עבור אל תוכן

חוקי הפורום - נא לקרוא

תמונה

חוק הגיור

• אנא התחבר בכדי להגיב
30 תגובות לנושא זה

#21 Cokegod

Cokegod

אם אני לא בצוות, אני חייב למצוא חיים

• רשומים
  • 2,321 הודעות

נכתב ב- ‎20/07/2010‏, ‎16:41

אז אם זה כל כך פשוט להחליט מי יהודי ומי לא, למה צריך לתת את זה לרבנות? אפשר למנות סתם אנשים שיבדקו אם האמא הייתה יהודיה או לא...
פטריוטיזם היא דרכו של האוויל לומר שארצו נעלה על האחרות רק מכיוון שנולד בה.

#22 Lightning

Lightning

In Relation to Animals, all Humans Are Nazis

• חבר של כבוד
  • 7,623 הודעות

נכתב ב- ‎20/07/2010‏, ‎16:59

וברצינות, לדעתי יהודי הוא אדם שיש לו שורשים יהודיים ומקיים את המסורת היהודית או חלקה, או אדם שלמד רבות על המסורת היהודית ע"י רב ומקיים את המסורת היהודית או חלקה.

יש לך כאן טעות בחלק המודגש. זה לא "וגם" אלא זה "או".
אבא שלי יהודי, אמא שלי יהודיה וכך גם הסבים שלהם. זה מספיק (ליגלית) להפוך אותי ליהודי מלא ב-100 אחוזים.
אני לא מקיים ולא מסורת יהודית אחת (גם לא את מצוות "קרא לשוטרים נאצים" ו"זרוק חיתולים עם קקי על אנשים" ו"תעשה פוגרומים כשמשהו לא מוצא חן בעיני הדת") חוץ מנסיעה ביום כיפור משתי סיבות:
א. יש המון ילדים בכביש וזו סכנה של ממש לנסוע אז.
ב. יש חיות אדם בחוץ שיזרקו ביצים...

למרות שאני לא מקיים שום מסורת (חוץ מאחת ולא מבחירה) אני יהודי בגלס"פ איברי.

יהודי (למזלה של הדת, אחרת מזמן היא הייתה מצטמצמת) זה לא משהו שניתן לבחירה. ככה נולדתי ואני לא מתכוון להיטבל או שטות אחרת.

עריכה: נזכרתי שעשיתי בגיל 13 בר מצווה. זה היה אולטימטום לטיסה לחו"ל.
תמונה שפורסמה

#23 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎20/07/2010‏, ‎17:50

וברצינות, לדעתי יהודי הוא אדם שיש לו שורשים יהודיים ומקיים את המסורת היהודית או חלקה, או אדם שלמד רבות על המסורת היהודית ע"י רב ומקיים את המסורת היהודית או חלקה.

יש לך כאן טעות בחלק המודגש. זה לא "וגם" אלא זה "או".
אבא שלי יהודי, אמא שלי יהודיה וכך גם הסבים שלהם. זה מספיק (ליגלית) להפוך אותי ליהודי מלא ב-100 אחוזים.
אני לא מקיים ולא מסורת יהודית אחת (גם לא את מצוות "קרא לשוטרים נאצים" ו"זרוק חיתולים עם קקי על אנשים" ו"תעשה פוגרומים כשמשהו לא מוצא חן בעיני הדת") חוץ מנסיעה ביום כיפור משתי סיבות:
א. יש המון ילדים בכביש וזו סכנה של ממש לנסוע אז.
ב. יש חיות אדם בחוץ שיזרקו ביצים...

למרות שאני לא מקיים שום מסורת (חוץ מאחת ולא מבחירה) אני יהודי בגלס"פ איברי.

יהודי (למזלה של הדת, אחרת מזמן היא הייתה מצטמצמת) זה לא משהו שניתן לבחירה. ככה נולדתי ואני לא מתכוון להיטבל או שטות אחרת.

עריכה: נזכרתי שעשיתי בגיל 13 בר מצווה. זה היה אולטימטום לטיסה לחו"ל.

אתה צודק, אבל אתה לא מקיים את המסורת בכלל?
אתה לא חוגג פסח? אתה לא אוכל מצות בפסח? אתה לא בונה סוכה?
אם לא, אני ממליץ לך.

#24 Lamia

Lamia

• רשומים
  • 2,723 הודעות

נכתב ב- ‎20/07/2010‏, ‎20:05

דהברק, צר לי להודיע לך אבל אין מצוות כאלה. לא להכליל.

#25 pinhasamar10

pinhasamar10

רק הגעתי

• רשומים
  • *
  • 13 הודעות

נכתב ב- ‎08/08/2012‏, ‎16:56

אני פשוט לא מבין על מה כל המהומה - יש רבנות ראשית והיא צריכה לגייר ולא גופים פרטיים או צבאיים שאין להם כל קשר לגייר.
גם הרבנות הצבאית לא צריכה לגייר - יש לה מספיק בעיות משל עצמה היא לא צריכה להוסיף לה עוד אחת ענקית.

#26 pinhasamar10

pinhasamar10

רק הגעתי

• רשומים
  • *
  • 13 הודעות

נכתב ב- ‎19/08/2012‏, ‎14:04

מעריב-

השר אלי ישי תומך בסיעת ישראל ביתנו, והתייחס היום (א') לחוק הגיור שיוזם יו"ר ועדת החוקה חוק ומשפט, ח"כ דוד רותם ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו): "אם לא יהיה חוק הדבר יוביל לקרע בעם, בספרי יוחסין וקרע עמוק". לדבריו, "העדר חוק גיור זו סכנה רוחנית עצומה לעם היהודי".
מוקדם יותר, יוזם החוק תקף את ראש הממשלה בטענה כי הוא "טועה ומטעה". לדבריו, "חוק הגיור אינו יוצר כל פילוג בעם".
"החוק המוצע ייצור קרע בעם",אמר נתניהו, והוסיף כי יעשה מאמצים להסיר את הצעת החוק בהסכמת יוזמיו, חברי סיעת ישראל ביתנו. אם לא תוסר ההצעה, הבהיר ראש הממשלה, הוא יבקש מחברי הליכוד ושאר סיעות הקואליציה להצביע נגד אישורה בממשלה ובכנסת.
על פי ההצעה, שאותה מקדם ח"כ דוד רותם, לראשונה מאז קום המדינה ייקבע בחוק שהרבנות הראשית היא הגוף המוסמך לעסוק בענייני גיור. בהצעה נכתב

כי הגיור ייעשה לאחר "קבלת עול תורה ומצוות כהלכה" - דרישה העלולה להערים קשיים על מתגיירים המבקשים לנהל אורח חיים חילוני או מסורתי.

אני לא מבין אנשים שמתגיירים רוצים להיכנס לדת היהודית ואז הם חיים אורח חיים חילוניים - זה פשוט טימטום.
אם אתה רוצה לחיות חיים חילוניים - אז אל תתגייר. תחייה את החיים שלך .
אגב- מי שמבין - בגיור מלמדים אותם לחיות כמו יהודי אורתודוקסי ולא כמו כל מיני סוגי יהדויות שנפוצים בעיקר בארצות הברית. אז שלא יגידו שהם לא יודעים להן הם ניכנסו וכופים עלייהם לקיים מצוות - כי אף אחד לא חייב אותם להתגייר.

#27 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎21/08/2012‏, ‎19:58

מעריב-

השר אלי ישי תומך בסיעת ישראל ביתנו, והתייחס היום (א') לחוק הגיור שיוזם יו"ר ועדת החוקה חוק ומשפט, ח"כ דוד רותם ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו): "אם לא יהיה חוק הדבר יוביל לקרע בעם, בספרי יוחסין וקרע עמוק". לדבריו, "העדר חוק גיור זו סכנה רוחנית עצומה לעם היהודי".
מוקדם יותר, יוזם החוק תקף את ראש הממשלה בטענה כי הוא "טועה ומטעה". לדבריו, "חוק הגיור אינו יוצר כל פילוג בעם".
"החוק המוצע ייצור קרע בעם",אמר נתניהו, והוסיף כי יעשה מאמצים להסיר את הצעת החוק בהסכמת יוזמיו, חברי סיעת ישראל ביתנו. אם לא תוסר ההצעה, הבהיר ראש הממשלה, הוא יבקש מחברי הליכוד ושאר סיעות הקואליציה להצביע נגד אישורה בממשלה ובכנסת.
על פי ההצעה, שאותה מקדם ח"כ דוד רותם, לראשונה מאז קום המדינה ייקבע בחוק שהרבנות הראשית היא הגוף המוסמך לעסוק בענייני גיור. בהצעה נכתב

כי הגיור ייעשה לאחר "קבלת עול תורה ומצוות כהלכה" - דרישה העלולה להערים קשיים על מתגיירים המבקשים לנהל אורח חיים חילוני או מסורתי.

אני לא מבין אנשים שמתגיירים רוצים להיכנס לדת היהודית ואז הם חיים אורח חיים חילוניים - זה פשוט טימטום.
אגב- מי שמבין - בגיור מלמדים אותם לחיות כמו יהודי אורתודוקסי ולא כמו כל מיני סוגי יהדויות שנפוצים בעיקר בארצות הברית. אז שלא יגידו שהם לא יודעים להן הם ניכנסו וכופים עלייהם לקיים מצוות - כי אף אחד לא חייב אותם להתגייר.

חלק גדול מהאנשים שעוברים גיור אורתודוקסי עושים זאת רק בגלל שזה סוג הגיור היחיד שמדינת ישראל מכירה, והגיור הזה מחייב אותם (מה שלא תמיד עושים) לשמור מצוות.
אם מדינת ישראל הייתה מכירה גם בגיורים רפורמים וקונסרביטיבים, תהיה בטוח שיותר אנשים היו מתגיירים בצורה הזאת, והיו מצטרפים לקהילה היהודית והיו מקיימים את המסורת שלה. אני לא רואה במתגיירים כאלה שום דבר רע.

#28 tzvimen

tzvimen

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 400 הודעות

נכתב ב- ‎23/08/2012‏, ‎01:00

אילן. עדיין לא ענית לנו. מה זה יהודי? אין לך שום דעה בנושא?
תמיד הכלב רץ לפני האדון ונראה כמנהיג, עד שמגיעים לפרשת דרכים, או אז עוצר הכלב, ומממתין להוראת האדון - כך היא דרכה של הדמוקרטיה, המנהיג בודק את רצון העם לפני כל החלטה
(הרב אלחנן ווסרמן מסביר למה "פני הדור - כפני הכלב")

בסופו של דבר; עדיף דיקטטור הגון מאשר דמוקרטיה כזאת
(יהודי ששלושה משטרים מאחוריו)

#29 yoyolifa

yoyolifa

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 889 הודעות

נכתב ב- ‎23/08/2012‏, ‎09:40

אני ממש לא מבין את השיחה בניכם...
ברור שיהודי זה מי שאמא שלו יהודיה, אבל מדובר פה על גיור.
מצב שבו מישהו שכרגע לא מוגדר כיהודי (=אמא שלו לא יהודיה) רוצה להפוך ליהודי.
ההתנגדות לעובדה שדבר זה ישלט ע"י הרבנות, היא שהרבנות מכירה רק ביהדות אורטודוקסית, דיי אדוקה.
יש הרבה קהילות בחו"ל, שחיות אורח חיים יהודי, בקהילה יהודית, שלא יעברו גיור ע"פ קריטריונים אלה.
(אני מתייחס לאנשים בתוך הקהילות, שאמם לא יהודיה)
בעיניי היהדות מורכבת מהרבה מאוד זרמים, שאין בהם נכון יותר או פחות, רק בארץ יש עשרות זרמים,
ולכן פסול בעיניי להחשיב רק זרם אחד בכל הנוגע לגיור, ולפסול את השאר.

בדיוק בגלל שיהדות היא לא רק אורתודוקסית.
יהדות (ודת בכללי האמת) זה לא רק קיום מצוות, זה גם הרבה קהילה, להיות חלק ממשהו..
זה נכון שלא מחייבים אותם להתגייר, אבל אתה מתעלם מאלה שרוצים להתגייר, רואים עצמם כיהודים,
ולא מאפשרים להם גיור לא אורתודוקסי.
אומנם לא מחייבים אותם להתגייר אבל את אלה שרוצים להתגייר מחייבים לעשות בדרך אורתודוקסית.

#30 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎23/08/2012‏, ‎15:39

צבי, היהדות יכולה להיות מפורשת גם במובן הדתי, התרבותי והלאומי.
יהודי-דתי הוא מי שמקפיד, בצורה כזו או אחרת על מצוות היהדות מתוך אמונה באלוהים של היהודים. יהודי כזה יכול להשתייך גם לזרם האורתודוקסי (שכאן זה המקום להזכיר שהוא זרם שולי ביהדות אבל בלעדי, ולא במקרה, במדינת ישראל), לזרם הקונסרביטיבי ולזרם הרפורמי.
יהודי-תרבותי הוא מי שמקפיד, בצורה כזו או אחרת על תרבות יהודית-עברית. הוא מי שינוח בשבת ולא ביום ראשון, מי שיחגוג את חגי ישראל, וגם אם הוא לא שומר על המצוות (אוכל חמץ בפסח, למשל), בליל הסדר הוא יקרא את ההגדה ותהיה מצה בשולחן.
יהודי-לאומי הוא יהודי ציוני, שמאמין במדינת העם היהודי.

הבעיה החמורה ביותר כאן (וגם זאת שגורמת לכל הבלבול) היא שהדרך היחידה להצטרף ללאומיות היהודית למי שאינו-יהודי (לעלות למדינת היהודים) היא דרך הדת היהודית האורתודוקסית. אין שום דרך חילונית כדי להפוך ליהודי-לאומי ולעלות לארץ.
זה גורם גם לבעיות נוספות. באור עקיבא החליטו לאחרונה, בגלל מחסור בקברים, להפסיק לקבור לא-יהודים. הם קוראים ללא-יהודים "חסרי לאום", אבל הם בעצם מתכוונים לאנשים שלא יהודים מספיק לפי ההלכה האורתודוקסיות.
בכנות, אין לי מושג מה לעשות עם הבעיה הזאת. אולי אפשר לעשות סוג של גיור חילוני, שבו חילונים מבצעים גיור לאנשים שרוצים להיות חלק מהעם היהודי ולחיות באורח חיים חילוני, ואולי אפשר פשוט לזנוח את המושג "יהודי" ולעבור להגדיר את עצמנו כ"עברים".

#31 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎24/08/2012‏, ‎01:13

איך בדיוק היהודים האורתודוקסים הם זרם שולי?
אני גם חושב שאם יהיה משאל עם המצב ישאר על כנו, רגע שאתה תציע גיור קל חוק השבות בעצם יהיה קיצור דרך לכל מי שרוצה לעלות לארץ.
אני לא חושב שהמצב הוא אידיאלי, אפשר לתקן כמה דברים אבל בסה"כ הוא הרע במיעוטו.

2 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 2 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים