עבור אל תוכן

חוקי הפורום - נא לקרוא

תמונה

אשכול הפוליטיקה

• אנא התחבר בכדי להגיב
1504 תגובות לנושא זה

#301 NightDesign

NightDesign

כבר לא רוצים לזכור את השם שלי

• רשומים
  • 1,030 הודעות

נכתב ב- ‎27/05/2012‏, ‎17:48

תמונה שפורסמה
הכנתי לך כדי שתבין שלא ירו סתם.
שים לב בתמונה הראשונה והאחרונה שאותו בחור שזרק אבן נורה, ולא סתם איש תמים.
בתמונה השנייה זה הקטע היחיד בסרטון בו רואים את המתנחלים יורים, והם יורים על אותו בחור שזרק אבן (שים לב לזמן הסרטון, אותו רגע בדיוק.)
לא היה ירי משנאה/ גזענות - היה ירי כדי להציל חיים.
תמונה שפורסמה

גם אני סוגד לQ הזהב

#302 IlanVic

IlanVic

אם אני לא בצוות, אני חייב למצוא חיים

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎27/05/2012‏, ‎18:01

תגיד, אתה עושה צחוק?
בסרטון הראשון רואים את המתנחלים יורדים אל הכפר הפלסטיני. רואים שלא הייתה להם שום סיבה לרדת לשם חוץ מלחפש עימות עם הפלסטינים. לא הייתה שום אש בזמן הירידה שלהם אל הכפר.
כשהם ירדו, המתנחלים והפלסטינים זרקו אבנים אחד על השני. על פי ניסיון העבר, כשמתנחבלי יצהר מגיעים לכפר הסמוך לעונג שבת הדבר אף פעם לא מסתיים בטוב. אגב, לא במקרה משאית הכיבוי הפלסטינית הגיעה דקה לאחר שהמתנחבלים הציתו את האש, כשאתה גר בסמוך להתחנלות כמו יצהר (שתושביה מתגאים בעובדה שאין גדר שמפרידה בינהם לכפר הפלסטיני), כדאי שתהיה לך משאית כיבוי אש בכוננות תמידית.
מטענות המתנחלים עולה שהם חשו בסכנה בגלל האש, דבר שכמובן לא נכון. הסכנה הייתה של הפלסטינים שהזעיקו משאית כיבוי לטיפול האש. המתנחלים (ככל הנראה) הציתו את האש כדי לפגוע בכפר הפלסטיני כמה שיותר (לא סתם הם ירדו לכפר הפלסטיני). העובדה שהיה מדובר בשבת חסרת משמעות בגלל שלפי המתנחלים אין שום איסור לחלל שבת בעימותים עם לא-יהודים (המתנחלים טענו את זה בעצמם כשניסו להסביר את חילול השבת שלהם במקרה שהיה לפני שנה!).

כיתת הכוננות פשוט לא הייתה שם ולא הייתה לה סיבה להיות שם. האירוע לא התרחש בהתנחלות אלא בכפר הסמוך. המתנחלים התקרבו לכפר הפלסטיני ולא כמו שאתה מנסה להציג.
הירי היה של מתנחלים חמושים, רואים את זה בסרטון ואפילו אתה מודה בכך. למתנחלים אין שום אישור לירות על אף אחד (גם אם הוא זרק אבנים בקרב האבנים ההדדי שהתנהל), ומסקרן אותי (לא באמת) מה היית אומר אם פלסטיני היה שולף אקדח ופוצע מתנחל בן 16 בצורה קשה. ירי כדי להציל חיים? תעשה לי טובה. אפשר לטעון, אם כבר, שזריקת האבנים של הפלסטינים הייתה הגנה עצמית מפלישת המתנחלים לכפר שלהם עם נשקים.
הצבא ראה את כל המתרחש. הוא ראה שהמתנחלים מציתים אש סמוך לכפר פלסטיני. הוא ראה שהמתנחלים משתמשים בנשק נגד זריקת אבנים ושפוצעים פלסטינים, והוא לא עשה שום דבר כדי להגן על הפלסטינים המותקפים (שהגנה עליהם היא ההצדקה היחידה לנוכחתו בשטחים). צה"ל צריך לצאת משם וכמה שיותר מהר.

#303 rotembal

rotembal

Oh by the way which one's pink

• ותיקים
  • 7,056 הודעות

נכתב ב- ‎27/05/2012‏, ‎18:09

ND, אתה גם כנראה חי בללה לנד אם אתה חושב שהמתנחלים יורים על פלסטינים כדי להגן על עצמם.
במקרה הזה ספציפי אין לי מושג מי התחיל אבל היו הרבה מקרים שמתנחלים ירו או הציתו רכוש של פלסטינים ללא סיבה.
  • Geralt of Rivia אוהב את זה

#304 NightDesign

NightDesign

• רשומים
  • 1,030 הודעות

נכתב ב- ‎27/05/2012‏, ‎18:19

עכשיו חשבתי על משהו.
משום מה יש סרטון של המתנחלים יורדים, ויש סרטון של האש דולקת, איך אין סרטון של מישהו מצית את האש?
אתה רוצה להגיד לי שהערבים כאלה מטומטמים שעד שיש להם סיכוי לתפוס את המתנחלים על חם הם לא מצלמים?
אי אפשר לומר שהם לא היו במקום בזמן האירוע כי יש צילום מוקדם של האירוע, איך פתאום נעלמו 10-30 דקות של סרטון שבה האש מוצתת?

אף אחד לא יודע למה הערבים והתושבים ירדו אחד אל השני, אתה סתם ממציא את זה, רואים את כולם יורדים אחד אל השני, זה לא שרואים אש ואז הערבים נזכרים לרדת, שני הצדדים היו במקום בזמן שמישהו הצית את השריפה, ופה נכנסת ההערה הקודמת שלי, איך אין סרטון של בצלם של הרגע הזה?!
עזוב עכשיו מי אמר מה, בוא נסתכל על העובדות, אין פה שום הוכחה שהמתנחלים הציתו את האש, אין שום הוכחה שבזמן שהאש פרצה המתנחלים כבר הגיעו לכפר, יותר סביר שהערבים הציתו את השריפה, התרחקו וכשהמתנחלים הגיעו לקטע שעולה בלהבות הם פתאום נזכרו להתחיל לצלם, אחרת אני מאמין שהיה להם צילום של המתנחלים מדליקים את האש.

כיתת הכוננות באה כבגלל האש וכי זרקו אבנים, מה הם צריכים יותר מזה? לבוא שרק כשמישהו כבר נרצח?
למתנחלים יש אישור לירות כשהם בסכנה, בגלל זה יש להם נשקים, אם זה היה נגד החוק לא היו להם נשקים עם רישיון.
ותפסיק להגן על המחבל הקטן, גם אחרי שהוכחתי לך שהוא התכוון לפגוע במתנחלים, אתה עדיין מגן עליו, אתה חתיכת שמלנאצי קטן ומסכן (רואה גם אני יודע לחבר מילים.)
לערבים לא אמור להיות נשק, אז אם אחד מהם ירה במתנחל כנראה שזה יהיה לא חוקי. עדיין לא קרה מקרה שמתנחל השתמש בנשק שלא לצורך הגנה עצמית, ואם כן הוא נכנס לכלא.
אתה מוזמן להתחיל לחפש ולהביא לי: https://www.google.c...iw=1680&bih=901

ND, אתה גם כנראה חי בללה לנד אם אתה חושב שהמתנחלים יורים על פלסטינים כדי להגן על עצמם.

אם מצד אילן שני שמאלנים שהורסים מבנים ביישוב זה ונדליזם, אז מצידי מתנחלים שהורסים דברים לערבים רק ונדליזם.
העונש על ונדליזם הוא בד"כ אפילו לא כלא, ככה שאין מה לעשות.
תמונה שפורסמה

גם אני סוגד לQ הזהב

#305 rotembal

rotembal

• ותיקים
  • 7,056 הודעות

נכתב ב- ‎27/05/2012‏, ‎18:24

כן, שניכם רואים רק את האמת שהם רוצים.
וכל זה במקום לפתוח קצת את הראש ולהביט מסביב

#306 Geralt of Rivia

Geralt of Rivia

• רשומים
  • 1,147 הודעות

נכתב ב- ‎27/05/2012‏, ‎18:34

נייטדיזיין, אתה פשוט דמגוג בשקל, אני לא מבין איך לאילן יש עצבים להתווכח איתך.
  • הנסיך המדליק אוהב את זה
Posted Image

#307 NightDesign

NightDesign

• רשומים
  • 1,030 הודעות

נכתב ב- ‎27/05/2012‏, ‎18:36

אני חזרתי בדיוק על הדברים שהוא אמר.
אם יש לך בעיה עם התוכן, תפנה קודם אליו לא אליי.

לגיב האש, אם אתה בוחר לקחת את הגירסא של בצלם בעיניים עצומות אתה לא יותר טוב מכל שמאלני קיצוני אחר.
תמונה שפורסמה

גם אני סוגד לQ הזהב

#308 FreshMan

FreshMan

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 499 הודעות

נכתב ב- ‎27/05/2012‏, ‎18:37

כל הסרטונים של בצלם ושאר זייני שכל ערוכים במגמתיות כדי לקדם אג'נדה.

גם הארגונים שפורשים חסות על המסתננים פועלים מתוך אג'נדה לקדם שינוי של אופי המדינה.

מספיק לעקוב אחרי "לאטמה" מדי יום כדי לראות שגם התקשורת נוטלת חלק פעיל בקידום המטרות של השמאל.

#309 NightDesign

NightDesign

• רשומים
  • 1,030 הודעות

נכתב ב- ‎27/05/2012‏, ‎18:42

אני הצלחתי עד עכשיו להוכיח עפ"י הסרטון את הטענה שלי, לא טענת המתנחלים, הטענה שלי.
אילן לקח את טענת בצלם והערבים ופשוט פרש לנו אותה כאן, וכל הסבר שהוא הביא זה "כי הערבים אמרו".
הערבים אמרו שהם ירדו כדי...
הערבים אמרו שהם ירו סתם...
הערבים אמרו שהם הציתו...
אין פה שום הוכחה עפ"י הסרטון, יש בסרטון כבאית ערבית ומתנחלים וזה כל ההוכחה שלו, שאר המידע כמו לאן נעלם צילום ההצתה, מה קרה בין לבין, כלום. העיקר לקבל את טענת הערבים.
אילן הגן על מחבל בזמן שתקף את מי שהגן על עצמו, אילן מעדיף שמחבל יקבל אבן בראש ולא שחס וחלילה מישהו ינסה לעצור מחבל ערבי.
תמונה שפורסמה

גם אני סוגד לQ הזהב

#310 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎27/05/2012‏, ‎18:45

אתה חושב שזה דבר קל לקלוט בדיוק את רגע ההצתה?
אני חושב שהם הצליחו לתעד מעל ומעבר מהמקרה, ומהתיעוד שלהם אי אפשר להתווכח של מי הייתה הפרובוקציה ומי פלש למי.

אין שום הוכחה שהמתנחלים הם אלה שהציתו את השריפה, אבל דווקא יש הוכחה שהאש לא הייתה שם מתי שהמתנחלים החליטו לפלוש לכפר, וסביר שהצד האלים (רואים בסרטון בדיוק מי חיפש עימות) הצית את האש, ושלא הפלסטינים הציתו את עצמם כדי להאשים את המתנחלים בזה.
ושאני אבין, אתה תומך בירי כלפי אנשים שזורקים אבנים? אם הפלסטינים היו מגיעים עם נשק למקום העימות ויורים במתנחלים שזרקו עליהם אבנים, איך הייתה קורא לפעולה שלהם? הייתה קורא לה הגנה עצמית? מה פתאום. היית קורא לזה טרור והיית קורא לאותם פלסטינים מחבלים (ובצדק).
ברגע שמדובר בבחורים יהודים, כושר השיפוט שלך משתנה ומתערער. אתה קורא לירי של חמושים כלפי פלסטינים "הגנה עצמית". לא, זאת לא הגנה עצמית. החמוש המתנחל הוא מחבל, ואין טעם להתיפיפות שלך. אתה הוא זה שמגן על מחבל רק בגלל היותו יהודי ולא אני.

העובדה שלערבים לא אמור להיות נשק בזמן שלמתנחלים כן, מוכיחה רק את קיומו של שלטון האפרטהייד בשטחים. התושבים היהודים בשטחים הם אזרחים מלאים שמקבלים הגנה מלאה ומדינת ישראל דואגת לקיום כל הזכויות שלהם. אם מתנחל יהודי עושה עבירה, הוא נשפט בבית משפט ישראלי. לעומת זאת, התושבים הפלסטינים בשטחים נשלטים ע"י הצבא הישראלי. הם רואים צבא זר ברחובות שלהם ששולט עליהם. חופש התנועה שלהם מוגבל והצבא מחליט עליו לפי שיקוליו שלא חייב למסור להם, הם לא זוכים לשום הגנה מחיילי צה"ל. אם הם עושים עבירה הם נשפטים לפי בית דין צבאי ולא אזרחי (רק לאחרונה בית דין צבאי דן פלסטינאית על ארגון הפגנה). לצבא מותר לעצור אותם ולכלוא אותם ללא משפט לכל תקופה שהוא ירצה.

#311 NightDesign

NightDesign

• רשומים
  • 1,030 הודעות

נכתב ב- ‎27/05/2012‏, ‎18:55

"החליטו לפלוש לכפר", אני רואה את 2 הצדדים מתקדמים אחד לשני בדיוק באותו זמן, מי אמר שאלו התחילו? אתה ממציא את זה על סמך השערות בראש שלך שמבוססות על גזענות.
וזה לא שלא קל לקלוט את רגע ההצתה, חסרות בסרטון לפחות 10 דקות, איפה הן נעלמו, זה לא שרגע ההצתה לא נקלט, הרבה דברים בדרך לא נקלטו!
רק הקטע הזה שחסרות דקות רבות מהסרטון מתחיל לעלות חשדות רבים.

יש סיבה שבארץ נותנים למנתחלים נשק ולערבים לא, גם אם מחר תהיה פה ממשלת שמאל, הם לא יוכלו לקחת את הנשק מהמתנחלים.
כן, ערבי שזורק אבן הוא מחבל, ומתנחל שיורה בו כדי להגן על עצמו הוא לא, זה די פשוט למען האמת, תזכור שאותם מתנחלים גם משרתים בצבא שלך ומגנים עלייך, אני יודע שהיית שמח לראות אותם מתים אבל אם הם מספיק טובים כדי להגן עלייך מפני אותם מחבלים עם מטען על הגוף ,מותר לתת להם להגן גם על עצמם אחר כך, מה זה משנה אם הצבא היה יורה בו או המתנחל?

זה לא אפרטהייד כי אתה יודע בדיוק מה היה קורה אם לערבים היה נשק, ואם אתה מתחיל להיות בעד לחלק נשק לערבים אתה לא רוצה לדעת כמה כינויים עולים לי בראש כרגע לתת לך.

הם בחרו בשלטון הצבאי כשנשארו בשטח אחרי שהפסידו במלחמה, אשמתם הבלעדית, אף אחד לא חייב לתת להם כלום אחרי שניסו לרצוח אותנו.
תמונה שפורסמה

גם אני סוגד לQ הזהב

#312 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎27/05/2012‏, ‎19:13

כנראה שאתה רואה את מה שאתה רוצה לראות.
רואים בסרטון שהפלסטינאים רואים את המתנחלים מתחילים לרדת לכפר שלהם בעונג שבת (זה קרה כבר לא פעם, תחפש "מתנחלי יצהר" בגוגל), מהבהלה הם מתחילים לרוץ לכיוונם כדי למנוע פלישה שלהם לכפר.
זריקת אבנים על חמושים שמנסים לפלוש לכפר שלך היא לא פעולת טרור, אלא הגנה עצמית. לעומת זאת, ירי על ילדים פלסטינים שלא מסכנים את החיים שלהם בתוך פלישה שלהם היא בדיוק ההפך מכך.
זה בדיוק כמו שקבוצת אנשים חמושה תנסה לפלוש לבית שלי (אחרי שהיו עשרות מקרים שניסו), ואגן על הבית שלי בכל האמצעים שברשותי ואנסה להבריח אותם. אם החמושים יחליטו לירות בי לאחר שאנסה להבריח אותם זו לא תהיה הגנה עצמית שלהם, אלא תקיפה שלהם.
הבעיה היא שהחוק הישראלי הוא לא קובע בגדה. הצבא הוא הריבון על הגדה והחוקים הם צבאיים. כשלמתנחלים נוח הם מבקשים שישפטו אותם בחוקים אזרחיים (זכויות הקניין שלהם על ה"בית" בחברון, שלא רלוונטיות), והמצב שנוצר הוא שבשטחים שצה"ל שולט עליהם קיימות שתי מערכות חוק - אחת ליהודים ואחת לפלסטינאים, גם אם הם גרים באותו רחוב. זו ההגדרה המדויקת של אפרטהייד, והסיבה לקיומו בכלל לא משנה.
הפתרון שלי הוא כמובן לא לחמש את הפלסטינאים ולתת להם זכויות אזרחיות מלאות, אלא לסגת מהשטחים שלהם ולתת להם להקים מדינה שלהם, שתדאג לזכויות האזרח שלהם.

#313 NightDesign

NightDesign

• רשומים
  • 1,030 הודעות

נכתב ב- ‎27/05/2012‏, ‎19:21

http://www.ynet.co.i...4234601,00.html

נשאר חסוי: מחבל השתמש באשה כמגן אנושי?

ל-ynet נודע שבסרטון המתעד הנחת מטענים בגבול רצועת עזה נראה מחבל המשתמש בפלסטינית כמגן אנושי.
חיילי גולני שצפו בתיעוד: "איך לא פרסמו את הסרטון? צריך לשלוח את זה לגולדסטון". דובר צה"ל: לא כל אירוע מיועד להפצה

"דובר צה"ל: לא כל אירוע מיועד להפצה" ?!?

כנראה שאתה רואה את מה שאתה רוצה לראות.
רואים בסרטון שהפלסטינאים רואים את המתנחלים מתחילים לרדת לכפר שלהם בעונג שבת (זה קרה כבר לא פעם, תחפש "מתנחלי יצהר" בגוגל), מהבהלה הם מתחילים לרוץ לכיוונם כדי למנוע פלישה שלהם לכפר.
זריקת אבנים על חמושים שמנסים לפלוש לכפר שלך היא לא פעולת טרור, אלא הגנה עצמית. לעומת זאת, ירי על ילדים פלסטינים שלא מסכנים את החיים שלהם בתוך פלישה שלהם היא בדיוק ההפך מכך.
זה בדיוק כמו שקבוצת אנשים חמושה תנסה לפלוש לבית שלי (אחרי שהיו עשרות מקרים שניסו), ואגן על הבית שלי בכל האמצעים שברשותי ואנסה להבריח אותם. אם החמושים יחליטו לירות בי לאחר שאנסה להבריח אותם זו לא תהיה הגנה עצמית שלהם, אלא תקיפה שלהם.
הבעיה היא שהחוק הישראלי הוא לא קובע בגדה. הצבא הוא הריבון על הגדה והחוקים הם צבאיים. כשלמתנחלים נוח הם מבקשים שישפטו אותם בחוקים אזרחיים (זכויות הקניין שלהם על הבית בחברון, שלא רלוונטיות), והמצב שנוצר הוא שבשטחים שצה"ל שולט עליהם קיימות שתי מערכות חוק - אחת ליהודים ואחת לפלסטינאים, גם אם הם גרים באותו רחוב. זו ההגדרה המדויקת של אפרטהייד, והסיבה לקיומו בכלל לא משנה.
הפתרון שלי הוא כמובן לא לחמש את הפלסטינאים ולתת להם זכויות אזרחיות מלאות, אלא לסגת מהשטחים שלהם ולתת להם להקים מדינה שלהם, שתדאג לזכויות האזרח שלהם.

הם זורקים אבנים על כיתת הכוננות שנמצאת ביחד עם הצבא במקום, לא על מתנחלים שזורקים עליהם אבנים, אתה יודע טוב מאוד שכיתת הכוננות לא באה לפלוש להם לכפר עם נשק.
אתה סתם מחליט שהערבים התחילו לרוץ אחרי המתנחלים, אני רואה את שני הצדדים רצים ביחד אחד לשני, זה לא נראה בסרטון.

כי המתנחלים משרתים בצבא ומשלמים מיסים, לכן הם גם נשפטים בבית משפט ישראלי.

על שכונת האולפנה, מגרון ועוד הם פנו לבית המשפט הישראלי, ולא סתם, לבגצ, איך זה שהם לא נפטים ע"H בית המשפט הישראלי?
לרשות יש בית משפט משלה (הוא לאחרונה הוציא גזר דין מוות למוכר הבית בחברון) לעברות ביניהם, בית המשפט הישראלי שופט באירועים ביטחוניים, בית המשפט הצבאי שופט רק במקרים מסויימים מאוד, זה קורה גם בארה"ב.
תמונה שפורסמה

גם אני סוגד לQ הזהב

#314 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎27/05/2012‏, ‎19:35

סוף סוף אתה אומר באופן חד וברור שאתה בעד מדינה דו-לאומית, ובעד אזרוח של הפלסטינאים שגרים בגדה המערבית.
אם בעינך מה שדרוש בשביל שהצבא יפסיק לשלוט בהם הוא תשלום המסים שלהם, אז כל מה שצריך לעשות בשביל זה הוא לתת לכולם אזרחות מלאה, לתת להם זכות הצבעה והם ישלמו מסים על-פי חוק.
זה יוביל כמובן למדינה דו-לאומית. אם הייתי ערבי-ישראלי הייתי מצביע לך ולמירי רגב. אם הייתי פלסטינאי הייתי מייחל שמועצת יש"ע תשלוט. אתם טפשים מספיק בשביל להציע לספח את השטחים ואפילו לא מודעים להשלכות.

מקרים מיוחדים או לא - לצבא יש סמכות לעצור ולשפוט פלסטינאים על פי שיקול דעתה.

#315 NightDesign

NightDesign

• רשומים
  • 1,030 הודעות

נכתב ב- ‎27/05/2012‏, ‎19:45

זה היה משהו שכתבתי לשנייה מהיסח דעת ומחקתי אחרי שנייה.
הם כבר משתמשים בבית המשפט שלנו כרצונם, הם יכולים להגיש בגצ חופשי.
הצבא שופט במקרים מסוימים דבר שקיים גם בארה"ב (ואולי בעוד מדינות), יש להם בית משפט משלהם, והם משתמשים גם בשלנו.
על שכונת האולפנה, מגרון ועוד הם פנו לבית המשפט הישראלי, ולא סתם, לבגצ, איך זה שהם לא נשפטים ע"י בית המשפט הישראלי?
לרשות יש בית משפט משלה (הוא לאחרונה הוציא גזר דין מוות למוכר הבית בחברון) לעברות ביניהם, בית המשפט הישראלי שופט באירועים ביטחוניים, בית המשפט הצבאי שופט רק במקרים מסויימים מאוד.

מועצת ישע מציעה לספח את שטחי C שבקושי יש בה ערבים, תפסיקו להמציא כל מני דברים מהראש החולני שלכם.

דבר נוסף על המסתננים:
http://rotter.net/fo...ps1/20216.shtml
http://rotter.net/fo...gil/20573.shtml
(בנוסף ללינק שהבאתי לפני כמה עמודים)
תמונה שפורסמה

גם אני סוגד לQ הזהב

#316 rotembal

rotembal

• ותיקים
  • 7,056 הודעות

נכתב ב- ‎27/05/2012‏, ‎19:52

כמו שני ילדים קטנים בחיי...

#317 SnirJa

SnirJa

Rolling Supreme

• ותיקים
  • 10,533 הודעות

נכתב ב- ‎27/05/2012‏, ‎22:24

אילן השאלה של האם היית רוצה להוולד פלסטיני בשטחים היא שאלה דבילית לחלוטין,
זה כמו שתשאל את ביל גייטס אם הוא היה רוצה להוולד כמוני? הוא כנראה היה אומר לא,
אז זה אומר שהוא צריך להביא לי מהכסף שלו?

gg1209191.jpg

בית"ר

במאבק עיקש ואכזר,

בדם ויזע,

לא נחנו אף רגע,

שיחקנו עם הלב והנשמה,

בוגרים וגם נוער,

גביע ותואר,

נרומנה בעוז והדר.

#318 yosefddd

yosefddd

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 480 הודעות

נכתב ב- ‎27/05/2012‏, ‎22:56

אני מתחיל לחשוב שאתה מנסה בכח לא להבין.
לא אמרתי שהפשיעה של החרדים גבוהה יותר מחלקם באוכלוסיה, אמרתי שיש יסוד יותר סביר להניח את זה מאשר להניח שחלקם של המסתננים בפשיעה הוא גדול יותר, בעיקר כיוון שהייתה ועדה לפני שנה וחצי שהפריכה את זה.

את הטענה הראשונה שלך כבר ועדת הכנסת הפריכה.
הם לא לוקחים משרות שמיועדות לישראלים. גם הטענה הזאת היא חסרת ביסוס. אם היה ביקוש ישראלי לעבודות שהם רוצים לעשות, הממשלה הזאת (אותה ממשלה שממשיכה להסית נגדם) לא הייתה מביאה בכל שנה יותר ויותר עובדים זרים חוקיים.
למה המדינה מעדיפה להביא עובדים זרים חדשים כשיש בארץ מאגר גדול של אנשים שיכולים להיות עובדים זרים? החברות הפרטיות מרוויחות על הבאתם לארץ הרבה כסף.
אני עדיין מחכה לקישור שמוכיח שהם מפיצים מחלות, ולא, העובדה שבבריכת גורדון היו גזענים (מנין לך שהם שמאלנים?) לא מוכיחה כלום.
אם הממשלה הייתה מנצלת את הכח הכלכלי העצום הטמון בהם, הם היו רק עוזרים לכלכלה של ישראל וחוסכים ממנה הבאת עובדים זרים ממזרח אירופה.
הם גרים ברחוב באשמתה של הממשלה. היא מחליטה לזרוק אותם לפח הזבל של ישראל במקום לדאוג להם לעבודה, שאפילו המשטרה מסכימה שהצטרפות שלהם לשוק העבודה תצמצם את הפשיעה שלהם.
איך זה אשמתם אם הם הופכים חיים של גזענים לגהנום? יהודים לא צריכים לגור באוסטריה כי הם הופכים את החיים של הימין הקיצוני שם לגהנום. איזה מין טיעון זה?

השוואה לגרמניה הנאצית היא לגיטימית בהחלט, והיא נעשית כל הזמן על-ידי שני הצדדים במפה הפוליטית בישראל.
מבחינתי גם ההשוואה של אירן לגרמניה הנאצית היא לגיטימית גם כן, למרות שאני לא מסכים איתה ואני לא חושב שצריך לעשות אותה ביום השואה (שמעת את הנאום המזעזע של ביבי ביום השואה?).
השואה היא אירוע מאוד משמעותי בשביל כל אדם ובטח בשביל כל יהודי, וכל אדם לומד מהמאורעות ההיסטוריים ולומד את הלקחים שלו. בשבילי זה מאוד עצוב שהלקח העיקרי של מדינת ישראל ושל רוב היהודים הוא ש"לא תהיה שואה שנייה ליהודים".
אני עדיין מחכה שתגיב לי ברצינות במה שונה מהותית התהליך שהדמוקרטיה הישראלית עוברת (ותעבור אם זה היה תלוי רק בימין) לתהליך שגרמניה עברה בשנות ה30 של המאה הקודמת. אני הצגתי את הטיעונים שלי למה לדעתי יש דימיון גדול, ואתה מצדך אמרת שעצם ההשוואה לא לגיטימית. מה צריך לקרות בשביל שההשוואה תהיה לגיטימית?

שניר, אני לא חושב שאתה מבין מיהו עריק. עריק הוא מי שלא מתייצב לגיוס שלו, והעונש על עריקות בישראל הוא כלא צבאי.
עונש מוות יש רק במקרים הבאים:

לפי סעיף 21 (7) בחוק השיפוט הצבאי, רשאי בית דין צבאי להטיל במסגרת סמכותו עונש מוות. לפי סעיף 43 יכול בית הדין לגזור גזר דין מוות על חייל שבגד, עזב את המערכה, סייע לאויב או מסר לו מידע ובלבד שמעשה כזה נעשה בתקופת לחימה. לפי סעיף 493 (א) לחוק זה עונש המוות יבוצע בירייה.

ההשוואה בין המצב לישראל (שהיא עדיין דמוקרטיה) לבין אריתראה היא כל-כך דמגוגית שאין כל כך מה להגיב עליה. תבין ששם יורים בהם על אי-ציות פקודה ואין שום גוף שמפקח על הצבא. הצבא פשוט טובח באנשים.

וכן שניר, אני יהודי, ואף אחד לא שם אותך לקבוע מי יהודי ומי לא. ליהדות מבחינתי יש הרבה דרכים להתבטא והנחת תפילין לא הייתה אף פעם אחת מהן.
אני יהודי כי ההורים שלי יהודים, המסורת שהתחנכתי לפיה היא יהודית ותהיה בטוח שאני בקיא בה פי כמה וכמה ממך או מכל חילוני אורתודוקסי אחר. אני חושב גם שזכותם של היהודים להקים מדינה בישראל, אבל עדיין אסור שהדמוקרטיה תהיה ליהודים בלבד.

לא ראיתי חדשות עכשיו אבל אני לא מבין איך זה הגיוני. לכל האריתראים שנמצאים בארץ (כ35 אלף איש) יש הגנה מגירוש מהאו"ם. אולי ה5000 האלו באו מתוך המסתננים שלא מסודאן או מאריתראה?

כבר אמרתי לך שפה (יבנה) מפטרים אנשים ממפעלים ומאולמי חתונות כדי להעסיק אותם ...

#319 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎27/05/2012‏, ‎23:15

נייטדיזיין, אני בטוח שזה לא מחדש לך שום דבר כי אתה פשוט משקר, אבל אני חייב לכתוב את זה כדי שאנשים לא יקחו את השקרים שלך ברצינות:
רק לאזרחים ישראלים יש את הזכות להגיש בג"צים נגד השלטון. לפלסטינאים אין זכות כזאת, והבג"צים שהוגשו (כמו הבג"צ שהוגש נגד שכונת האולפנה) לא הוגשו ע"י פלסטינאים שגרים בשטחים, אלא הם הוגשו ע"י ישראלים בעלי לב ומצפון (יפי נפש כהגדרתך).

בעניין הפליטים - אין לי מושג אם קיימת כוונה זדונית של ארגוני שמאל לאזרח אותם ולתת להם זכות הצבע, אני יודע שבקשה כזו (אם תבוא) היא חסרת ביסוס וחסרת תקדים.
שהותם של הפליטים ומבקשי המקלט בארץ אמוהר להיות זמנית, ולאחר שהמצב במקום מולדתם יסתדר נוכל להחזיר אותם לשם. זה המצב שקורה בכל מדינות העולם שקולטות פליטים.
רבים מן מבקשי המקלט שהגיעו לארץ הגיעו מחוף השנהב בגלל מלחמת האזרחים שם. מלחמת האזרחים בחוף השנהב נגמרה וכבר יש שם שקט יותר משנה, וסוכנות הפליטים של האו"ם כבר מתירה להחזיר מבקשי מקלט מחוף השנהב לארצם בגלל שאין סכנת חיים כרגע בחוף השנהב. ישראל, בגלל מדיניותה המטופשת שהיא לא בודקת את מי ניתן להחזיר ואת מי לא, חיים אצלנו אלפי מבקשי מקלט שהמצב בארצם הוא סביר וניתן להחזיר אותם ללא בעיה.
גם אם יש שמאלני כלשהו שיושב בחו"ל ושואף להביא כמה שיותר מוסלמים לארץ (אגב - רובם לא מוסלמים) ולאזרח אותם, אז מה אכפת לך? זה פשוט לא הולך לקרות, וזאת לא דרישת השמאל בארץ.

שניר, ההשוואה היא לא במקום.
אנחנו משווים בין קבוצות אתניות באוכלוסיה, ולא בין אנשים מסוימים.
אם היית נולד למשפחה ערבית, והיית שומע אנשים מדברים כמו שאתה מדבר על הערבים ושצריך "לעשות להם שואה" מבלי שעשית כלום ורק בגלל מעשים של אחרים, לא היית מתעצבן?
אם בקריית גת היה גל פשע והיינו שומעים על רציחות מקריית גת לעתים קרובות, אז היית רוצה שיעשו שואה לכל הקריית-גתים? הדבר היחיד שמחזיק אותך בחיים זה שאנחנו לא שומעים על פשע מקריית גת?

yosefddd, אתה צודק, כרגע זאת בעיה חמורה כי בעצם מותר להעסיק את הפליטים (טכנית אסור אבל בג"צ אסר לתת קנס למעסיקים), אז הם תופסים גם את המשרות של אזרחים ישראלים, שלא דרוש בהם עובדים זרים.
האשמים במצב הם לא הפליטים מן הסתם, אלא הממשלה שלא מטילה פיקוח ולא מכניסה אותם לשוק העבודה איפה שצריך עובדים (למשל בחקלאות ובבנייה), איפה שעובדים העובדים הזרים החוקיים בארץ.

#320 NightDesign

NightDesign

• רשומים
  • 1,030 הודעות

נכתב ב- ‎27/05/2012‏, ‎23:24

ואם היית נולד ערבי ושומע את האחים שלך מדבר על לעשות פיגוע התאבדות ולרצוח כמה שיותר ישראלים?
תמונה שפורסמה

גם אני סוגד לQ הזהב

1 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 1 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים