עבור אל תוכן

חוקי הפורום - נא לקרוא

תמונה

אשכול הפוליטיקה

• אנא התחבר בכדי להגיב
1504 תגובות לנושא זה

#621 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎05/06/2012‏, ‎12:25

אילן אני לא מבין מה עושים מזה עניין כמו שאתה אומר שהמפונים יקבלו פיצוי גם אפשר לטעון שבעל הקרקע יקבל פיצוי.הוא לא אמר כלום כאשר בנו ולא ביקש אחרי שיש כבר 5 בניינם (30 משפחות! ) הוא נזזכר ומבקש להרוס את כל היישוב? הוא יכול על אותו משקל לקבל פיצוי בדמות צק או אדמה.....

אגב לא ראיתי דיווחים כמעט על פיגוע הדקירה שהיה אתמול! חייל צהל נדקר בידי מחבל וכלום!
דירה שנשרפת מקבל את כל הכותרות....

#622 IlanVic

IlanVic

אם אני לא בצוות, אני חייב למצוא חיים

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎05/06/2012‏, ‎12:33

yosefddd, האדמות האלה גנובות. נוכלים מכרו למתנחלים אדמות גנובות. במקרה כזה צריך לפנות את הפולשים.
מה שמדאיג אפילו יותר זה שראש הממשלה מנסה לפצות את כל המתנחלים ולא רק את אלה שגרו בבית (10 בתים בהתנחלות על כל בית שנהרס) ומנסה להעניש ולהפחיד את העותרים, שיידעו שההשלכות לעתירה שלהם תהיה עוד בתים בהתנחלויות, ומקביל הימין הקיצוני מנסה להעביר את "חוק ההסדרה", שבעצם מסדיר את האפרטהייד (שתי מערכות חוק שונות על בסיס מוצא אתני) בשטחים, שעד עכשיו מדינת ישראל התנהגה כאילו הוא לא קיים.

עכשיו כשאני עובר על האשכול, אני רואה שהדעה שלי לגבי התיישבות חרדים ברמת אביב לא הובנה מספיק.
אם זה לא היה ברור, אני תומך שכל אדם יגור איפה שהוא רוצה, גם אם המעבר שלו לשכונה אחרת "יוזיל את ערך הדירות".
מה שאני לא תומך בו זה התנכלות ומיסיונריות של חב"ד כלפי צעירים, ותועדו כמה וכמה מקרים שחב"ד מפעיל את ההחזרה בתשובה גם ברחוב, מחוץ למרכז חב"ד בשכונה.

#623 FreshMan

FreshMan

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 499 הודעות

נכתב ב- ‎05/06/2012‏, ‎15:31

מדהים מה קרה לימין היום. פעם הוא היה ערכי וליברלי, הוא אמנם היה נצי יותר אבל הדמוקרטיה וזכויות האזרח היו חשובים לו מאוד.
היום הימין הוא פשוט העתק עלוב ופתטי של הימין הרדיקאלי באמריקה, והוא מקבל בצורה מלאה את המשנה של גלן בק והאנגלוויסטים האנטישמים (כאן המילה מתאימה. הבעיה שלהם היא לא עם מדינת ישראל, אלא עם היהודים).

אמר זה שמעדיף את גדעון לוי.

#624 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎05/06/2012‏, ‎18:08

למה אסור להם להיות מחוץ לשכונה?
אתה יודע שהם לא אונסים נערים יש הרבה נערים תתפלא מחפשים מקום תומך ומאמינים ביהדות ורוצים להתקרב.
לא ראיתי אותך מדבר על ביתי התמחוי שלהם וחלוקת מענקי אוכל (ציקים/קופסאות של עודפים שתורמים להם ) כמעט כל חודש וכל כל כל חג .אם זה היה איזה אגודה שמאלנית שעושה את זה לאריתראים היו רוצים לסגור אותם באיזהשהו מקום היית צועק אבל אלה שמאכילים אנשים רגילים ? זה לא מעניין אותך.הכל אינטרסים של לחתור עוד שמאלה

#625 NightDesign

NightDesign

כבר לא רוצים לזכור את השם שלי

• רשומים
  • 1,030 הודעות

נכתב ב- ‎05/06/2012‏, ‎18:42

אילן, מתי בחיים שלך ביקרת בבית חב"ד?
תמונה שפורסמה

גם אני סוגד לQ הזהב

#626 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎05/06/2012‏, ‎18:57

אין שום בושה להעדיף עיתונאי ישר, אמיץ וערכי עם דעות פוליטיות שקצת סוטות שמאלה מהקונצזוס שבמדינת ישראל ואפילו מהדעות שלי, על פני עיתונאי שנמצא בדיוק בקונצזוס הישראלי, נזהר שלא לסטות ממנו אפילו במילימטר, קורא בשקיקה כל דו"ח אנטי-מוסלמי או הסברתי-ישראלי ושלא בוחל להשתמש בשקרים למען ביסוס דעתו בטורים שלו.
אותו דבר תקף גם לגבי גורביץ, שגם הדעות שלו סוטות שמאלה, אבל מדובר באדם עם ידע נרחב בכל התחומים הרלוונטיים שקשורים לפוליטיקה. הוא מקפיד לתת את העובדות ומבסס אותן בלינקים, ואחריהן הוא אומר את פרשנותו עליהם. על הפרשנות שלו כל אחד יכול להתווכח, אבל העובדות שהוא מביא הן מדויקות.

אין לי בעיה שיעשו פעילות מיסיונרית בבית חב"ד, ומי שמעוניין שיבוא לשם וייפתח לעולם אחר.
הבעיה היא שהם עושים את הפעולות האלה ברחוב ובמקומות ציבוריים (אחד מהם הוא קניון רמת אביב). אף אחד לא אמר שאסור להם להיות ברחוב, אבל אני חושב שאסור להם להחזיר אנשים בתשובה תוך-כדי-הטרדה ברחוב, בדיוק כמו שאסור לנוצרים לעשות פעולות מיסיונריות בלב תל-אביב.

דרך אגב, עכשיו חיפשתי ומצאתי את התגובה הרשמית של ניצן הורוביץ לפרשה:

שלום עמי - הציטוטים המופצים בשמי, מכתבה באינטרנט מלפני כמה שנים, מוטעים. דווקא יצאתי נגד כל מיני קריאות להחרמה וסילוק, ובאותו מפגש הדגשתי שלא צריכה להיות בעיה עם כל אדם שרוצה לגור באיזשהו מקום - חרדי, דתי או חילוני. בדרך כלל, דווקא החרדים נוטים להסתגרות ובערים חרדיות, כמו אלעד למשל, יש אפילו מדיניות רשמית שלא מאפשרת מגורי חילונים. הבעיה ברמת אביב נגעה לפעילות של עמותות חרדיות מסויימות, לא לאנשים או משפחות, שפועלות באופן מכוון וכוחני. כך למשל, אם אותה עמותה שוכרת חנות והופכת אותה באופן בלתי חוקי ל"כולל" ובאופן מכוון יש תופעות של הצקה והטרדה - זה דבר פסול שיש להיאבק בו. תופעות דומות קיימות במקומות רבים, כמו למשל בשכונת קריית יובל בירושלים. ואני כל הזמן מדגיש שאפשר אחרת, ונותן דוגמאות לכך שאם אין גישה כוחנית, הרי אין שום בעיה במגורים מעורבים - כמו למשל במרכז ת"א, ששם חיה קהילה חרדית גדולה, בלי שהיא מנסה להדיר תושבים אחרים - והכל בסדר.
לצערי, לוקחים כותרת כזו שלחלוטין לא מייצגת את השקפתי, ומשתמשים בה עכשיו בסיפור של האפריקאים. מי שעושים את זה אין להם מושג, והם לא מכירים בכלל את המצב בשכונות, וכל רצונם הוא "לנגח את השמאלנים" וכך לעשות הון פוליטי, במקום להתמודד עם מכלול הבעיות האמיתיות בת"א, כולל פתרונות רציניים לענייני הזרים.

להתראות, ניצן

https://www.facebook...151443701646874

#627 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎05/06/2012‏, ‎19:41

אין שום בושה להעדיף עיתונאי ישר, אמיץ וערכי עם דעות פוליטיות שקצת סוטות שמאלה מהקונצזוס שבמדינת ישראל ואפילו מהדעות שלי, על פני עיתונאי שנמצא בדיוק בקונצזוס הישראלי, נזהר שלא לסטות ממנו אפילו במילימטר, קורא בשקיקה כל דו"ח אנטי-מוסלמי או הסברתי-ישראלי ושלא בוחל להשתמש בשקרים למען ביסוס דעתו בטורים שלו.
אותו דבר תקף גם לגבי גורביץ, שגם הדעות שלו סוטות שמאלה, אבל מדובר באדם עם ידע נרחב בכל התחומים הרלוונטיים שקשורים לפוליטיקה. הוא מקפיד לתת את העובדות ומבסס אותן בלינקים, ואחריהן הוא אומר את פרשנותו עליהם. על הפרשנות שלו כל אחד יכול להתווכח, אבל העובדות שהוא מביא הן מדויקות.

אין לי בעיה שיעשו פעילות מיסיונרית בבית חב"ד, ומי שמעוניין שיבוא לשם וייפתח לעולם אחר.
הבעיה היא שהם עושים את הפעולות האלה ברחוב ובמקומות ציבוריים (אחד מהם הוא קניון רמת אביב). אף אחד לא אמר שאסור להם להיות ברחוב, אבל אני חושב שאסור להם להחזיר אנשים בתשובה תוך-כדי-הטרדה ברחוב, בדיוק כמו שאסור לנוצרים לעשות פעולות מיסיונריות בלב תל-אביב.

דרך אגב, עכשיו חיפשתי ומצאתי את התגובה הרשמית של ניצן הורוביץ לפרשה:

שלום עמי - הציטוטים המופצים בשמי, מכתבה באינטרנט מלפני כמה שנים, מוטעים. דווקא יצאתי נגד כל מיני קריאות להחרמה וסילוק, ובאותו מפגש הדגשתי שלא צריכה להיות בעיה עם כל אדם שרוצה לגור באיזשהו מקום - חרדי, דתי או חילוני. בדרך כלל, דווקא החרדים נוטים להסתגרות ובערים חרדיות, כמו אלעד למשל, יש אפילו מדיניות רשמית שלא מאפשרת מגורי חילונים. הבעיה ברמת אביב נגעה לפעילות של עמותות חרדיות מסויימות, לא לאנשים או משפחות, שפועלות באופן מכוון וכוחני. כך למשל, אם אותה עמותה שוכרת חנות והופכת אותה באופן בלתי חוקי ל"כולל" ובאופן מכוון יש תופעות של הצקה והטרדה - זה דבר פסול שיש להיאבק בו. תופעות דומות קיימות במקומות רבים, כמו למשל בשכונת קריית יובל בירושלים. ואני כל הזמן מדגיש שאפשר אחרת, ונותן דוגמאות לכך שאם אין גישה כוחנית, הרי אין שום בעיה במגורים מעורבים - כמו למשל במרכז ת"א, ששם חיה קהילה חרדית גדולה, בלי שהיא מנסה להדיר תושבים אחרים - והכל בסדר.
לצערי, לוקחים כותרת כזו שלחלוטין לא מייצגת את השקפתי, ומשתמשים בה עכשיו בסיפור של האפריקאים. מי שעושים את זה אין להם מושג, והם לא מכירים בכלל את המצב בשכונות, וכל רצונם הוא "לנגח את השמאלנים" וכך לעשות הון פוליטי, במקום להתמודד עם מכלול הבעיות האמיתיות בת"א, כולל פתרונות רציניים לענייני הזרים.

להתראות, ניצן

https://www.facebook...151443701646874

באמת שאתה מעצבן וגזען מגעיל אם חבד עושים פעילות בתוך הקניון אפשר בשניות להוציא אותם .לא להכניס חרדים באופן גורף זאת גזענות

נניח שערבים עושים פיגועים בקניונים - בוא לא נכניס אותם באופן גורף לקניונים.
והעיתונאים אלק האלה לא סותים טיפה מהקונצנזוס הם הרבה הרבה שמאלה והם מיעוט קטנטן ....

#628 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎05/06/2012‏, ‎19:44

ברור שלא להכניס חרדים לקניון זאת גזענות, ויצאתי נגד המדיניות הזאת באחת התגובות לפני (בין אם היא הובנה כך ע"י מאבטחים או שזאת הייתה המדיניות הרשמית).
למרות זאת, זכותה של הרשת לא להכניס חב"דניקים שמטרתם היא מיסיונריות בקניון, בדיוק כמו שזכותה לא להכניס נוצרים מיסיונרים או מוסלמים מיסיונרים (לא יודע אם התופעה הזאת קיימת אצל המוסלמים, אבל זה לא העניין).

#629 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎05/06/2012‏, ‎19:55

אי אפשר לזהות חבדינקים הם לא מסתובבים עם תלאי ,, ואם יש חבדניק שבא לעשות שופינג מה אז?
צריך לתת לכולם! להיכנס מי שיעשה מעשה אסור יוציאו החוצה לא נראה לי שזה כזהה קשה

#630 NightDesign

NightDesign

• רשומים
  • 1,030 הודעות

נכתב ב- ‎05/06/2012‏, ‎20:01

עדיין לא הבנתי מה הבעיה שלך עם דוכנים של אנשים שמבקשים שתניח תפילין?
לא רוצה- לא צריך, הם לא מכריחים אף אחד.
גם מי שמניח הם לא מושכים אותו לדת, אומרים לו יום טוב וזהו.
מי שרוצה וזה עושה לו טוב שיניח ומי שלא - לא חייב.
עדיין לא ראיתי מישהו שחזר בתושבה בגלל דוכן כזה.
תמונה שפורסמה

גם אני סוגד לQ הזהב

#631 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎05/06/2012‏, ‎20:04

גם עם זה אין לי הרבה בעיה, התלונות על חב"דניקים הן עמוקות יותר מדוכני תפילין, ועוסקות בהטרדה של אנשים (בעיקר של צעירים) וניסיון החזרה בתשובה שלהם (נכון - לרוב הוא לא מצליח, אבל כנראה שאם אפילו יהודי אחד נפתח לחיים של תורה אז כל ההשקעה משתלמת).

#632 NightDesign

NightDesign

• רשומים
  • 1,030 הודעות

נכתב ב- ‎05/06/2012‏, ‎20:08

הטרדה? מי הטריד?
אף פעם לא ראיתי שמטרידים מישהו ברחוב, והם היו יושבים ליד הבית ספר שלי בכל 3 השנים שהייתי שם, היו מבקשים, היית אומר לא תודה וזהו.
בחיים לא רדפו אחריי, צעקו, התחננו או ביקשו יותר מפעם אחת, לא יודע מאיפה אתה מביא את המקרים האלו.
תמונה שפורסמה

גם אני סוגד לQ הזהב

#633 FreshMan

FreshMan

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 499 הודעות

נכתב ב- ‎05/06/2012‏, ‎20:08

למה אסור להם להיות מחוץ לשכונה?
אתה יודע שהם לא אונסים נערים יש הרבה נערים תתפלא מחפשים מקום תומך ומאמינים ביהדות ורוצים להתקרב.
לא ראיתי אותך מדבר על ביתי התמחוי שלהם וחלוקת מענקי אוכל (ציקים/קופסאות של עודפים שתורמים להם ) כמעט כל חודש וכל כל כל חג .אם זה היה איזה אגודה שמאלנית שעושה את זה לאריתראים היו רוצים לסגור אותם באיזהשהו מקום היית צועק אבל אלה שמאכילים אנשים רגילים ? זה לא מעניין אותך.הכל אינטרסים של לחתור עוד שמאלה

כבר יש שמאלנים שמחלקים אוכל למסתננים.
אילן אמר שהם עושים עבודת קודש.

#634 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎05/06/2012‏, ‎20:19

הטרדה? מי הטריד?
אף פעם לא ראיתי שמטרידים מישהו ברחוב, והם היו יושבים ליד הבית ספר שלי בכל 3 השנים שהייתי שם, היו מבקשים, היית אומר לא תודה וזהו.
בחיים לא רדפו אחריי, צעקו, התחננו או ביקשו יותר מפעם אחת, לא יודע מאיפה אתה מביא את המקרים האלו.

גם ליד בית הספר שלי פעילים אנשי חב"ד, ובדרך כלל הם לא מטרידים את מי שהם רוצים שיניח תפילין וייפתח ליהדות.
עדיין, חב"ד היא תנועה מיסיונרית מוצהרת שמטרתה לקרב כמה שיותר יהודים אל דתם. בדרך כלל המיסיונריות שלה לא מטרידה (כך גם רוב המיסיונריות של המיסיונרים הנוצרים), אבל היו מספיק מקרים שהיא כן הטרידה אנשים.
בישראל, מיסיונריות היא אסורה על-פי חוק, בין אם היא מטרידה אנשים, פותחת איתם שיחה ומנסה להחזיר בתשובה (כמו שקרה לי באוטובוס שהתיישבתי עליו בירושלים) או בין אם היא כוללת רק עמידה ברחוב וחלוקת פלאיירים שמסבירים על הדת. אין שום סיבה שזה יהיה חוקי כשהיא מגיעה מיהודים כלפי יהודים.

#635 Geralt of Rivia

Geralt of Rivia

• רשומים
  • 1,147 הודעות

נכתב ב- ‎05/06/2012‏, ‎20:22

הטרדה? מי הטריד?

אנשים התלוננו שהטרידו אותם, זה שאף פעם לא ראית זה לא אומר שזה לא קורה.
בצו ראשון היה איזה קרצייה אחד שהייתי צריך להגיד לו לא 15 פעם עד שהוא ירד ממני.
Posted Image

#636 NightDesign

NightDesign

• רשומים
  • 1,030 הודעות

נכתב ב- ‎05/06/2012‏, ‎20:36

הטרדה? מי הטריד?

גם ליד בית הספר שלי פעילים אנשי חב"ד, ובדרך כלל הם לא מטרידים את מי שהם רוצים שיניח תפילין וייפתח ליהדות.
עדיין, חב"ד היא תנועה מיסיונרית מוצהרת שמטרתה לקרב כמה שיותר יהודים אל דתם. בדרך כלל המיסיונריות שלה לא מטרידה (כך גם רוב המיסיונריות של המיסיונרים הנוצרים), אבל היו מספיק מקרים שהיא כן הטרידה אנשים.
בישראל, מיסיונריות היא אסורה על-פי חוק, בין אם היא מטרידה אנשים, פותחת איתם שיחה ומנסה להחזיר בתשובה (כמו שקרה לי באוטובוס שהתיישבתי עליו בירושלים) או בין אם היא כוללת רק עמידה ברחוב וחלוקת פלאיירים שמסבירים על הדת. אין שום סיבה שזה יהיה חוקי כשהיא מגיעה מיהודים כלפי יהודים.

http://he.wikipedia.....99.D7.95.D7.AA

בעוד שהפעילות המיסיונרית חוקית לחלוטין בישראל, לא חוקי להציע כסף או פיתויים גשמיים אחרים תמורת המרה דתית. אף על פי כן, בעבר היו ניסיונות שונים להוציא את הפעילות המיסיונרית מחוץ לחוק במדינה.

מאיפה אתה מביא תשטויות האלה תגיד לי?!

לי לא קרה אף פעם, זה נדיר שזה קורה כנראה, ובארץ כמו בארץ כמשהו רע קורה ומעורב בו חרדי כל העולם ישמע על זה.
יש לי ישיבה של חב"ד בשכונה, והם לא מפריעים לאף אחד, יושבים שם בשקט ולא עושים כלום.
כשישבנו שבעה על אבא שלי הם באו בלי שיכירו אותנו אפילו והיו מאוד נחמדים (ולא ניסו אפילו לקרב מישהו לדת למרות שראו שאף אחד שהיה בבית באותו זמן לא היה דתי.)

לא יודע מאיפה אתם מביאים תסטיגמות האלו אני לא נתקלתי בזה ואני לא מכיר מישהו שסיפר לי על מקרה כזה.
אני מאמין ברצינות שיש כמה חבדניקים שמגזימים, אבל הרוב שנתקלתי בהם לא כאלה.
תמונה שפורסמה

גם אני סוגד לQ הזהב

#637 Geralt of Rivia

Geralt of Rivia

• רשומים
  • 1,147 הודעות

נכתב ב- ‎05/06/2012‏, ‎20:44

אז אתה מסרב להכיר בעובדה שיש תופעה כזאת? אנשים לא סתם מתלוננים ואף אחד לא ממציא.
אני אגיד את זה שוב, ותקרא את המשפט הזה בריכוז, טוב?

זה שאף פעם לא ראית זה לא אומר שזה לא קורה.

ד"א, לנסות לקרב מישהו לדת בזמן שבעה זה הדבר הכי עלוב שיש.
Posted Image

#638 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎05/06/2012‏, ‎20:47

אני מביא ת"שטויות" האלה מחוק העונשין.

המרת דתו של קטין

368.
[א/188א]

(א)

העורך טקס המרת דתו של קטין או עושה פעולה אחרת המביאה לידי המרת דתו של קטין, בניגוד להוראות סעיף 13א לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, תשכ"ב-1962, דינו – מאסר ששה חדשים.

(ב)

המשדל קטין, בפניה ישירה אליו, להמיר דתו, דינו – מאסר ששה חדשים.

הסיבה היחידה שרוב הפעילות של חב"ד עדיין חוקית היא בגלל שהחוק הנוכחי הוא חסר (לאקונה), ומיסיונרית מוגדרת כך רק כשהיא מופנית אל בן דת אחר.

#639 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎05/06/2012‏, ‎20:50

אם ככה כל פניה של איזה הפגנה שמאלית לחייל נחשבת המרה דתית או כל הפגנה נגד חרדים נחשבת המרה דתית .
אילן תפסיק להיות מטומטם רוב האנשים במדינה יהודים ויש להם זיקה ליהדות זה שאתה אנטי כל דבר לא אומר שכולם כמוך אתה מסרב להכיר בזה שהקניון טעה גם כשאתה יודע שזה מעשה גרוע.עכשיו אתה תוקף את חבד אישית כאילו הם הורסים את המדינה

#640 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎05/06/2012‏, ‎20:59

מה הקשר בין פניה של מישהו בהפגנה שמאלנית לחייל או הפגנה נגד כפייה דתית לבין המרה דתית, החזרה בתשובה או החזרה בשאלה?
איפה טענתי שחב"ד הורסים את המדינה?

2 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 2 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים