עבור אל תוכן

חוקי הפורום - נא לקרוא

תמונה

וורנר מהמרים על HBO Max: כל שוברי הקופות של 2021 יעלו לשירות

• אנא התחבר בכדי להגיב
32 תגובות לנושא זה

#1 d1f2

d1f2

לא יעזור לכם, אני לא זז מפה

• חבר של כבוד
  • 9,723 הודעות

נכתב ב- ‎03/12/2020‏, ‎21:06

האחים וורנר מהמרים (או שיש לומר מתאבדים) בענק על HBO Max ומכריזים שכל הסרטים המתוכננים לשנת 2021 יעלו לשירות HBO Max במקביל ליציאה שלהם לאקרנים. הסרטים יעלו לשירות לחודש אחד בלבד, ואז ירדו מהשירות ומשיכו להיות מוקרנים בבתי הקולנוע בלבד, ככה כנראה בוורנר מקווים שהם ימשכו את הצופים לשלם בכל חודש.

זה יתחיל עם "וונדר וומן 1984" שכבר הוכרז שיעלה ב 25.12 וימשיך עם כל הסרטים של 2021 ובהם:
The Matrix 4
Dune
In the Heights (של לין מנואל מירנדה)
The Many Saints of Newark (הפריקוול של הסופרנוס)
The Suicide Squad
The Little Things
Judas and the Black Messiah
Tom and Jerry (רימייק)
Godzilla vs. Kong
Mortal Kombat
Those Who Wish Me Dead
The Conjuring: The Devil Made Me Do It
Space Jam: A New Legacy
Reminiscence
Malignant
King Richard

• אבי ד אוהב את זה

#2 d1f2

d1f2

• חבר של כבוד
  • 9,723 הודעות

נכתב ב- ‎03/12/2020‏, ‎21:13

משה אדרי (אילוסטרציה):

:chop:

• RonB ו Nikita אוהבים את זה

#3 dvodvo123

dvodvo123

Queen Of Peace

• Q-Subber
  • 24,228 הודעות

נכתב ב- ‎03/12/2020‏, ‎21:44

זה די מטורף

#4 RonB

RonB

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 668 הודעות

נכתב ב- ‎03/12/2020‏, ‎21:51

פסיכי.

מזל שקניתי מקרן

#5 אבי ד

אבי ד

אם אני לא בצוות, אני חייב למצוא חיים

• מתרגמי רשת
  • 3,208 הודעות

נכתב ב- ‎03/12/2020‏, ‎21:51

זה די מטורף

לא נראה לי שיש להם ברירה. וכך גם לאחרים. הקולנוע, בשנה הקרובה (2021) לפחות, עבר לסטרימינג. הנזק שבדגירה על סרטים במשך שנה ויותר, עולה על זה של שחרורם לסטרימינג.

[אתר סטייל-ויקי עבור מתרגמים חדשים וותיקים - מתרגום לתרגום]

06cb46e4f9bcb808d0844a474824420c.png

#6 d1f2

d1f2

• חבר של כבוד
  • 9,723 הודעות

נכתב ב- ‎03/12/2020‏, ‎22:09

לא נראה לי שיש להם ברירה. וכך גם לאחרים. הקולנוע, בשנה הקרובה (2021) לפחות, עבר לסטרימינג. הנזק שבדגירה על סרטים במשך שנה ויותר, עולה על זה של שחרורם לסטרימינג.

אם הם היו משיקים את HBO Max מיידית בכל העולם אז הם היו משחקים אותה. עכשיו, כשהשירות הזה לא זמין בשום מקום וחוץ מהמזרח הרחוק כל העולם סגור, חוץ מלעודד פיראטיות אני לא מבין מה יצא להם מהמהלך. במצב כזה היה עדיף להם לשבת בשקט ולחכות.

• Sparkles אוהב את זה

#7 אבי ד

אבי ד

• מתרגמי רשת
  • 3,208 הודעות

נכתב ב- ‎03/12/2020‏, ‎23:42

אם הם היו משיקים את HBO Max מיידית בכל העולם אז הם היו משחקים אותה. עכשיו, כשהשירות הזה לא זמין בשום מקום וחוץ מהמזרח הרחוק כל העולם סגור, חוץ מלעודד פיראטיות אני לא מבין מה יצא להם מהמהלך. במצב כזה היה עדיף להם לשבת בשקט ולחכות.

זה לא ממש עובד ככה. כל זמן שסרט לא משוחרר אולפן-הסרטים מפסיד (לא מעט) כסף עליו. בנוסף, בתי-הקולנוע היו במשבר גם לפני הקורונה - הפנדמיה רק האיצה את התהליך של ירידת קרנם.

כבר אין ספק שהסטרימינג הוא העתיד של התחום - נטפליקס הוכיחו את זה כבר מעל לכל ספק סביר. ומנקודת-הראות של האולפנים, זו גם הזדמנות לעבור למודל אחר של הכנסות, שישאיר בידם כמעט את כל הנתח, במקום לחלוק קרוב למחצית עם רשתות הקולנוע. אם המהלך הנועז מאד הזה יצליח לוורנרים, אין ספק שגם האחרים יאמצו אותו - וכך אנו מגיעים לפתחו של עידן חדש בכל הקשור להפצה וצפייה בסרטי-קולנוע.

לי די קשה להאמין שכבר ניתן להחזיר את הגלגל אחור למה שהיה - בכל מקרה יהיה שינוי די רדיקלי בתחום, לעניות דעתי, והוא יתנקז לסטרימינג כמעט בכל וריאציה אפשרית. בתי-הקולנוע לא יעלמו, אבל יצומצמו משמעותית - לסוג של נישה צפייתית, בלא שום אפשרות לכפות תנאים של בלעדיות שהיו מקובלים באין ברירה עד כה על האולפנים הגדולים. הפנדמיה נישלה סופית את רשתות הקולנוע מכוחם והשפעתם. המהלך של הוורנרים הוא ההוכחה הסופית והמוחלטת לכך.

• r1e1u1 אוהב את זה

#8 dvodvo123

dvodvo123

Queen Of Peace

• Q-Subber
  • 24,228 הודעות

נכתב ב- ‎04/12/2020‏, ‎06:57

איזה משבר היה בקולנוע לפני הקורונה?
כל פלוץ שיוצא הופך לשובר קופות, לא נראה כמו משבר.
  • d1f2 אוהב את זה

#9 אבי ד

אבי ד

• מתרגמי רשת
  • 3,208 הודעות

נכתב ב- ‎04/12/2020‏, ‎10:47

איזה משבר היה בקולנוע לפני הקורונה?
כל פלוץ שיוצא הופך לשובר קופות, לא נראה כמו משבר.

אתה ממש טועה! - חרף שוברי-קופות של כל הזמנים סטייל מארוול ששוחררו ממש לפני המגפה, רשתות-הקולנוע עדיין הפסידו כסף. בתי-הקולנוע נדרשים להמציא את עצמם מחדש כחווייה קולנועית שמעניקה ערך מוסף שעולה בהרבה על חוויית הצפייה והנוחות הרבה שיש לצפייה-הביתית להציע. ולא כמו הניסיון העגום שלי עם בתי-הקולנוע - או כפי שאחי סיכם את זה : מלא זבל, מלא ערסים ויקר. והייתי מוסיף לזה גם מלא ילדות שבאו לסמס במקום לצפות בסרט (מהניסיון האחרון שלי בקולנוע בצפייה בוונדר-וומן).

#10 dvodvo123

dvodvo123

Queen Of Peace

• Q-Subber
  • 24,228 הודעות

נכתב ב- ‎04/12/2020‏, ‎11:12

אני לא מדבר על זמן המגיפה, מן הסתם שהם אכלו אותה.

אתה אומר שלפני המגפה הקולנוע היה בבעיה, ואני אומר, תראה לי הוכחות ונתונים בהשוואה לשנים קודמות.

#11 אבי ד

אבי ד

• מתרגמי רשת
  • 3,208 הודעות

נכתב ב- ‎04/12/2020‏, ‎13:47

אני לא מדבר על זמן המגיפה, מן הסתם שהם אכלו אותה.

אתה אומר שלפני המגפה הקולנוע היה בבעיה, ואני אומר, תראה לי הוכחות ונתונים בהשוואה לשנים קודמות.

ההיסטוריה כבר לא ממש משנה. המציאות של ימינו והעתיד לבוא לא מנבאים טובות לרשתות הקולנוע, וזה ממש בלשון המעטה.

#12 dvodvo123

dvodvo123

Queen Of Peace

• Q-Subber
  • 24,228 הודעות

נכתב ב- ‎04/12/2020‏, ‎13:51

אתה מתחמק מהדברים שאתה אומר.

בסדר, קלטנו, קורונה, אתה לא צריך לחזור על אותם הדברים שוב ושוב.

זה לא ממש עובד ככה. כל זמן שסרט לא משוחרר אולפן-הסרטים מפסיד (לא מעט) כסף עליו. בנוסף, בתי-הקולנוע היו במשבר גם לפני הקורונה - הפנדמיה רק האיצה את התהליך של ירידת קרנם.

כבר אין ספק שהסטרימינג הוא העתיד של התחום - נטפליקס הוכיחו את זה כבר מעל לכל ספק סביר. ומנקודת-הראות של האולפנים, זו גם הזדמנות לעבור למודל אחר של הכנסות, שישאיר בידם כמעט את כל הנתח, במקום לחלוק קרוב למחצית עם רשתות הקולנוע. אם המהלך הנועז מאד הזה יצליח לוורנרים, אין ספק שגם האחרים יאמצו אותו - וכך אנו מגיעים לפתחו של עידן חדש בכל הקשור להפצה וצפייה בסרטי-קולנוע.

לי די קשה להאמין שכבר ניתן להחזיר את הגלגל אחור למה שהיה - בכל מקרה יהיה שינוי די רדיקלי בתחום, לעניות דעתי, והוא יתנקז לסטרימינג כמעט בכל וריאציה אפשרית. בתי-הקולנוע לא יעלמו, אבל יצומצמו משמעותית - לסוג של נישה צפייתית, בלא שום אפשרות לכפות תנאים של בלעדיות שהיו מקובלים באין ברירה עד כה על האולפנים הגדולים. הפנדמיה נישלה סופית את רשתות הקולנוע מכוחם והשפעתם. המהלך של הוורנרים הוא ההוכחה הסופית והמוחלטת לכך.

ושוב, היכן הנתונים שלך?

#13 אבי ד

אבי ד

• מתרגמי רשת
  • 3,208 הודעות

נכתב ב- ‎04/12/2020‏, ‎14:57

אין לי נתונים לגבי העתיד, רק השערה שאני מקווה שהיא מושכלת. בכל מקרה, המעבר לסטרימינג הוא מבורך, לטעמי.

#14 d1f2

d1f2

• חבר של כבוד
  • 9,723 הודעות

נכתב ב- ‎04/12/2020‏, ‎15:20

אתה מתחמק מהדברים שאתה אומר.

בסדר, קלטנו, קורונה, אתה לא צריך לחזור על אותם הדברים שוב ושוב.

ושוב, היכן הנתונים שלך?

הוא צודק בזה שבתי הקולנוע צריכים להשקיע הרבה הרבה יותר כדי לגרום ללקוחות לצאת מהבית, בין אם זה התוכן הטלוויזיוני העשיר והמגוון, הן בכבלים והן בסטרימינג, בין אם זה התחרות מול הגיימינג שתופס חלק נכבד מחייהם של הילדים, בני הנוער והצעירים, והן מול החסרונות של בתי הקולנוע עצמם כמו פקקים, חנייה, אולמות לא איכותיים עם ציוד מיושן, צופים מעיקים ומציקים וכו', כפי שהוצג קודם.

having said that חברת סינוורלד (החברה השנייה בגודלה בעולם בבעלות הישראלי והבעלים של יס פלאנט) דיווחה רק לפני שנתיים ששנת 2017 הייתה השנה החזקה ביותר שלהם אי פעם, ומאז הם הספיקו לקנות עוד רשת בתי קולנוע שנקלעה למשבר, בעיקר כי לבעלים שלה לא היה מספיק הון נזיל כדי להשקיע את הסכומים הדרושים בשדרוג האולמות. כשהמטרה שלהם (לפחות לפני הקורונה) הייתה לגייס כמה שיותר כסף כדי להעתיק את המודל הישראלי ולהקים קומפלקסים ענקיים של בתי קולנוע עם מסחר והכל. זה משהו שפחות קיים בעולם ופה זה מצליח בענק.

עכשיו עם הקורונה, כשברור שהעסקים שלהם שותקו בכל העולם למשך שנה-שנה וחצי, ברור שהם יצטרכו לעשות חושבים מחדש ואם יש להם כסף פנוי (לא שאני חושב שיש להם כרגע) הם בוודאי שלא יצאו להרפתקאות בהקמת קומפלקסים יקרים.

בניגוד לדעה שהוצגה כאן, אני דווקא חושב ההפך, שברגע שהקורונה תעבור אנשים יצאו לבלות כאילו אין מחר. בסופו של דבר התוכן הוא המלך ואם יהיה סרט טוב ילכו לראות אותו בקולנוע. האם זה יכסה את הנזק שנגרם בשנה הזאת לבתי הקולנוע? שום סיכוי. האם זה יגרום לאולפני הסרטים או בתי הקולנוע להשקיע פחות בתוכן ובחוויית הצפייה? גם כאן אני בספק.

#15 dvodvo123

dvodvo123

Queen Of Peace

• Q-Subber
  • 24,228 הודעות

נכתב ב- ‎04/12/2020‏, ‎15:51

אין לי נתונים לגבי העתיד, רק השערה שאני מקווה שהיא מושכלת. בכל מקרה, המעבר לסטרימינג הוא מבורך, לטעמי.

חחחחחחחחחחחחח ושוב, אתה מדבר על העתיד ולא על העבר.

מה נסגר, אבי? תעמוד מאחורי הדברים שאתה אומר ואל תתחמק.

ברור שאין לך נתונים על העתיד, ישו.

ודניאל, כל חברה או משהו שמשווק מוצר צריך לגרום ללקוחות שלו לצאת מהבית וכו, לא על זה היה הדיון. כי זה די ברור.

אבי טען שבתי הקולנוע במצב קשה עוד מלפני הקורונה, אני מבקש ראיות או משהו שעליו הוא מתבסס ולא רק "תחושה אישית" והוא מתחמק.

#16 אבי ד

אבי ד

• מתרגמי רשת
  • 3,208 הודעות

נכתב ב- ‎04/12/2020‏, ‎20:32

לא הבנתי כל כך על מה הויכוח - שהם היו במצב קשה או לא לפני הקורונה? זה כבר לא ממש משנה (למעשה, ממש לא). מה שכן משנה זה המצב כעת ולעתיד לבוא. גם אם אני אסכים איתך שהמצב שלהם היה סוכר, דבש ואפילו גן-עדן, כיצד זה בדיוק מועיל להם כעת?

ישנה פלטפורמה חדשה שמרבית הקהל שוחר-הקולנוע מעדיף בגדול, ולנוכח המצב העכשווי גם בריא בהרבה. והמצב הזה גם נראה לי אישית ראוי על שהיה - למה שחרור של סרטים לסטרימינג צריך להידחות משך חודשים בשל אינטרסים של רשתות-הקולנוע? למה צריך להכריח אנשים לצפות בסרטים בתנאים שאינם מאפשרים הנאה מירבית או לעתים אפילו מינימלית מהסרט (ודוגמאות לא חסר)?

כפי שכבר הבהרתי - בעיניי לפחות, בשורת הסטרימינג היא בשורה אמיתית והיא כאן להישאר, ויש לקוות אף שרק להישתפר עם השנים - ואין הכוונה לשנה הקרובה בלבד!

#17 d1f2

d1f2

• חבר של כבוד
  • 9,723 הודעות

נכתב ב- ‎09/12/2020‏, ‎16:22

לכל מי שפספס היום את הסקופ המטורף שנתנו בכלכליסט: מנכ"ל סינמה סיטי (הבן לשושלת אדרי) אמר כי לדעתו המהלך של וורנר "לא ישפיע על ישראל". גורם נוסף העריך כי המהלך לא ישפיע על ענף הקולנוע בישראל.

חברים יקרים, זהו, יש אישור, אין ולא תהיה פיראטיות בישראל. כולנו נשב ונחכה כמה שנצטרך עד שיפתחו בתי הקולנוע כדי לשלם 40 שקל לכרטיס קולנוע + 4 שקלים גניבת אינטרנט + 50 שקל על פופקורן ושתייה, וכל זה בזמן שהסרט יהיה זמין לצפייה באיכות גבוהה בכל אתר פיראטי.

המון ברכות לזיר"ה על הצלחתם במשימתם ארוכת השנים לקידום ענף הקולנוע בישראל.

• אבי ד, Sparkles, zahi0 ו-1 אחר אוהבים את זה

#18 אבי ד

אבי ד

• מתרגמי רשת
  • 3,208 הודעות

נכתב ב- ‎09/12/2020‏, ‎16:44

לכל מי שפספס היום את הסקופ המטורף שנתנו בכלכליסט: מנכ"ל סינמה סיטי (הבן לשושלת אדרי) אמר כי לדעתו המהלך של וורנר "לא ישפיע על ישראל". גורם נוסף העריך כי המהלך לא ישפיע על ענף הקולנוע בישראל.

חברים יקרים, זהו, יש אישור, אין ולא תהיה פיראטיות בישראל. כולנו נשב ונחכה כמה שנצטרך עד שיפתחו בתי הקולנוע כדי לשלם 40 שקל לכרטיס קולנוע + 4 שקלים גניבת אינטרנט + 50 שקל על פופקורן ושתייה, וכל זה בזמן שהסרט יהיה זמין לצפייה באיכות גבוהה בכל אתר פיראטי.

המון ברכות לזיר"ה על הצלחתם במשימתם ארוכת השנים לקידום ענף הקולנוע בישראל.

חחח

כן, קראתי את זה ולא ידעתי אם זה כן או לא סוג של מתיחה! :D

#19 dvodvo123

dvodvo123

Queen Of Peace

• Q-Subber
  • 24,228 הודעות

נכתב ב- ‎09/12/2020‏, ‎16:50

ובנתיים העולם מחכה לוונדר וומן עוד שבועיים ומשהו.

והביקורות בשמיים.

עדיף שיסגרו את בתי הקולנוע כבר

#20 אבי ד

אבי ד

• מתרגמי רשת
  • 3,208 הודעות

נכתב ב- ‎09/12/2020‏, ‎17:42

ובנתיים העולם מחכה לוונדר וומן עוד שבועיים ומשהו.

והביקורות בשמיים.

עדיף שיסגרו את בתי הקולנוע כבר

יצאו כבר ביקורות? (או שאתה מתכוון לקטעי-התגובה במדיה החברתית?)

העולם דווקא יחכה רק שבוע! הסרט משוחרר לבתי הקולנוע בעולם ב-16 - בארה"ב הוא ישוחרר במקביל לסטרימינג ולקולנוע ב-25.

1 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 1 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים