ומה לא. בדיוק בגלל הסיבה הזו אסור לה למנוע העברת ממתקים ושאר "מותרות" לילדי עזה. אני לא רוצה להזכיר לך מי הייתה המדינה האחרונה שמנעה שוקולד מאוכלוסיה שלמה בגלל שמדובר ב"מותרות".

שוב, מה תעשה עם השכונות הערביות בירושלים? אתה תתן להם אזרחות מלאה ותתחייב לדאוג לשכונות שלהם בדיוק כמו שדואגים לפסגת זאב ולגילה?
ירושלים היום מפולגת. מספיק להיות 5 דקות בירושלים (ולא בכותל) בשביל לראות את זה. אתה יכול בקלות לראות איפה השטחים שבהם חיים יהודים ואיפה השטחים שבהם גרים ערבים. הפילוג הוא לא בקווי 67 הדמיוניים אלא מפולגת לפי שכונות. קשה (וכמעט בלתי-אפשרי) להגיד שהשכונות הערביות הם חלק אינטגרלי מירושלים, ולרובן אין בכלל קשר היסטורי עם העיר ירושלים אלא הן סך הכל כפרים שהיו בשטח שסופח אחרי מלחמת ששת הימים.
כל הקלישאות האלה של "עיר שחוברה לה יחדיו" הן לא יותר מאשליה.
החלוקה המתבקשת היא לפי שכונות - שכונות יהודיות בישראל ושכונות פלסטיניות בפלסטין.

#1393 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎24/10/2012‏, ‎14:26

מותר לתקוף בשביל להגן, ומותר גם לצאת למבצעים על התקפות כאלה, אבל אסור ליזום חיסול על קיקיון אחד שיגרום למתקפה על ערי ישראל. המדיניות הזאת פוגעת ישירות בתושבי הדרום.

אי אפשר להשוות את היטלר לחמאס. כדאי להזכיר שהבסיס של ארגון החמאס הוא צדקה לנזקקים, ורוב הפעילים שלו עוסקים בזה. מותר להניח שאוכלוסית עזה שהצביעה בעדו עשתה זאת בגלל הרקורד שלו בעזרה לחלשים ולנזקקים ולא בגלל המאבק נגד ישראל.
ענישה קולקטיבית בגלל בחירה בגוף כלשהו היא נוראית והרסנית, ובסופו של דבר הדברים האלה מלכדים את האוכלוסיה עם המנהיגים שלה ונגד מדינת ישראל.
ונכון - לא עניין מדינת ישראל מה אזרח עזה אוכל ומה לא. בדיוק בגלל הסיבה הזו אסור לה למנוע העברת ממתקים ושאר "מותרות" לילדי עזה. אני לא רוצה להזכיר לך מי הייתה המדינה האחרונה שמנעה שוקולד מאוכלוסיה שלמה בגלל שמדובר ב"מותרות".

שוב, מה תעשה עם השכונות הערביות בירושלים? אתה תתן להם אזרחות מלאה ותתחייב לדאוג לשכונות שלהם בדיוק כמו שדואגים לפסגת זאב ולגילה?
ירושלים היום מפולגת. מספיק להיות 5 דקות בירושלים (ולא בכותל) בשביל לראות את זה. אתה יכול בקלות לראות איפה השטחים שבהם חיים יהודים ואיפה השטחים שבהם גרים ערבים. הפילוג הוא לא בקווי 67 הדמיוניים אלא מפולגת לפי שכונות. קשה (וכמעט בלתי-אפשרי) להגיד שהשכונות הערביות הם חלק אינטגרלי מירושלים, ולרובן אין בכלל קשר היסטורי עם העיר ירושלים אלא הן סך הכל כפרים שהיו בשטח שסופח אחרי מלחמת ששת הימים.
כל הקלישאות האלה של "עיר שחוברה לה יחדיו" הן לא יותר מאשליה.
החלוקה המתבקשת היא לפי שכונות - שכונות יהודיות בישראל ושכונות פלסטיניות בפלסטין.

בשורה הזאת איבדת את הלגיטימציה לדבר כאן בפורום באשכול הזה לפחות בעיני, אני לא מגיב פה יותר חוץ מדבר אחד

אמנת חמאס, היא המסמך החשוב ביותר של תנועת חמאס, שבו מוצגת האידאולוגיה שלה כפי שגובשה על ידי מייסדיה, ובעיקר אחמד יאסין, מייסד חמאס. האמנה פורסמה ב-18 באוגוסט 1988. באמנה ציטוט נרחב מהמקורות האסלאמיים העיקריים (הקוראן והחדית'), זאת כדי לבססה מבחינה הלכתית אסלאמית. המוטו של אמנת חמאס, מובא בסעיף השמיני של האמנה: "אללה הוא תכליתה, הנביא הוא דמות המופת שלה, הקוראן הוא החוקה שלה, מלחמת הקודש היא דרכה, והמוות למען אללה הוא הנעלה במשאלותיה."
האמנה קובעת כי דרכה של תנועת חמאס היא דרך האסלאם, שממנו היא שואבת את רעיונותיה, תפיסותיה ומעשיה באופן בלבדי. וכן, כי תנועת חמאס היא אחת הזרועות של תנועת האחים המוסלמים שלתפיסת חמאס מצטיינת בהבנה כוללת ועמוקה של האסלאם (סעיף 2). התנועה גם מתייחסת לצלאח אל דין כאל מקור השראה וכסמן דרך לפעולה כנגד "הכובשים הזרים".
היחס למדינת ישראל הוא בלתי מתפשר, סוגיה דתית מובהקת. שטח ארץ ישראל ("פלסטין", בלשון חמאס) מוצג כשטח דאר אל-אסלאם, הקדש דתי, אשר הוקדש בידי הח'ליף המוסלמי עמר בן אלח'טאב לידי המוסלמים עד יום תחיית המתים, שלשום גורם אין את הסמכות להפקיר או לוותר על חלק ממנו. על כן כל אדם מוסלמי, ואף נשים ועבדים (ללא רשות בעליהם ואדוניהם), מחויב לצאת למלחמת קודש (ג'יהאד), כדי להחזיר את הארץ ל"בעליה". המסמך מביע את הרצון כי "יוחזרו ארצות המולדת [לבעליהן] ותישמע מעל מסגדיהן קריאת המואזין המכריזה על כינונה של מדינת האסלאם" (סעיף 9).
המסמך מבטא הלך רוח אנטישמי בוטה, עושה דה-הומניזציה ליהודים, ואף מציג אותם כאחראים כמעט לכל אירוע היסטורי שלילי ולכל מלחמה או מזימה שאירעה בעבר – מן המהפכה הצרפתית ומלחמות העולם ועד הקמת חבר הלאומים והאומות המאוחדות, וכן לשליטה מליאה על העולם בסגנון של הפרוטוקולים של זקני ציון, הנזכרים בה: "בכספם השתלטו על אמצעי התקשורת... בכספם הציתו מהפכות... הם עמדו המהפיכה הצרפתית, המהפיכה הקומוניסטית... הם שעמדו מאחורי מלחמת העולם הראשונה, אשר בה הצליחו לחסל את מדינת הח'ליפות האסלאמית... הקימו את חבר הלאומים באמצעותו יכלו לשלוט בעולם... הם שעמדו מאחורי מלחמת העולם השניה... הם שהורו על הקמת ארגון האומות המאוחדות ומועצת הביטחון... אף מלחמה מתנהלת בשום מקום בעולם בלא שתהיה ידם מעורבת בה" (סעיף 22). האמנה מכנה מספר פעמים את היהודים בתואר "נאצים", ובאחת הפעמים אף מכנה אותם "סוחרי המלחמות". היא מייחסת לציונים רצון להשתלט על כל המזרח התיכון מהנילוס ועד הפרת, לצד ניסיון מתוחכם לבודד את העם הפלסטיני, ולהוציא ממעגל העימות איתם את המדינות המוסלמיות בהדרגה בצורה של הפרד ומשול (סעיף 32). השנאה ליהודים מבוטאת בין היתר בציטוט דברי החדית' על מלחמת יום הדין של המוסלמים ביהודים, שבו מצוטט שם שבמהלך מלחמה זו "יאמרו האבנים והעצים: "הו מוסלמי, הו עבד אללה, יש יהודי מתחבא [מאחורי], בוא והרגהו" (סעיף 7).
באמנת חמאס הדת המוסלמית מוצגת כדת הנעלה ביותר, שבצל כנפיה יכולות לנוח בשלום גם הדתות האחרות (סעיף 6 ו-31). תנועת חמאס עצמה מוצגת כתנועה הומניסטית הדוגלת בשמירת זכויות אדם, שאין לה עניין בחרחור מלחמות ואי כיבוד מצוות של דתות אחרות, אלא בהגנה על עמדתה ודרכה (סעיף 31). האמנה מתייחסת בזלזול רב לכל ניסיון של הסכמים והסדרים וטוענת שהדרך היחידה היא השימוש בכוח, "זוהי הדרך היחידה לשחרר [את פלסטין]. אין כל ספק באשר לעדותה של ההיסטוריה. זהו אחד מחוקי היקום ואחד מכללי ההוויה. לא יגבר על הברזל אלא הברזל" (סעיף 34), "אין פתרון לבעיה הפלסטינית אלא באמצעות הג'האד. באשר ליוזמות, ההצעות והועידות הבינלאומיות, הרי הן בזבוז זמן והבל הבלים" (סעיף 13). ממילא, כל התייחסות להסכמים והסדרים שונים הינו רק כהפסקת אש או כמנוחה לקראת המשך הלחימה (הודנה וכדומה).
האמנה קוראת לפעולות הסברה, הטפה וחינוך בקרב המוסלמים, בדבר התפיסה הנכונה שהיא כמובן תפיסת חמאס וכן קוראת לגייס את האומנות המוסלמית למרכיביה השונים לצורך השלטת תפיסת חמאס (סעיף 19). עוד קוראת האמנה, לסולדיריות בין המוסלמים ואף טוענת כי "אש"ף היא התנועה המקורבת ביותר לתנועת ההתנגדות האסלאמית והיא מהווה גם אב, גם אח, גם קרוב וגם רע" (סעיף 24), מה שמבחינה מעשית לא עלה בקנה אחד עם מעשי התנועה בזמן ההפיכה הצבאית ברצועת עזה.
נקודה משמעותית נוספת המופיעה באמנה, הקשורה בטבורה למעמד האישה באסלאם, הוא הסעיף לפיו "תפקידה של האשה המוסלמית במערכת השחרור אינו נופל מזה של הגבר המוסלמי, שכן היא בית יוצר לגברים" (סעיף 17).

ארגון צדקה, אישה היא בית יוצר לגסרים...

#1394 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎24/10/2012‏, ‎14:34

מה שאמרתי לחמאס יש שני חלקים, צבאי (ומדיני, שזה היינו הך) ואזרחי. יש את החלק שבו הוא פועל כארגון טרור ויורה רקטות לעבר ישראל (ונעזוב כרגע את העובדה שכרגע הוא בעיקר מונע ירי רקטות לעבר ישראל), ויש את החלק שבו הוא מסייע לאוכלוסיית עזה.
עיקר פעילותו, ובטח מאז שנבחר, הוא בפירוש יותר אזרחי (פעולות הטפה וצדקה) מאשר צבאי.
ברור שאני לא תומך בחמאס, כן? אני חושב שזה ארגון טרור איום ונורא, אבל אני חושב שהמדיניות הישראלית בעזה גורמת לכך שיותר ויותר אנשים יזדקקו לסיוע מהחמאס, מה שגורם למצב שהם תלויים בו ולמרבה הצער גם תומכים בו. לא בגלל הטרור שהם משתמשים, אלא בגלל הסיוע שלהם.

על פי הצהרות פומביות, תנועת חמאס מחולקת לשלוש זרועות: (1) זרוע פוליטית-מדינית; (2) זרוע צבאית ("גדודי עז א-דין אל-קסאם" וה"מוראביטון"), שנאבקת בישראל באמצעות ביצוע פעולות טרור; (3) זרוע אזרחית ("דעוה"), שמבצעת פעולות רווחה עבור הציבור הרחב, כגון הפעלת מרפאות, מתן צדקה, חלוקת מזון, והקמת בתי-ספר, ומגייסת באמצעותן תומכים רבים לחמאס. במדינות המערב רואים הפרדה זו כמלאכותית ומגדירים את חמאס כארגון טרור. מאז השתלטותה על רצועת עזה, חמאס עוסקת גם בשלטון, אך לא ברור כיצד מבנה התנועה השתנה בהתאם לכך.

מה שאני מנסה לטעון זה שהעזתים מצביעים לחמאס בגלל הפעולות האזרחיות שלה (הקמת בתי ספר, בתי יתומים ועזרה לחלשים).
לא אמרתי שהחמאס הוא לא ארגון טרור.

#1395 SnirJa

SnirJa

Rolling Supreme

• ותיקים
  • 10,533 הודעות

נכתב ב- ‎24/10/2012‏, ‎15:04

אילן, אתה לא טיפש, אתה יודע מה יקרה אם הם יבנו נמל?!
בטח שלא ניתן להם להכניס כלום, להזכיר לך מה היה על המרמרה?

למזלי (וכולנו) השקר השמאל שאתה (וחבריך השמאלנים) מפיצים, הוא רחוק מאוד מהמציאות,
ובחיים לא יעלה פה ראש ממשלה עם דעות כמו שלך.
אתה יודע מי ינצח בבחירות הבאות נכון?

gg1209191.jpg

בית"ר

במאבק עיקש ואכזר,

בדם ויזע,

לא נחנו אף רגע,

שיחקנו עם הלב והנשמה,

בוגרים וגם נוער,

גביע ותואר,

נרומנה בעוז והדר.

#1396 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎24/10/2012‏, ‎15:15

אני אומר שיש שתי אופציות:
או להתנתק לגמרי מעזה, לתת להם לעשות מה שהם רוצים ולבטל את הסגר הימי. במקרה כזה שום דבר לא ימנע מהם להשיג אמצעי לחימה דרך הספינות שלהם בדיוק כמו ששום דבר לא מונע מלבנון או סוריה להשיג אמצעי לחימה.
האפשרות השניה היא להשאיר את הסגר הימי ולעצור ספינות בים. זה חוקי לגמרי לפי החוק הבינלאומי, אלא שאז אנחנו לא יכולים להגיד ש"התנתקנו מעזה, שיעזבו אותנו בשקט" ואנחנו אחראיים למצב של אוכלוסיית עזה וחייבים להעביר להם מזון, חשמל וציוד הומניטרי.
האמת שכרגע אני מעדיף את האופציה השנייה, אלא שאני חושב שאנחנו צריכים למנוע העברה רק של חומרים שמסכנים באמת את בטחונה של מדינת ישראל.

בבחירות הבאות כנראה ביבי ינצח. אתה מרוצה מזה?
בינתיים המחירים עולים, המסים עולים, שירותי הרווחה קורסים, הפערים בחינוך מתעצמים, מעמד הביניים נשחק, הבטחון הכלכלי יורד וכל כמה חודשים תושבי הדרום חוטפים רקטות כשהבתים של רובם לא ממוגנים.
אין שום סיבה להניח שאם ביבי ייבחר מחדש המצב ישתפר. הדבר הראשון שהוא יעשה בתור ראש ממשלה שנבחר מחדש הוא להעביר את התקציב שלו ל2013, אותו תקציב שאין אפילו בקואליציה שלו הסכמה לגביו, הוא לא רוצה לחשוף אותו כי זה יפגע לו בבוחרים ושככל הנראה זאת הסיבה שכחלון התפטר. זה באמת מה שאתה רוצה?
  • liverpool אוהב את זה

#1397 SnirJa

SnirJa

Rolling Supreme

• ותיקים
  • 10,533 הודעות

נכתב ב- ‎24/10/2012‏, ‎15:32

לא, אני לא מרוצה מביבי,
בקשר לבתים לא ממוגנים ורקטות בדרום, אתה לא כ"כ יכול להרצות לי, אני גר בדרום ואתה לא....

אבל ראש ממשלה אישה זה גרוע. אתה באמת רוצה מישהי שמקבלת מחזור תחליט כאלה החלטות?
מי זאת שלי יחימוביץ? עיתונאית? אתה מעדיף מש"קית חן על קצין מסיירת מטכ"ל?
זה עצוב, מאוד עצוב שאין לנו במי לבחור, אבל ביבי הוא הכי פחות גרוע.
  • yosefddd אוהב את זה

gg1209191.jpg

בית"ר

במאבק עיקש ואכזר,

בדם ויזע,

לא נחנו אף רגע,

שיחקנו עם הלב והנשמה,

בוגרים וגם נוער,

גביע ותואר,

נרומנה בעוז והדר.

#1398 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎24/10/2012‏, ‎16:12

שמע... אין הבדל גדול בין שלי לביבי בעניינים בטחוניים ומדיניים.
לא מזמן השליתי את עצמי שיש ושהיא לא מתעסקים בעיניינים האלה כי הם לא פופולריים, אבל התפרסם אתמול שהדרישות שלה ושל ביבי ולמשא ומתן די זהות וידוע שהיא תומכת במדיניות החיסולים של צה"ל.
ההבדל בין ביבי לבין שלי הוא בעיקר כלכלי וההבדל שם הוא משמעותי. בגלל זה אני מעדיף אותה כראש ממשלה מאשר ביבי.
אני חושב שאישה יכולה לקבל החלטות גורליות לא פחות טוב מגבר, ובטח יחסית לגבר כמו ביבי שנלחץ בכל פעם שמתקרבת אליו החלטה גורלית.
אין שום יתרון לקצין בסיירת מטכ"ל על-פני ג'ובניק/ית. אסור לנו לשפוט לפי זה. כבר כמה עשורים בישראל שולטים בעיקר גנרלים וקצינים בכירים, וראינו לאן זה הוביל אותנו.
הגנרל היחיד שצריך להיות בממשלה זה שר הבטחון, שאסור ששר הבטחון יהיה אדם שלא מבין בזה כלום כמו עמיר פרץ.

#1399 liverpool

liverpool

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 447 הודעות

נכתב ב- ‎25/10/2012‏, ‎00:16

אז אם נפנה את כל המדינה זה יהיה טוב? כי בטוח יהיה הסדר אנחנו בים והם בארץ.

אתה לוקח רק את נקודת המבט שלך וקובע שהיא צודקת, הסכסוך ישראלי פלאסטיני לא שונה מכל סכסוך טיריטוריאלי/עדתי שיש במזרח התיכון. יש אנשים שבטוחים שאם נוותר רק עוד מלימטר ונביא להם עוד משהו הם יסתפקו בזה - הם לא. הם מעוניינים בכל א"י ועד שהם לא יבינו שיש גבול לויתורים שלנו הם לא יפסיקו, אני ורוב עם ישראל מוכנים לוותר על רוב משטחי יהודה ושומרון ( השארת גושי ההתיישבות שבהם יש 80% מהמתנחלים) ירושלים כולה שלנו, בתמורה נוותר על גושי הערבים במדינה שצמודים לשטחים הפלאסטינים והמדינה שלהם תהיה מפורזת מנשק ושדה תעופה. הם קיבלו הצעה כזאת ואפילו יותר מרחיקה וסרבו ...

מעניין לי את התחת מה הם רוצים.
יש הסכמה בינלאומית רחבה בקשר למה השטחים שהם אמורים לקבל. אתה נותן להם את השטחים האלה ויותר אין להם שום לגיטימציה בעולם לבקש\לדרוש יותר. תסיים כבר את הסיכסוך הזה כי הוא עולה לנו כל כך הרבה שזה לא יאומן בכלל.

גם אם הם לא רוצים, יכול מאוד להיות שאנחנו צריכים לסגת מהשטחים הללו בלי הסכם בכלל. חד -צדדית. יש לנו בעיה כי העולם מכיר בזכאות שלהם על השטחים של המחלוקת.

מה לעזאזל אנחנו צריכים את שועפט?
הרבה אנשים קופצים ואומרים שאסור לחלק את ירושלים. ירושלים כבר מחולקת.

לא, אני לא מרוצה מביבי,
בקשר לבתים לא ממוגנים ורקטות בדרום, אתה לא כ"כ יכול להרצות לי, אני גר בדרום ואתה לא....

עם ביבי כראש ממשלה, אתה בדרום תמשיך לאכול דרישות שלום מעזה באופן קבוע. (כמובן וכמובן שאני לא מאחל לכך. מאחל לכם בדרום שהחיים שלכם יחזרו להיות נורמליים כמה שיותר מהר). ביבי הוא לא האשם היחיד במצב הזה, אבל הוא בוודאי לא יפתור אותו. היו לו עכשיו 3 שנים, הוא זוועה. למה לעזאזל שנרצה שהוא ימשיך??

אני לא יודע אם שלי תהיה טובה. אני לא מת עליה בכלל באופן אישי. אבל את ביבי סבלנו כבר 2 קדנציות כראש ממשלה, והוא הגרוע שבגרועים. הוא האופציה הכי הזויה בעיניי.

#1400 Cokegod

Cokegod

• רשומים
  • 2,321 הודעות

נכתב ב- ‎25/10/2012‏, ‎19:51

לא, אני לא מרוצה מביבי,

ביבי הכי פחות גרוע? אתה יכול כבר להצביע לש"ס כי אם אתה מצביע לביבי הקול שלך בכל מקרה יגיע אליהם.
למרות שממה שראיתי אתה בכל מקרה תהיה קול מבוזבז, ראש ממשלה בוחרים על פי המצע שלו וכמה אתה מסכים עם מה שהוא הולך לעשות ולא על פי דעות קדומות.

http://www.ynet.co.i...4297093,00.html
זה רק מוכיח שלליברמן וביבי איכפת יותר לשמור על הכיסא מאשר על הדעות הפוליטיות שלהם
פטריוטיזם היא דרכו של האוויל לומר שארצו נעלה על האחרות רק מכיוון שנולד בה.

1 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 1 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים