עבור אל תוכן

חוקי הפורום - נא לקרוא

תמונה

קבלו מה מעסיק את תלמידי הישיבות

• אנא התחבר בכדי להגיב
85 תגובות לנושא זה

#1 cilombo

cilombo

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 105 הודעות

נכתב ב- ‎22/10/2010‏, ‎22:50

נתקלתי באתר מדהים שמראה לנו מה מעסיק את תלמידי הישיבות, ועל מה אנחנו מבזבזים את דמינו וכספנו בכדיי שהם יוכלו למות באוהלה של תורה.

לקרוא ולא להאמין...

הנה דוגמא אחת:

מהו גודלן של השדיים כדי שבת תחשב בוגרת ורב שמואל שבדק את שדיה של שפחתו הצעירה

Posted Image

על-פי חוקי ההלכה לבת יש שלושה מעמדות משפטיות ביחס לגילה; קטנה, נערה ובוגרת. הסטטוס המשפטי נקבע על-ידי שני פרמטרים, גיל ובשלות גופנית. מבחינת הגיל: קטנה עד גיל שתים עשרה, נערה מגיל שתים עשרה, ובוגרת מגיל שתים עשרה וחצי. בשלות גופנית: קטנה; כל זמן ששדיה בוסר ובלשונם: "פגה", נערה; כפרי בתהליכי בשלות ובלשונם "בוחל", בוגרת; ששדיה גדלו ובלשונם "צמל". על גודל שדיה של בוגרת נחלקו חכמים: יש אומר שגודל שדיה צריך להיות כך שנראה מעין קמט מתחת לשדיים. רבי עקיבא אומר שגודל שדיה כך שיכולה להטותם. חכם אחר אומר שצבע העטרה סביב פיטמתה מתחיל להכהות. חכם אחר אומר ששדיה גדולים כך שאם נמעך את פיטמתה היא שוהה לחזור.
אחד מהתלמידים, שמואל שמו, הבהיר את דעת האומר: "שיראה כמין קמט" שאין כוונתו שיהיו גדולים מאוד עד שנראה כמין קמט אלא שמסובבת את ידיה מאוחרי גבה וקמט נראה מתחת שדיה. הרב שמואל, כדי לאמת את הבנתו, בדק את שדיה של שפחתו שהגיעה לגיל שתים עשרה וחצי. לאחר שבדק שילם לה ארבע מאות זוז בגלל שבייש אותה בכך שאילץ אותה לחשוף שדיה בפניו. עוד מסופר על הרב שמואל שהיה זהיר מאוד בבושת עבדיו ושפחותיו ולכן לא מסר שפחותיו למשכב זרים אלא לעבדיו בלבד. לעומתו, רב נחמן, לא הקפיד בבושת שפחותיו והיה מוסרן ומחליפן לעבדים אחרים למשכב. לעומתם, רב ששת, היה מפקירן אפילו לנכרים למשכב.
חכמים נוספים הגדירו את בשלות גופה של בוגרת כדי לקבוע משפטית את מעמדה. החכם, רבי אלעזר בר צדוק שמו, קבע ששדיה צריכים להיות גדולים כך שתוכל לנענע אותן. חכם אחר, רבי יוחנן בן ברוקה שמו, אמר מששדיה יכסיפו. שאלו התלמידים: והלא זה סימן לזקנה ולא לבוגרת? מתוך כך הסביר דבריו כך: "משיפציל ראש החוטם" (הגדרה זו לא ברורה). חכם אחר, רבי יוסי שמו, אומר ששדיה יצמיחו פיטמה עבה ועטרה סביבה. חכם אחר, רבי שמעון שמו, נתן סימן לבשלות בוגרת באיבר המין; שבשר איבר מינה תפוח וניכר התמעך ובלשונו: "משנתמעך הכף". (תלמוד בבלי, מסכת נדה, דף מז, עמוד א - דף מז, עמוד ב).

נוסח התלמוד כלשונו:

"מתני'. משל משלו חכמים באשה: פגה, בוחל, וצמל. פגה - עודה תנוקת, בוחל - אלו ימי נעוריה. בזו ובזו אמרו: אביה זכאי במציאתה, ובמעשה ידיה, ובהפרת נדריה. צמל - כיון שבגרה, שוב אין לאביה רשות בה. איזהו סימנין? ר' יוסי הגלילי אומר: משיעלה הקמט תחת הדד, ר"ע אומר: משיטו הדדים, בן עזאי אומר: משישחיר הפיטומת, רבי יוסי אומר: כדי שיהא נותן ידו על העוקץ והוא שוקע ושוהא לחזור.
גמ'. פגה עודה תנוקת כדכתיב (שיר השירים ב') התאנה חנטה פגיה. בוחל אלו ימי הנעורים, כדתנן - התאנים משיבחלו, ואמר רבה בר בר חנה אמר רב: משילבין ראשיהן. ואיבעית אימא מהכא: (זכריה י"א) ותקצר נפשי בהם וגם נפשם בחלה בי. צמל כמ"ד - יצתה מלאה.
ואיזהו סימנים? ר' יוסי הגלילי אומר: משיעלה הקמט. אמר שמואל: לא משיעלה הקמט ממש, אלא כדי שתחזיר ידיה לאחוריה, ונראית כמי שיעלה הקמט תחת הדד. שמואל בדק באמתיה, ויהב לה ד' זוזי דמי בושתה. שמואל לטעמיה, דאמר שמואל: (ויקרא כ"ה) לעולם בהם תעבודו - לעבודה נתתים ולא לבושה. שמואל מייחד להן, רב נחמן מחליף להן, רב ששת מסר להן לערבי, ואמר להן: אזדהרו מישראל.
רבי יוסי אומר כו'. מאי עוקץ? אמר שמואל: עוקצו של דד. ת"ר, אלו הן סימני בגרות? ר"א בר' צדוק אומר: משיתקשקשו הדדין, ר' יוחנן בן ברוקה אומר: משיכסיף ראש החוטם. משיכסיף? אזקונה לה! אלא א"ר אשי: משיפציל ראש החוטם. ר' יוסי אומר: משתקיף העטרה, ר"ש אומר: משנתמעך
הכף. וכן היה רבי שמעון (בן יוחי) אומר: שלשה סימנין נתנו חכמים באשה מלמטה, וכנגדן מלמעלה. פגה מלמעלה - בידוע שלא הביאה שתי שערות, בוחל מלמעלה - בידוע שהביאה שתי שערות, צמל מלמעלה - בידוע שנתמעך הכף. מאי כף? אמר רב הונא: מקום תפוח יש למעלה מאותו מקום, כיון שמגדלת מתמעך והולך".

לאין ספור סוגיות דומות והזויות לא פחות, כנסו לאתר הזה : http://www.daatemet.org.il/issues.cfm

#2 yacovm

yacovm

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 329 הודעות

נכתב ב- ‎23/10/2010‏, ‎02:16

:P

באת לחדש לנו עד כמה אותם אנשים מטומטמים?
תמיד תחרבנו בעבודה. לא רק שאתם חוסכים נייר טואלט ומים, אלא גם משלמים לכם על הזמן הזה

#3 SnirJa

SnirJa

Rolling Supreme

• ותיקים
  • 10,533 הודעות

נכתב ב- ‎23/10/2010‏, ‎09:41

רק שתדעו, שמי שלומד גמרא, לא טיפש בכלל. זה פותח את השכל ברמות שאתם לא מבינים.

(אין צורך לציין עד כמה אני אנטי-דת, אנטי חרדים וכו' כן?)

gg1209191.jpg

בית"ר

במאבק עיקש ואכזר,

בדם ויזע,

לא נחנו אף רגע,

שיחקנו עם הלב והנשמה,

בוגרים וגם נוער,

גביע ותואר,

נרומנה בעוז והדר.

#4 IlanVic

IlanVic

אם אני לא בצוות, אני חייב למצוא חיים

• ותיקים
  • 3,809 הודעות

נכתב ב- ‎23/10/2010‏, ‎11:13

למזבלה.

#5 ספרות זולה

ספרות זולה

אני קצת ביישן

• רשומים
  • **
  • 34 הודעות

נכתב ב- ‎23/10/2010‏, ‎14:42

רק שתדעו, שמי שלומד גמרא, לא טיפש בכלל. זה פותח את השכל ברמות שאתם לא מבינים.

(אין צורך לציין עד כמה אני אנטי-דת, אנטי חרדים וכו' כן?)

סתם מחקר מטופש
גם אם אותך לא היו מלמדים שום מקצוע ליבה מגיל 0 היתה מגיע לגיל מסויים שבוא היית צמא לידע באופן גבוהה מהממוצע

#6 chikchik

chikchik

אני בחבר'ה

• רשומים
  • 862 הודעות

נכתב ב- ‎23/10/2010‏, ‎17:21

נראה לי שאחרי זה הם באמת הולכים לעשות גמרה :P

#7 אור

אור

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 488 הודעות

נכתב ב- ‎23/10/2010‏, ‎17:26

נראה לי שאחרי זה הם באמת הולכים לעשות גמרה :P

:D

#8 cilombo

cilombo

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 105 הודעות

נכתב ב- ‎23/10/2010‏, ‎17:51

וזה עוד כלום!! קבלו באיזה עוד סוגיות הם מתעסקים :

שמשון טחן את נשות פלשתים בבית האסורים : http://www.daatemet....fm?ISSUE_ID=524

האם מותר למשתין מגג בית הכנסת לאחוז באיבר המין?: http://www.daatemet....fm?ISSUE_ID=522

המקדש אישה בצואת שור שנגזר עליו עונש מוות: http://www.daatemet....fm?ISSUE_ID=516

יבם (גיס) שנפל מהגג ואיבר מינו חדר לאיבר מינה של היבמה (אלמנת אחיו), קנה אותה? : http://www.daatemet....fm?ISSUE_ID=318

נחש שהשתוקק מינית לאישה ונכנס אל תוך איבר מינה - כיצד יוציאוהו ממנה?: http://www.daatemet....fm?ISSUE_ID=284

וזה רק ההתחלה.. וואלה אפילו אם הייתי מנסה להמציא שטויות כאלה לא הייתי חושב על דברים כאלה הזויים ופסיכיים לבזבז עליהם זמן בישיבה, "לימוד תורה" עאלק...

#9 Ofek.A

Ofek.A

The guy's a legend

• רשומים
  • 1,801 הודעות

נכתב ב- ‎23/10/2010‏, ‎17:57

לא להאמין...

"דת היא עלבון לכבוד האנושות.
איתה ובלעדיה, אנשים טובים עושים מעשים טובים ואנשים רעים עושים מעשים רעים,
אבל כדי שאנשים טובים יעשו מעשים רעים, צריך את הדת."

- סטיבן ויינברג..

ע

תמונה שפורסמה

#10 avrahamcool

avrahamcool

קול, אברהם קול.

• ותיקים
  • 5,704 הודעות

נכתב ב- ‎23/10/2010‏, ‎18:07

לא להאמין עד כמה אתם מחוסרי שכל.

עריכה:
האמת שטוב לדעת שיש פה כאלו שבכל זאת מבינים את חשיבותה של התורה.

כן , כן , מלכים אין רק באגדות...

1411724.png

#11 גבריאל

גבריאל

אם אני לא בצוות, אני חייב למצוא חיים

• ותיקים
  • 3,210 הודעות

נכתב ב- ‎23/10/2010‏, ‎18:08

לא להאמין עד כמה אתם מחוסרי שכל.

+7000

#12 אור

אור

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 488 הודעות

נכתב ב- ‎23/10/2010‏, ‎18:16

אנחנו מחוסרי שכל?
אולי תתנו לנו הסבר הגיוני לדברים האלה ותפקחו את עינינו?

#13 Gamma

Gamma

צנחן טועה - צנחן מת, תותחן טועה - צנחן מת...

• רשומים
  • 1,481 הודעות

נכתב ב- ‎23/10/2010‏, ‎18:28

עדיף לסגור את הנושא הזה. שום תועלת לא תהיה בהשארתו פתוחה.

#14 royall

royall

כבר לא רוצים לזכור את השם שלי

• רשומים
  • 1,379 הודעות

נכתב ב- ‎23/10/2010‏, ‎18:58

מגיע איזה משתמש חדש שכל מטרתו היא להכפיש ולהשמיץ את התורה הקדושה שניתנה מסיני. והוא עוד מקבל גיבוי. אתה לא רוצה להאמין, אל תאמין!!! אתה רוצה להמשיך ולחטוא תמשיך ותחטא, למה נרשמת בשביל להרבות שנאה? למה? לא מספיק השנאה שיש לנו מבחוץ? חייבים עוד ועוד להעמיק את הפער? הרי כל בני הישיבות חיים בווילות על חשבונך לכולם מכוניות פאר כולם הרי אוכלים מעדני עולם, אתה מבין כמה שזה מגוחך הם הרי העניים שבעם, דיייייי כבר.

מה מפריע לך???

למה לבוא להשמיץ וללכלך את כל בני הישיבות, אפשר לחשוב שהציטוטים שהבאת כוללים את כל התורה ובזה עסוקים כל בני הישיבות יומם וליל, הרי כל מה שהבאת אפשר ללמוד בשעה אחת והרי הם יושבים ולומדים שנים על גבי שנים ללא הפסקה.
אני לא בא פה לענות או לתרץ את הציטוטים שהבאת כי אני לא ראוי לכך, אני מגיב רק בשביל למחות על ביזוי התורה הקדושה.

אני מוחה מוחה מוחה.

בוש והיכלם.
אם אני אני משום שאני אני ואתה אתה משום שאתה אתה, אז אני אני ואתה אתה.
אבל, אם אני אני משום שאתה אתה ואתה אתה משום שאני אני, אז אני לא אני ואתה לא אתה.
איך להתקין W7 מכונן USB

(אני)

#15 Sparkles

Sparkles

Geronimo!

• ותיקים
  • 9,052 הודעות

נכתב ב- ‎23/10/2010‏, ‎19:02

יבם (גיס) שנפל מהגג ואיבר מינו חדר לאיבר מינה של היבמה (אלמנת אחיו), קנה אותה? : http://www.daatemet....fm?ISSUE_ID=318

אני לא בא להביע דעה, אבל חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
זה אחד הקורעים חחחחחחחחחחחחחחחחחח, אני נשפך פה :P

"עבודה קשה משתלמת בעתיד, עצלנות משתלמת עכשיו"
- סטיבן רייט.

#16 isucor

isucor

רק הגעתי

• רשומים
  • *
  • 13 הודעות

נכתב ב- ‎23/10/2010‏, ‎19:07

לסגור את זה דחוף!
מה זה נגד תילמידי ישיבות ?זה נגד התלמוד! !
מי אמר בכלל שאת זה הם לומדים
נביא לך אתר עם הדברים החשובים שיש בתלמוד
הדרך ארץ והכל !

#17 אור

אור

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 488 הודעות

נכתב ב- ‎23/10/2010‏, ‎19:16

האמת שהייתי מעוניין לדעת מה הדברים החשובים שהם לומדים, תביא איזה אתר אם אתה יכול.

#18 Ofek.A

Ofek.A

The guy's a legend

• רשומים
  • 1,801 הודעות

נכתב ב- ‎23/10/2010‏, ‎19:53

העיקר שבזכותם הערבים עוד לא כבשו אותנו! לא בזכות צה"ל..

"דת היא עלבון לכבוד האנושות.
איתה ובלעדיה, אנשים טובים עושים מעשים טובים ואנשים רעים עושים מעשים רעים,
אבל כדי שאנשים טובים יעשו מעשים רעים, צריך את הדת."

- סטיבן ויינברג..

ע

תמונה שפורסמה

#19 rotembal

rotembal

Oh by the way which one's pink

• ותיקים
  • 7,056 הודעות

נכתב ב- ‎23/10/2010‏, ‎19:58

העיקר שבזכותם הערבים עוד לא כבשו אותנו! לא בזכות צה"ל..

אבל הם יכבשו אותנו עוד 30 שנה... (או הערבים).

#20 cilombo

cilombo

כבר זוכרים את השם שלי

• רשומים
  • 105 הודעות

נכתב ב- ‎23/10/2010‏, ‎22:17

בראשית ברא האדם את האלוהים

מפה מתחיל הכל...

2 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 2 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים