עבור אל תוכן

חוקי הפורום - נא לקרוא

תמונה

אשכול הפוליטיקה

• אנא התחבר בכדי להגיב
1504 תגובות לנושא זה

#1201 CLIPSE

CLIPSE

ג'ינג'יות, רדיוהד, אפוקליפטו.

• ותיקים
  • 11,442 הודעות

נכתב ב- ‎10/09/2012‏, ‎14:15

באמת שלא, אתה בוחר לראות את זה ככה.
שמע אני אגיד לך את האמת...אני תמיד בעד שלום, למרות כל הדברים שכתבת לי אני עדיין מחבב אותך.

תמיד כתבת לי כמה אני אטום ומתעלם ממה שכותבים, אתה בעצמך עושה את זה.
אני מתעלם כי מה שכותבים עליי לא באמת מייצג אותי באמת, אלה סתם ניתוחי סרק.

בכל מקרה, אני לא האויב שלך גבר.
תשחרר קצת...הכל בסדר ;)

#1202 IlanVic

IlanVic

אם אני לא בצוות, אני חייב למצוא חיים

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎10/09/2012‏, ‎14:22

לאלעד ולדוראל ולכל הנייטרלים שטועים לחשוב שנייטרליות היא אובייקטיביות:
למרות שאני מעריך נייטרליות, בחירה בנייטרליות במקרה הזה היא בחירה לא אובייקטיבית ונוטה לצד מסוים.
כל בר-דעת יכול לראות ששניר משמיץ אותי אישית בפורום כבר תקופה. הוא הודה בזה, אמר שהוא "יזכיר לי כמה שאני בוגד בכל תגובה שלי" והתגאה בזה שבזכותו אני מגיב בפורום פחות אם בכלל.
יש כאן צד אחד ביריון, שהביריוונות שלו נסלחת ע"י שאר חברי הפורום, שמאשימים גם את הקורבן של הביריונות בעצם המריבה. במקרה כזה אסור מבחינתי להשאר נייטרלי.
אין כאן שום עניין של "נקודות". יש כאן דרישה שלי שיפסיק להשמיץ אותי. אני לא בוגד ולא עשיתי שום דבר שפגע בביטחון המדינה ובתור פטריוט ישראלי, אותי ההשמצה הזאת מעליבה במיוחד. נשלחו לו יותר מדי אזהרות בעניין והוא שם זין על כולם. אם הוא לא מסוגל לכך, אני דורש שתמנע ממנו האפשרות להגיב בדיוק כמו שנמנעה לאנשים אחרים האפשרות להגיב על מקרים חמורים הרבה פחות.

#1203 CLIPSE

CLIPSE

• ותיקים
  • 11,442 הודעות

נכתב ב- ‎10/09/2012‏, ‎14:27

אילן אבל אתה לא יכול להיות כזה תמים, אתה דיי פרובוקטור.
השמאל הוא במיעוט ולא סתם, שלא נדבר על זה שהמפלגות האלה כבר לא בכנסת.

הדעות שלכם באמת הזיה, וכן... גם בגדר בגידה בכל מה שהמדינה הזאת מאמינה ומייצגת.

#1204 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎10/09/2012‏, ‎14:32

אני תמים?
לאורך כל האשכול (אם יש לך סבלנות לקרוא 60 עמודים) הצגתי פה את הדעות שלי במדויק. לא התגרתי ולא חיפשתי ריב עם אף אחד; במרבית הדיון עם נייטדיזיין וFreshMan התעסקתי רק בנימוק הדעה שלי שהותקפה (בכלים תרבותיים יותר מהכלים ששניר מציג, אמנם), והושמצתי עשרות פעמים ע"י שניר בגלל הדעה שלי (שאמנם היא דעת מיעוט, אך ראוי שתשמע).

אני אמרתי כבר מה דעתי על המילה בוגד. אני מחשיב את עצמי כפטריוט ישראלי, ואני בטוח שאני פטריוט יותר מרוב הקהילה כאן.
הפטריוטיות שלי לא מתבטאת בהגנה חסרת ביקורת על הממשל ועל דברים שהוא מבצע, אלא ע"י ביקורת ושאיפה לשינוי, ושישראל תהפוך למקום יותר טוב ויותר הומניסטי לחיות בו.
אני מקבל את זה שאתה ואחרים חושבים שהדעה שלי הזויה ומוכן גם להגן על כך, ולמען האמת אני חושב שהדעה של הימין השפוי היא די הזויה. אי אפשר להמשיך להיות מדינה דמוקרטית ולהשאר עם משטר כיבוש בשטחים (אני לא מדבר על הימין הקיצוני שויתר מזמן על מדינה דמוקרטית).

#1205 CLIPSE

CLIPSE

• ותיקים
  • 11,442 הודעות

נכתב ב- ‎10/09/2012‏, ‎14:40

לדעתי אנחנו המדינה הכי המוניטרית שיש, במיוחד הצבא שלנו.
איך אפשר לקרוא לנו כובשים שזאת תמיד היתה האדמה שלנו?

מי שהשתלט על שטחים זה הם, למדת קצת תורה? הפלשתים לוקחים מקומות מוכנים ומשתלטים עליהם.
תראה מה קורה באירופה, שמעת על הסדרה "אללה איסלאם" של צבי יחזקאלי? ממליץ לך לראות.

זה הטבע שלהם, אנחנו הקורבן, לא הם.
חבל לי שאתה לא רואה את זה, תראה איך הם מחנכים את הילדים שלהם, לשנאה, למוות, לדם...אנחנו לא הומניטריים? באמת?

#1206 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎10/09/2012‏, ‎14:47

אני חושב שחלק גדול מהמדינה עדיין חי בהכחשה של "המדינה הכי מוסרית בעולם שיש לה את הצבא המוסרי בעולם". תופתע לגלות עד כמה זה רחוק מהמציאות.
הכיבוש לא מדבר רק על השטחים. הכיבוש הוא בעיקר כיבוש של האוכלוסיה האזרחית הפלסטינית בשטחים, שחיים שם בשליטתנו מבלי שמקבלים אזרחות ישראלית שווה. אין לזה תקדים דומה בעולם המערבי המודרני.

הם לא השתלטו על השטחים האלה. הם חיו בהם מאות שנים.
בקשר לאללה איסלם: הנה קצת הפרכות: http://keshev.org.il.../be-scared.html

דרך אגב, אם אתם נואשים לאנשים מתאימים יותר שאפשר לקרוא להם בוגדים, אז הנה פוליטיקאים שפעלו מאחורי גב המדינה והצבא והעבירו מידע למתפרעים ולמתנחלים:
http://www.ynet.co.i...4172770,00.html
http://www.haaretz.c...itics/1.1612127

תזכורת: אני מעולם לא פעלתי מאחורי גב המדינה ולא העברתי מידע לאף גורם עוין. הפשע שלי הוא העברת ביקורת נגד המדיניות שלה.

#1207 CLIPSE

CLIPSE

• ותיקים
  • 11,442 הודעות

נכתב ב- ‎10/09/2012‏, ‎14:59

אני אומר לך שאין ספק שהצבא שלנו הוא כן כזה, אני שירתתי קרבי אז אני יכול להגיד לך את זה מבפנים.

הם כן השתלטו על השטחים האלה, אני למדתי את זה מן המקורות.
אתה יודע איך נראתה האדמה בתקופה שהם ישבו בה? ביצות, מחלות, אבנים ענקיות, מי טיפח את זה? להזכיר לך את החלוצים?

אחרי שהם ראו שהכל מוכן יפה ופורח הם קמו ואמרו, הייי....זאת האדמה שלנו!
הכל היה פה שומם, זה אף פעם לא היה שלהם...הם פשוט ישבו שם כי רק הם החליטו לעשות את זה.

מדינות אחרות כמו רוסיה לדוגמא, ממזמן היו מוחקים את כל ערבים האלה וסוגרים עניין.
אבל אנחנו, ממשיכים לסבול, הם ממשיכים לרצוח, להרוג ילדים קטנים במכוון, להעיף עלינו טילים, לעשות פיגועים בארץ ובחו"ל.

עם זה אתה מזדהה? סלח לי, אבל אתה לא רואה דברים נכון.
אנחנו מספקים להם הכל, חשמל, מזון, מים, שירותי רפואה, דלק...וכו...וכו.

אני מניח שזה מובן מאליו שמדובר באויב המושבע שלך נכון? נו באמת...אח שלי, תתעורר.

#1208 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎10/09/2012‏, ‎15:04

אני באמת לא מבין מה ההבדל בין ערבי ( לא פלאח מהשטחים כן, אלא ערבי ישראלי נרומלי לא יודע איך לתאר) לבין כל הדודים שלי שהגיעו מאיראן. במובנים מסויימים הם דומים הרבה יותר לערבים של פעם - חתונה בתוך המשפחה, שידוכים שמנסים לכפות, כבוד האב הלבוש המטבא הדיבור והתנהגות בבית.

אז אם אחותי תצא עם ערבי שוב, לא נער ערבי עם BMW גנובה, אז אני לא רואה פה שום בעיה..

-3 שבועות האחרונים נזרקו 40 בקבוקי תבערה על יהודים, איפה התקשורת

ד"א הייתי רוצה תקשורת יותר מאוזנת.

למה פלאח מהשטחים לא?

מאותה סיבה שאני לא רוצה שתלך עם ערס זבל מאיזה חור/ שכונת פשע.....
זה לא העניין של הערבי זה העניין של עבריין-בור. יש לי פה שכנים דרוזים, אחד קצין לשעבר אחלה גבר מצחיק, נחמד עובד קשה ולומד באותו זמן, הלוואי וכולם היו כמוהו.

אגב הזכירו פה את שרון בתור גורם צבאי קשה שכידא ביד קשה את הערבים ( או שלא?)
בכל מקרה כבר בשנות ה 80' המוקדמות הוא הציע לתת להם מדינה ולא אוטונומיה, תן להם מדינה על שטח שאתה בוחר לעזוב ונגמר הסיפור. אם יש להם עוד תביעות אלייך? שיזדיינו, בכל מקרה אני בתור אזרח ישראל, בעל דעות ימניות מבין שאי אפשר להחזיק בחבל משני הצדדים, גם את כל השטחים וגם את כל הערבים. באמת שאני לא רוצה פה עוד 350 אלף ערבים, צריך לספח את החלקים החשובים לנו ושיש לנו בהם עניין אסטרטגי - התיישבותי, והשאר לעזוב. במידה ויצאו התקפות משם זאת כבר תהיה מלחמה ולא אינתיפדה...

#1209 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎10/09/2012‏, ‎15:13

תשמע קליפס, אין לי מושג איפה שירתת ואין לי מושג אם זה היה מול אוכלוסיה אזרחית.
הבעיה כאן היא עצם השליטה הצבאית שלנו בפלסטינים בגדה המערבית. לאנשים האלה אין זכויות אזרחיות והצבא הוא זה ששולט עליהם, אוסר עליהם להפגין מולו ורשאי גם לעצור אותם.
בעיני זה מצב לא מתקבל על הדעת, וכמו כל שלטון כיבוש שהיה בעולם, הוא חייב להגיע לקיצו.

ושוב, בעיני זה לא ויכוח על אדמה אלא על מימוש זכויות לאומיות, למרות שגם אם מדברים במונחים של אדמה, אז רוב הפלסטינים שיושבים בארץ ובגדה המערבית, ההורים והסבים שלהם ישבו בה לפני שהציונים הגיעו.
אנחנו מספקים להם שירותים כי זאת החובה שלנו בתור מדינה כובשת, ואין לנו אפשרות אמיתית לא לספק להם חשמל. במקרה כזה הרבה פלסטינים ימותו (תחשוב למשל על בתי החולים בגדה ובעזה) ויפועל לחץ מאסיבי על ישראל לשים קץ לכיבוש.
אנחנו לא מבצעים את כל החובות המוטלות עלינו. לפי אמנת ז'נבה אסור ליישב אזרחים של המדינה בשטח כבוש, והחובה של הצבא היא להגן קודם כל על האוכלוסיה הכבושה.

נראה לי גם שיש לך רושם לא נכון לגבי הדעות שלי. אני מקבל לחלוטין את הזכות של היהודים להקים בית לאומי בארץ ישראל, אלא שלדעתי אסור שהמדינה תדכא אוכלוסיות אחרות ששואפות לעצמאות לאומית באותו השטח.
הפתרון כאן הוא שתי מדינות - אחת לעם היהודי והשנייה לעם הפלסטיני.
אם אתה מעדיף את האפשרות הדמוקרטית השניה - נתינת אזרחות ישראלית לכל הפלסטינים אז אין לי בעיה, אלא שלדעתי הפתרון הזה הרבה פחות מוצלח.

yosefddd, אני חושב שמה שאתה אומר זאת מדיניות הממשלה.
בכל מקרה השם הפחות מכובס של המדיניות הזאת הוא הקמת בנטוסטן ודרום אפריקה פעלה כך עם השחורים כדי לנסות להוכיח שהם לא נמצאים במדינה שלהם.

#1210 cRaZy-BoY

cRaZy-BoY

• ותיקים
  • 3,375 הודעות

נכתב ב- ‎10/09/2012‏, ‎16:07

קליפס, אומנם אני לא מחבב אותך במיוחד.... אבל אני חייב להסכים עם כל מילה שלך שכתבת ב2 עמודים האחרונים.
  • CLIPSE אוהב את זה

#1211 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎10/09/2012‏, ‎16:22

אילן אתה מתמם פה, זה לא ויכוח על אדמה. זה וויכוח על מי ישלוט כאן ערבים או יהודים.
במלחמת העצמאות הם קיבלו הצעה הרבה יותר נדיבה מכל מה שנוכל להציע להם אי אפעם ( ואולי השמאל יפפתיע אותי מי יודע?) והם הגיבו עליה בנסיון השמדה של העם היהודי.
הרבה לפני 67' היו פה פיגועים וחדירות מחבלים.

#1212 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎10/09/2012‏, ‎17:32

אילן אתה מתמם פה, זה לא ויכוח על אדמה. זה וויכוח על מי ישלוט כאן ערבים או יהודים.
במלחמת העצמאות הם קיבלו הצעה הרבה יותר נדיבה מכל מה שנוכל להציע להם אי אפעם ( ואולי השמאל יפפתיע אותי מי יודע?) והם הגיבו עליה בנסיון השמדה של העם היהודי.
הרבה לפני 67' היו פה פיגועים וחדירות מחבלים.

קודם כל, מה זה כאן? בארצישראל השלמה? מדינת ישראל לא שולטת על כל ארצישראל השלמה ולשפויים בינהם אין עניין לשלוט בכולה.
מי קידש את השטח שבין ים התיכון לירדן? רק בגלל שהשטח הזה כרגע בשליטתנו?
צורת החשיבה שלך פשטנית בעיניי, ורואה את המצב כמלחמת הישרדות שרק עם אחד יכול לנצח, כשהאמת היא שיש כאן שני עמים ועם אחד ששולט על השני מבלי שהוא נותן לו לממש את השאיפות הלאומיות שמגיעות לו.
במלחמת העצמאות לא הוצע להם דבר. הם פתחו את המלחמה על רקע תכנית החלוקה שסירבו לה, והמלחמה הסתיימה בניצחון סוחף שלנו כשהגבולות שלנו היו גבולות שביתת הנשק של המלחמה. כל הערבים שחיו בשטחים האלה ולא גורשו או עזבו ברצונם, קיבלו אזרחות ישראלית מלאה. אלה שגורשו או עזבו נהיו פליטים פלסטינים.
אתה צודק שהסכסוך הוא לא על 67 ושהוא התחיל הרבה לפניו. בגלל שכל מה שנמצא מחוץ לגבולות 67 זה שטח כבוש שחיה שם אוכלוסיה כבושה עם שאיפות לאומיות, זו הדרך בעיני לפתור את הסכסוך.

#1213 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎10/09/2012‏, ‎19:34

למה פליטים פלסטינים? סע לוואדי ארה, כל משפחה שנייה/שלישית שם משפחה " מסרוואה" - מצרים.
אבל אופרטיבית - לא הייתה שום התקדמות מ 94 שהחלו להחזיר שטחים בגדה המערבית לא אוסלו, ולא התנתקות...., לנסות להציג את אבו מאזן כפרטנר הכי טוב לשלום זה בולשיט. אמת הוא הטוב ביותר שהיה עד עכשיו, כשההשוואה היחידה שאפשר לעשות היא לעראפת...., הוא עדיין מקדש את הטרור, נפגש עם מדיניות עויינות לישראל, ועושה מהלכים נגד הסכמי אוסלו ( ללכת לבקש מדינה מהאו"מ זה נגד הסכמי אוסלו ).
אין דבר כזה עם פלסטינאי כמו שאין דבר כזה עם סורי או לבנוני, הם מפולגים כל כך בתוך עצמם, שהפילוג עולה על הדומה בניהם והגורמים המאחדים אותם אם בכלל יש כאלה. החלוקה השרירותית של א"י הכניסה אותם לפה, התמיכה שלהם במלחמות הכניסה אותם למצב הזה והם סובלים ויסבלו עוד הרבה בגלל המעשים שלהם.

#1214 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎10/09/2012‏, ‎19:50

http://rotter.net/fo...ps1/18960.shtml
אגב מדי יום נזרקים בקבוקי תבערה על בסיסי צהל ואין כלי תקשורת שמדווח על כך, כנראה לא מספיק חשוב...

#1215 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎10/09/2012‏, ‎19:57

אני לא בטוח שמה שאתה אומר הוא נכון, אבל מה זה משנה? בישראל זה בולט הרבה יותר, וגם בישראל יש לא-מעט מהגרים.
ל97 אחוז מהפלסטינים שגרים בגדה המערבית יש שאיפות לאומיות שאנחנו צריכים להתחשב בהם. בסופו של דבר יש רק הגדרה אחת שהופכת קבוצת אנשים לעם, וקוראים לה "הגדרה עצמית".

לפי הסכמי אוסלו לישראל אסור להמשיך לבנות בהתנחלויות ולהמשיך לקבוע עובדות בשטח, כך שגם ישראל מפרה אותם והפכה את ההסכמים ללא כל-כך רלוונטים.
אני דווקא השתכנעתי שאבו-מאזן הוא פרטנר טוב לשלום, בניגוד לבנימין נתניהו שמיום ליום מוכיח שהוא כפוף למנהיגי המתנחלים ולא נאמן לתהליך השלום.
להזכירך, הרשות הפלסטינית בהנהגת אבו-מאזן הפסיקה את הטרור. היא הוציאה אותו מחוץ לחוק, הפסיקה לתמוך בו והפכה ארגוני טרור ללא-חוקיים. ממשלות הימין לדורותיהם טענו כל הזמן שמתי שייפסק הטרור יבוא השלום. הטרור כבר נפסק כמעט לחלוטין, אבל שלום עדיין אין.
גם מעשי הטרור שמתרחשים כרגע (זריקת בקבוקי תבעורה שאליהם אתה מתייחס) נעשים ע"י אינדיבידואלים ולא ע"י הרשות הפלסטינית. הם מגונים בדיוק כמו מעשי הטרור מהצד היהודי שרק הלכו וגברו עם השנים. המתנחלים מכנים את מעשי הטרור שלהם "תג מחיר", ובשנה האחרונה נפצעו יותר פלסטינים במעשי טרור של יהודים מאשר יהודים שנפצעו במעשי טרור של פלסטינים.
אם יש כאן איזשהו חוסר אובייקטיביות תקשורתי, הוא בכך שלמעשי הטרור מצד הפלסטינים קוראים בשמם, ואילו למעשי הטרור מצד היהודים מכנים בשם המכובס "תג מחיר" גם בתקשורת הישראלית הממוסדת.

#1216 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎10/09/2012‏, ‎20:41

כנס לגוגל תרשום גבריל רגוב תקרא למה ואיך הוא נחשב למתון ( יותר מאבו מאזן) ומה ההתבטאות שלו, אשמח אם תצתת בשביל כלל הפורום, את המחבל הזה ותנסה להסביר לי למה הוא או אבו מאזן נחשבים למתונים.

אחרי זה לך לגוגל תקיש, נחברת פלסטין בכדורגל תקרא על האצטדיון החדש שהם הקימו, על שם מי ומה.
העובודת שם אתה לא יכול להתכחש אליהם. הגישה שלהם הייתה ונשארה הכל או כלום

#1217 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎10/09/2012‏, ‎21:12

מה שהופך את אבו-מאזן למנהיג מתון ופרגמטי זו ההתנגדות שלו לטרור והשאיפה שלו לפתרון שתי המדינות כפתרון קבע.
במובן הזה הוא מתון אפילו יותר מראש הממשלה שלנו, שרשמית אמנם תומך בפתרון שתי המדינות, אבל הוא צוטט על-ידי אביו ז"ל שהציע לפלסטינים מדינה כזאת שבחיים לא יוכלו להסכים לה, ושהוא מתחמק אפילו ממשא ומתן עם הפלסטינים.

חלק ממנהיגי הפלסטינים ומהפלסטינים עצמם אכן תמכו או תומכים בטרור, בדיוק כמו שארגון הטרור אצ"ל תמך בו לפני קום המדינה שגם הם חיו תחת הכיבוש הבריטי.
האצ"ל לא רק שפגע בחיי אדם חפים מפשע (גם בריכוזי אוכלוסיה ערביים ולא רק במפקדות של הצבא הבריטי), אלא הוא גם התנגד לתכנית החלוקה ודחף לארץ ישראל השלמה. ארגונים כאלה נוטים להתמתן כשהם עולים לשלטון מתוך תחושת אחריות לאומית. כמה כבר נשאר מהאידיאולוגיה הזו היום אצל הליכוד? אם נשאר משהו - אז זה בלב ולא מתקיים בפועל.

#1218 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎10/09/2012‏, ‎21:26

מה שהופך את אבו-מאזן למנהיג מתון ופרגמטי זו ההתנגדות שלו לטרור והשאיפה שלו לפתרון שתי המדינות כפתרון קבע.
במובן הזה הוא מתון אפילו יותר מראש הממשלה שלנו, שרשמית אמנם תומך בפתרון שתי המדינות, אבל הוא צוטט על-ידי אביו ז"ל שהציע לפלסטינים מדינה כזאת שבחיים לא יוכלו להסכים לה, ושהוא מתחמק אפילו ממשא ומתן עם הפלסטינים.

חלק ממנהיגי הפלסטינים ומהפלסטינים עצמם אכן תמכו או תומכים בטרור, בדיוק כמו שארגון הטרור אצ"ל תמך בו לפני קום המדינה שגם הם חיו תחת הכיבוש הבריטי.
האצ"ל לא רק שפגע בחיי אדם חפים מפשע (גם בריכוזי אוכלוסיה ערביים ולא רק במפקדות של הצבא הבריטי), אלא הוא גם התנגד לתכנית החלוקה ודחף לארץ ישראל השלמה. ארגונים כאלה נוטים להתמתן כשהם עולים לשלטון מתוך תחושת אחריות לאומית. כמה כבר נשאר מהאידיאולוגיה הזו היום אצל הליכוד? מעט מאוד, ואם נשאר משהו - אז זה בלב ולא מתקיים בפועל.

יצא לי לקרוא המון ספרים על הקמת המדינה בכלל, ועל ארגון האצ"ל בפרט. לא זכור לי שהוא התערב בעניינים מדיניים ויצא נגד סמכותו של בן גוריון, בשלב א' של מלחמת העצמאות האצל כבש את ת"א יפו מידי הערבים וניהל נגדם מלחמה, ובשלב ב' נלחם יחד עם ההגנה והלחי כצבא אחיד מול הפולשים הערבים, הם היו בעד א"י השלמה אבל התפשרו ותמכו בהצהרת העצמאות של בן גוריון . ד"א לא זכורה לי פגיעה של אצ"ל בריכוזי אוכלוסיה ערבים, שלא באה כתגמול לכפר/חמולה שממנה יצאה מחבל/פיגוע.
חבל שאתה משווה את הבריטים אלינו, הבריטים הם עם זר שבא לפה כמעצמה קולוניאליסטית, הם הוציאו להורג יהודים,עינו, תמכו בערבים בכל שלב במלחמת העצמאות ואפילו קיוו לנצחונם. היו המון מקרים של אי טיפול בפצועים יהודים עד המוות שלהם, חסימת כבישים לשיירות יהודיות שיצאו כהגנה ליהודים חסרי ישע, אי התערבות במצבים של התקפות ערביות אך התערבות ומאסר במקרים שליהודים יש יתרון ו"חשש" שינצחו.
אני בדיוק מסיים עכשיו את הספר הזה
http://www.booksefer...op=item&cs=2462
אשמח להשאיל לך אותו.

#1219 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎10/09/2012‏, ‎21:32

הנהגת האצ"ל התלבטה האם כנקמה על תליית בן יוסף יש לבצע פעולות כנגד השלטון הבריטי או דווקא כנגד הערבים. למרות שבן יוסף הוצא להורג על ידי השלטונות הבריטיים הוחלט להפנות את הזעם דווקא לפעולות טרור נגד הערבים ולשבירה מוחלטת של ההבלגה על הטרור הערבי שגם הוא התעצם מאז אמצע יוני. תרמו לכך הגישה הפרו-בריטית של רזיאל וכמה מחברי ההנהגה האחרים, החשש לתגובה בריטית חריפה, וייתכן שגם ניסיון להראות לבריטים שבניגוד לתקוותיהם, ההוצאה להורג דווקא לא תרתיע את האצ"ל מפעולות נקם נוספות. [13]
פעולה ראשונה הייתה תלייתו של ערבי בחיפה. מ-3 ביולי נערכו עוד התקפות ירי וזריקת פצצות בערים המעורבות. ב-5 ביולי נרצחו אב ובנו היהודים בירושלים, ולמחרת הושלך בתגובה מטען נפץ מגג בית סמוך, שהרג שני ערבים ופצע ארבעה. אולם ההסלמה העיקרית בפעולות האצ"ל הגיעה בגל של פעולות טרור המוניות בהן הוטמנו מטעני נפץ רבי עוצמה עם מנגנוני השהיה כדי חלב, סלים, ופחי נפט שהונחו במקומות ריכוז ערביים, ובמיוחד בשווקים. ב-15 ביולי נהרגו 10 ערבים בשוק בעיר העתיקה בירושלים, באזור שלטענת אצ"ל שימש אזור של חמושים ערבים, ב-25 ביולי הוטמנה בשוק בחיפה פצצה שהרגה כ-50 ערבים, וב-26 באוגוסט נהרגו 24 ערבים כתוצאה מפיצוץ במרכז יפו.[14]
בתקופה זו המתיחות בין "ההגנה" לאצ"ל הגיעה לשיא. אליהו גולומב הזהיר במרומז את ז'בוטינסקי בפגישה ביניהם ב-10 ביולי ש"ההגנה" תאלץ לפעול בכוח כנגד אנשיו בארץ. ז'בוטינסקי מצדו הזהיר בפומבי שאם תתחיל מלחמת אחים בארץ, בה יש רוב לאנשי השמאל, היא תגלוש גם לגולה, שם כוח התנועה הרוויזיוניסטית גדול יותר. ב-25 ביולי ארבה חוליה של אצ"ל בחיפה לעוברי אורח ערבים, והרגה בשוגג יהודי מזרחי אותו חשבו לערבי. אחד מחברי החוליה, אליהו רפופורט, נתפס על ידי יהודים, הועבר לידי אנשי "ההגנה", והוחזק על ידם. בתגובה אנשי האצ"ל חטפו מפקד של "ההגנה". לבסוף, אחרי כשבוע שוחרר שני האנשים, אולם רפופורט נעצר זמן קצר אחר כך על ידי הבולשת הבריטית (ולטענת אנשי האצ"ל, הוסגר לידה על ידי "ההגנה").
אולם מתוך מתיחות זו שהגיעה עד סף פיצוץ נולדה הסכמה בין האצ"ל להגנה, שנחתמה בראשי תיבות ב-19 בספטמבר. האצ"ל התחייב "להפסיק כל פעולות היוצאות מגדר ההגנה הרגילה" אלא באישור ועדה פריטטית של שני הארגונים. בתמורה ההגנה הבטיחה לשתף את האצ"ל בפעולות המגן השונות של היישוב. האצ"ל הבטיח להפסיק בתקופת המשא ומתן את הפיגועים כנגד הערבים, ואכן פעולות אלה פסקו למשך כמה חודשים. אולם בעוד ההסכם התקבל על ידי ז'בוטינסקי, דוד בן-גוריון התנגד לו בחריפות, והכשיל את קבלתו. למרות שהדיונים נמשכו עוד מספר חודשים, ההסכם נכשל.
הפיגועים של האצ"ל התחדשו בפברואר 1939, אחרי ששר המושבות הבריטי, מלקולם מקדונלד, הודיע על כוונת הממשלה הבריטית לבטל את המנדט בארץ ישראל ולהקים בה מדינה ערבית שתשמור על זכויות היהודים. הדבר עורר גל מהומות מצד הערבים, במהלכו נרצחו בחיפה 3 יהודים. האצ"ל החליט על גל פעולות טרור נגד ערבים במטרה ליצור לחץ על ממשלת בריטניה לשנות את מדיניותה הפרו ערבית‏[15]. הפעולות בוצעו ב-27 בפברואר, ועשרות ערבים נרצחו בהן. פצצות הונחו בשוק הערבי בחיפה, ובתחנת הרכבת חיפה מזרח, ופיגועי ירי והשלכת פצצות אירעו בירושלים וביפו.

מתוך ויקיפדיה.

אנחנו מדברים כאן על פיגועים בריכוזי אוכלוסיה ערבית, שבחלק המקרים באו אולי כתגובה, אבל רצחו במתכוון ערבים חפים מפשע.
דרך אגב, הם לא תמכו בהסכמים, אבל הם אמרו שיכבדו אותם (שזה בערך מה שארגוני הטרור הפלסטינים אומרים היום).

#1220 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎10/09/2012‏, ‎22:46

הנהגת האצ"ל התלבטה האם כנקמה על תליית בן יוסף יש לבצע פעולות כנגד השלטון הבריטי או דווקא כנגד הערבים. למרות שבן יוסף הוצא להורג על ידי השלטונות הבריטיים הוחלט להפנות את הזעם דווקא לפעולות טרור נגד הערבים ולשבירה מוחלטת של ההבלגה על הטרור הערבי שגם הוא התעצם מאז אמצע יוני. תרמו לכך הגישה הפרו-בריטית של רזיאל וכמה מחברי ההנהגה האחרים, החשש לתגובה בריטית חריפה, וייתכן שגם ניסיון להראות לבריטים שבניגוד לתקוותיהם, ההוצאה להורג דווקא לא תרתיע את האצ"ל מפעולות נקם נוספות. [13]
פעולה ראשונה הייתה תלייתו של ערבי בחיפה. מ-3 ביולי נערכו עוד התקפות ירי וזריקת פצצות בערים המעורבות. ב-5 ביולי נרצחו אב ובנו היהודים בירושלים, ולמחרת הושלך בתגובה מטען נפץ מגג בית סמוך, שהרג שני ערבים ופצע ארבעה. אולם ההסלמה העיקרית בפעולות האצ"ל הגיעה בגל של פעולות טרור המוניות בהן הוטמנו מטעני נפץ רבי עוצמה עם מנגנוני השהיה כדי חלב, סלים, ופחי נפט שהונחו במקומות ריכוז ערביים, ובמיוחד בשווקים. ב-15 ביולי נהרגו 10 ערבים בשוק בעיר העתיקה בירושלים, באזור שלטענת אצ"ל שימש אזור של חמושים ערבים, ב-25 ביולי הוטמנה בשוק בחיפה פצצה שהרגה כ-50 ערבים, וב-26 באוגוסט נהרגו 24 ערבים כתוצאה מפיצוץ במרכז יפו.[14]
בתקופה זו המתיחות בין "ההגנה" לאצ"ל הגיעה לשיא. אליהו גולומב הזהיר במרומז את ז'בוטינסקי בפגישה ביניהם ב-10 ביולי ש"ההגנה" תאלץ לפעול בכוח כנגד אנשיו בארץ. ז'בוטינסקי מצדו הזהיר בפומבי שאם תתחיל מלחמת אחים בארץ, בה יש רוב לאנשי השמאל, היא תגלוש גם לגולה, שם כוח התנועה הרוויזיוניסטית גדול יותר. ב-25 ביולי ארבה חוליה של אצ"ל בחיפה לעוברי אורח ערבים, והרגה בשוגג יהודי מזרחי אותו חשבו לערבי. אחד מחברי החוליה, אליהו רפופורט, נתפס על ידי יהודים, הועבר לידי אנשי "ההגנה", והוחזק על ידם. בתגובה אנשי האצ"ל חטפו מפקד של "ההגנה". לבסוף, אחרי כשבוע שוחרר שני האנשים, אולם רפופורט נעצר זמן קצר אחר כך על ידי הבולשת הבריטית (ולטענת אנשי האצ"ל, הוסגר לידה על ידי "ההגנה").
אולם מתוך מתיחות זו שהגיעה עד סף פיצוץ נולדה הסכמה בין האצ"ל להגנה, שנחתמה בראשי תיבות ב-19 בספטמבר. האצ"ל התחייב "להפסיק כל פעולות היוצאות מגדר ההגנה הרגילה" אלא באישור ועדה פריטטית של שני הארגונים. בתמורה ההגנה הבטיחה לשתף את האצ"ל בפעולות המגן השונות של היישוב. האצ"ל הבטיח להפסיק בתקופת המשא ומתן את הפיגועים כנגד הערבים, ואכן פעולות אלה פסקו למשך כמה חודשים. אולם בעוד ההסכם התקבל על ידי ז'בוטינסקי, דוד בן-גוריון התנגד לו בחריפות, והכשיל את קבלתו. למרות שהדיונים נמשכו עוד מספר חודשים, ההסכם נכשל.
הפיגועים של האצ"ל התחדשו בפברואר 1939, אחרי ששר המושבות הבריטי, מלקולם מקדונלד, הודיע על כוונת הממשלה הבריטית לבטל את המנדט בארץ ישראל ולהקים בה מדינה ערבית שתשמור על זכויות היהודים. הדבר עורר גל מהומות מצד הערבים, במהלכו נרצחו בחיפה 3 יהודים. האצ"ל החליט על גל פעולות טרור נגד ערבים במטרה ליצור לחץ על ממשלת בריטניה לשנות את מדיניותה הפרו ערבית‏[15]. הפעולות בוצעו ב-27 בפברואר, ועשרות ערבים נרצחו בהן. פצצות הונחו בשוק הערבי בחיפה, ובתחנת הרכבת חיפה מזרח, ופיגועי ירי והשלכת פצצות אירעו בירושלים וביפו.

מתוך ויקיפדיה.

אנחנו מדברים כאן על פיגועים בריכוזי אוכלוסיה ערבית, שבחלק המקרים באו אולי כתגובה, אבל רצחו במתכוון ערבים חפים מפשע.
דרך אגב, הם לא תמכו בהסכמים, אבל הם אמרו שיכבדו אותם (שזה בערך מה שארגוני הטרור הפלסטינים אומרים היום).

לפי מה שהצלחתי להבין התאריך של האירועים הוא מאורעת תרצ"ו לא?
חבל שניסת להעתיק חלק מהקטע, ומזל שיש לי מספיק ידע כדי להזכיר מה השכחת.
הארגון ניסה להגיב על רצח של 6 יהודים ! כולל אונס של אישה ע"י הכנופייה וביתור גופתה, הרימון שזרק שלמה בן יוסף לא התפוצץ והוא הוצא להורג. לכן הפעולות שבאו בתגובה להוצאה להורג הועפו לצאת נגד הערבים, ולא מחשש מתגובת הבריטים. האצל כמעט ולא יצא נגד הבריטים בתחילת דרכו, משום שראה בערבים את האוייב הראשי של היהודים בא"י, עם פרסום הספר הלבן והתמיכה הבריטית בערבים יצאו המחתרות נגד הבריטים ברמה חדשה - טרור.
חבל ששחכת לציין שהאצ"ל פגעו רק בקצינים בריטים ולא בחיילים רגילים משום שהם היו בשירות חובה ולדעתם לא הסכימו באמת עם העמדות והמעשים של הבריטים, יוצא דופן המקרה של תליית שני הסרגנטים שכלל וכלל לא הייתה כוונה לתלות אותם אלא להשתמש בהם כקלף מיקוח, ברגע שהבריטים עשו תרגיל מסריח והוציאו להורג למרות כל ההסכמות וההבנות האצל הגיב באותה הדרך.

חבל שאתה לא קורא עדויות אישיות של אישים ואנשים מאותה תקופה, ויקיפדיה מציג את העובדות בצורה יבשה ולעיתים בהתאם לעמדת כותב הערך.

3 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 3 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים