עבור אל תוכן

חוקי הפורום - נא לקרוא

תמונה

אשכול הפוליטיקה

• אנא התחבר בכדי להגיב
1504 תגובות לנושא זה

#1 dorel310

dorel310

Been dazed and confused for so long it's not true

• ותיקים
  • 5,017 הודעות

נכתב ב- ‎05/05/2012‏, ‎22:44

הצעתי באשכול ספאם לפתוח אשכול נפרד לפוליטיקה ולנושאים אקטואלים רציניים (וכן אני מבין את האירוניה שפתחתי את האשכול ב"שטויות"), אז הנה. :)

#2 Sgt.DD

Sgt.DD

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 832 הודעות

נכתב ב- ‎05/05/2012‏, ‎22:50

נראה לי שזה בהחלט מתאים לכאן, פוליטיקה היא אחרי הכל שטויות, לא? (לפחות בעיני, בבחירות הקרובות לא אצביע לאף אחד)
  • rotembal אוהב את זה

#3 ג'ולס ווינפלד

ג'ולס ווינפלד

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 882 הודעות

נכתב ב- ‎05/05/2012‏, ‎22:51

נראה לי שזה בהחלט מתאים לכאן, פוליטיקה היא אחרי הכל שטויות, לא? (לפחות בעיני, בבחירות הקרובות לא אצביע אלף אחד)

יש לך את זכות ההצבעה בכלל?

#4 Sgt.DD

Sgt.DD

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 832 הודעות

נכתב ב- ‎05/05/2012‏, ‎22:52

נראה לי שזה בהחלט מתאים לכאן, פוליטיקה היא אחרי הכל שטויות, לא? (לפחות בעיני, בבחירות הקרובות לא אצביע אלף אחד)

בוודאי שכן, אני בן 19.5.

#5 הנסיך המדליק

הנסיך המדליק

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 795 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎06:50

בוודאי שכן, אני בן 19.5.

חבל

#6 rotembal

rotembal

Oh by the way which one's pink

• ותיקים
  • 7,056 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎10:23

בוודאי שכן, אני בן 19.5.

חבל

על מה חבל? הוא צודק בכל מילה
יש לי זכות הצבעה יותר מעשור ואני לא מתכוון לתת את הקול שלי לכל אלה שהולכים להשתין עלי בקשת אחרי הבחירות.
  • mad_clown אוהב את זה

#7 cRaZy-BoY

cRaZy-BoY

אם אני לא בצוות, אני חייב למצוא חיים

• ותיקים
  • 3,375 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎10:29

מי שלא מצביע הוא חתיכת אידיוט, אין מה להגיד יותר מזה.........

מה שאתם עושים בעצם זה נותנים יותר כוח למפלגות החרדיות וככה הם יכול להמשיך לאנוס מהמדינה יותר ויותר כסף.

אחר כך, אל תצא להפגנה ותפגין כמה שחרא פה. הכל באשמת אלו שלא מצביעים.

אם אתה בעד לתת לדתיים להמשיך להיות פרזיטים ולקבל סכומים גדולים מהמדינה, אז אל תצביע או שתצביע לש"ס....

אם אתה נגד זה, אז לפחות תצביע למי שהכי קרוב לדעה שלך, אם זה ליכוד, קדימה, העבודה, ישראל ביתנו.

מה לעשות, אין למי לבחור כולם חראות, אבל עדיף להצביע מאשר לא להצביע בכלל.

אני מצביע ליברמן ד"א.
  • novo00 אוהב את זה

#8 אורפז.

אורפז.

• ותיקים
  • 3,623 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎11:34

ליברמן? כל מה שהוא עשה זה להבטיח הרים וגבעות ובתור שר חוץ הוא לא עשה כלום.
וכן, תכלס כולם מבטיחים ולא עושים אבל הבנאדם בא ואמר שלא יהיו ערבים במדינה, כאילו רציני?

#9 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎12:12

אני מסכים שלא להצביע זה הדבר הכי מטומטם שאדם יכול לעשות, וזה תמיד משרת את המיעוטים שלא אכפת להם שאתה לא מצביע, ולכן הם מצביעים בהמוניהם ומקבלים כח אלקטורלי גדול יותר מכוחם האמיתי.
מצד שני, ליברמן?
אתה אומר "לחרדים יהיה יותר כח", אבל אתה מבין שליברמן הוא בעצם שותף סמוי שלהם, ולמרות שהוא כביכול נלחם בהם, הוא מסכים לשבת עם ש"ס ויהדות התורה בקואליציה, מבלי שהוא מעביר חוק אחד שבמצע החילוני שלו?
ועדיין לא דיברתי על כמה שהאיש הוא פאשיסט גזען, שכל מה שהוא רוצה זה להקים מחדש את ברית המועצות ללא הקומוניזם שהיה בה, ושהוא שר החוץ הגרוע ביותר שהיה לישראל מאז הקמתה (ייצר הרבה יותר משברים מאשר פתר).
  • yoyolifa ו BBLN אוהבים את זה

#10 Sgt.DD

Sgt.DD

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 832 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎13:53

אני באמת שלא מבין, הרי הטעם להצביע הוא בשביל להשפיע, לא? לפי המצב העכשווי אף אחד מאיתנו לא ישפיע, לפחות לא במצב הנוכחי.
גם אם הייתי מאמין במצע של המפלגה החדשה "יש עתיד" והייתי מאמין שאולי מהם תבוא הישועה הרי שכל מי שחשב כך טעה ומדובר בעצם במפלגת מונרכיה של יאיר לפיד, לפחות כך עולה מהמצע. הרי מה ישתנה אחרי הכל? הליכוד תשאר מפלגת ביבי ואני מאמין שאפשר כבר לשנות לה את השם לזה, ישראל ביתינו היא מפלגת ליברמן, קדימה מפלגה מבורדקת שלא יודעת מה היא רוצה מעצמה ועכשיו יש גם את מפלגת יאיר לפיד.
כל ההתעסקות הפוליטיקה סתם מעלה עצבים ולא שווה את המאמץ שמימלא לא ישא פרי. זהו ויכוח עקר ומימלא מה שאגיד או שכל אחד יגיד לא ישנה את המצב בארץ. גם אני בעבר בתור נער בתיכון כ שחשב שהדעה שלו משנה חשב שזוהי טיפשות לא להצביע כי הרי ככה אני לא יכול לבוא בטענות לאף אחד, לא? הרי זה מה שהסבירו בשיעורי אזרחות, לא? אז זהו, שכבר לא ממש מעניין אותי מאף מפלגה, מדור הפוליטיקה בעיתון מעניין את התחת ואת מקומו כבר מזמן החליף מדור התשחצים והסודוקו. כל ההתעסקות בדברים שלא ישפיעו בכל מקרה היא פשוט מטופשת.
אחרי הכל, השינוי היחיד שאיכשהו היה בשנים האחרונות היה ממחאה שלא הייתה במסגרת פוליטית כלשהיא אלא באמצעות מחאה אי-פוליטית. ואני ממש לא חושב שההתעסקות בפוליטיקה של אזרחים בשנים האחרונות שינתה בצורה מהותית את פני המדינה.

#11 dorel310

dorel310

• ותיקים
  • 5,017 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎14:01

למי אתה מצביע אילן?

#12 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎14:14

אני מתלבט אם להצביע מרצ או ל"עבודה".
מרצ מייצגת את דעותיי בצורה הטובה ביותר, ולמרות שהיא לא מושלמת, היא הקרובה ביותר אליי.
מצד שני, אם העימות בסופו של דבר יהיה שלי או ביבי והפער בינהם יצטמצם, יכול מאוד שהצבעה לשלי תהיה הדבר היחיד שימנע ממשלת ביבי-ליברמן להמשיך להתקיים ל4 שנים נוספות.
אני לא אוהב את שלי, אבל לדעתי היא (והשרים שקרוב לודאי תמנה) עדיפה מכל ראשי המפלגות הגדולות, ותרחיש שכזה הוא לא בלתי אפשרי. "העבודה" היא המפלגה הגדולה ביותר בגוש המרכז-שמאל, וכדי שגוש המרכז-שמאל יהיה גדול יותר מגוש הימין והדתיים, צריכים לעבור חמישה מנדטים מהימין לשמאל (לפי הסקרים האחרונים). אני לא חושב שזה בלתי אפשרי.

סרג'נט דידי, אתה לא חייב להתעניין בפוליטיקה, אתה לא חייב להתווכח על זה, אתה לא חייב לקרוא עליה בעיתון ואתה גם לא חייב לחשוב שאתה משפיע.
כל מה שצריך בשביל שתהיה לך השפעה כשלהי זה ללכת לקלפי ביום הבחירות (שהוא גם יום חופש), ולהצביע למפלגה שמייצגת אותך הכי טוב מכל שאר המפלגות, "הרע במיעוטו".
ההשפעה האישית שלך תהיה מינימלית, אבל ההשפעה הכוללת של ציבור האדישים תהיה גבוהה ותשנה סדרי עולם. הרבה בגלל הציבור הזה הכנסת לא מייצגת את אזרחי ישראל, וחבל.
  • cRaZy-BoY אוהב את זה

#13 cRaZy-BoY

cRaZy-BoY

• ותיקים
  • 3,375 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎14:25

לא אמרתי שליברמן הוא לא חרא, אפילו ציינתי שכולם חראות.

אבל ליברמן הכי קרוב לדעות שלי. ולכן אני אצביע לו כמו שהצבעתי לו בפעם שעברה.

לצערנו אין למי להצביע, השאלה היא כמה החרא הוא קטן יותר ביחס לדעות שלכם, ולהם צריך להצביע.
אם לא תצביעו זה יעשה יותר גרוע מאשר שתצביעו למישהו כמו ליברמן.

תאמינו לי שאם כולם ילכו להצביע ויצביעו ואחת מהמפלגות הגדולות, אז יהיה מספיק כוח למפלגות האלו לבנות קואליציה מבלי לסמוך על ש"ס או שאר החרטות האלו.

לצערנו מה שקורה זה שהחרדים מקבלים את הקול הקובע, כי הם בדיוק הגבול מבין לבנות קואליציה לבין לא לבנות אחת.

הם מוכנים להצביע בכנסת כל מה שתגיד להם העיקר שהם יראו את הכסף שלהם, לא אכפת להם דיאולוגיה או מה נכון או לא נכון. רק כסף מעניין אותם. וזה שהחברים שלהם ימשיכו לשבת בבית ו"ללמוד" ולקבל על זה כסף.

אז שוב אני אגיד - תצביע למי שהכי קרוב לדעה שלך, ולא משנה כמה הוא חרא, עדיין זה עדיף מהכוח שאתם נותנים לחרדים.

#14 הנסיך המדליק

הנסיך המדליק

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 795 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎14:37

אני באמת שלא מבין, הרי הטעם להצביע הוא בשביל להשפיע, לא? לפי המצב העכשווי אף אחד מאיתנו לא ישפיע, לפחות לא במצב הנוכחי.
גם אם הייתי מאמין במצע של המפלגה החדשה "יש עתיד" והייתי מאמין שאולי מהם תבוא הישועה הרי שכל מי שחשב כך טעה ומדובר בעצם במפלגת מונרכיה של יאיר לפיד, לפחות כך עולה מהמצע. הרי מה ישתנה אחרי הכל? הליכוד תשאר מפלגת ביבי ואני מאמין שאפשר כבר לשנות לה את השם לזה, ישראל ביתינו היא מפלגת ליברמן, קדימה מפלגה מבורדקת שלא יודעת מה היא רוצה מעצמה ועכשיו יש גם את מפלגת יאיר לפיד.
כל ההתעסקות הפוליטיקה סתם מעלה עצבים ולא שווה את המאמץ שמימלא לא ישא פרי. זהו ויכוח עקר ומימלא מה שאגיד או שכל אחד יגיד לא ישנה את המצב בארץ. גם אני בעבר בתור נער בתיכון כ שחשב שהדעה שלו משנה חשב שזוהי טיפשות לא להצביע כי הרי ככה אני לא יכול לבוא בטענות לאף אחד, לא? הרי זה מה שהסבירו בשיעורי אזרחות, לא? אז זהו, שכבר לא ממש מעניין אותי מאף מפלגה, מדור הפוליטיקה בעיתון מעניין את התחת ואת מקומו כבר מזמן החליף מדור התשחצים והסודוקו. כל ההתעסקות בדברים שלא ישפיעו בכל מקרה היא פשוט מטופשת.
אחרי הכל, השינוי היחיד שאיכשהו היה בשנים האחרונות היה ממחאה שלא הייתה במסגרת פוליטית כלשהיא אלא באמצעות מחאה אי-פוליטית. ואני ממש לא חושב שההתעסקות בפוליטיקה של אזרחים בשנים האחרונות שינתה בצורה מהותית את פני המדינה.

לא מבקשים ממך יותר מידי חוץ מהידע שגם ככה אני רואה שיש לך. וא. זה לא ווכיח ב. מה שתעשה כן ישנה את המצב בארץ.
אם אתה לא מצביע אתה יכול להמשיך להתלונן על המצב אבל תדע שפספת את ההזדמנות שלך לשנות משהו לטובתך, וזאת בעיה שלך.
אתה לא חייב להצביע לאחת ה"מעצמות"(ליכוד, קדימה, ישראל ביתנו). יש עוד הרבה מפלגות קטנות יותר שידאגו לדברים שיכולים להשפיע עליך ביום ביום.

קריזי-בוי - ש"ס עושים בדיוק את מה שהם צריכים לעשות, דואגת לתחת של ציבור המצביעים שלהם.

אני מניח שהעשרות אחוזים שלא מצביעים הם אנשים כמו רותם וסרגנטדידי שלא כל כך אוהבים את המצב עם החרידים, וחושבים שהכנסת היא שבר כלי והכל ישאר אותו הדבר. אבל אם כמות כזאת של אנשים תתחיל להצביע למפלגות שמתנגדות לחרא הזה המצב אולי יתחיל להשתנות.
  • IlanVic ו cRaZy-BoY אוהבים את זה

#15 cRaZy-BoY

cRaZy-BoY

• ותיקים
  • 3,375 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎14:47

אני יודע שש"ס דואגים לתחת של הבוחרים שלהם, אבל עדיין זה גועל נפש, שהדבר היחידי שמעניין אותם זה לקבל את הכסף שלהם והם יצביעו מה שאומרים להם.

וזה על התחת שלנו. אז זה לא מתאים, לכן אני בדעה נחרצת שאנשים שזה מפריע להם יצביעו ולא יישבו בבית. גם אם הם מצביעים נגד הדעה שלי, כמו הבחור שרוצה להצביע למרצ או העבודה, אבל העיקר להצביע.

ד"א, לדעתי אפשר להעביר את הנושא הזה לדיבורים, משום שזה לא בדיוק שטויות. לנושאים כללים כאלו מתאים פורום דיבורים.

#16 Cokegod

Cokegod

• רשומים
  • 2,321 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎15:18

נכון שכולם חרא, אבל אם אתה מצביע בעיקר בשביל שלחרדים יהיה פחות כוח בממשלה אני לא מבין איך ליברמן יעזור. אפשר לראות שליברמן מוכן לשבת ביחד עם החרדים בקואליציה ובקושי מתנגד למה שהם מנסים לעשות, וגם אם הוא מביע התנגדות בסוף הוא לא עושה עם זה כלום.
אם אתה באמת רוצה שלחרדים יהיה פחות כוח, תצביע למפלגה ש-100% לא תסכים לשבת באותה קואליציה עם החרדים, יש מספיק כאלו.
פטריוטיזם היא דרכו של האוויל לומר שארצו נעלה על האחרות רק מכיוון שנולד בה.

#17 dorel310

dorel310

• ותיקים
  • 5,017 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎15:22

נכון שכולם חרא, אבל אם אתה מצביע בעיקר בשביל שלחרדים יהיה פחות כוח בממשלה אני לא מבין איך ליברמן יעזור. אפשר לראות שליברמן מוכן לשבת ביחד עם החרדים בקואליציה ובקושי מתנגד למה שהם מנסים לעשות, וגם אם הוא מביע התנגדות בסוף הוא לא עושה עם זה כלום.
אם אתה באמת רוצה שלחרדים יהיה פחות כוח, תצביע למפלגה ש-100% לא תסכים לשבת באותה קואליציה עם החרדים, יש מספיק כאלו.

אבל מבחינתו יש עוד קריטריונים, הוא לא יצביע ל"עבודה" או ל"מרצ" כי השקפותיו הפוליטיות נוטות לימין, ומכיוון ש"ישראל ביתנו" היא המפלגה החילונית-ימנית היחידה שמהווה באיזשהו מקום קונטרה למפלגות החרדיות, אז הוא נאלץ לבחור בה.

#18 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎15:51

קוקגוד, המפלגה היחידה שהצהירה שלא תשב עם ביבי והחרדים היא מרצ. שאר המפלגות הביעו נכונות להיות חלק מהקואליציה, למרות שהסיכוי ששלי תהיה חלק מהקואליציה של ביבי הוא נמוך הרבה יותר מהסיכוי שליברמן יהיה חלק מהקואליציה של ביבי.
ובכל מקרה, בראיון עם שלי יחימוביץ ב"הארץ" היא הביעה עמדות שקשה מאוד להגדיר אותם כשמאל מדיני.

#19 NightDesign

NightDesign

כבר לא רוצים לזכור את השם שלי

• רשומים
  • 1,030 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎16:46

אני מתלבט אם להצביע מרצ או ל"עבודה".
מרצ מייצגת את דעותיי בצורה הטובה ביותר, ולמרות שהיא לא מושלמת, היא הקרובה ביותר אליי.

איזה דעות? שיהודונים מנהלים את המדינה?

ועכשיו ברצינות, ליברמן לא שר חוץ גרוע מהסיבה הפשוטה שהמשבר היחיד שיש לנו כרגע הוא עם טורקיה, המשבר נוצר בגלל "המרמרה" למרות שזו סה"כ הייתה ההזדמנות של טורקיה לפנות לטובת האסלם, בין כו וכו הם לא היו רוצים להישאר איתנו ביחסים טובים, ארדואן הוא אידיוט נפוח שמברבר ומברבר על כל העולם אבל בפועל הוא לא יעשה כלום, אפילו על נאט"ו הם בקושי מצליחים להשפיע אחרי שארה"ב מאיימת עליהם כל פעם שהם מאיימים על ישראל.
בכל השאר אני לא רואה שיש איזה משבר מדיני חמור, זה שכמה מדינות סקנדינביות זורקות איזה גינוי מדי פעם זה לא חדש וזה היה גם לפני ליברמן, לא שהגינויים האלו גורמים למשהו לקרות אבל מילא...כ
כיום אין ממשלה שתצליח לשבת בלי החרדים, או 2 ממפלגות הימין לפחות, הסיכוי היחיד יהיה להחליף את העבודה בש"ס אבל אז יגידו שהם יושבים בממשלת ימין והם יאבדו בוחרים.
המפלגות הערביות, חדש ומרצ תופסים בערך שני שליש ממה שיש לעבודה ככה שהן לא באמת רלוונטיות, אפילו אם לפיד שלי מופז והשמאל שהזכרתי קודם ישבו ביחד זה עדיין לא יצליח להם בלי מפלגות הימין. (יהיה להם בערך 50-55 מנדטים במקרה הכי טוב.) וכמובן שמפלגות כמו יהדות התורה לא יסכימו לשבת איתם.

אגב בכתבה בהארץ כתוב: "קבלו את שלי החדשה..." ואז "מברכת על היוזמה לגרום לילדינו לשיר את ההמנון בגנים כבר מגיל 3,"
מישהו מוכן להסביר לי מה פסול בזה בדיוק שהארץ מחשיב את זה לדבר ימני?
תמונה שפורסמה

גם אני סוגד לQ הזהב

#20 IlanVic

IlanVic

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎06/05/2012‏, ‎17:19

תצטט משהו שמתקרב למה שאמרת (אפילו שאמרת את זה בצחוק) במצע של מרצ, ואני מבטיח לך שלמרצ אני לא אצביע.

ליברמן הוא שר חוץ לא פחות מנוראי.
הוא נתפס בעולם (בצדק) כאדם פאשיסט, לאומן, קיצוני, שונא ערבים וחותר לתהליך השלום.
הוא לא מתבייש להביע עמדות שמנגודות לעמדת הממשלה הרשמית (להזכיר לך את הנאום השערורייתי שלו באו"ם לפני כמה שנים?), ואין פלא שהוא לא אורח רצוי ברוב מדינות העולם, כולל מדינות שהן בעלות ברית שלנו.
אפילו עם מדינות שליברמן מרבה להתחנף אליהם (כמו לרוסיה) לא הולך לו. ליברמן מגן על פוטין בכל הזדמנות, כמו בהצהרה המגוחכת שלו שהבחירות ברוסיה היו הוגנות, ועדיין, רוסיה תומכת ומספקת נשק לאויבי ישראל.
אני משתדל, ובאמת לא מצליח להבין איך אתה מצליח להיות כל כך עיוור למציאות. אתה לא רואה שישראל נמצאת במשבר עולמי, ושהיא בסכנת בידוד יותר משהיא הייתה אי פעם? לא מספיק לך את מבצעי ה"הסברה" הנואשים של משרד ההסברה המיותר, שעובדים רק לקהל ישראלי ולא משכנעים איש בעולם, בשביל להבין שאנחנו לא רחוקים מנידוי ומחרם כמו שהופעל על דרום אפריקה?

את המשוואה ש"דבר פסול = דבר ימני" אתה קבעת, לא אתר הארץ.
אתה לא חושב שפמפום סמלים לאומיים מגיל צעיר, לפני שמבינים את משמעותם, נחשב לדבר ימני? חוץ מהדעה הזאת, שלי אמרה בראיון הזה דעות שדי רחוקות מהשמאל.

2 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 2 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים