עבור אל תוכן

חוקי הפורום - נא לקרוא

תמונה

הרב עובדיה יוסף: "תפקיד הגויים – לשרת את היהודים בימות המשיח"

• אנא התחבר בכדי להגיב
206 תגובות לנושא זה

#201 IlanVic

IlanVic

אם אני לא בצוות, אני חייב למצוא חיים

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎24/11/2010‏, ‎18:10

שבורית זכוכה, תתביש לך.

אני מאמין שרוב החילונים ואני, מסכימים לפשרות מכאן ולכאן.
אני הייתי מסכים לפטור 100-200 תלמידים חכמים בשנה מהצבא ולתת להם מלגות, תלמידים שיש להם סיכוי להיות הרב אלישיב הבא או החזון-איש הבא.
גם זה חשוב בעיני, אנחנו מדינה יהודית וכאן צריכים להיות הרבנים הגדולים.
אבל 40 אלף?! על מי אתם עובדים? כנראה שאתם דווקא מצליחים כי זה עובד.
במצב כרגע, שהמון אנשים לומדים בשביל לא לעבוד ולהתבטל ומקבלים מימון מהמדינה הוא מצב אבסורדי, ואי אפשר שלא להבין את מי שמוציא את זעמו נגד אותם וירוסים.
יש עקרונות בסיס שאני לא מוכן לוותר עליהם בשום מצב: שמי שבוחר לא לעבוד או להשתמט יישא בתוצאות החמורות של הבחירה שלו.
מבחינתי, כל מי שלא מסכים עם הדבר האלמנטרי הזה, לא צריך אפילו לנסות להתפשר.

ועוד דבר - להגיד על אנשים שיוצאים נגד התבטאויות של רב חשוך וגזען אנטישמים זה שיא חדש של חוצפה.

#202 עדי-בלי-בצל

עדי-בלי-בצל

כנראה שלא כל כך

• Q-Subber
  • 3,252 הודעות

נכתב ב- ‎24/11/2010‏, ‎18:26

(מתוך עיתון "הארץ", 30.8.10)

שחר אילן | החינוך החרדי נכשל

להלן לקט ידיעות פלילים מהאתר החרדי "כיכר השבת": ביולי 2009 תקפו נערי רחוב אברכים בביתר עילית. שניים נעצרו. בינואר 2010 הסתיימה קטטה בין קבוצת נערי רחוב מביתר עילית לקבוצת אברכים, בפציעה בינונית של אברך בן 50.

בחודש מארס השנה נעצרו שלושה חרדים בחשד שגנבו 50 אלף דולר ומאות אלפי שקלים מביתו של הרב אהרון לייב שטיינמן בבני ברק, ממנהיגי דגל התורה. בחודש שעבר תקפו מאות תושבי שכונת ברכפלד במודיעין עילית קבוצה של נערי רחוב, בחשד שהם אחראים למכת גניבות.

פעם שבאבניקים היו נושא לכתבות איזוטריה בנוסח: יש נערי רחוב גם אצל החרדים. בשנים האחרות מתברר שתופעת נערי הרחוב החרדים נהפכה לבעיה חמורה והמונית, שהחברה החרדית אינה יודעת איך להתמודד אתה. הסיבה העיקרית לתופעה היא שהחברה החרדית מציעה בעצם מסלול חינוך אחד: ישיבה ללא לימודים כלליים או מקצועיים לבנים, וסמינר עם משמעת נוקשה לבנות. המסלולים האלה אינם מתאימים לחלק גדול מהנערים והנערות.

נתונים של משרד החינוך והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מדברים על יותר מ-8% נושרים ממוסדות הלימוד החרדיים. מומחים מעריכים שהנשירה בפועל גבוהה הרבה יותר, אבל רבים מהנושרים עדיין רשומים במסגרות חרדיות.

הדבר מאפשר לישיבות להמשיך לקבל תקציבים בגינם ולנערים, לא להתגייס. מנתוני משרד החינוך עולה שקרוב למחצית מהנשירה במערכת החינוך היא במגזר החרדי ("47% מהנושרים מלימודים חרדים" מאת אור קשתי, "הארץ", 29.6) גם אם נקבל את ההסברים שחלק מהנשירה נובע ממעבר למוסדות שאינם מדווחים למשרד החינוך, עדיין מדובר בנשירה בהיקף גדול בהרבה מחלקו היחסי של החינוך החרדי.

ממאמר של מנהל תחום חינוך נוער במשרד החינוך, חיים להב, עולה שרבים מהילדים הנושרים הם ילדיהם של דתיים, מתחזקים וחוזרים בתשובה. במלים אחרות: הנוער החרדי נושר, לעתים קרובות, כתוצאה מהבחירה של ההורים בחברה קנאית ובחינוך קנאי.

כישלון החינוך החילוני משמש שוב ושוב דוברים חרדים לצורכי ניגוח והתנשאות. הרב מיכה יהודה לפקוביץ, ממנהיגי דגל התורה, פירסם במהלך חודש מאי מכתב ובו טען, שפרי החינוך החילוני הוא "כגרועים שבחיות".

באותו חודש הכריז הרב עובדיה יוסף, שהמורים בחינוך החילוני "סוררים ומורים", וש"אין אדם יותר אשם ממי ששולח את בנו לחינוך החילוני".

"אצלנו יש חינוך איכותי ומידות טובות. אצלנו אין סמים, אין אלימות, לא בודקים אם תלמידים החביאו סכינים מתחת לחולצה", אומר סגן השר יעקב ליצמן. הטענות על כישלון החינוך החילוני ועדיפות החינוך החרדי, משמשות באופן קבוע במערכת ההחזרה בתשובה של ילדים.

לא שהחינוך החילוני הוא כזאת הצלחה גדולה, אבל אי אפשר להתעלם מכך שמערכת החינוך החילונית לפחות מגדלת ילדים להיות בני אדם עובדים ומפרנסים.

לכן, שלא יספרו לנו סיפורים שהחינוך החרדי לא מוביל לפשע: הוא מייצר כנופיות, חבורות רחוב ואלימות. שם פשוט מטאטאים את הבעיה לרחוב. אחוז הנשירה הגבוה מראה שהחינוך החרדי הוא כישלון. ודווקא אלה ששורדים הם שמסכנים יותר מכל את הכלכלה הישראלית, מכיוון שאינם יוצאים לעבוד. ספק אם היה פעם בתולדות עם ישראל חינוך גרוע יותר.

1h9roi.gif

#203 rotembal

rotembal

Oh by the way which one's pink

• ותיקים
  • 7,056 הודעות

נכתב ב- ‎25/11/2010‏, ‎21:06

http://www.nrg.co.il...6...=3&tmp=3741

בכנסת חששו כי קיצונים יפגעו בח"כ הסורר לאחר שהביטאון הרשמי של ש"ס כינה היום את הרב אמסלם "עמלק" והשווה אותו לישו

עלאק מכבדים דתות אחרות.

#204 pinhasamar10

pinhasamar10

רק הגעתי

• רשומים
  • *
  • 13 הודעות

נכתב ב- ‎08/08/2012‏, ‎16:45

בושה שכך מדברים יהודים על רב בישראל.
אם היינו במדינה מוסלמית ובחור מוסלמי היה מדבר כך על איש דת מוסלמי הוא היה מוצא להורג

#205 dorel310

dorel310

Been dazed and confused for so long it's not true

• ותיקים
  • 5,017 הודעות

נכתב ב- ‎08/08/2012‏, ‎17:07

אם היינו במדינה מוסלמית ובחור מוסלמי היה מדבר כך על איש דת מוסלמי הוא היה מוצא להורג

אז בוא נתנהל כמו מדינה מולסמית, נראה אז לאן נגיע.

אגב, הקפצת פה אשכולים מלפני כמעט שנתיים.

#206 Geralt of Rivia

Geralt of Rivia

כבר לא רוצים לזכור את השם שלי

• רשומים
  • 1,147 הודעות

נכתב ב- ‎08/08/2012‏, ‎18:49

בושה שאלה הרבנים שלנו.
Posted Image

#207 Sparkles

Sparkles

Geronimo!

• ותיקים
  • 9,052 הודעות

נכתב ב- ‎08/08/2012‏, ‎19:28

בושה שאתה רוצה להיראות כמו מדינה מוסלמית.
  • rotembal ו dorel310 אוהבים את זה

"עבודה קשה משתלמת בעתיד, עצלנות משתלמת עכשיו"
- סטיבן רייט.

2 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 2 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים