עבור אל תוכן

חוקי הפורום - נא לקרוא

תמונה

הרב עובדיה: להציל גוי בשבת - בעיה הלכתית

• אנא התחבר בכדי להגיב
134 תגובות לנושא זה

#101 dorel310

dorel310

Been dazed and confused for so long it's not true

• ותיקים
  • 5,017 הודעות

נכתב ב- ‎19/05/2012‏, ‎18:35

אז למה אתה לא מציע לשים בבתי כלא עוד אוכלוסיות שבהן לדעתך שיעור האנסים הוא גבוה במיוחד? למה אתה מתנגד לכליאת כל הגברים או לכליאת כל הדתיים במחנות כליאה?

אני לא מציע בשום אופן לכלוא אוכלוסיות ששיעור הפשע אצלם גבוה, לא משנה מי הם ומה הם.
אני מדבר על כך שמרבית המהגרים האפריקאים הגיעו לישראל באופן לא חוקי, אין להם שום קשר למקום והם הגיעו מתרבות אחרת. אני לא הצעתי לכלוא אותם, איפה ראית שהצעתי? הצעתי לשים אותם במחנה פליטים עד שימצא פיתרון בהחזרתם למדינתם. אתה יודע מה? אם אחרי שישימו אותם במחנה פליטים ימצאו להם מסגרת אני אהיה בעד.

אני שואל אותך שאלה אחרת, אם מחר מגיעים לכאן מיליון מהגרים מאפריקה, מה אז תעשה?

#102 IlanVic

IlanVic

אם אני לא בצוות, אני חייב למצוא חיים

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎19/05/2012‏, ‎18:43

לשים אותם במחנה פליטים שקול לכליאה שלהם, ההבדל הוא רק סמנטי.
ודווקא מרבית המהגרים שהגיעו לישראל הם עומדים תחת ההגדרה של פליטים ומבקשי מקלט, וכאלה שאסור לנו לגרש אותם.

לא יגיעו לכאן מיליון מהגרים מאפריקה. קודם כל זה פיזית בלתי אפשרי, הגירה מאפריקה לכאן היא לא פשוטה וכדי להגיע לכאן הם צריכים לעבור במדינות כמו מצרים, שיורים בהם במיידיות.
דבר שני, רוב המדינות באפריקה לא נמצאות במצב כל-כך גרוע כמו דרום סודאן שאין בה אפילו גישה למי שתייה או כמו באריתראה שמשם מגיעים רוב המהגרים, ואין לתושבים שם מקום אצלנו וזכותנו לא לקבל אותם.

#103 dorel310

dorel310

• ותיקים
  • 5,017 הודעות

נכתב ב- ‎19/05/2012‏, ‎18:49

אבל אילן אני לא מבין מה אתה מצפה שאני אגיד לך? שסבבה בוא ניתן להם לעשות מה שהם רוצים ונזרוק זין על תושבי דרום תל אביב שאומרים בצורה הכי מפורשת שהחיים שלהם הפכו לגיהנום?
מה אתה מציע כדי לפתור את המצב? כי חוץ מלנסות לשכנע אותנו שאסור לגרש אותם ושחובתנו לקבל בעתיד עוד פליטים לא הצעת עדיין פיתרון אמיתי לבעיה, ויש פה בעיה אם תרצה ואם לא.

#104 Geralt of Rivia

Geralt of Rivia

כבר לא רוצים לזכור את השם שלי

• רשומים
  • 1,147 הודעות

נכתב ב- ‎19/05/2012‏, ‎18:54

זה אולי ישמע רע, אבל הפיתרון הכי טוב ששמעתי לבעיה הזאת היא לשלוח אותם ל"מחנות עבודה" בדרום או בכל מקום שצריך, ושיעבדו בשביל האוכל שלהם ויגורו בשכונות משלהם.
Posted Image

#105 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎19/05/2012‏, ‎18:58

דוראל, הבעיה שקיימת היא העוני והפשע שקיים בשכונות שבדרום ת"א. הפליטים לא הגבירו את הבעיה, הם פשוט קנו דירות במקומות היחידים שהם יכלו לממן, והסיבה שהם יכלו לממן דירות בדרום ת"א היא בגלל הפשע שהיה קיים שם לפניהם, ושבגללו אף אחד לא רצה לגור שם. הבעיה תמשיך גם אחרי שתכלא ותגרש את הפליטים.

#106 dorel310

dorel310

• ותיקים
  • 5,017 הודעות

נכתב ב- ‎19/05/2012‏, ‎19:03

אז למעשה אתה אומר לתושבי דרום תל אביב שהם מזיינים את השכל והם סתם מוחאים. עם כל הכבוד אילן, גרת שם שאתה כ"כ בטוח שזה יהיה ככה? תפסיק להסתכל על מספרים יבשים ותבין שאנשים לא סתם מוחאים ולא סתם נמאס להם, יש לזה סיבה!!!
למעשה אתה אומר פה שאתה שם פס על המחאה של תושבי הדרום, ושהם צריכים לחיות עם האונס והמחלות שמופצים באזור ע"י מהגרים אפריקאים.
  • rotembal אוהב את זה

#107 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎19/05/2012‏, ‎19:16

הם לא מזיינים את השכל, אבל הם מדגישים הרבה יותר את מקרי הפשע של השחורים בשכונה שלהם מאשר מקרי הפשע של המקומיים, ותכלס, מי יכול להאשים אותם? התקשורת, שמורכבת מאנשים הרבה יותר משכילים וליברלים מהם עושה בדיוק אותו דבר.
אני לא חושב שצריך לשים פס על המחאה שלהם, אני חושב שצריך לבדוק באמת עד כמה הפשע של השחורים הוא גדול ביחס לאוכלוסיה שגרה באותו מקום. את הדבר הזה בדיוק הוטל על ועדה של הכנסת לחקור לעומק. היא חקרה ומצאה שלטיעון הזה אין אחיזה במציאות.
סך הכל, תושבי דרום תל אביב הם קורבנות בעניין גם כן, רובם לא אשמים בזה שהם עניים ושהאוכלוסיות הכי קשות בישראל יכולות לגור רק בשכונות שלהם.

#108 dorel310

dorel310

• ותיקים
  • 5,017 הודעות

נכתב ב- ‎19/05/2012‏, ‎19:20

הם לא מזיינים את השכל, אבל הם מדגישים הרבה יותר את מקרי הפשע של השחורים בשכונה שלהם מאשר מקרי הפשע של המקומיים, ותכלס, מי יכול להאשים אותם? התקשורת, שמורכבת מאנשים הרבה יותר משכילים וליברלים מהם עושה בדיוק אותו דבר.
אני לא חושב שצריך לשים פס על המחאה שלהם, אני חושב שצריך לבדוק באמת עד כמה הפשע של השחורים הוא גדול ביחס לאוכלוסיה שגרה באותו מקום. את הדבר הזה בדיוק הוטל על ועדה של הכנסת לחקור לעומק. היא חקרה ומצאה שלטיעון הזה אין אחיזה במציאות.
סך הכל, תושבי דרום תל אביב הם קורבנות בעניין גם כן, רובם לא אשמים בזה שהם עניים ושהאוכלוסיות הכי קשות בישראל יכולות לגור רק בשכונות שלהם.

אולי כן בדקו את זה? עזוב את המספרים, הם לא מספרים את הסיפור שמתחת לפני השטח. המצב הנוכחי לא יכול להימשך, מצידי שינסו לשקם את האזור רק שיעשו משהו, אי אפשר לעמוד בצד ולהגיד "אין מה לעשות".

#109 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎19/05/2012‏, ‎20:28

בוודאי שצריך לשקם איכשהו את האיזור ולמגר את הפשע בו, אבל סילוק הפליטים מתוכו לא ישיג את המטרה.

#110 dorel310

dorel310

• ותיקים
  • 5,017 הודעות

נכתב ב- ‎19/05/2012‏, ‎20:42

בוודאי שצריך לשקם איכשהו את האיזור ולמגר את הפשע בו, אבל סילוק הפליטים מתוכו לא ישיג את המטרה.

טוב חח אני רואה שהדיון הזה יתארך יותר מדי. שנינו מסכימים שיש בעיה, רק לא מסכימים בדיוק על הדרך שיש לפתור אותה. אין לי בעיה גם שישקמו את המהגרים כדי לפתור את הבעיה, אבל קשה לי להאמין זה יקרה ולכן צריך לשקול לדעתי גם את האפשרות של החזרת המהגרים למולדתם, נחכה ונראה אם סוף סוף יעשו משהו.

#111 SnirJa

SnirJa

Rolling Supreme

• ותיקים
  • 10,533 הודעות

נכתב ב- ‎20/05/2012‏, ‎00:02

לירות בסודנים כמו שעושים במצרים, איך הפתרון שלי?
  • smooki אוהב את זה

gg1209191.jpg

בית"ר

במאבק עיקש ואכזר,

בדם ויזע,

לא נחנו אף רגע,

שיחקנו עם הלב והנשמה,

בוגרים וגם נוער,

גביע ותואר,

נרומנה בעוז והדר.

#112 עדי-בלי-בצל

עדי-בלי-בצל

כנראה שלא כל כך

• Q-Subber
  • 3,252 הודעות

נכתב ב- ‎20/05/2012‏, ‎00:51

לאלף טיגריסים שינשכו אותם, איך הרעיון שלי?

1h9roi.gif

#113 Geralt of Rivia

Geralt of Rivia

כבר לא רוצים לזכור את השם שלי

• רשומים
  • 1,147 הודעות

נכתב ב- ‎20/05/2012‏, ‎01:06

לירות בסודנים כמו שעושים במצרים, איך הפתרון שלי?

אין ספק שהוא יעיל אבל הוא קצת בעייתי מבחינה מוסרית ותדמיתית.
Posted Image

#114 SnirJa

SnirJa

Rolling Supreme

• ותיקים
  • 10,533 הודעות

נכתב ב- ‎20/05/2012‏, ‎06:41

אני יודע, צחקתי, אבל אני בעד גירוש, מצידי שימותו שם...

gg1209191.jpg

בית"ר

במאבק עיקש ואכזר,

בדם ויזע,

לא נחנו אף רגע,

שיחקנו עם הלב והנשמה,

בוגרים וגם נוער,

גביע ותואר,

נרומנה בעוז והדר.

#115 הנסיך המדליק

הנסיך המדליק

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 795 הודעות

נכתב ב- ‎20/05/2012‏, ‎19:29

פיגור. דווקא לרב עובדיה זה לא מתאים.

הוא אמר דברים יותר גרועים בעבר.

הלוואי ולא היינו צריכים להתעסק עם הטימטום הזה.

הוא דווקא נחשב לרב מאוד ליברלי ומודרני (רוב הציבור החילוני לא יודע את זה). בגלל זה זה לא מתאים לו.

#116 dorel310

dorel310

• ותיקים
  • 5,017 הודעות

נכתב ב- ‎20/05/2012‏, ‎20:14

הוא דווקא נחשב לרב מאוד ליברלי ומודרני (רוב הציבור החילוני לא יודע את זה). בגלל זה זה לא מתאים לו.

לא מתאים לו? תקרא את ההודעה הזאת ותבין שזאת לא פעם ראשונה: http://www.qsubs.net...73

#117 הנסיך המדליק

הנסיך המדליק

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 795 הודעות

נכתב ב- ‎20/05/2012‏, ‎20:54

לא מתאים לו? תקרא את ההודעה הזאת ותבין שזאת לא פעם ראשונה: http://www.qsubs.org...73

אוקי, אני לא עוקב אחריו בכלל. הוא פשוט רב מאוד ליברלי ומודרני והוא כבר עשה כמה מעשים חסרי תקדים מבחינת הדת.

#118 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎21/05/2012‏, ‎10:48

מזעזע: http://www.ynet.co.i...4231696,00.html

בכנס לקראת שבועות אמר הרב, ממנהיגי הציבור החרדי-ליטאי, כי העולם נברא למען לומדי התורה: "יש שמונה מיליארדים אנשים בעולם. ומה הם כולם, רוצחים, גנבים אנשים בלי שכל"

#119 rotembal

rotembal

Oh by the way which one's pink

• ותיקים
  • 7,056 הודעות

נכתב ב- ‎21/05/2012‏, ‎22:10

אכן תושבת דרום ת"א זו גזענית (ציניות כמובן בגלל אילן)

#120 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎21/05/2012‏, ‎23:13

היא לא אשמה במצב.
המדינה אשמה שהיא תוקעת את כל הפליטים בדרום ת"א בלי שום תכנית או מדיניות, כשהיא לא מרשה להם אפילו לעבוד.
צריך להבין שישראל חתומה על אמנת הפליטים של האו"ם, ובגלל זה היא פשוט לא יכולה לגרש 50 אלף מ60 אלף הפליטים. המדינה יכולה רק לבדוק אם היא יכולה לגרש את 10 אלף הנותרים, שסביר להניח שגם בינם יש חלק ניכר שהמדינה פשוט לא יכולה לגרש.
מה שצריך לעשות זה להכניס את הפליטים לשוק העבודה בכל הארץ, שיעבדו ויקבלו שכר בחלקאות, בבנייה, בניקיון ובמקצועות שבהם הם יכולים לעבוד. ככה גם יירד הלחץ מאותן שכונות מסכנות וגם הפליטים יוכלו לחיות בכבוד.
המדינה גם צריכה לבדוק מי מבין המהגרים הם מהגרי עבודה בלבד ולא עונים להגדרה של פליטים ואותם היא יכולה לגרש. אין ספק שחלק ניכר מהמהגרים (לפחות 5000 איש) הם מהגרי עבודה שישראל יכולה וצריכה לגרש.

דרך אגב,
הנתון מקודם (שהפליטים אחראיים ל40 אחוז מהפשע) שניסיתי להסביר בצורה הגיונית איך הוא הגיוני הוא כנראה שקרי ולא מבוסס על עובדות או על מספרים.
הנתון הזה לא מבוסס על שום דו"ח רשמי והשוטר שאמר אותו לא מסר אמר כמה תיקים נפתחו לפליטים מתוך סך התיקים באוכלוסיה הכללית.
הפעם האחרונה שהמשטרה מסרה נתונים מדויקים לגבי פשע הזרים היה ב2010 במסגרת דו"ח של הכנסת, שנמצא בו שהסודנים אחראיים לפחות מאחוז מכלל הפשע של תל אביב.

2 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 2 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים