עבור אל תוכן

חוקי הפורום - נא לקרוא

תמונה

אשכול הפוליטיקה

• אנא התחבר בכדי להגיב
1504 תגובות לנושא זה

#21 NightDesign

NightDesign

כבר לא רוצים לזכור את השם שלי

• רשומים
  • 1,030 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎18:39

תצטט משהו שמתקרב למה שאמרת (אפילו שאמרת את זה בצחוק) במצע של מרצ, ואני מבטיח לך שלמרצ אני לא אצביע.

ליברמן הוא שר חוץ לא פחות מנוראי.
הוא נתפס בעולם (בצדק) כאדם פאשיסט, לאומן, קיצוני, שונא ערבים וחותר לתהליך השלום.
הוא לא מתבייש להביע עמדות שמנגודות לעמדת הממשלה הרשמית (להזכיר לך את הנאום השערורייתי שלו באו"ם לפני כמה שנים?), ואין פלא שהוא לא אורח רצוי ברוב מדינות העולם, כולל מדינות שהן בעלות ברית שלנו.
אפילו עם מדינות שליברמן מרבה להתחנף אליהם (כמו לרוסיה) לא הולך לו. ליברמן מגן על פוטין בכל הזדמנות, כמו בהצהרה המגוחכת שלו שהבחירות ברוסיה היו הוגנות, ועדיין, רוסיה תומכת ומספקת נשק לאויבי ישראל.
אני משתדל, ובאמת לא מצליח להבין איך אתה מצליח להיות כל כך עיוור למציאות. אתה לא רואה שישראל נמצאת במשבר עולמי, ושהיא בסכנת בידוד יותר משהיא הייתה אי פעם? לא מספיק לך את מבצעי ה"הסברה" הנואשים של משרד ההסברה המיותר, שעובדים רק לקהל ישראלי ולא משכנעים איש בעולם, בשביל להבין שאנחנו לא רחוקים מנידוי ומחרם כמו שהופעל על דרום אפריקה?

אתה חושב שמרצ יפרסמו באמת מה הם חושבים?
את מה שהם באמת חושבים קולטים רק בפליטות פה לא מחושבות לא במסמך טקסט שנכתב במחשבה ונבדק מאות פעמים.

ושוב, אתה חושב שאנחנו צריכים לפחד מהעולם, אתה לא חושב שלנו יש השפעה על העולם.
דרום אפריקה הייתה מדינה נידחת בזמן שלטון האפרטהייד ולכן לאף אחד לא היה בעיה להחרים אותה, אבל ישראל היא מדינה הרבה יותר משמעותית.
ישראל היא יצואנית הנשק הרביעית בגודלה בעולם! אנחנו ממציאים עשרות ומאות פטנטים כל שנה בביטחון, ברפואה, במדע, בהיי-טק ועוד...
הסניפים המצליחים ביותר של חברות ההי טק הכי גדולות בעולם נמצאים בישראל, אף אחד לא יוותר על ה"ראש היהודי" בשביל כמה טרוריסטים שגם ככה רוב העולם לא באמת מתעניין בהם.
ישראל לא יכולה ליפול, ישראל היא מעצמה, אז כמה אנשים לא אוהבים את שר החוץ שלנו ועדיין חשבון הנסיעות שלו גדול מאוד, למה? (ולפני שתקפוץ, זו לא שחיתות, כי אז זה היה מתגלה), פשוט כי יש לו עבודה.
העבודה האמיתית נעשית מאחורי הקלעים, איך אתה חושב שיצאנו כל-כך בזול מפרשת חיסול מבחוח? אם באמת היו מתנגדים לנו בעולם היו שוחטים לנו תצורה ומנתקים קשרים, הפעולה הכי גדולה שנעשתה זה סילוק דיפלומט שחזר אחרי איזה חודש כאילו כלום לא קרה.
אתה אולי לא קולט את זה אבל יש לנו מעמד מספיק חזק בעולם כדי לעשות גם מה שהעולם לא אוהב ועדיין הכל ימשיך כסדרו, אתם תמשיכו לפחד מ"העולם" ונראה לאן תגיעו עם זה כשמדינות אחרות יתחילו להכתיב לכם מה לעשות, זה מתחיל עם הערבים ובקרוב תקבלו פה עוד שוודיה אנטישמית.
מדינה כמונו קשה להחרים, אפילו טורקיה הגדולה ניסתה להדוף אותנו מפעילויות נאט"ו וקיבלה על הראש.
הקשר בין ארה"ב לישראל חזק, כנראה לא רק בגלל שאובמה וביבי חברים, אלא בגלל שלשתי המדינות יש אינטרס הרבה יותר גדול מטובת המחבלים שיושבים לנו בחצר האחורית.

לגבי רוסיה, אין בעיה עם מה שהוא עשה ואני אסביר לך למה.
רוסיה מחמשת את הערבים לא בגלל שהם שונאים אותנו אלא בגלל שאנחנו עם ארה"ב, לכן רק התקרבות לרוסיה תוכל לגרום לה להפסיק, זה שנצא נגד השלטון שם לא יתרום לעניין.
מה שקורה ברוסיה צריך להישאר ברוסיה, זה לא עניינינו, בדיוק כמו שמה שקורה בסוריה זה לא עניינינו, אנחנו לא צריכים להכניס ראש בריא למיטה חולה.
מה גם שגם שאר המתמודדים על הנשיאות לא בדיוק יבואו ויקפצו איתנו ועם ארה"ב למיטה, העמדה הרוסית תשאר זהה לא משנה מי יהיה שם השליט, יש סכנה יותר גדולה שיעלה איזה מנהיג אנטישמי ואז בכלל נאכל אותה.
לכן כל עוד המצב לא מדרדר אין לנו טעם להתערב.

אתה לא חושב שפמפום סמלים לאומיים מגיל צעיר, לפני שמבינים את משמעותם, נחשב לדבר ימני?

אני חושב שאתה מפגר.
אני מבין שההמנון שלך הוא סמל לאומי והוא כנראה מייצג איזה עם אכזרי שטובח בנשים וילדים ללא הבחנה.
אני בטוח שגם את הילדים שלך אתה לא תלמד את ההמנון, בנכבה תתלה דגל אש"ף, ואולי בכלל תחשוב על לעזוב את הארץ, נסה את אחת הדמוקרטיות השכנות אני בטוח שהחיים שלך שם יהיו דבש.
תמונה שפורסמה

גם אני סוגד לQ הזהב

#22 עדי-בלי-בצל

עדי-בלי-בצל

כנראה שלא כל כך

• Q-Subber
  • 3,252 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎18:42

ממש מפליא אותי שישנם אנשים שמסוגלים לגור במדינה כמו ישראל, ולהצהיר שמספיק-אין-להם-דעה עד שהם מסוגלים לא ללכת להצביע. לא מובנת בעיני התבוסתנות, לא מובנת בעיני האדישות שיכולה לגרום לכך. מי שלא מגלה אחריות להביע דעה בדמוקרטיה, יתכן ובכלל איננו ראוי לה, ורק אילו היה חי במדינה קצת פחות דמוקרטית היה מבין את חשיבות העניין.

עוד דבר שלא פחות מדהים אותי הוא איך אנשים יכולים בלב ומצפון שקט להצביע לליברמן, אדם שעל פי כל דרך מדידה הוא גזען פשיסט. לא ברור לי איך מוסרית יהודים יכולים להיות פשיסטים וגזענים, זה בעיני פשוט עיוות מוסרי. זה כמו שנאנסת תתחתן עם עבריין מין. מילא זה, אבל מדובר בפוליטיקאי ששום דבר וחצי דבר מהבטחותיו לציבור מעולם לא קרה, והיה שר החוץ המבייש והמזיק ביותר אי פעם. היכולת של אנשים להצביע לו יותר מפעם אחת היא בכלל הפלא השמיני.

אישית, זו הפעם הראשונה שאני לא יודע למי להצביע. אני לא יכול להצביע שוב קדימה, כי זין שאצביע למופז; לא אצביע ליאיר לפיד, כי כבר מתגלה שהוא סתם חרטטן לקקן; לא אצביע לשלי יחימוביץ' כל עוד היא לא תציג משנה מדינית סדורה וברורה; לא אצביע למרץ, כי מפלגה שמציבה בראשה את זהבה גלאון לא ראויה לקול שלי. בשלב זה נותר לי רק לקוות שעלה ירוק יתמודדו.
  • Goldenfish אוהב את זה

1h9roi.gif

#23 IlanVic

IlanVic

אם אני לא בצוות, אני חייב למצוא חיים

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎19:01

אישית, זו הפעם הראשונה שאני לא יודע למי להצביע. אני לא יכול להצביע שוב קדימה, כי זין שאצביע למופז; לא אצביע ליאיר לפיד, כי כבר מתגלה שהוא סתם חרטטן לקקן; לא אצביע לשלי יחימוביץ' כל עוד היא לא תציג משנה מדינית סדורה וברורה; לא אצביע למרץ, כי מפלגה שמציבה בראשה את זהבה גלאון לא ראויה לקול שלי. בשלב זה נותר לי רק לקוות שעלה ירוק יתמודדו.

אני מסכים איתך בנוגע לשלי, מופז ויאיר לפיד, אבל אפשר לדעת מה הבעיה עם זהבה גלאון?
היא נשמעת לי אישה רצינית, שיכולה לעשות דברים טובים בפוליטיקה הישראלית.
גם הרשימה של מרצ היא איכותית יותר משאר הרשימות, והיא כוללת את ניצן הורוביץ, שמקדם חוקים מאוד חשובים בכנסת. גם אילן גילאון הוא אדם רציני.

#24 dorel310

dorel310

Been dazed and confused for so long it's not true

• ותיקים
  • 5,017 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎19:15

הקשר בין ארה"ב לישראל חזק, כנראה לא רק בגלל שאובמה וביבי חברים, אלא בגלל שלשתי המדינות יש אינטרס הרבה יותר גדול מטובת המחבלים שיושבים לנו בחצר האחורית.

אובמה וביבי ממש לא חברים, ביבי חבר ותיק של מיט רומני המועמד הרפובליקני לנשיאות, ואם הוא יזכה בבחירות השנה בארה"ב זה בהחלט יהיה טוב לנתניהו ולממשלה שלו.

אתה לא חושב שפמפום סמלים לאומיים מגיל צעיר, לפני שמבינים את משמעותם, נחשב לדבר ימני?אני חושב שאתה מפגר.
אני מבין שההמנון שלך הוא סמל לאומי והוא כנראה מייצג איזה עם אכזרי שטובח בנשים וילדים ללא הבחנה.
אני בטוח שגם את הילדים שלך אתה לא תלמד את ההמנון, בנכבה תתלה דגל אש"ף, ואולי בכלל תחשוב על לעזוב את הארץ, נסה את אחת הדמוקרטיות השכנות אני בטוח שהחיים שלך שם יהיו דבש.

דעותיי שונות משל אילן, אבל תסלח לי מדובר בתגובה ילדותית לחלוטין, הוא לא מסכים לגבי לימוד ההמנון מגיל 3 אז כבר הפכת אותו לפטריוט פלסטיני? אתה הזוי.

אגב ליברמן עם מהלך חכם שם את יאיר שמיר, בנו של ראש הממשלה לשעבר יצחק שמיר במקום ה-2 ברשימה שלו. מדובר באדם שמוכשר בהרבה מאביו עם רפרטואר מרשים.

#25 Sgt.DD

Sgt.DD

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 832 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎19:34

ממש מפליא אותי שישנם אנשים שמסוגלים לגור במדינה כמו ישראל, ולהצהיר שמספיק-אין-להם-דעה עד שהם מסוגלים לא ללכת להצביע. לא מובנת בעיני התבוסתנות, לא מובנת בעיני האדישות שיכולה לגרום לכך. מי שלא מגלה אחריות להביע דעה בדמוקרטיה, יתכן ובכלל איננו ראוי לה, ורק אילו היה חי במדינה קצת פחות דמוקרטית היה מבין את חשיבות העניין.

עוד דבר שלא פחות מדהים אותי הוא איך אנשים יכולים בלב ומצפון שקט להצביע לליברמן, אדם שעל פי כל דרך מדידה הוא גזען פשיסט. לא ברור לי איך מוסרית יהודים יכולים להיות פשיסטים וגזענים, זה בעיני פשוט עיוות מוסרי. זה כמו שנאנסת תתחתן עם עבריין מין. מילא זה, אבל מדובר בפוליטיקאי ששום דבר וחצי דבר מהבטחותיו לציבור מעולם לא קרה, והיה שר החוץ המבייש והמזיק ביותר אי פעם. היכולת של אנשים להצביע לו יותר מפעם אחת היא בכלל הפלא השמיני.

אז רגע, שאני יבין, לכל אחד יש את הזכות להצביע במדינה דמוקרטית אבל אין את הזכות להיות אי-פוליטי? אני יודע מראש שבקדנציה הבאה של ביבי (שאני כבר יכול להמר על כהונה שנייה שלו) לא אוכל להתלונן על אף מדיניות של הממשלה כי הרי אני לא הצבעתי, לא עשיתי כלום על מנת לשנות את המצב הקיים, ואני מקבל את זה. בשבילי הבחירות הם הזכות שלי להשמיע את הדעה שלי ולתת את הקול שלי לאדם שיהיה הכי קרוב לדעה שלי וההשפעה של האזרח הקטן. מכיוון שבמדינה כמו ישראל אין שום תחלופה של מנהיגים והמצע של כל מפלגה שווה לתחת כי שנייה אחרי שהם קיבלו את הקולות אפשר לזרוק אותו לפח הזבל והוא נמכר תחת כמה כסאות מסכנים בממשלה ולשכה ענקית בתמורה.
אישית אני בהחלט שלם עם ההחלטה שלי לא להצביע, כי עם כמה שכואב אני חושב שככה אני משמיע לעצמי, לא לממשלה הסטאטית והאטומה ולא ל"חברה" אלא לעצמי את הדעה שלי, הדעה שמואסת במצב העכשווי ולא ממש רוצה להיות חלק מהקרקס שמוצץ כסף מהאזרחים על הממשלה עם הכי הרבה שרים בעולם ומהתחמקויות מהתחייבות שלהם במערכת הבחירות. ככה לפחות אני רואה זאת, יש לך את הזכות לא לקבל את הדעה שלי אבל ככה אני חושב שעדיף יותר, גם יצאתי בלי כאבי ראש בספטמבר מאנשים שינסו לשכנע אותי למי להצביע וגם הרווחתי יום חופש מהצבא בו אני אלך לקייאקים ובערב לסרט ללא שום התחייבות.

#26 NightDesign

NightDesign

• רשומים
  • 1,030 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎19:34

אובמה וביבי ממש לא חברים, ביבי חבר ותיק של מיט רומני המועמד הרפובליקני לנשיאות, ואם הוא יזכה בבחירות השנה בארה"ב זה בהחלט יהיה טוב לנתניהו ולממשלה שלו.

אתה לא חושב שפמפום סמלים לאומיים מגיל צעיר, לפני שמבינים את משמעותם, נחשב לדבר ימני?אני חושב שאתה מפגר.

דעותיי שונות משל אילן, אבל תסלח לי מדובר בתגובה ילדותית לחלוטין, הוא לא מסכים לגבי לימוד ההמנון מגיל 3 אז כבר הפכת אותו לפטריוט פלסטיני? אתה הזוי.

אגב ליברמן עם מהלך חכם שם את יאיר שמיר, בנו של ראש הממשלה לשעבר יצחק שמיר במקום ה-2 ברשימה שלו. מדובר באדם שמוכשר בהרבה מאביו עם רפרטואר מרשים.

הראשון היה סוג של מטפורה, אני לא מדבר על ביבי ואובמה כאנשים, יותר כעל קשר משותף בין אישים בפוליטיקות.

כן, מה הבעיה שילד בן 3 ידע שהוא חי במדינת ישראל?
מה הבעיה שילד בן 3 ילמד מהם הסמלים של המדינה שלו?
למרות שאני לא מאמין שבגיל 3 זה בכלל אפשרי ללמד משהו כזה כי הילד לא יקלוט כלום, אבל נגיד בכיתה א' זה כבר אפשרי.
לי הייתה מורה בכיתה ג' שכל שיעור אצלה (פעם בשבוע) היה מתחיל עם שירת התקווה, מהכיתה הזו יצאו ימנים ושמאלנים, אבל לפחות אף אחד שם לא התכחש להמנון.

אנשים שמתכחשים להמנון זה אנשים שהולכים לטקסי זיכרון למחבלים, שתומכים בטרוריסטים שנמצאים בכלא, שהולכים לזרוק אבנים בהפגנות בבילעין ונעלין.
אלה אנשים שיתנגדו ללימוד ההמנון, אחרת אני לא מוצא שום סיבה שבעולם לא ללמד אותו.
ההמנון לא כולל בתוכו שום מסר פוליטי, הוא סה"כ מייצג את החופש והתקווה שהשגנו אחרי אלפי שנים של רדיפה.
זה כמו שיעור היסטוריה מצומצם, אין פה העברת מסר לאומי לימין או לשמאל.
תמונה שפורסמה

גם אני סוגד לQ הזהב

#27 dorel310

dorel310

• ותיקים
  • 5,017 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎19:45

תשמע לי ממש אין בעיה עם ההמנון ולימודו מגיל צעיר, אני לא חושב שהוא גם אמר שיש לו בעיה אם ההמנון(אילן תקן אותי אם אני טועה), הוא אמר שיש לו בעיה שמפמפמים את זה לילדים לפני שהם מבוגרים מדי כדי להבין אותו בעצמם. אני לא מסכים עם זה אבל זכותו לחשוב ככה. אתה משום מה החלטת להדביק לכל אדם ששמאלה ממך תוויות של אוהב מחבלים, וישר שולח אותו לעזה או לסוריה. כמשקיף מהצד זה נראה דמגוגי ונמוך, תהיה ענייני ותלמד לכבד את מי שאתה מתדיין אותו במקום להתלהם ולצאת ביציאות ילדותיות ולא ענייניות כאלה, לצערי גם בימין וגם בשמאל שמתדיינים בצורה כזאת וחושבים שהם חכמים גדולים.

#28 NightDesign

NightDesign

• רשומים
  • 1,030 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎19:56

אילן הוא שמאלני קיצוני בדיוק כמו שאני ימני קיצוני.
הוא מוכן להשוות את המנהיגים שלנו למנהיגים נאצים, עדיין לא ראיתי אותו מגן פעם אחת על צה"ל.
זה שהוא מדבר בשפה קצת ליברלית לא אומר כלום, הדעות שמתפלקות לו מדי פעם כשהוא מתעצבן רק מראות מה יש לו להגיד באמת.
כמו שעב"ב אמר "ורק אילו היה חי במדינה קצת פחות דמוקרטית היה מבין את חשיבות העניין."

וכן, עדיין לא הסברת לי מה הבעיה בללמד ילד שבגיל שהוא מתחיל נגיד לזכור דברים את ההמנון.
קודם שידע בכלל לשיר אותו, גם את זה רוב בני הנוער היום לא יודעים.
אחר כך נדבר על להבין בגיל קצת יותר מאוחר.
אני לא מוצא בתקווה שום דבר פסול גם כשיר לילד בן 3, אם אתה מוצא משהו כזה תגיד לי.
תמונה שפורסמה

גם אני סוגד לQ הזהב

#29 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎20:11

הוא מוכן להשוות את המנהיגים שלנו למנהיגים נאצים, עדיין לא ראיתי אותו מגן פעם אחת על צה"ל.
זה שהוא מדבר בשפה קצת ליברלית לא אומר כלום, הדעות שמתפלקות לו מדי פעם כשהוא מתעצבן רק מראות מה יש לו להגיד באמת.
כמו שעב"ב אמר "ורק אילו היה חי במדינה קצת פחות דמוקרטית היה מבין את חשיבות העניין."

וכן, עדיין לא הסברת לי מה הבעיה בללמד ילד שבגיל שהוא מתחיל נגיד לזכור דברים את ההמנון.
אני לא מוצא בתקווה שום דבר פסול גם כשיר לילד בן 3, אם אתה מוצא משהו כזה תגיד לי.

אני לא שמאלני קיצוני, ואני משייך את עצמי לשמאל הציוני. אני בכלל לא שוקל להצביע לחד"ש, שהיא מפלגת שמאל רדיקלי לא ציוני.
אני לא משווה את המנהיגים שלנו למנהיגים נאצים. הפוליטיקאי היחיד שהשוותי אותו לנאצי הוא מיכאל בן ארי, שמשיטוט קצר ומהיר בדף הפייסבוק שלו קשה מאוד שלא להשוות אותו לנאצים ולעמדות שלהם, אלא שאפילו הנאצים לא העזו לבטא עמדות כאלה בפומבי.

דבר נוסף, לא טענתי כאן באשכול דבר נגד ההמנון.
כיהודי, אני מאוד מזדהה איתו. יש בו משפטים מאוד חשובים שנוגעים ללבי כמו "להיות עם חופשי בארצנו", אבל אני גם לא יכול שלא לראות את הבעייתיות בו, ושכמעט רבע מהאזרחים בארץ לא מסוגלים להזדהות איתו כלל.
הייתי מעדיף שבארץ יהיה המנון שכל אזרח ישראלי יוכל להזדהות איתו בלי קשר למוצאו האתני, ולהחלפת ההמנון יש כמה המנונים ראויים, וכאלה שחיברו משוררים עבריים דגולים כמו טשרניחובוסקי.
ההמנון הוא לא דבר קדוש, ולא חסר מדינות שהחליפו את המנונם מיוזמתם.

#30 dorel310

dorel310

• ותיקים
  • 5,017 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎20:12

איפה אמרתי שיש בעיה? אתה לא קורא את מה שאני כותב, אמרתי רק שזכותו לחשוב שזה פסול ללמד אותו מגיל 3 , אני לא נגד זה וציינתי את זה.

#31 ג'ולס ווינפלד

ג'ולס ווינפלד

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 882 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎20:14

בגלל החרדים אתם הולכים להצביע? החרדים הם באמת מה שמפריע לכם במדינה הזאת?
אגב, תראו את אמנון לוי, עכשיו בערוץ 10.
  • IlanVic אוהב את זה

#32 NightDesign

NightDesign

• רשומים
  • 1,030 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎20:28

אני לא שמאלני קיצוני, ואני משייך את עצמי לשמאל הציוני. אני בכלל לא שוקל להצביע לחד"ש, שהיא מפלגת שמאל רדיקלי לא ציוני.
אני לא משווה את המנהיגים שלנו למנהיגים נאצים. הפוליטיקאי היחיד שהשוותי אותו לנאצי הוא מיכאל בן ארי, שמשיטוט קצר ומהיר בדף הפייסבוק שלו קשה מאוד שלא להשוות אותו לנאצים ולעמדות שלהם, אלא שאפילו הנאצים לא העזו לבטא עמדות כאלה בפומבי.

דבר נוסף, לא טענתי כאן באשכול דבר נגד ההמנון.
כיהודי, אני מאוד מזדהה איתו. יש בו משפטים מאוד חשובים שנוגעים ללבי כמו "להיות עם חופשי בארצנו", אבל אני גם לא יכול שלא לראות את הבעייתיות בו, ושכמעט רבע מהאזרחים בארץ לא מסוגלים להזדהות איתו כלל.
הייתי מעדיף שבארץ יהיה המנון שכל אזרח ישראלי יוכל להזדהות איתו בלי קשר למוצאו האתני, ולהחלפת ההמנון יש כמה המנונים ראויים, וכאלה שחיברו משוררים עבריים דגולים כמו טשרניחובוסקי.
ההמנון הוא לא דבר קדוש, ולא חסר מדינות שהחליפו את המנונם מיוזמתם.

רגע, אתה כל הזמן מפחיד אותנו עם מדינה דו לאומית (שאתה כמובן מתנגד לה) אבל מצד שני רוצה לשנות את ההמנון לטובת הערבים?
אתה סותר את הדעות של עצמך ברגע שאתה לא יודע במי לתמוך, אין לך דעה ברורה, אתה פשוט יודע למי אתה צריך להתנגד אבל ברגע ששמים לך 2 דברים שאתה מתנגד אליהם בו זמנית אתה מתבלבל.
ההמנון שלנו הוא לא קדוש אבל מה לעשות שאנחנו מדינה יהודית, זה היה מתקופת מגילת העצמאות וזה יישאר כך אם תרצה או לא תרצה.
עצם זה שאתה מציע להחליף את ההמנון אומר שיש לך בעיה עם הזהות היהודית של המדינה, משהו שלא מסתדבר עם שמאלני ציוני.

בוא נשאל אותך עוד משהו.
בימים אלו מנסים לגרום לועדת הכנסת לפסול את חנין זועבי מלרוץ לכנסת הבאה בגלל אמירותיה ובעיקר בגלל חלקה במשט הטרוריסטים המרמרה.
כדי שלא יהיה ספק, האישה (?) הזו ניסתה להחזיר לעזמי בשארה את הפנסיה למרות שהורשע בריגול למען חיזבאללה, אירגון שרוצה להשמיד אותנו.
היא תמכה בהתנגדות המזוינת נגד ישראל ובשימוש בכוח.
היא אמרה על ילד שנרצח ע"י טיל שנשלח מעזה שזוהי אשמת ישראל.
היא גם כתבה הקדמה לספר אנטישמי בבריטניה והאשימה את ישראל בפשעים נגד האנושות.
האם לדעתך מותר לשלול לה את הזכות לרוץ לכנסת?
תמונה שפורסמה

גם אני סוגד לQ הזהב

#33 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎20:47

אני לא סותר את עצמי.
אני לא רוצה שתהיה מדינה דו-לאומית, מבחינתי זה האיום הכי גדול שנשקף למדינת ישראל.
בישראל חיים כ20 אחוז ערבים-ישראלים שפשוט לא מסוגלים להזדהות עם ה"תקווה". המסרים מכוונים ליהודים בלבד, ואין שום התייחסות אליהם. אפילו נתניהו מודע שהערבים לא יכולים להזדהות איתו, והודיע שהוא לא מצפה מהאזרחים הערבים לשיר את ההמנון.
אני רוצה לשנות את ההמנון להמנון אחר, שהוא בעברית, שנכתב ע"י אחד המשוררים הגדולים בשירה בספרות העברית ושגם יהודים וגם ערביי-ישראל יוכלו להזדהות עם ההמנון ולשיר אותו. זה עדיין לא הופך אותנו למדינה דו-לאומית, אלא למדינה שמתייחסת לכל האזרחים שלה כשווי זכויות, וכן, גם לערבים מגיע להזדהות עם ההמנון.

לגבי חנין זועבי, אני לא תומך באישה הזאת בשום צורה.
אני חושב שהיא לאומנית פלסטינית, וחבל לי על הציבור הערבי שבין שאר הנציגים שלו, שאישה כזאת מייצגת אותם.
ועדיין, פסילת מפלגות לריצה בכנסת זה צעד מאוד קיצוני שצריך להשתמש בו לעתים נדירות מאוד, אם בכלל, במיוחד שזאת מפלגה שמייצגת את המיעוט. חלק גדול בדמוקרטיה הוא הגנה על זכויות המיעוט.

#34 ג'ולס ווינפלד

ג'ולס ווינפלד

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 882 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎20:50

לפלסטינים יש כבר אוטונומיה עצמאית, זה לא שפתאום ביום אחד שני העמים יחליטו להתחבר לאחד ותהיה מדינה דו לאומית.

סתם הפחדה של השמאל.

#35 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎21:00

אוטונומיה עצמאית? תעשה לי טובה.
הפלסטינים היו נעדרי זכויות אדם ואזרח בסיסיות שאתה מקבל כמובן מאליו, השלטון עליהם הוא שלטון צבאי ישראלי ולא שלטון דמוקרטי. חופש התנועה שלהם מוגבל.
אנשים צריכים להבין שאנחנו מדינה כובשת, שאנחנו שולטים בכיבוש לא-חוקי על מיליוני פלסטינים ושאנחנו מתנחלים (גם אני, ציינתי לא-פעם שאני מתנחל) על האדמות שלהם, ושהמצב הזה לא יכול להמשך, וכמו שאף מדינה לא הצליחה להחזיק משטר כיבוש לאורך זמן, כך גם אנחנו לא נצליח, ואם ממשלת ישראל תעשה ככל שביכולתה על-מנת למנוע הסכם קבע עם הפלסטינים, לא תהיה לנו ברירה אלא לספח את השטחים האלה, ולתת אזרחות ישראלים למיליוני פלסטינאים.

#36 NightDesign

NightDesign

• רשומים
  • 1,030 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎21:05

אני לא סותר את עצמי.
אני לא רוצה שתהיה מדינה דו-לאומית, מבחינתי זה האיום הכי גדול שנשקף למדינת ישראל.
בישראל חיים כ20 אחוז ערבים-ישראלים שפשוט לא מסוגלים להזדהות עם ה"תקווה". המסרים מכוונים ליהודים בלבד, ואין שום התייחסות אליהם. אפילו נתניהו מודע שהערבים לא יכולים להזדהות איתו, והודיע שהוא לא מצפה מהאזרחים הערבים לשיר את ההמנון.
אני רוצה לשנות את ההמנון להמנון אחר, שהוא בעברית, שנכתב ע"י אחד המשוררים הגדולים בשירה בספרות העברית ושגם יהודים וגם ערביי-ישראל יוכלו להזדהות עם ההמנון ולשיר אותו. זה עדיין לא הופך אותנו למדינה דו-לאומית, אלא למדינה שמתייחסת לכל האזרחים שלה כשווי זכויות, וכן, גם לערבים מגיע להזדהות עם ההמנון.

לגבי חנין זועבי, אני לא תומך באישה הזאת בשום צורה.
אני חושב שהיא לאומנית פלסטינית, וחבל לי על הציבור הערבי שבין שאר הנציגים שלו, שאישה כזאת מייצגת אותם.
ועדיין, פסילת מפלגות לריצה בכנסת זה צעד מאוד קיצוני שצריך להשתמש בו לעתים נדירות מאוד, אם בכלל, במיוחד שזאת מפלגה שמייצגת את המיעוט. חלק גדול בדמוקרטיה הוא הגנה על זכויות המיעוט.

מדברים על לחסום את חנין זועבי בלבד לא את כל המפלגה שלה.
הערבים שפה יודעים שהם חיים במדינה יהודית והם בוחרים להישאר פה, לכן שלא תהיה להם בעיה גם לשיר את ההמנון.
הם יודעים שבמדינה מוסלמית הדמוקרטיה כבר הייתה זיכרון מתוק בלבד, כל מתנגד היה מאבד את הרגליים (בדיוק כמו החמאס בעזה.)
הערבים צריכים להגיד תודה שהם חיים פה ולשתוק.
http://www.youtube.com/watch?v=BpbR8f_10nM
תראה את זה, מעביר בצורה הומוריסטית ומצוינת איך הערבים מנצלים את זה שהם במדינה מתקדמת ועוד מתלננים על זה.
(תנסה לראות עד הסוף ולא לעצור אחרי 10 שניות ולהגיד שזה פאשיסטי)
תמונה שפורסמה

גם אני סוגד לQ הזהב

#37 הנסיך המדליק

הנסיך המדליק

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 795 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎21:16

" הערבים שפה יודעים שהם חיים במדינה יהודית והם בוחרים להישאר פה, לכן שלא תהיה להם בעיה גם לשיר את ההמנון. "
בחיאת ראבק זה כולה המנון, למה שערבי יש "נפש יהודי הומיה"? אתה לאט לאט חוצה את הקו הדק בין הטמטום לקטנוניות.

#38 ג'ולס ווינפלד

ג'ולס ווינפלד

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 882 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎21:18

אוטונומיה עצמאית? תעשה לי טובה.
הפלסטינים היו נעדרי זכויות אדם ואזרח בסיסיות שאתה מקבל כמובן מאליו, השלטון עליהם הוא שלטון צבאי ישראלי ולא שלטון דמוקרטי. חופש התנועה שלהם מוגבל.
אנשים צריכים להבין שאנחנו מדינה כובשת, שאנחנו שולטים בכיבוש לא-חוקי על מיליוני פלסטינים ושאנחנו מתנחלים (גם אני, ציינתי לא-פעם שאני מתנחל) על האדמות שלהם, ושהמצב הזה לא יכול להמשך, וכמו שאף מדינה לא הצליחה להחזיק משטר כיבוש לאורך זמן, כך גם אנחנו לא נצליח, ואם ממשלת ישראל תעשה ככל שביכולתה על-מנת למנוע הסכם קבע עם הפלסטינים, לא תהיה לנו ברירה אלא לספח את השטחים האלה, ולתת אזרחות ישראלים למיליוני פלסטינאים.

וואי אין לי כוח להיכנס לדיון כזה עכשיו, יש מילאן נגד אינטר, אני אמרתי את שלי.

#39 NightDesign

NightDesign

• רשומים
  • 1,030 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎21:20

" הערבים שפה יודעים שהם חיים במדינה יהודית והם בוחרים להישאר פה, לכן שלא תהיה להם בעיה גם לשיר את ההמנון. "
בחיאת ראבק זה כולה המנון, למה שערבי יש "נפש יהודי הומיה"? אתה לאט לאט חוצה את הקו הדק בין הטמטום לקטנוניות.

אז שלא ישיר, הוא מוזמן לחצות את הנהר לירדן, יש שם הרבה "פלשתינאים."
ואם זה "כולה המנון" בשבילך, אתה כנראה ילד קטן שעוד לא הבין מה עברנו בהיסטוריה כדי שיהיה לנו המנון, אולי המילים שלו לא באמת אומרות לך משהו, אבל יש בהן הרבה משמעות.
כשתגדל תבין.
תמונה שפורסמה

גם אני סוגד לQ הזהב

#40 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎21:30

הערבים הם אזרחי מדינת ישראל, בדיוק כמוך.
הזכויות שלהם צריכות לבוא בהשוואה לאזרחי מדינת ישראל היהודים, ולא בהשוואה לאזרחי מדינות אחרות.
הערבים לא "צריכים להגיד תודה שאנחנו מרשים להם לחיות פה", אלא תפקיד המדינה הדמוקרטית הוא להתחשב בהם כמיעוט.
אלא שלך, הדמוקרטיה בכלל לא חשובה, והודית בעובדה הזאת עשרות פעמים בעבר, ואם זה היה תלוי בך ובחבריך הלא דמוקרטים, היית מבצע בערבים שחיים כאן טיהור אתני והיית שולח אותם לסוריה.
אז למה שלא אתה, כבן אדם שלא שם זין על הדמוקרטיה, לא תעבור למדינות שבהן הדעה שלך היא המקובלת? למדינות כמו סוריה, איראן ומצרים. הערכים שלכם הם משותפים.

1 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 1 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים