עבור אל תוכן

חוקי הפורום - נא לקרוא

תמונה

דיבורי ספורט

• אנא התחבר בכדי להגיב
1260 תגובות לנושא זה

#461 אורפז.

אורפז.

אם אני לא בצוות, אני חייב למצוא חיים

• ותיקים
  • 3,623 הודעות

נכתב ב- ‎30/07/2015‏, ‎03:03

הזרים נפילה אבל שימו לב שאין כמעט רכש בנושא הזה. גם ישראלים מי הבאנו? טב"ח אני לא חושב ששילמו עליו דמי העברה ועל אבי ריקן שילמו 100 אלף סה"כ.

אתם מדברים על זהבי? איפה 5 מיליון? משכורת ל5 שנים אולי. הוא עושה מיליון דולר לעונה ואני רוצה לראות שמישהו פה יתן לי שחקן שדמי העברה כולל משכורת ל5 שנים זה 5 מיליון דולר, והייתי פה לארג', שישפיע על מכבי ככה. עובדה ששום זר אי פעם בליגה אפילו לא התקרב למספרים של זהבי.

אני מסכים שג'ורדי עושה טעויות אבל הקו הכללי שלו ברור, מדברים על 100 מיליון תקציב אבל חלק גדול מזה הולך לנוער ולתפעול הקבוצה. בפועל ב4 שנים (כולל השנה) האחרונות אני בטוח שאנחנו לא 1-2 בליגה בתשלום דמי העברה.

מה גם שאתם מדברים על זרים שישדרגו? תביאו לי דוגמאות לזר שהגיע ובמו רגליו לקח אליפות? או כזה שייתן 15 בישולים כמו מיכה?

בנוגע להגנה אני מסכים שטיבי חייב לשחק ושזה הזוי לגמרי למה קרלוס פותח. מה שכן הביקורת שלי על ג'ורדי היא עמדת הבלמים. אין שום מצב בעולם שזיו העגלה הזה ושפונגין שלא ראה שנה מגרש עולים למשחק כל כך חשוב כשברור לגמרי שהם חלשים מאוד.

אני מסכים בנוגע לחלק מהביקורות אבל לדעתי לא נכון לחשוב שכל אחד פה היה לוקח אליפות בתנאים שיש במכבי. עובדה שהיו לנו עונות עם תקציבים גבוהים שהסתיימו בכלום ושום דבר.

#462 CLIPSE

CLIPSE

ג'ינג'יות, רדיוהד, אפוקליפטו.

• ותיקים
  • 11,442 הודעות

נכתב ב- ‎30/07/2015‏, ‎11:17

גם נכון לגבי הכסף, זה לא הבטיח לנו כלום.

אבל עדיין, כולם היו בטוחים שהפעם מרעננים את הקבוצה לקראת אירופה.

אבל תכלס, עבדו עלינו, כמובן שאני אשמח אם גם השנה ניקח את כל התארים בארץ, אבל רציתי חורף חם, עם משחקים באירופה.

הליגה האירופאית פחות מרגשת, וזה לא שהוגרלנו שוב מול באזל, הפעם אשכרה היה לנו סיכוי, כמובן אם היה לנו רכש כמו שצריך עד אז.

להשאיר את כל הזרים, מצטער, זה כישלון.

אני אוהב מאוד את גרסיה, מבחינתי הוא עדיין אל, נתן שנתיים מדהימות, אבל להשוות אותו לטיבי? נו באמת...

הזר היחיד שהיינו צריכים להשאיר השנה זה נוסא, מהשאר הייתי נפרד יפה וממשיך הלאה.

#463 SnirJa

SnirJa

Rolling Supreme

• ותיקים
  • 10,533 הודעות

נכתב ב- ‎30/07/2015‏, ‎14:06

זר שלקח אליפות במו רגליו? כנראה שאין דבר כזה, אבל 5 ביחד זה משהו שונה,

בחייאת ראבק אורפז, אתה רוצה להגיד לי שאם אתה מביא שחקנים סטייל בואטנג וג'רום לרואה,

מחלקת נוער שותה את התקציב? זה הכי מפגר שיש, גם שותה לכם תקציב וגם משחררים שחקנים טובים ורוצים לקנות אותם שוב.

אני לא יודע מי שם, אבל מישהו שם זין על הכסף של מיץ'.

gg1209191.jpg

בית"ר

במאבק עיקש ואכזר,

בדם ויזע,

לא נחנו אף רגע,

שיחקנו עם הלב והנשמה,

בוגרים וגם נוער,

גביע ותואר,

נרומנה בעוז והדר.

#464 אורפז.

אורפז.

• ותיקים
  • 3,623 הודעות

נכתב ב- ‎30/07/2015‏, ‎14:16

אחי אבל אתה מביא פה 2 שחקנים יקרים שכמעט אף פעם לא תמצא, ושהיום יעלו לך כפול מאז. גם דה סילבה ואניימה באו לפה בזול ופשוט הצליחו בטירוף. תודו בזה, אין ולא תהיה פה קנייה ביוקר של זרים איכותיים שיצליחו. תראו שפאקינג קבוצה שעלתה לפריימר ליג השנה קונה שחקנים ב5 מיליון יורו, כשאת ה5 האלה מכבי לא בזבזה במשך 4 שנים.

פלזן? סיכוי? זה פאקינג קבוצה שרצה 5-6 שנים ביחד, מורכבת רובה משחקני נבחרת צ'כיה (מקום עשרים בעולם להזכירכם) ובבלומפילד ראו את ההבדלים בין הקבוצות, בעוד אצל מכבי המשחק מבולבול ומקרי, אצלם הכל מסודר ומאורגן.

קבוצה שניצחה 13/13 משחקי מוקדמות ליגות אירופיות ב3 שנים האחרונות, איזה סיכוי ואיזה נעליים. מכבי לא מאומנת טוב ואולי המאמן החדש יוכל להכניס את זה. ההרכב עצמו בסדר גמור חוץ מהמגינים וחלוץ שיש מגעים להביא אותו, מי שהוא לא יהיה. מה שכן בנוגע לחואן פאבלו, ידוע שהוא צלם וידוע שיש לו משחק רגל הכי גרוע בליגה אבל מבחינת שוערות נטו הוא בסדר גמור ונדיר שעושה טעויות גדולות, מה גם שהוא בעצמו הציל לנו כמה משחקים חלשים בעונה הקודמת. מסכים שצריך להחליף אותו אבל לא הייתי תולה עליו את כל האשמה.

שורה תחתונה, אתם יורדים פה על ג'ורדי כאילו אין מחר ומתעלמים מהעובדה שיש לנו את השחקנים הישראלים הבכירים, אלו שמביאים אליפויות והעובדה היא שג'ורדי נלחם בשיניים עליהם (גם טיבי, גם טב"ח החלוץ וגם זהבי מועמדים לעזוב כל עונה בשנתיים האחרונות ועדיין נשארים).

#465 Sparkles

Sparkles

Geronimo!

• ותיקים
  • 9,052 הודעות

נכתב ב- ‎30/07/2015‏, ‎14:18

ג'ורדי כבר אמר כמה פעמים בפירוש שהתקציב של הקבוצה הבוגרת הוא חצי מהפרסומים בתקשורת.

ההשקעה הכספית במחלקת הנוער של מכבי היא הגדולה בארץ, ללא שום ספק. בטח ובטח שמהעונה הזו, אחרי שעשו שם הסבה למשרה מלאה למאמני הנערים ומעלה (מעכשיו הם עובדים במשרה מלאה והביאו אנשים בעלי שם וניסיון דוגמת אורי אוזן ודן רומן).

לפני כמה שנים פירסמו שמכבי תל אביב ומכבי חיפה הן המשקיעות הגדולות בנוער בארץ ונמצאות בשיוויון בהשקעה הכספית - באזור ה-10 מיליון כל אחת. סביר להניח שהסכום הזה עוד זינק משמעותית מאז אחרי ששידרגו את המתקנים ואת צוותי האימון.

בנוסף לזה יש השקעה מטורפת במערך השיווק והמרצ'נדייז. למכבי יש שלושה חנויות שעליהן היא מוציאה המון כסף. אומנם היא מכניסה בחזרה יותר כסף, אבל זה עדיין לא מספיק כדי לממן את כל התקציב של המועדון. בונים את זה בשלבים.

אז כשאומרים שהתקציב של מכבי הוא בסביבות ה100 מיליון, זה הגיוני להניח שהתקציב של הקבוצה הבוגרת הוא באזור ה-50, כנראה שקצת יותר אחרי השדרוגים בחוזים של זהבי וטב"ח מוח (אגב, אף אחד לא מזכיר את הקיצוצים שנעשו בחוזים של יצחקי, חואן פאבלו וגארסיה).

• אורפז. אוהב את זה

"עבודה קשה משתלמת בעתיד, עצלנות משתלמת עכשיו"
- סטיבן רייט.

#466 Spirit

Spirit

• ותיקים
  • 3,248 הודעות

נכתב ב- ‎30/07/2015‏, ‎18:20

חלק ראשון בכתבה מעניין, לגבי שחקני נוער.  (לא בגלל הענייין שרשום שחיפה ניצחה את מכבי תא חחח)

http://www.sport5.co....64.194223.html

גם הדוגמאות שנתנו על שחקני עבר, 

זה דברים שהיום לא הרבה עושים, לא בחיפה ולא במכבי ת"א, תחשבו בשנים קודמות שהשתמשו בנוער, כמה שחקנים גדולים יצאו עם השנים,

היום אין לאף מאמן בוגרים בקבוצות המובילות את האומץ לקחת שחקן בן 20 ולהגיד לו יאללה אתה שחקן הרכב.

זה נכון שגם האוהדים, הנה גם אתם בנושא הזה וגם אני אישית, כן מחכים תמיד להחתמות של עוד איזה שחקן זר "מטורף" במקום לנסות איזה שחקן בית שלנו.

גם אמרתם את זה, חיפה ומכבי תא יש את המחלקת נוער הכי טובות בארץ, ולפי הכתבה 42 שחקנים מושאלים היו להם העונה חח

אז מה עשינו בזה. צריך לנסות לתת צ'אנס לדעתי

#467 אורפז.

אורפז.

• ותיקים
  • 3,623 הודעות

נכתב ב- ‎30/07/2015‏, ‎21:20

חלק ראשון בכתבה מעניין, לגבי שחקני נוער.  (לא בגלל הענייין שרשום שחיפה ניצחה את מכבי תא חחח)

http://www.sport5.co....64.194223.html

גם הדוגמאות שנתנו על שחקני עבר, 

זה דברים שהיום לא הרבה עושים, לא בחיפה ולא במכבי ת"א, תחשבו בשנים קודמות שהשתמשו בנוער, כמה שחקנים גדולים יצאו עם השנים,

היום אין לאף מאמן בוגרים בקבוצות המובילות את האומץ לקחת שחקן בן 20 ולהגיד לו יאללה אתה שחקן הרכב.

זה נכון שגם האוהדים, הנה גם אתם בנושא הזה וגם אני אישית, כן מחכים תמיד להחתמות של עוד איזה שחקן זר "מטורף" במקום לנסות איזה שחקן בית שלנו.

גם אמרתם את זה, חיפה ומכבי תא יש את המחלקת נוער הכי טובות בארץ, ולפי הכתבה 42 שחקנים מושאלים היו להם העונה חח

אז מה עשינו בזה. צריך לנסות לתת צ'אנס לדעתי

זה משקר.

דאבור, קהת, אלי דסה, דור מיכה וקיבלתם גם את ניר ביטון שנושק ל24 כבר ואת גדיר שכבר בן 24. אלו הם הצעירים הישראלים שאתה יכול להגיד עליהם שוברי שוויון. זה יפה והכל להאמין בשחקנים צעירים אבל שורה תחתונה, מעטים מהם, אולי אף אחד אפילו, נמצאים ברמה שהיו ברקוביץ', בניון, טב"ח הבלם או רביבו שיצאו לאירופה בגיל מוקדם ועשו קריירה בחו"ל. על דאבור וויתרו אבל את קהת וגדיר רצו בארץ והם בחרו לעבור לחו"ל, וגם דסה ככל הנראה לא יסיים את הקיץ בבית"ר.

הנקודה היא שהדור הצעיר של היום לא כל כך מוכשר כמו שחושבים וזה טוב ויפה לתת צ'אנסים אבל מצטער, מרגוליס לא שיחק מספיק טוב במכבי, כמו גם גוזלן בחיפה. יש לתת צ'אנס ויש לקחת. קבוצה שרצה לאליפות לא יכולה לעשות נסיונות על שחקנים צעירים שפשוט לא ברמה מספיק טובה כרגע.

#468 Sparkles

Sparkles

Geronimo!

• ותיקים
  • 9,052 הודעות

נכתב ב- ‎31/07/2015‏, ‎01:46

על דאבור לא ויתרו בשום פנים ואופן. היה מו"מ איתו על הארכת חוזה, אבל בגלל שהחוזה הקיים שלו היה עם סעיף יציאה לחו"ל בתמורה לכחצי מיליון יורו, מכבי נאלצה לשחרר אותו בפתאומיות. הוא רצה לעבור לאירופה, גם בגלל הכסף וגם בגלל הרמה. זה היה עדיף למכבי מאשר לשחרר אותו ללא שום תמורה בסיום העונה.

אגב, נחשו מי היה המאמן של מכבי בתקופה שבה דאבור חתם על חוזה הבוגרים הראשון שלו (רמז: הסוכן של רייכרט).

- סטיבן רייט.

#469 אורפז.

אורפז.

• ותיקים
  • 3,623 הודעות

נכתב ב- ‎31/07/2015‏, ‎09:21

אני מניח שהוא לא רצה שוויץ בכל מחיר ושיכלו כן להשאיר אותו. הבחור עד כמה שאני מבין דרש שדרוג בשכר והבטחה לדקות משחק. רצו אז כנראה חלוץ יותר בכיר (עדן בן בסט האגדי) ולכן שחררו אותו. היה ברור שזה טעות אז והיום משלמים על זה ביוקר.

#470 Sparkles

Sparkles

Geronimo!

• ותיקים
  • 9,052 הודעות

נכתב ב- ‎31/07/2015‏, ‎15:44

אני מניח שהוא לא רצה שוויץ בכל מחיר ושיכלו כן להשאיר אותו. הבחור עד כמה שאני מבין דרש שדרוג בשכר והבטחה לדקות משחק. רצו אז כנראה חלוץ יותר בכיר (עדן בן בסט האגדי) ולכן שחררו אותו. היה ברור שזה טעות אז והיום משלמים על זה ביוקר.

כמובן שהיה תג מחיר שהיה יכול להשאיר אותו, אבל בהתחשב בסכומים שהוא קיבל בשוויץ, זה לא היה ריאלי לשחקן צעיר כל כך (ולא לשכוח: שם הוא נחשב זר, ולכן הנטו שהוא מקבל בשוויץ הרבה יותר גבוה מאשר בארץ).

אף אחד לא חלם שהוא יהפוך למפלץ שהוא היום. ושלא יובן לא נכון, כולם כולל כולם העריכו אותו מאוד וקרויף הציע לו סכומים מאוד יפים. אם אני לא טועה, הוא הציע לו סכום יותר גבוה מאשר גראסהופרס, אבל שוב, הנטו שדאבור היה מקבל היה יותר נמוך מאשר בשוויץ.

ברור שמדובר כאן בטעות מערכתית, אבל בהחלט נסבלת ומובנת בגלל סעיף השחרור המגוחך שנמני חתם עליו (והוציא לפועל בתור הסוכן של דאבור. נשגב מבינתי איך לא מדברים על ניגוד העניינים הזה).

- סטיבן רייט.

#471 Dolevv

Dolevv

Shut up and sit down, you big, bald fuck

• ותיקים
  • 10,262 הודעות

נכתב ב- ‎01/08/2015‏, ‎22:39

חחחחחחחחחחחחחחח אני לא מאמין שבנדטנר הוא זה שהרס לבאיירן עם גול שוויון דקה 89 (אחלה שער האמת) ועם הפנדל המכריע. ענק חחח

• מישמיש, barak822 ו Sparkles אוהבים את זה

#472 Sparkles

Sparkles

Geronimo!

• ותיקים
  • 9,052 הודעות

נכתב ב- ‎01/08/2015‏, ‎23:12

איך פפ נהיה כזה לוזר?

באמת, קבוצה כמו שלו אמורה לקחת את כל התארים בגרמניה בהליכה. בליגה זה מצליח לו, בגביעים הוא כושל, כולל באירופה.

- סטיבן רייט.

#473 ThUnDeR

ThUnDeR

משתמש סביר+

• ותיקים
  • 4,882 הודעות

נכתב ב- ‎01/08/2015‏, ‎23:49

איך פפ נהיה כזה לוזר?

באמת, קבוצה כמו שלו אמורה לקחת את כל התארים בגרמניה בהליכה. בליגה זה מצליח לו, בגביעים הוא כושל, כולל באירופה.

תמיד אמרתי שהוא אפס.

בבארסה היו לו עונות טובות, אבל זה לא חוכמה. כל מאמן בבארסה בעידן של מסי, צ'אבי, אינייסטה והחברים מצליח בקלות.

קח את טאטא מרטינו הלוזר, למרות שהייתה לו עונה פח בבארסה הוא הגיע לגמר הגביע והפסיד בקושי 2-1, והפסיד את הליגה על גול (הגול של גודין בקאמפ נו שעשה 1-1).

אני מביא אותו כדוגמא כדי להראות שלא צריך להיות מאמן גדול כדי להצליח בבארסה.

(אני לא לוקח לפפ את העונה הגדולה שהוא זכה בכל התארים האפשריים. זו הייתה עונה גדולה שלו)

אבל מאז שעבר לבאיירן הוא זוכה רק בליגה (ליגת פח למעט דורטמונד ווולפסבורג), ואת כל שאר התארים הוא לא מצליח לקחת..

וגם אוכל השפלות על הדרך כשהוא מקבל אתגרים רציניים (ריאל, בארסה)

-

תמונה שפורסמה

#474 SnirJa

SnirJa

Rolling Supreme

• ותיקים
  • 10,533 הודעות

נכתב ב- ‎02/08/2015‏, ‎19:28

איך פפ נהיה כזה לוזר?

תמיד אמרתי שהוא אפס.

בבארסה היו לו עונות טובות, אבל זה לא חוכמה. כל מאמן בבארסה בעידן של מסי, צ'אבי, אינייסטה והחברים מצליח בקלות.

קח את טאטא מרטינו הלוזר, למרות שהייתה לו עונה פח בבארסה הוא הגיע לגמר הגביע והפסיד בקושי 2-1, והפסיד את הליגה על גול (הגול של גודין בקאמפ נו שעשה 1-1).

אני מביא אותו כדוגמא כדי להראות שלא צריך להיות מאמן גדול כדי להצליח בבארסה.

(אני לא לוקח לפפ את העונה הגדולה שהוא זכה בכל התארים האפשריים. זו הייתה עונה גדולה שלו)

אבל מאז שעבר לבאיירן הוא זוכה רק בליגה (ליגת פח למעט דורטמונד ווולפסבורג), ואת כל שאר התארים הוא לא מצליח לקחת..

וגם אוכל השפלות על הדרך כשהוא מקבל אתגרים רציניים (ריאל, בארסה)

אתה חושב שהוא היה אוכל את אותה השפלה אם היה לו סגל מלא?

אני לא חושב שזה היה נגמר שוב ב7-0 כמו שנה לפני זה, אבל הוא לא היה מתבזה ככה.

gg1209191.jpg

בית"ר

במאבק עיקש ואכזר,

בדם ויזע,

לא נחנו אף רגע,

שיחקנו עם הלב והנשמה,

בוגרים וגם נוער,

גביע ותואר,

נרומנה בעוז והדר.

#475 dorel310

dorel310

Been dazed and confused for so long it's not true

• ותיקים
  • 5,017 הודעות

נכתב ב- ‎02/08/2015‏, ‎20:05

ראיתי את המשחק בפאב במינכן, היה כיף.

ת'אנדר, אני גם לא ממש מחזיק מפפ, אני חושב שהוא לא מתאים לבאיירן והיא נחלשה מאז שהוא הגיע, נגד ריאל הוא בהחלט נכשל, אבל לא הוגן לשפוט אותו על ההפסד לבארסה בשנה שעברה. הקבוצה סבלה מפציעות רבות של שחקני מפתח לאורך כל העונה, (שווייני, לאהם, טיאגו שהיו פצועים כחצי עונה כ"א) ונגד בארסה היא שיחקה ללא רובן, ריברי ואלאבה , כשמנגד בארסה שהייתה הקבוצה הטובה ביותר בעולם לאורך רוב העונה שעברה עם סגל מלא כשסוארז, מסי וניימאר בשיאם. זה היה קרב שסופו היה ידוע מראש, לא היה לבאיירן באמת סיכוי וקשה להאשים אותו בהדחה. עצם זה שהם שרדו עד דקה 77 בקאמפ נואו בלי לספוג הפתיע אותי.

שניר, פפ לא אימן את בארסה בתבוסה של ה7-0 (הייתה שנתיים לפני זה), טיטו וילאנובה אימן אותה.

נראה לי התכוונת לתבוסה לריאל של ה5-0, שבה בהחלט יש לו חלק. 

#476 avihai23

avihai23

• ותיקים
  • 3,247 הודעות

נכתב ב- ‎02/08/2015‏, ‎20:56

דוראל כנראה ראינו משחק שונה נגד בארסה.

אני ראיתי מאמן שפשוט לא אפשר לבאיירן לעבור את ברצלונה עם הטקטיקה שהוא העמיד.

לחץ ושמירה אישית לאורך כל המגרש, קו הגנה גבוה וטיפשי, והרכב לא מתאים.

אז נכון שלא היה לו סגל מלא, אבל הוא עשה שטויות של ילד בצמד המשחקים, או במשחק הראשון אם תרצה.

ועדיין, גם השחקנים המחליפים והדי טובים אני חושב, לא צריכים להראות ככה, ושוב, זה ממש לא באמשתם - זו אשמת תכנית המשחק של המאמן שלהם וההוראות ההזויות שנתן.

#477 SnirJa

SnirJa

Rolling Supreme

• ותיקים
  • 10,533 הודעות

נכתב ב- ‎02/08/2015‏, ‎21:08

ראיתי את המשחק בפאב במינכן, היה כיף.

ת'אנדר, אני גם לא ממש מחזיק מפפ, אני חושב שהוא לא מתאים לבאיירן והיא נחלשה מאז שהוא הגיע, נגד ריאל הוא בהחלט נכשל, אבל לא הוגן לשפוט אותו על ההפסד לבארסה בשנה שעברה. הקבוצה סבלה מפציעות רבות של שחקני מפתח לאורך כל העונה, (שווייני, לאהם, טיאגו שהיו פצועים כחצי עונה כ"א) ונגד בארסה היא שיחקה ללא רובן, ריברי ואלאבה , כשמנגד בארסה שהייתה הקבוצה הטובה ביותר בעולם לאורך רוב העונה שעברה עם סגל מלא כשסוארז, מסי וניימאר בשיאם. זה היה קרב שסופו היה ידוע מראש, לא היה לבאיירן באמת סיכוי וקשה להאשים אותו בהדחה. עצם זה שהם שרדו עד דקה 77 בקאמפ נואו בלי לספוג הפתיע אותי.

שניר, פפ לא אימן את בארסה בתבוסה של ה7-0 (הייתה שנתיים לפני זה), טיטו וילאנובה אימן אותה.

נראה לי התכוונת לתבוסה לריאל של ה5-0, שבה בהחלט יש לו חלק. 

התכוונתי למה שאתה התכוונת בפסקה למעלה,

(או שאני מתבלבל שוב)

בארסה הפסידה 7-0 לבאיירן של היינקס, שנה אחרי זה (או שנתיים?)

באיירן של פפ הפסידה 7-0,

כמו שכתבת למעלה, אני לא חושב שהיא הייתה מפסידה ככה בהרכב המלא שלה,

זה מה ששאלתי גם את טאנדר, אם הוא באמת חושב את זה על סגל מלא.

gg1209191.jpg

בית"ר

במאבק עיקש ואכזר,

בדם ויזע,

לא נחנו אף רגע,

שיחקנו עם הלב והנשמה,

בוגרים וגם נוער,

גביע ותואר,

נרומנה בעוז והדר.

#478 dorel310

dorel310

Been dazed and confused for so long it's not true

• ותיקים
  • 5,017 הודעות

נכתב ב- ‎03/08/2015‏, ‎10:16

באיירן של פפ הפסידה 5-0 לריאל שנה אחרי ה7-0 על בארסה. 1-0 בברנבאו ו4-0 באליאנץ.

#479 CLIPSE

CLIPSE

ג'ינג'יות, רדיוהד, אפוקליפטו.

• ותיקים
  • 11,442 הודעות

נכתב ב- ‎04/08/2015‏, ‎13:10

אח על מלא:

#480 SnirJa

SnirJa

Rolling Supreme

• ותיקים
  • 10,533 הודעות