עבור אל תוכן

חוקי הפורום - נא לקרוא

תמונה

אשכול הפוליטיקה

• אנא התחבר בכדי להגיב
1504 תגובות לנושא זה

#581 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎03/06/2012‏, ‎22:12

הפלנגות הנוצריות הוא ארגון טרור פאשיסטי ששיתף פעולה עם ישראל וקיבל סיוע נרחב מצה"ל (בין היתר בפצצות ישראליות ובהתעלמות צה"לית מכוונת) בביצוע טבח סברה ושתילה ורציחת מאות פליטים חסרי ישע.
הצבא עודכן בזמן הטבח, ואפילו חיילי צה"ל נכחו במקום, דיווחו למטה שלא נקט בפעולה אחת כדי למנוע אותו. גם אריק שרון היה מודע אליו ולא עשה כלום. לישראל יש חלק נכבד בטבח שהתרחש, ושלא יספרו לך אחרת.
בכלל, הזמנים היו אחרים, התקשורת הייתה מודעת לשקרי הממשלה ולא חשפה אותם, הצבא הכחיש שחיילי צה"ל נמצאים בביירות כשהיו צילומים שחושפים אותם שם, ושבזמן שבגין דיבר על "40 קילומטרים" הצבא היה עמוק בתוך ביירות.

אילן אתה יודע לאיזה עמדה נוטה ויקיפדיה .ואני יודע שבונשאים כאלה אני לא אומר סתם, הוכיחו ששרון לא רימה את בגין אפילו לשניה אחת, לא ידע מה מתרחש שם וכשידע עצר זאת מיד ולמרות זאת אהרן ברק מצא אותו אשם באחריות מינסטריאלית ודרש את פיטוריו אףאחד אחר לא הועבר מתפקידו-לא רמטכל אלוף פיקוד כלום שום דבר....., לגבי ה40 קילומטר זאת הייתה הרצועה שישראל תכננה לתפוס אבל המחבלים נסוגו לאחור והיה רצון לתפוס אותם ולסק אותם מהמדינה (עשו את זה ואז רבין החזיר אותם :),ונכנסו לתוך ביירות כדי להפעיל את הממשלה של באשיר דה פקטו.
באמת נראה לך שהוא נתן להם לבצע טבח כזה? הייתה סכנה לחיילי צהל להיכנס ולטהר את המקום אז הציבו שם את הפלנגות של באשיר גומייל .צהל לא עשה את הקישור ולא חשד אפילו לרגע שיכול להיות שהם יורידו את הזעם שהיה להם מהרצח של בשיר על האזרחים...

#582 FreshMan

FreshMan

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 499 הודעות

נכתב ב- ‎03/06/2012‏, ‎22:16

מן הסתם אני חולק על בגין בהרבה תחומים (בגין הוא ימין ואני לא), וגם בתחום הזה.
בגין היה זה שפתח במסע פיתוי של ישראלים שיעברו משטח ישראל להתנחלויות על חשבון הערים בישראל. הוא השקיע המון כסף בהתנחלויות, האמין בארץ ישראל השלמה והתנגד נחרצות למדינה פלסטינית.
לזכותו יאמר שבכל מה שקשור לזכויות אזרח בגין היה ליברל ודמוקרט הרבה-הרבה יותר מהימין הפאשיסטי והלאומני שקיים היום. הוא האמין בזכויות מיעוטים, עליונות בית המשפט העליון ובחירות הפרט.
לדעתי, זה לא מקרי שבקושי יש שרידים לימין הזה בישראל (כאמור, יש רק 3 ח"כים בליכוד שאפשר להגדיר אותם ככאלה). אני חושב שיש סתירה מהותית בין הכיבוש לערכי הדמוקרטיה, ושדמוקרטיה אמיתית לא יכולה להתנהל תוך כדי כיבוש ושליטה צבאית על אוכלוסיה כשהיא נמנעת מנתינת זכויות אזרחיות להם. הסתירה הזאת הובילה למה שקרה לליכוד היום ולחוקים שהוא מנסה להעביר, שפשוט סותרים את ערכי הדמוקרטיה, שעל הערכים האלה מערכת המשפט מנסה להגן בכל כוחה. זה חלק גדול מהתפקיד שלה.

אחחח נוסטלגיה...
השמאל של פעם היה נחשב לימני היום.
השמאל של היום זה משהו חדש לגמרי.
בן דרור ימיני השמאלני מהבודדים שמזכיר משהו שפוי.
השמאל של היום לא היה מקים את המדינה.

ורובי ריבלין רוצה להיות נשיא.

#583 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎03/06/2012‏, ‎22:20

הפלנגות הנוצריות הוא ארגון טרור פאשיסטי ששיתף פעולה עם ישראל וקיבל סיוע נרחב מצה"ל (בין היתר בפצצות ישראליות ובהתעלמות צה"לית מכוונת) בביצוע טבח סברה ושתילה ורציחת מאות פליטים חסרי ישע.
הצבא עודכן בזמן הטבח, ואפילו חיילי צה"ל נכחו במקום, דיווחו למטה שלא נקט בפעולה אחת כדי למנוע אותו. גם אריק שרון היה מודע אליו ולא עשה כלום. לישראל יש חלק נכבד בטבח שהתרחש, ושלא יספרו לך אחרת.
בכלל, הזמנים היו אחרים, התקשורת הייתה מודעת לשקרי הממשלה ולא חשפה אותם, הצבא הכחיש שחיילי צה"ל נמצאים בביירות כשהיו צילומים שחושפים אותם שם, ושבזמן שבגין דיבר על "40 קילומטרים" הצבא היה עמוק בתוך ביירות.

אילן אתה יודע לאיזה עמדה נוטה ויקיפדיה .ואני יודע שבונשאים כאלה אני לא אומר סתם, הוכיחו ששרון לא רימה את בגין אפילו לשניה אחת, לא ידע מה מתרחש שם וכשידע עצר זאת מיד ולמרות זאת אהרן ברק מצא אותו אשם באחריות מינסטריאלית ודרש את פיטוריו אףאחד אחר לא הועבר מתפקידו-לא רמטכל אלוף פיקוד כלום שום דבר....., לגבי ה40 קילומטר זאת הייתה הרצועה שישראל תכננה לתפוס אבל המחבלים נסוגו לאחור והיה רצון לתפוס אותם לסלק אותם מהמדינה (עשו את זה ואז רבין החזיר אותם :),ונכנסו לתוך ביירות כדי להפעיל את הממשלה של באשיר דה פקטו.
באמת נראה לך שהוא נתן להם לבצע טבח כזה? הייתה סכנה לחיילי צהל להיכנס ולטהר את המקום אז הציבו שם את הפלנגות של באשיר גומייל .צהל לא עשה את הקישור ולא חשד אפילו לרגע שיכול להיות שהם יורידו את הזעם שהיה להם מהרצח של בשיר על האזרחים...

בגין היה זה שפתח במסע פיתוי של ישראלים שיעברו משטח ישראל להתנחלויות על חשבון הערים בישראל. הוא השקיע המון כסף בהתנחלויות, האמין בארץ ישראל השלמה והתנגד נחרצות למדינה פלסטינית.
לזכותו יאמר שבכל מה שקשור לזכויות אזרח בגין היה ליברל ודמוקרט הרבה-הרבה יותר מהימין הפאשיסטי והלאומני שקיים היום. הוא האמין בזכויות מיעוטים, עליונות בית המשפט העליון ובחירות הפרט.
לדעתי, זה לא מקרי שבקושי יש שרידים לימין הזה בישראל (כאמור, יש רק 3 ח"כים בליכוד שאפשר להגדיר אותם ככאלה). אני חושב שיש סתירה מהותית בין הכיבוש לערכי הדמוקרטיה, ושדמוקרטיה אמיתית לא יכולה להתנהל תוך כדי כיבוש ושליטה צבאית על אוכלוסיה כשהיא נמנעת מנתינת זכויות אזרחיות להם. הסתירה הזאת הובילה למה שקרה לליכוד היום ולחוקים שהוא מנסה להעביר, שפשוט סותרים את ערכי הדמוקרטיה, שעל הערכים האלה מערכת המשפט מנסה להגן בכל כוחה. זה חלק גדול מהתפקיד שלה.

אחחח נוסטלגיה...

אתה צודק , אבל גם הימין הקצין מאוד ... צריךוגם לזה לשים לב ואני אומר את זה בתור אדם ימני .השמאל הרדיקלי והלא שפוי כבר מזמן יצא מהשיח הציבורי ואין לו תומכים לא במנדטים ולא הגיון בריא.

#584 FreshMan

FreshMan

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 499 הודעות

נכתב ב- ‎03/06/2012‏, ‎22:33

בגין... זה לא זה ממלחמת שלום הגליל שסייע לפלנגות הנוצריות שסיבכו את ישראל?
אני לא מומחה גדול, במקרה הייתה כתבה ב"ידיעות".

אבל העיקר שהוא מקשיב למערכת המשפט, שלהרבה ישראלים אין אמון בה.
מעניין למה.

הפלגנות סייעו גם לנו והטבח שהיה לא היה באחריות אףאחד חוץ משופט קטן שקבע שאריאל שרון היה עם אחריות מינסטריאלית וחרטה כזאת (הרמטכל אפילו לא ננזף).שופט גדל התגלה שאדם הנאור (והשמאלן למדי ?) אהרן ברק .....סתם שתדעו והמחדל לא היה על הכתפיים של שרון שכן הוא רק נכנס לשם אבל פוטר אחרי זה ואףאחד לא יצא משם עד שהגיע ברק שיש לזכור את זה לזכותו.

לא אכפת לי מה עשו הפלנגות.
נגרם נזק לישראל וזה מה שמעניין אותי.
היום השמאל כל הזמן דוחף לשיתוף פעולה עם אנשים דומים.
אף אחד לא מוכן ללמוד מהעבר.

צה"ל לא ידע.
הפלנגות התבקשו לחסל את המחבלים במחנה.
ואז הגיעו דיווחים על טבח.
זה התבצע אחרי שהתנקשו בנשיא שישראל העלתה לשלטון.
וזה אומרים היום עיתונאים שמאלנים.

אילן אתה יודע לאיזה עמדה נוטה ויקיפדיה .ואני יודע שבונשאים כאלה אני לא אומר סתם, הוכיחו ששרון לא רימה את בגין אפילו לשניה אחת, לא ידע מה מתרחש שם וכשידע עצר זאת מיד ולמרות זאת אהרן ברק מצא אותו אשם באחריות מינסטריאלית ודרש את פיטוריו אףאחד אחר לא הועבר מתפקידו-לא רמטכל אלוף פיקוד כלום שום דבר....., לגבי ה40 קילומטר זאת הייתה הרצועה שישראל תכננה לתפוס אבל המחבלים נסוגו לאחור והיה רצון לתפוס אותם לסלק אותם מהמדינה (עשו את זה ואז רבין החזיר אותם :),ונכנסו לתוך ביירות כדי להפעיל את הממשלה של באשיר דה פקטו.

אחחח נוסטלגיה...

אתה צודק , אבל גם הימין הקצין מאוד ... צריךוגם לזה לשים לב ואני אומר את זה בתור אדם ימני .השמאל הרדיקלי והלא שפוי כבר מזמן יצא מהשיח הציבורי ואין לו תומכים לא במנדטים ולא הגיון בריא.

אני לא חושב שיש הקצנה שדומה למה שקורה לשמאל.
ארגונים שלמים פועלים נגד המדינה ונגד אזרחיה.
עושים קמפיינים להחרמת מוצרי התנחלויות, תביעות נגד בכירים ישראלים בחו"ל, סימון מוצרים מההתנחלויות בחנויות ישראליות (בתוך ישראל)
אורי אבנרי ישב אצל ערפאת במלחמת שלום הגליל.
אנשים כמוהו משמשים כל מיני מודלים לחיקוי בשמאל.

#585 IlanVic

IlanVic

אם אני לא בצוות, אני חייב למצוא חיים

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎03/06/2012‏, ‎23:20

FreshMan, ה"שמאל" של פעם לא היה באמת שמאל, הוא היה פשוט סוציאליסטי.
הסוציאליזם של השמאל הישן כוון ליהודים בלבד, וככזה הוא לא יכול להחשב לשמאל.
תנועת ה"שמאל" מפא"י היא זו שאחראית לכיבוש הישראלי בגדה, לטבח דיר יאסין ועוד עשרות פעולות מפוקפקות.
השמאל של היום יכל להקים את המדינה, אבל המדינה שהוא היה מקים הייתה דמוקרטיה אמיתית.
אין שום דבר שלילי בשינוי שעבר השמאל בישראל (דרך אגב, מפלגת העבודה עדיין לא ממש מדברת על סיום הכיבוש, והיא עדיין די מזכירה את מפלגת העבודה פעם, ושולמית אלוני דיברה על אותן סכנות גם פעם)
וסלח לי, אבל בן דרור ימיני לא נחשב לשמאלני בעיני, ובטח לא לשפוי. הוא איש מרכז שמגן על שקרי המדינה וממציא אגדות שווא.

רובי ריבלין רצה להיות נשיא, אז מה? זכותו המלאה.
הוא גם התנגד לתכנית ההתנתקות וגם לאקטיביזם השיפוטי שקידם אהרון ברק. אי אפשר לפקפק בכך שהוא ימני. בכל זאת, הוא מצליח להשאר ליברל ולכבד את הדמוקרטיה, בניגוד לשאר חבריו בליכוד ימינה (פרט לבגין ולמרידור).
אני מכבד לגמרי את דעתו ועל זכותו להשמיע אותה במסגרת חופש הביטוי, למרות שלעניות דעתי דעתו מוטעית בהרבה תחומים.

צה"ל היה מודע באופן מלא למה שהתרחש בסברה ושתילה, והוא לא רק שלא עשה דבר כדי למנוע את הטבח האיום והנורא, אלא הוא סייע לארגון טרור לטבוח בפליטים (פיזר פצצות על מנת להאיר להם את השטח שיוכלו לבצע את הטבח בקלות רבה יותר, למשל). חלק מחיילי צה"ל היו עדים לחלקים נרחבים בטבח, דיווחו למטה ולאף אחד לא היה אכפת. הניסיון של אריק שרון אחרי המלחמה שייראה כמו קורבן של השמאל הוא פתטי ולא צמוד לעובדות.

ארגונים שמאלנים שלמים פועלים נגד המדינה? תצטרך להכיר לי אותם.
הביקורת של השמאל היום היא נגד מדיניות המדינה, שמנציחה את הכיבוש ואת ההתנחלויות שמפרות את החוק הבינלאומי.
המטרה של השמאל הישראלי היא טובת המדינה, ולדעתו (של החלק המרכזי ממנו, לפחות, השמאל הוא לא מקשה אחת) זאת תושג רק לאחר שישראל תסוג מהשטחים ותוקם מדינה פלסטינית לצדה.
אני לא רואה פסול באדם שבוחר להחרים מוצרים מההתנחלויות, זו זכותו המלאה. אני אישית לא מחרים את המוצרים האלה, אבל חוקים כמו "חוק החרם" שאוסרים על ארגון חרם כזה הם לא דמוקרטיים בעליל. לדעתי ההתנחלויות הם אינן לגיטימיות, ואין בעיה לא לקנות מוצרים שיוצרו בהם, ולסמן אותם זה הדבר ההגון לעשות.
אם אתה חושב שהתנחלויות זה אחלה ואתה רוצה לקנות מוצרים שיוצרו בהתנחלויות כדי לממן את בעלי המפעלים שבהתנחלויות, אז אתה מוזמן לקנות. למה שתתנגד לסימון מוצרים מההתנחלויות, גם בעולם? נותר לך לשכנע אנשים שמפעל ההתנחלויות הוא מפעל חשוב, ערכי והכרחי (מה שאתה כנראה מאמין), ולשכנע אנשים לקנות כמה שיותר סחורה מההתנחלויות. אם תצליח להסביר לאנשים את דעתך, אין סיבה שמפעל ההתנחלויות יפגע אלא להפך, הוא יצמח ואנשים יקנו יותר מוצרים מההתנחלויות.
כנראה שעמוק בתוך עצמך אפילו אתה יודע שהתנחלויות הן אינן מוסריות, ושלא ניתן לשכנע אדם הגון שהן כאלה, לכן אתה מתנגד לסימון.

#586 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎04/06/2012‏, ‎00:10

אילן את כל החרטות שאתה מביא בתור עובדות על צהל אפשר לאושש דרך מידע כלשהו? או שסתם נזרק פה מידע לאוויר? לי נראה שאתה מעתיק את זה מאיזה אתר שמאלני כמו אלה נגד צהל וגיוס תקן אותי אם אני טועה.
http://www.ynet.co.i...4237817,00.html
חחח מי יותר ציוני אתה או הוא ?? ;)

אילן את כל החרטות שאתה מביא בתור עובדות על צהל אפשר לאושש דרך מידע כלשהו? או שסתם נזרק פה מידע לאוויר? לי נראה שאתה מעתיק את זה מאיזה אתר שמאלני כמו אלה נגד צהל וגיוס תקן אותי אם אני טועה.
http://www.ynet.co.i...4237817,00.html
חחח מי יותר ציוני אתה או הוא ?? ;)

אגב דווקא השמאל ההומני ושוחר השלום לוחץ כל השנים להסכם עם סוריה ,שהשליט הישן שתקיימו עמו מגעים היה אסד האבא שטבח כ 20 אלף! איש בעת התקוממויות והבן שלו שמנסה לעבור אותו בטבלת הרצחיות של המשפחה .......מזל שיש אנשים ימנים שיש להם ערכים ומצפון שלא מוכנים להסכם שלום איתם.

#587 NightDesign

NightDesign

כבר לא רוצים לזכור את השם שלי

• רשומים
  • 1,030 הודעות

נכתב ב- ‎04/06/2012‏, ‎00:14

ואם החוק היה במקום מוצרי התנחלויות - מוצרים ממפעלים בעלי בעלים ערבים - כנראה שהיית קורא לזה גזענות או פאשיזם.

http://he.wikipedia..../wiki/טבח_דאמור
מה שקרה באותו זמן בלבנון זה שהנוצרים טבחו באש"ף והפוך, היו שם עשרות "טבחים" שאף אחד לא מייחס אליהם חשיבות, למה?
כי הדם הערבי על הזין של העולם - עד שאפשר להאשים את ישראל - באותו רגע הדם הערבי הופך קדוש.

ישראל לא יכלה לעצור את הטבח, בלי קשר אם היא ידעה או לא.
הפלנגות כבר היו בפנים, הם קיבלו הוראה לצאת ברגע ששמעו על הטבח ובאמת יצאו באותו רגע, ובגלל זה כל הסיפור נמשך יומיים ולא שבוע (אם זה באמת היה נמשך ימים על גבי ימים הייתי אומר שעשו בכוונה), אבל היה להם פחות מיום להבין מה קרה וגם להוציא את כל הפלנגות משם, ישראל לא קוסמת והיא לא יכלה לצפות את מה שיקרה שם (שבכלל אומרים שהיה דבר מתוכנן כדי לפגוע בישראל) וגם לא לעצור את הטבח ברגע ששמעה עליו.
ישראל זרקה פצצות תאורה עוד לפני שידעה על הטבח, זה דבר מקובל בעת קרב, בלי קשר ללעזור לטבח או לא.

הערת שוליים - מרידור ימני כמו שבן ארי שמאלני, אומרים שבשלב מסוים הוא שקל להצטרף למרצ, איזה ימני הוא בדיוק?

בוא נראה, ארגוני שמאל...
מחסום ווטש - שמפריעות לחיילים לבצע את עבודתם ובכך מסכנות את חייהם (ועוד מתעדות ומתגאות בזה) - ושלא תעז להגיד לי שהן "שומרות" שיתנהגו כמו שצריך, הן עומדות שם כמו פוסטמות וצורחות כמו מפגרות.
יש גבול - מעודד השתמטות. (בטח מאוד לגיטימי בעינייך)
מצפן שפעלה פעם כ"תנעות שמאל" ובעצם הי
יתה רשת ריגול.
וכרגע אין לי כוח לחשוב על עוד.

צדק בישראל: בית המשפט הורה לבטל לאלתר 51 צווי הריסה שהוציאה המדינה. השופט קבע כי בנייה בלתי חוקית היא רעה חולה אך קבע כי במקרה הנוכחי ההריסה המיידית אינה רצויה כי המשפחות גרות שם שנים רבות.

חידה: איפה זה קרה?

Spoiler

תמונה שפורסמה

גם אני סוגד לQ הזהב

#588 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎04/06/2012‏, ‎00:30

כל מה שאנחנו יודעים על טבח סברה ושתילה הוא מעדויות של אנשים שנכחו בביירות באותו הזמן (כולל חיילים ישראלים).
אחד מהם הוא העיתונאי רון בן ישי, שיצר קשר אישית עם אריק שרון שלא עשה דבר.
גם הפצצות שעזרו לארגון הטרור לטבוח היו ישראליות, וגם את זה אנחנו יודעים. העובדות מדברות בעד עצמן, ושהצבא המוסרי ביותר בעולם בעצם שיתף פעולה עם ארגון טרור וסייע לטבח של לפחות מאות בני אדם.
במעשי הטבח האחרים לא היו מעורבים מדינות זרים או צבאות זרים. בסברה ושתילה צה"ל נכח במקום, שיתף פעולה עם הטובחים, התעלם מהמעשים שלהם ועזר להם. אתה חושב שצריכים לעבור על זה לסדר היום?
לטענה שצה"ל לא יכל לעשות דבר כדי לעצור את הטבח חסרת בסיס גם היא, וסביר להניח שצה"ל יכל להתמודד עם כנופיית טרור שטובחת בחסרי ישע (שבניגוד למה שאתה מנסה להציג, הדבר היה ידוע לצה"ל).

קודם כל, הארגונים שאתה משייך אותם לשמאל משויכים לשמאל הרדיקלי ולא לזרם השמאלי המרכזי בארץ.
שנית, נשות ווטש נמצאות במחסומים משתי סיבות. האחת היא לוודא שחיילי צה"ל שומרים על זכויות האדם של הפלסטינים (היו מקרים מעולם), והשנייה היא לאמלל את אותם. אני לא תומך בהן, אבל אני חושב שעצם נכוחתן במחסומים הוא סיבה נוספת למה ישראל צריכה לסגת מהשטחים. אחרי שישראל תסוג מהם, לא יהיו קיימים יותר מחסומים. יהיה גדר גבול שלא יהיה מעבר בינו.
יש גבול היא תנועה שמעודדת סרבנות. אני לא תומך בסרבנות, אני עצמי אשרת שנה הבאה בצה"ל ואני חושב שהמצב המועדף הוא שאנשים יתגייסו אליו, אבל הצבא לא יכול לגייס אנשים שצו המצפון שלהם לא מאפשר לשרת בצבא. הצבא, לדעתי, צריך לתת פטור לאנשים על בסיס דת ומצפון. הצבא כבר פוטר נשים דתיות באופן גורף משירות צבאי, ואני חושב שהוא צריך לעשות אותו דבר למי שהמצפון שלו לא מאפשר לו לשרת בו.
בניגוד למה שמקובל לחשוב, הסרבנים הם לא פחדנים שמרמים את הצבא כדי לא לשרת, אלא אנשים די אמיצים שמקריבים המון דברים כדי להגיד לצבא שהם לא מוכנים לשרת בו. הם לא משחקים אותה חולים, לא מזייפים אישורים רפואיים, אלא אומרים לצבא שהם מסרבים לשרת בו. שוב, אני לא תומך בסרבנות, אבל על הצבא לתת פטור לאנשים כאלה.

בקשר לבדואים - הם מחזיקים באדמות מתוקף החוק העות'מאני, וצווי ההריסה שהורסו מעידים על הצביעות הישראלית.
כשהיא רוצה, אותם חוקים עוזרים לה לגזל אדמות פלסטיניות בגדה המערבית, וכשהיא רוצה להרוס בתים של בדואים אז אותם חוקים מבוטלים. אתה לא מוכיח פה כלום, רק חושף את צביעותך שמקורה בחוסר ידע.

#589 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎04/06/2012‏, ‎00:42

וכן - אם החוק היה מסמן בתי עסק ערבים אז הוא היה בהכרח גזעני. אין שום דבר שמפריד בין ערבי-ישראלי ולבין יהודי-ישראל חוץ מהמוצא האתני, שאם הוא רלוונטי לך אז אתה גזען, ולכן אסור לסמן את אותם המוצרים לפי המוצא האתני.
לעומת זאת, ההתנחלויות הן מופרדות מישראל וטכנית כלל לא נמצאות בשטחה (שוב - ישראל עדיין לא סיפחה אותן). ההתנחלויות הן התבטאות הקולוניאליזם הישראלי, וזכותו של כל אדם להחרים אותו. האפשרות השנייה של אותו אדם שלא מעוניין לעזור למפעל ההתנחלויות היא אחת בלבד (במידה ואין סימון על מוצרי התנחלויות) והיא להחרים את ישראל כולה בתור מדינה קולוניאליסטית.

#590 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎04/06/2012‏, ‎00:48

כל מה שאנחנו יודעים על טבח סברה ושתילה הוא מעדויות של אנשים שנכחו בביירות באותו הזמן (כולל חיילים ישראלים).
גם הפצצות שעזרו לארגון הטרור לטבוח היו ישראליות, וגם את זה אנחנו יודעים. העובדות מדברות בעד עצמן, ושהצבא המוסרי ביותר בעולם בעצם שיתף פעולה עם ארגון טרור וסייע לטבח של לפחות מאות בני אדם.
במעשי הטבח האחרים לא היו מעורבים מדינות זרים או צבאות זרים. בסברה ושתילה צה"ל נכח במקום, שיתף פעולה עם הטובחים, התעלם מהמעשים שלהם ועזר להם. אתה חושב שצריכים לעבור על זה לסדר היום?
לטענה שצה"ל לא יכל לעשות דבר כדי לעצור את הטבח חסרת בסיס גם היא, וסביר להניח שצה"ל יכל להתמודד עם כנופיית טרור שטובחת בחסרי ישע (שבניגוד למה שאתה מנסה להציג, הדבר היה ידוע לצה"ל).

קודם כל, הארגונים שאתה משייך אותם לשמאל משויכים לשמאל הרדיקלי ולא לזרם השמאלי המרכזי בארץ.
שנית, נשות ווטש נמצאות במחסומים משתי סיבות. האחת היא לוודא שחיילי צה"ל שומרים על זכויות האדם של הפלסטינים (היו מקרים מעולם), והשנייה היא לאמלל את אותם. אני לא תומך בהן, אבל אני חושב שעצם נכוחתן במחסומים הוא סיבה נוספת למה ישראל צריכה לסגת מהשטחים. אחרי שישראל תסוג מהם, לא יהיו קיימים יותר מחסומים. יהיה גדר גבול שלא יהיה מעבר בינו.
יש גבול היא תנועה שמעודדת סרבנות. אני לא תומך בסרבנות, אני עצמי אשרת שנה הבאה בצה"ל ואני חושב שהמצב המועדף הוא שאנשים יתגייסו אליו, אבל הצבא לא יכול לגייס אנשים שצו המצפון שלהם לא מאפשר לשרת בצבא. הצבא, לדעתי, צריך לתת פטור לאנשים על בסיס דת ומצפון. הצבא כבר פוטר נשים דתיות באופן גורף משירות צבאי, ואני חושב שהוא צריך לעשות אותו דבר למי שהמצפון שלו לא מאפשר לו לשרת בו.
בניגוד למה שמקובל לחשוב, הסרבנים הם לא פחדנים שמרמים את הצבא כדי לא לשרת, אלא אנשים די אמיצים שמקריבים המון דברים כדי להגיד לצבא שהם לא מוכנים לשרת בו. הם לא משחקים אותה חולים, לא מזייפים אישורים רפואיים, אלא אומרים לצבא שהם מסרבים לשרת בו. שוב, אני לא תומך בסרבנות, אבל על הצבא לתת פטור לאנשים כאלה.

בקשר לבדואים - הם מחזיקים באדמות מתוקף החוק העות'מאני, וצווי ההריסה שהורסו מעידים על הצביעות הישראלית.
כשהיא רוצה, אותם חוקים עוזרים לה לגזל אדמות פלסטיניות בגדה המערבית, וכשהיא רוצה להרוס בתים של בדואים אז אותם חוקים מבוטלים. אתה לא מוכיח פה כלום, רק חושף את צביעותך שמקורה בחוסר ידע.

רוב האנשים שעאלק מאידולוגיה רק לא רוצים לעשות צבא ויש כאלה שגם מתאסלמים בשביל זה .ואני לא מבין איך שירות בתור פקיד /משק חינוך או סתם תפקיד עורפי כלל צהלי הוא מנוגד למצפון שלהם.ואם אתה בעד שחרור של אנשים עם מצפון של יפי נפש מהצבא אתה צריך להוציא ממנו את כל החרדים +ערבים +שמאלנים =עכשיו תקרא לצדק חברתי ושיוויון בנטל! ! ! !

#591 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎04/06/2012‏, ‎00:55

אני לא כל כך בטוח בזה, אבל אני חושב שהסיבה שחרדים מקבלים פטור לא קשורה ממש לדת שלהם (אחרת גם יהודים אורתדוקסיים לא חרדים היו מקבלים פטור).
אני חושב שרק הנשים הדתיות בצה"ל מקבלות פטור גורף מהצבא מסיבות דתיות, ובצדק, כי הדת שלהן לא מאפשרת שירות שלהן בצבא.
אותם אנשים יענו לך שכל שירות שלך עוזר לצבא, ובדרך כלל אלה אנשים שמתנגדים באופן עקרוני לעצם קיומו של צבא. בטח תגיד שלדעתך התפיסה הזאת שגויה, ואני מסכים איתך לגמרי בנושא הזה, אבל צריך לקבל אמונות של אחרים ואת תפיסת העולם שלהם. ממש לא כל השמאלנים כאלה, והזרם המרכזי בשמאל הישראלי הוא לא כזה. לערבים כבר יש פטור קבוצתי גורף, אז מה זה משנה?
יכול להיות שהפתרון של שירות אזרחי הוא באמת הפתרון המועדף במצב הנוכחי.

#592 dorel310

dorel310

Been dazed and confused for so long it's not true

• ותיקים
  • 5,017 הודעות

נכתב ב- ‎04/06/2012‏, ‎00:57

אני אמנם לא שותף לשנאה היוקדת כלפי השמאל, אבל אני חייב להודות שזה הצחיק אותי:
תמונה שפורסמה
  • SnirJa, IlanVic, rotembal ו-2 אחרים אוהבים את זה

#593 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎04/06/2012‏, ‎01:00

האמת שזה הצחיק גם אותי.
דרך אגב, המקור הוא שמאלני:
תמונה שפורסמה
  • dorel310 ו Geralt of Rivia אוהבים את זה

#594 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎04/06/2012‏, ‎01:05

אני לא כל כך בטוח בזה, אבל אני חושב שהסיבה שחרדים מקבלים פטור לא קשורה ממש לדת שלהם (אחרת גם יהודים אורתדוקסיים לא חרדים היו מקבלים פטור).
אני חושב שרק הנשים הדתיות בצה"ל מקבלות פטור גורף מהצבא מסיבות דתיות, ובצדק, כי הדת שלהן לא מאפשרת שירות שלהן בצבא.
אותם אנשים יענו לך שכל שירות שלך עוזר לצבא, ובדרך כלל אלה אנשים שמתנגדים באופן עקרוני לעצם קיומו של צבא. בטח תגיד שלדעתך התפיסה הזאת שגויה, ואני מסכים איתך לגמרי בנושא הזה, אבל צריך לקבל אמונות של אחרים ואת תפיסת העולם שלהם. ממש לא כל השמאלנים כאלה, והזרם המרכזי בשמאל הישראלי הוא לא כזה. לערבים כבר יש פטור קבוצתי גורף, אז מה זה משנה?
יכול להיות שהפתרון של שירות אזרחי הוא באמת הפתרון המועדף במצב הנוכחי.

גם הערבים צריכים לעשות שירות לאומי הם חיים במדינה ונהנים מהשירותים שלה ,עד עכשיו בג"ץ לא נגע בשירות חרדים מחשש שיעתרו נגד אי שירות של ערבים אני כבר מחכה לראות מה יש לשופטים להגיד בעניין הזה .ולגבי השמלאנים שלא מתגייסים אולי 0.1% מהאוכ' באמת מתנגד בלב שלם לקיום של צבא והוא כבר חולה בראש אז אני לא רוצה אותו לצבא כל אלה שסתם בורחים העיקר לא לשרת לא צריך לתת להם שום הטבות מהמדינה מבחינתי הם בוגדים במדינה.

#595 dorel310

dorel310

Been dazed and confused for so long it's not true

• ותיקים
  • 5,017 הודעות

נכתב ב- ‎04/06/2012‏, ‎01:05

חח אבל המקלדת השמאלנית יותר מוצלחת לדעתי. (הכוונה לזאת שהבאתי)

המקלדת הימנית הייתה בוטה מדי והציגה סתם נערים ערסים גסי רוח שלא מבינים כלום בפוליטיקה ושהחליטו להיות ימנים רק כי זה פופוליסטי , ולכן היא פחות מוצלחת. אם היותר של המקלדת היה לוקח כמודל ימנים שמתבטאים כמו שפטל למשל היא הייתה יוצאת טוב יותר.

#596 אורפז.

אורפז.

• ותיקים
  • 3,623 הודעות

נכתב ב- ‎04/06/2012‏, ‎02:50

30 עמודים שכל אחד מציג את העמדה שלו מאות פעמים והאחר לא מסכים. לא עדיף לשמור את הכוחות שלכם למשהו אחר?

#597 FreshMan

FreshMan

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 499 הודעות

נכתב ב- ‎04/06/2012‏, ‎07:50

FreshMan, ה"שמאל" של פעם לא היה באמת שמאל, הוא היה פשוט סוציאליסטי.
הסוציאליזם של השמאל הישן כוון ליהודים בלבד, וככזה הוא לא יכול להחשב לשמאל.
תנועת ה"שמאל" מפא"י היא זו שאחראית לכיבוש הישראלי בגדה, לטבח דיר יאסין ועוד עשרות פעולות מפוקפקות.
השמאל של היום יכל להקים את המדינה, אבל המדינה שהוא היה מקים הייתה דמוקרטיה אמיתית.
אין שום דבר שלילי בשינוי שעבר השמאל בישראל (דרך אגב, מפלגת העבודה עדיין לא ממש מדברת על סיום הכיבוש, והיא עדיין די מזכירה את מפלגת העבודה פעם, ושולמית אלוני דיברה על אותן סכנות גם פעם)
וסלח לי, אבל בן דרור ימיני לא נחשב לשמאלני בעיני, ובטח לא לשפוי. הוא איש מרכז שמגן על שקרי המדינה וממציא אגדות שווא.

רובי ריבלין רצה להיות נשיא, אז מה? זכותו המלאה.
הוא גם התנגד לתכנית ההתנתקות וגם לאקטיביזם השיפוטי שקידם אהרון ברק. אי אפשר לפקפק בכך שהוא ימני. בכל זאת, הוא מצליח להשאר ליברל ולכבד את הדמוקרטיה, בניגוד לשאר חבריו בליכוד ימינה (פרט לבגין ולמרידור).
אני מכבד לגמרי את דעתו ועל זכותו להשמיע אותה במסגרת חופש הביטוי, למרות שלעניות דעתי דעתו מוטעית בהרבה תחומים.

צה"ל היה מודע באופן מלא למה שהתרחש בסברה ושתילה, והוא לא רק שלא עשה דבר כדי למנוע את הטבח האיום והנורא, אלא הוא סייע לארגון טרור לטבוח בפליטים (פיזר פצצות על מנת להאיר להם את השטח שיוכלו לבצע את הטבח בקלות רבה יותר, למשל). חלק מחיילי צה"ל היו עדים לחלקים נרחבים בטבח, דיווחו למטה ולאף אחד לא היה אכפת. הניסיון של אריק שרון אחרי המלחמה שייראה כמו קורבן של השמאל הוא פתטי ולא צמוד לעובדות.

ארגונים שמאלנים שלמים פועלים נגד המדינה? תצטרך להכיר לי אותם.
הביקורת של השמאל היום היא נגד מדיניות המדינה, שמנציחה את הכיבוש ואת ההתנחלויות שמפרות את החוק הבינלאומי.
המטרה של השמאל הישראלי היא טובת המדינה, ולדעתו (של החלק המרכזי ממנו, לפחות, השמאל הוא לא מקשה אחת) זאת תושג רק לאחר שישראל תסוג מהשטחים ותוקם מדינה פלסטינית לצדה.
אני לא רואה פסול באדם שבוחר להחרים מוצרים מההתנחלויות, זו זכותו המלאה. אני אישית לא מחרים את המוצרים האלה, אבל חוקים כמו "חוק החרם" שאוסרים על ארגון חרם כזה הם לא דמוקרטיים בעליל. לדעתי ההתנחלויות הם אינן לגיטימיות, ואין בעיה לא לקנות מוצרים שיוצרו בהם, ולסמן אותם זה הדבר ההגון לעשות.
אם אתה חושב שהתנחלויות זה אחלה ואתה רוצה לקנות מוצרים שיוצרו בהתנחלויות כדי לממן את בעלי המפעלים שבהתנחלויות, אז אתה מוזמן לקנות. למה שתתנגד לסימון מוצרים מההתנחלויות, גם בעולם? נותר לך לשכנע אנשים שמפעל ההתנחלויות הוא מפעל חשוב, ערכי והכרחי (מה שאתה כנראה מאמין), ולשכנע אנשים לקנות כמה שיותר סחורה מההתנחלויות. אם תצליח להסביר לאנשים את דעתך, אין סיבה שמפעל ההתנחלויות יפגע אלא להפך, הוא יצמח ואנשים יקנו יותר מוצרים מההתנחלויות.
כנראה שעמוק בתוך עצמך אפילו אתה יודע שהתנחלויות הן אינן מוסריות, ושלא ניתן לשכנע אדם הגון שהן כאלה, לכן אתה מתנגד לסימון.

אתה באמת חי בעולם משלך...
אין הסבר אחר לכל ה"עובדות" שאתה מביא.
אתה שמאלן עם דעות שליליות על חרדים. זה בטח בא ממהדורות חדשות ותוכניות פוליטיקה.
אז איך זה שאתה מתעלם משאר הדברים? זאת התקשורת שאתה אוהד, לא אני.
והשמאל של פעם זה שמאל קלאסי. לא עוין לעם/מדינה שלו.
אם השמאל של פעם הוא לא שמאל, השמאל של היום לא היה מתחבא מאחורי הדמויות מהתקופה ההיא.
ומבחינתך בן דרור לא שמאלני כי קשה לך לקבל את השפיות והאמת שלו.
האמת שלו שהוא תומך בשתי מדינות ובפינוי התנחלויות, אבל זה לא מצדיק בעיניו את כל הפעילות האנטי ישראלית של עמיתיך.
אתה יותר מזכיר את גדעון לוי.
אתה גם מתכחש לבן דרור ובאותה נשימה מתעקש שריבלין ימני אמיתי.
בכלל מצחיק.

#598 FreshMan

FreshMan

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 499 הודעות

נכתב ב- ‎04/06/2012‏, ‎08:07

ומי זה השמאל המרכזי?
אנשים שפויים כמו בן דרור זה לא שמאל מבחינתך...
ואם צה"ל צריך לשחרר אנשים על בסיס דת ומצפון, מה כואב לך שהחרדים לא מתגייסים?
גם מטעמי דת וגם מטעמי מצפון.
אתה צריך להחליט, אי אפשר לעשות דין שונה לכל אוכלוסיה.

בעניין הבדואים אתם הצבועים היחידים.
קודם כל הם משתלטים על אדמות עם אישור ובלי אישור. לא היית כנראה בנגב בזמן האחרון.
אני לא מכיר מי יודע מה את החוק העותמני, אז אני לא יכול להגיב לגוף העניין.
אבל אני בטוח שבית המשפט מתעלם מהחוק כשמדובר ביהודים. ככה זה מערכת המשפט הישראלית.
ובתור אדם נאור הייתי מצפה שתתקדם מחוק ישן ותתאים את עצמך לשנת 2012.

#599 FreshMan

FreshMan

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 499 הודעות

נכתב ב- ‎04/06/2012‏, ‎11:08

על גזענות, מסתננים, ואשליות של ארגוני שמאל

http://www.nrg.co.il...6ea0370&id=3702

http://www.nrg.co.il...6ea0370&id=3721

#600 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎04/06/2012‏, ‎13:37

אגב גבעת האולפנה זה לא 5 משפחות זה 5 בניינים של יחידות דיור .יש שם כ 30 משפחות....

1 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 1 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים